• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
منم برای شیمی مطالب حفظیش یادم رفته اکثرا مخصوصا گوشه کنار و حاشیه کتاب ... برگردم متن کتاب درسی رو بخونم بهتره یا این کتابای لقمه که خلاصه نوشتتشون؟
خود كتاب به نظرم
نكاتي كه با بيان خودتون نوشتيد سريعتر يادآوري ميشه از طرفيم
متن كتابو تا حالا خونديد براتون آشناست تا بياييد يه كتاب جديد با گرفتيم و جمله و بندي جديد بخونيد

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
منم برای شیمی مطالب حفظیش یادم رفته اکثرا مخصوصا گوشه کنار و حاشیه کتاب ... برگردم متن کتاب درسی رو بخونم بهتره یا این کتابای لقمه که خلاصه نوشتتشون؟
لقمه غلط زیاد داره ! نمونش لانتانید اکتنید هاشو برین ببینین مال کتاب چاپ 90 بوده که الان تغییر کرده یا الکترونگاتیوی یا شیمی آلی هاش کتاب یا خط ویژه بهتره

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
شب قبل آزمون تا چه ساعتی درس بخونیم؟؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
بیخیال @-)من یادمه روز قبلش اصلا درس نخوندم و خیلی ها بهم میگفتن دو سه روز قبل کنکور اصلا درس نخون دیگه!

کتاب های خط ویژه واسه جمع بندی خیلی خوب بودن بنظرم!

pardis_77

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
شاهین شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
من همه کتابای خط ویژه رو گرفتم امسال اخه پارسال همین موقعها بود ک شیمی و ریاضیش و خریدم خیلی خوب بود تو کنکورم تاثیر داشت

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
راهکار بدین واسه افزایش سرعت تو شیمی.....

چجوری نیم ساعت سی و پنج تا سوال شیمی میزنین اخه؟:((:((:((:((

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

موج آزمون بزن با کرنومتر !
چیز دیگه ای که خیلی کمک میکنه اینه که جرم مولی ها و واکنش های معروف رو حفظ باشید ، محاسبات اعداد تو شیمی در 99 درصد مواقع قابل ساده سازیه ، ترکیبات آلی رو همه رو حفظ باشید مثلا گفت آسپرین چند تا اچ اسیدی داره شما ذهنی بتونی بگی !
از تقریب تو مسایل استفاده کنید !
یه نکته دیگه اینکه شما از 35 تا سوال 30 تا رو انتخاب کنید که میتونین حل کنید، سوالات شمارشی رو بذارید آخر !
من خودم معمولا جدا میکنم سوالایی که نمیتونم حل کنم رو

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

هر روز تست بزن کلی تمرین و کلی تست . گرچه اینکارا رو باید طی سال میکردی گفتمش قبلن ک شیمی باید فقط تمرین تمرین تمرین . اینا ک بهنام گفت هم با تمرین زیاد خودت حفظ میشی حتی اون اخرا نزدیک کنکور من ضریبها رو تو واکنشها هم حفظ بودم تمام واکنشهای کتاب :/

ب حرف کسی گوش نکن این ب استایل خودت ربط داره کلن . مثلن برا نهاییا همه میگفتن صبح قبل ازمون هیچی نخونین باید مغز استراحت کنه و این چرت و پرتها . من میخوندم خیلیم برام مفید بود . من صبح سنجشهام هم فیزیک لقمه دست میگرفتم مرور میکردم فرمولها رو و واقعن مفید بود برام . ینی اگه برات مفید باشه صبح کنکورم دست بگیر کتاب و جزوه . ولی مشاورا میگن کلن شب زود بخوابین ی روز قبل کنکورم کلن استراحت مطلق کنین . ن ک دیگه صبح روز بعدش منگ باشی ولی ب اندازه ای بخواب ک نیاز داری (حداقل 6 7 ساعت)

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
دوستان برای بالا اومدن درصدزیست چه کنم
از موج ازمون هم استفاده کردم منتها نتیجه ی چندانی نداشت توی ای۲۰روزباقی ثمربخش ترین کار چی میتونه باشه

hosseinhbh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
mashhad
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان برای بالا اومدن درصدزیست چه کنم
از موج ازمون هم استفاده کردم منتها نتیجه ی چندانی نداشت توی ای۲۰روزباقی ثمربخش ترین کار چی میتونه باشه
منم تا چند وقت پيش شرايطم همينجوري تا حدودي !!ولي نشتم دوباره متن كتاب درسيو با بررسي كامل تست هاي كنكور انجام خيلي بهتر نتيجه گرفتم
!

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اغا بالاخره این معتلات حذفه یا نه؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

saeednamdar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1378

اولا که اصلا قرار نیست شما همه 35 تا سوال شیمی رو جواب بدی. بعدش هم برای اینکه بتونی تستهایی از شیمی رو که بلدی سرجلسه وقت بکنی بزنی باید حتما سزعتت رو در درسهای فیزیک و ریاضی تثبیت کرده باشی و بدونی که از این دو تا درس قراره به چه مباحثی جواب بدی و چه مباحثی رو لااقل در دور اول بخیال بشی. تایم درس ریاضی و فیزیک تایم خیلی زیاد و خوبیه. باید برای اینکه بتونی شیمی رو خوب بزنی سرعتت در ریاضی و فیزیک اوکی باشه که تایمش رو بتونی بدی به شیمی.

saeednamdar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1378
یکی از بهترین کارهایی که میشه روز قبل از آزمون انجام داد اینه که برید استخر و سونا. فقط خیلی باید حواستون باشه که برگشتنی سرمانخورید ولی اگه برید استخر شبش انقدر راحت میخوابید که حد نداره و صبح هم خیلی سرحال و پرانرژی بیدار میشید. بهتره دیگه بعداز ظهر به بعد رو درس تخونی و بیشتر یه کاری کنی که خسته بشی راحت بخوابی که استخر رفتن به نظر من بهترین گزینه س. حالا باز خودتون میدونید.

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من به طور عجیبی تو درک مطلب عربی و زبان ضعیف شدم..تا چندوقت پیش به نسبت خوب بودم تو متن عربی و لااقل قواعدشو میتونستم کامل تا حدودی بزنم و زبان هم هیچ مشکل نگران کننده ای توش نداشتم..ولی الان همش غلط میزنم و خیلی نگرانم که تو کنکورم همینجوری باشه..دلیلش برای استرسه یا کم کاری یا فراموشی؟؟ چیکار‌کنم تو این ۲۰ روز؟؟
بعدم من خیلی استرس دارم و حس میکنم کنکورمو قطعا گند میزنم و نتیجه داغون قلمچی های جامعم تکرار میشه تو کنکور..چیکار کنم این حس گند رو؟؟

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر
من به طور عجیبی تو درک مطلب عربی و زبان ضعیف شدم..تا چندوقت پیش به نسبت خوب بودم تو متن عربی و لااقل قواعدشو میتونستم کامل تا حدودی بزنم و زبان هم هیچ مشکل نگران کننده ای توش نداشتم..ولی الان همش غلط میزنم و خیلی نگرانم که تو کنکورم همینجوری باشه..دلیلش برای استرسه یا کم کاری یا فراموشی؟؟ چیکار‌کنم تو این ۲۰ روز؟؟
بعدم من خیلی استرس دارم و حس میکنم کنکورمو قطعا گند میزنم و نتیجه داغون قلمچی های جامعم تکرار میشه تو کنکور..چیکار کنم این حس گند رو؟؟
بستگی داره یکی این که خودت رو با چی میسنجی .. مثلا میگم دقیقا یادمه وقتی ازمون ازمایشی قلم چی دادم اون اواخر شاید مثلا یکی دو ماه قبل کنکور، عربیمو زدم 50 درصد!! روز کنکور اما خب همه چیز خوب بود و همه سوالا رو زدم. ب نظرم تو این بازه اصلا ذهنت رو نبر سمت این که نمیشه. کنکورر سوالاش خوبه و ب نظرم بشه لفظ منطقی رو بهش داد اگه میانگین خوبی داشتی استرس نداشته باش. کنکورم همون طوری خواهی بود!

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان کسی میدونه پزشکی آزاد ارزون تر در میاد یا بین الملل؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
یکی بیاد بگه این روزهای آخر قبل کنکور رو چیکار کنیم

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
بچه های سالای قبل
این روزا چطور براسترستون غالب میشدین?
من بشدت استرس دارم و خب مسلما با این حجم از استرس نبایدبرم سرکنکور
و اینکه چه توصیه هایی برای روزکنکور و شب قبلش دارین؟
روزکنکور چه وسایلی لازمه و ...?

بالا