• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
از دانشگاه اش خیلی خوشم میاد :|
متاسفانه برق ایناش پردیسه ...گفتم اینو بزنم....بهتر از این تو ریاضی ندارع
اگه از تهران بدت نمیاد، روش بیشتر فک کن به نظرم.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
رشته ی خوبیه ؟بازار کارش و اینااا؟ سخته یا نه ؟

واقعن در این شرایط اقتصادی و سیاسی مملکت نمیدونم در مورد بازار چی بگم :-? همه چی با فوت و صلوات و دعا حل میشه و نیازی به متخصص نیست:-"

همه رشته ها خوب هستند و رشته و خوب بد نداریم. شما با توجه به درسهایی که در این مدت در اونها خوب بودید شاید بتونید انتخاب نسبتن مناسبی داشته باشید.

در کل توصیه من این هست که بنارو بر این بذارید که در این کشور ادامه تحصیل نخواهید داد (با توجه به شرایط فعلی کشور عرض میکنم).

پ.ن: در واقع هر رشته ای با توجه به نیازهای بشری بوجود میان. حالا من مهندس مواد نیستم و ممکنه چیزی که میگم لزومن درست نباشه. اگه کسی متخصص بود میاد حرفامو اصلاح میکینه:)) با توجه به نیازهای بشر برای تولید مواد مختلف با توجه به کاربردهایی که براش لازمه میشه گفت که رشته مهندسی مواد یکی از نیازهای اصلی بشره. کشور ما چون کشور صنعتی و پیشرفته ای نیست معمولن در مورد این چیزها دیدی نداریم. در بعضی از دانشگاهای دنیا یکی از گرایشهای مهندسی عمران هم مهندسی مواده. یعنی نیاز به مطالعه و تولید مصالح خاص(آلیاژهای مخصوص، مواد مرکب، افزودنیهای خاص برای بتن و سایر مصالح ساختمانی و...) برای کاربردهای مختلف در زمینه مهندسی عمران (مقاومت مورد نیاز، ویژگیهای مخصوص مصالح مثل تغییر شکلهای مواد و گسیختگی و تسلیم اونها) و خیلی از چیزهایی که نه من میدونم و نه میتونم تصور کنم، اونهارو مجاب کرده که همچین رشته ای هم داشته باشند. حالا منظور شما اینکه خوب یا بد چی هست رو نمیدونم من:))

آخرین ویرایش:

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
کلا راجب رشته تون یکم توضیح میدین؟ ....بازار کار و اینا :-"
راجب بازار کار، به عنوان دانشجویی که تازه سال اولشو تموم کرده، نظر دقیقی نمیتونم بدم قطعا :-"
ولی در کل چیزی که من دیدم، این بوده که تو فرضا اگه میخوای به عنوان برنامه نویس استخدام یه شرکت شی، اون نیمچه پروژه‌ها و تمرینای دانشگاه رو اگه جدی بگیری و خارج دانشگاهم یه مقدار رو مهارتت کار کنی، هیچ مشکلی نخواهی داشت تو این راستا. که البته این چندان نیازی هم به دانشگاه نداره : )) ولی خب دانشگاه، و یسری استاد و آدمای خفنش، حقیقتا بضی جاها پُل میشه و کارتو راحت‌تر پیش میبره.
از نظر پژوهش فلان که علوم‌کامپیوتر از بهتریناست، هرچند ایران کلا شرایط جالبی در این زمینه نداره :-"
از نظر اپلای هم که بسی رشته خوبیه، و خب دانشگاهم تو این مورد تاثیر نسبتا خوبی داره.
اگه سوال دیگه‌ای فک میکنی میتونم جواب بدم بپرس :-""

آخرین ویرایش:

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
«اصرار نمی‌کنیم، ولی حتماً به شریف بیایید!»

❇️ یادداشت انتقادی #محمد_صالح_انصاری، سردبیر روزنامه درباره همایش معرفی رشته‌های فنی، مهندسی و علوم پایه که هفته دیگر در دانشگاه برگزار خواهد شد.

❗️ نامناسب برای کسانی که می‌خواهند به شریف بیایند و همچنین استادانی که علاقه‌ای به شنیدن و گفتن "تمام" حقیقت ندارند.

http://yon.ir/asAaG

---
صالح انصاری کارشناسی مهندسی شیمی و ارشد مهندسی انرژی خونده تو شریف

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
کسی که بخواد ارشد MBA بخونه کارشناسی باید مدیریت خونده باشه ؟
فرق میکنه کدوم مدیریتا؟ مثلا فقط بازرگانی؟ :-"
و این که ام بی ای خوان :D کارش چی میشه در آخر ؟ :-"

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,048

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
کسی که بخواد ارشد MBA بخونه کارشناسی باید مدیریت خونده باشه ؟
فرق میکنه کدوم مدیریتا؟ مثلا فقط بازرگانی؟ :-"
و این که ام بی ای خوان :D کارش چی میشه در آخر ؟ :-"
ام بی ای یک خلاصه از درس لیسانس های مدیریته که بچه های مهندسی معمولا واسه ارشد میرن سراغش. لیسانس مدیریت باشی درس هاش واست تکراریه!
بی نهایت کار میتونن انجام بدن. بازاریابی - مالی - منابع انسانی - استراتژی و .... از سطح کارشناس ساده تا مدیریت ارشد

RightAsRain

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
كسي درباره ي وضعيت رشته ي مهندسي پزشكي مي دونه تا راهنمايي كنه لطفا.

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
كسي درباره ي وضعيت رشته ي مهندسي پزشكي مي دونه تا راهنمايي كنه لطفا.
من البته ترم دومم:-"
درباره چیش واحداش یا وضعیت شغلی؟
وضعیت شغلیش 2تا5میلیون به طور متوسط اگه بخوای بازاریابش بشی
توایران مهم تر ازواحدایی که میگذرونی دوره های تجهیزات پزشکیه اگه ی تعمیرکار ماهر باشی خیلی بیشتر ازاین حرفا درمیاری چون تعمیرکارخوب کم داریم.
چیزی که از چند استاد شنیدم باید تا ارشد حداقل ادامه بدی
درباره اپلی زیاد نمیدونم اماانگار وضعیتش مناسبه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,051

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بچه های تهران
پردیس فارابی دانشگاه تهران رو در نظر بگیرید. فاصلش خیلی زیاد نیست از تهران. تو تهران تا بخواید برید دانشگاه احتمالا یک ساعتی تو راهید. فارابی هم نهایتا یک ساعت و نیم. برند دانشگاه تهران کم چیزی نیست. من باشم حتی قبل خواجه نصیر اونجارو میزنم.

یک نفر هم بهم بگه رجایی دیگه مثل قبل آزاد پذیرش نمیکنه؟ شرایط خاص و تعهد داره؟

دانشگاه شاهد هم تو گزینه هاتون باشه.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
بچه های ریاضی
مهندسای آینده
من خودم موقع انتخاب رشته اول عمران شریف رو زدم. همه می زدن منم رفتم همایش شریف با تعاریف بعضا اغراق آمیزی و بعضا درستی که میشنیدم و با دیدن بعضی آدما اول شریف رو زدم. قسمت شد و ما قبول نشدیم. اومدم عمران تهران دیدم مثلا رتبه 100 منطقه 1 اومده عمران تهران.من گفتم بابا این دیوونس تو شریف با اون همه آدم خفن و جو المپیادی و فلانو ول کردی اومدی دانشگا تهران؟ولی اون چرا اینکارو کرده بود؟ چون با جو دانشگاه تهران آشنا بوده و دلش نمی خواسته این فرصت رشد داخل این فضا رو از دست بده. هر چی رفت جلو چشمم باز شد. تازه فهمیدم حداقل توی رشته ی ما و بعضی گرایش ها دانشگاه تهران از شریف بهتره (مثل منابع آب و مدیریت ساخت) در بعضی گرایش ها رقابت دارن باهم مثل خاک و طبیعیه که شریف در بعضی گرایش ها بهتره ولی میگم اختلاف اونقدری نیست که بخواید از زندگی کم لذت ببرید. من دیدم دوستام رو که توی شریف درگیر یک سختی های واقعا مسخره و بعضا بی مورد در دروس علوم پایه و بعد حالا دروس تخصصی شده بودن در حالیکه برای ما کمتر این اتفاقا رخ داد.
به هر حال من دو ترم رو تو فنی و دانشکده عمران گذروندم. الان ما کنکوی های 96 بدترین و دقت کنید بدترین اشخاص برای مشاوره انتخاب رشته هستیم چون ما فعلا اصن از رشته هامون چیز خاصی نمی دونیم. یه سری ریاضی و فیزیک خوندیم که به رشته هامون خیلی مربوط نیس ولی من پارسال درباره رشته ها خیلی تحقیق کردم مخصوصا عمران و صنایع و هوافضا. سوالی داشتید از شنیده هام که اکثرا منبع موثق داشتن میتونم کمک تون کنم. برادرانه توصیه میکنم
به دانشگاه تهران جدی فکر کنید. به دانشکده فنی خیلی جدی فکر کنید. این فرصت رو از خودتون دریغ نکنید

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
به دانشگاه تهران جدی فکر کنید. به دانشکده فنی خیلی جدی فکر کنید. این فرصت رو از خودتون دریغ نکنید
الان من اونجوری که نگا کردم کارنامه های پارسال رو برق تهران و کامپیوتر امیرکبیر رو میارم..از لحاظ علاقه هم در یک سطح ام تو دوتاشون تقریبا..تهران به امیرکبیر از لحاظ دانشگاه ارجحیت داره به نظرتون؟؟

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
الان من اونجوری که نگا کردم کارنامه های پارسال رو برق تهران و کامپیوتر امیرکبیر رو میارم..از لحاظ علاقه هم در یک سطح ام تو دوتاشون تقریبا..تهران به امیرکبیر از لحاظ دانشگاه ارجحیت داره به نظرتون؟؟
معمولا این که علاقه به دو چیز یکسان باشه بعیده و میگم اول فقط و فقط علاقه به رشته رو مدنظر قرار بدید ولی اگر واقعا علاقه تون یکسانه قطعا منطقیه برق دانشگاه تهران رو بزنید تا توی دانشگاه بهتری درس بخونید . هم قدرت علمی و اعتبار جهانی و هم فضای فرهنگی سیاسی و...
+
البته یه ایده ی خوبم اینه که چون بازار کامپ بهتره در صورت علاقه مساوی به خاطر بازارکار بزنید کامپ امیرکبیر. امیرکبیرم دانشگاه خیلی خوبیه

آخرین ویرایش:

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
تهران ماینور کامپیوتر راحته و این که از ورودی ۹۵ به بعد طبق گفتشون می تونی دروس اختیاریتو که حدود ۱۶ واحد میشه از کامپیوتر هم بر داری یا می تونی از ۶ تا گرایش ۲ تاشو بخونی یا یکی بخونی بقیشو شلخته برداری :D
خلاصه که به نظر منم حرف مرتضی درسته بین شریف و تهران و امیرکبیر بیشتر رو رشته حساس باشید خصوصا بین تهران و امیرکبیر :-دی

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
حتما برو واحد های درسی دو تا رشته رو بگیر و نگاه کن. یه سری گرایش های برق مثل الکترونیک فکر میکنم خیلی نزدیکه کامپیوتره. ولی یه سری رشته هاش خب اونقدری ربط نداره. و برق معروفه به سخت بودنش. و سنگین ترین ریاضیات رو داره بین رشته ها.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
کسی پلیمر تهران یا امیرکبیر خونده ؟ :-"
م.شیمی بهتره یا پلیمر ؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,060

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
انتخاب رشته مجازی سنجش چرا اینجوریه؟ :/

آدم از زندگی سیر میشه میبینتش :))
سنجش چون یک جای دولتیه و دفعات قبل تجربه کردند که ملت براساس اون مجازی انتخاب رشته کردند و قبول نشدند و کلی اعتراض به سنجش شد واسه همین سعی کرده خیلی بدبینانه نتیجه بده

بالا