• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
فقط پردیس زابل نقل و انتقال نداشت فک کنم
یه جمله نوشته بود:نقل وانتقال از دانشگاههایی ک مازاد دارن ب دانشگاه هایی ک مازاد دارن...با تایید دانشگاه ها بلامانع است...
.
منظورش اینک نمیشه از مازاد ب پردیس رفت یا چی؟

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی
یه جمله نوشته بود:نقل وانتقال از دانشگاههایی ک مازاد دارن ب دانشگاه هایی ک مازاد دارن...با تایید دانشگاه ها بلامانع است.
اره منم اينو خوندم دقيقا. خيلي مسخره س اگه اينطوري باشه:|
ولي كلا من امروز يه چيزي خوندم كه تا زماني كه دو سوم تحصيلتون نگذشته ميتونيد با استفاده از كارنامه سبزتون اگه رشته اي رو قبول شده بوديد و پايين تر از رشته ي فعلي ت تون زده بوديد بريد به اون رشته. كه اينطوري ميشه از پرديس به دولتي م كه قبول ميشدي و پايين تر زده بودي م رفت حتي! ولي مطمئن نيستم:-"

ب تازگی این اتفاق افتاده؟ :-?
اره همين امسال، انگار يه سري دانشجوها به اين قانون شكايت كردن.

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
بین سلولی مولکولی و میکرو بیولوژی تو آینده کاری‌شون خیلی فرقه؟ مثلاً من خیلی تفاوت پیدا نکردم :-"
و این که باز بین اپلای کردن از اون رشته هم فرقه ؟ ینی مثلاً از یه رشته بهتر بشه اپلای کرد؟:-"
ینی مثلاً سلولی مولکولی بهتره یا ربطی نداره؟:-"
چون دیدم یه عده زیادی میرن سمت سلولی مولکولی پرسیدم :-"

مشکات

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
اگر کسی در مورد دامپزشکی اطلاعات خوبی داره لطفا ب من پ خ بده ممنونم

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
دوستان میگم برا تحقیق دانشکده موردنظرمون سایت مخصوصی غیر از خود دانشگاه هست؟ یا تو تلگرامی جایی..چون بعضی از سایتا واقعا داغونه :-??

_.khakestari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
بيوتك
photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7_%DB%B0%DB%B8_%DB%B1%DB%B2_%DB%B1%DB%B8_%DB%B1%DB%B6_%DB%B0%DB%B3.jpg

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
ما الان از کجا باید بفهمیم مثلا رتبه لازم برا قبولی دارو تهران و شهید بهشتی یا
شهر هایی مثل اصفهان و کرمانشاه چنده؟تو اکثر جاها رتبه در منطقه رو زده که با زیر گروه 2 میتونه تفاوت زیاد باشه
سایت گزینه 2 کارنامه هارو با رتبه در زیرگروه میاره. البته تعداد کارنامه هاش خیلی کمتر از قلمچیه ولی باز یه حدودی دستتون میاد.

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
کسی درمورد دندانپزشکی زاهدان و بندر عباس اطلاعاتی داره؟

علـی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
شیراز
بیشتر بهش میخورد طنز باشه. این تصور که پرستاری/پیراپزشکی به ازدواج و سربازی ختم بشه یا این نگاه که دندان پزشکی ثروت و آسایش و رفاه هست منسوخ شده. قصد دفاع از این رشته رو ندارم اما این خطای رایج که این رشته آسونه و ثروت توی اون هست و رفاه رو میشه اونجا داشت باید اصلاح شه.
ارجاع‌ میدم به این پست و این ‌یکی.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
.

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اسایش و رفاه در دندان پزشکی :/
اره حتمن وقتی اینقدر حریص شدی که از 9 صبح تا 1 نصفه شب تو مطبت بودی اونوقت دقیقا میفهمی اسایش و رفاه چیه

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
این بیشتره منظورش فک کنم از سختی پزشکی کشیک های سختش باشن و مدت زیادش نسبت به دارو و دندون
و اینکه خب تو پزشکی دیر به پول میرسی :-?
فک نکنم منظور دیگه ای جز این داشته باشه

• لایک
امتیازات: a17

the best dream

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
امام رضا
شهر
لاهیجان
شما باشی کدومش رو انتخاب میکنی؟ پزشکی یا دندون و چرا؟

Reza mohebbi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1389
دیروز رفتم داروخانه!!!!
دیدم جز یک خانم هیچ کسی در داروخانه نیست
خب طبیعتا به همون خانم مراجعه کردم که پشت میز
نشسته بود
و خواستم نسخه را نشانش دهم!!!!
خب بعد از سلام و عذر خواهی گفتم ببخشید این نسخه منه!!!
اونم سر مبارکش برگرداند و چنان نگاه حقیرانه ای به بنده کرد که به شوک عمیقی رفتم سپس دوباره رویش را به همان حالت قبلی برد !!!!!!!!!
سپس دختری جوانتر آمد و نسخه را دید و به خانم دکتر بببخشید به خدایان خانم دکتر نشان داد.
و ایشان هم در ۵۰ سانتی متری بنده
به این دختر فرمودند:
به او بگویید این دارو را نداریم
و آن دختر گفت که این دارو را نداریم
من با چشمانی باز و در شوک کامل رویم را برگرداندم
و از آن داروخانه بیرون آمدم.
نمونه ای از این رفتار را در میان خویشانمان که تازه پزشک شده اند را جدیدا می بینیم!!!!!!!!
و به رشته پزشکی ایمان آوردیم و شهادتین را گفتیم
آقا من از خون میترسم
من نمیتوانم چاقو دست بگیرم
من مسئولیت نمی پذیرم
زده به سرتون نه جدا رشته ای بهتر از این هم داریم؟؟؟؟؟؟؟؟
این رشته دیگه قدرته نه درآمد.
امیدوارم از حرف های بنده چیز بدی برداشت نکرده باشید. منظورم اینه که نیایید یه رشته ای که عالم و آدم شما را بزنند. زندگی یکی ببخشید یک احمقی مثل من شده تو سری خوردن. از نظر ما که بیرونیم پزشکی دندان دارو ارزش هر تلاشی داره!!!!
هم سواده هم درآمد هم جایگاه اجتماعی هم اگر اندکی خلوص واردش کنید دنیا و آخرتتون تضمینه!!!!!!!!!!
نه مثل ما از هر دو غافله جا موندیم!!!!
میگید کارتون حساسه درست ولی شما جون آدم ها رو نجات میدید به یه قاضی فکر کنید خودشم نمیدونه که بالاخره کارش درسته یا غلط روز قیامت روزگارش رو سیاه می کنند
ولی یه پزشک با اخلاص پاداش هم میگیره!!!!!
کاش میشد ما هم دستی توی درمان مریض ها داشتیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
میشه یه فرد آگاه یه کم در مورد روند تحصیل تو رشته پزشکی توضیح بده؟ :-"
تو نت گشتم چیز به درد بخوری نیست. خیلی کم و گنگ و نامفید و تکراری توضیح دادن.
فقط در مورد جنبه ی انسانی و اخلاقی مطلب پره. ولی به هر حال یه شغل جنبه های دیگه ای هم داره.(اگه نخوام شعار بدم.)
پس چند عدد سوال غیرانسانی :-"
میگن 7 سال برای پزشکی عمومی باید درس خوند، بعد برای تخصص اگه خواستی باید اقدام کنی. خب PHD این وسط چی میشه پس؟ و یه چیزیم، برای تخصص و فوق تخصص تقریبا چند سال تحصیل لازمه؟(میانگین)
وضعیت درآمدش در طول زندگی بعد از کنکور چطوره؟ بعد از پزشک عمومی شدن اگه تو مراکز دولتی مشغول باشی مثلا در چه حد میتونه باشه؟ یعنی اگه فرض کنیم تو 25 سالگی پزشک عمومی باشی، بعد از اون تا مثلا 40 سالگی روند درآمدی چطور قراره باشه؟ طرح مناطق محروم درآمدی داره؟
مطب چطور؟ یعنی هزینه ی احداثش+روند پیشرفتش+درآمدش.
روند سختیاش رو هم اگه میشه یکی بگه :-" مثلا 2 سال اول میگن خیلی سنگینه :/ یا مثلا آخرای پزشکی عمومی کشیک و اینا سخته :/ کلیت اینو میخوام.
و وقتی که باید گذاشت. یعنی تو هر دوره و زمان، چقدر وقت خالی به دور از تحصیل(یا خودِ کشیک و شغل) قراره باشه برای آدم؟
وضعیت برای اپلای کردن در چه حد اوکیه؟ آمریکا و کانادا و امثالهم در چه حد کار داره؟ میشه اصلا؟
(واقعا هیچ تصوری ندارم پس سوالا هم شاید یه کم پیش پا افتاده باشه :/ پیشاپیش ساری :/ )
(اگه کسی رو میشناسید که میتونه جواب بده ارجاع بدید هم اوکیه :-")
+روند کلی تحصیل،شرایط،درآمد و کلا زندگی از ورود به دانشگاه تا یه متخصص 50 ساله رو مثلا میخوام :))

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام علیکم :‌‌د
راجبِ شرایط انتخاب رشته (رتبه، سهمیه، منطقه و...) رشته‌های علوم پایه دانشگاه تهران (سلولی مولکولی و...)، اطلاع دارید؟

آخرین ویرایش:

pouryaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
میشه یه فرد آگاه یه کم در مورد روند تحصیل تو رشته پزشکی توضیح بده؟ :-"
تو نت گشتم چیز به درد بخوری نیست. خیلی کم و گنگ و نامفید و تکراری توضیح دادن.
فقط در مورد جنبه ی انسانی و اخلاقی مطلب پره. ولی به هر حال یه شغل جنبه های دیگه ای هم داره.(اگه نخوام شعار بدم.)
پس چند عدد سوال غیرانسانی :-"
میگن 7 سال برای پزشکی عمومی باید درس خوند، بعد برای تخصص اگه خواستی باید اقدام کنی. خب PHD این وسط چی میشه پس؟ و یه چیزیم، برای تخصص و فوق تخصص تقریبا چند سال تحصیل لازمه؟(میانگین)
وضعیت درآمدش در طول زندگی بعد از کنکور چطوره؟ بعد از پزشک عمومی شدن اگه تو مراکز دولتی مشغول باشی مثلا در چه حد میتونه باشه؟ یعنی اگه فرض کنیم تو 25 سالگی پزشک عمومی باشی، بعد از اون تا مثلا 40 سالگی روند درآمدی چطور قراره باشه؟ طرح مناطق محروم درآمدی داره؟
مطب چطور؟ یعنی هزینه ی احداثش+روند پیشرفتش+درآمدش.
روند سختیاش رو هم اگه میشه یکی بگه :-" مثلا 2 سال اول میگن خیلی سنگینه :/ یا مثلا آخرای پزشکی عمومی کشیک و اینا سخته :/ کلیت اینو میخوام.
و وقتی که باید گذاشت. یعنی تو هر دوره و زمان، چقدر وقت خالی به دور از تحصیل(یا خودِ کشیک و شغل) قراره باشه برای آدم؟
وضعیت برای اپلای کردن در چه حد اوکیه؟ آمریکا و کانادا و امثالهم در چه حد کار داره؟ میشه اصلا؟
(واقعا هیچ تصوری ندارم پس سوالا هم شاید یه کم پیش پا افتاده باشه :/ پیشاپیش ساری :/ )
(اگه کسی رو میشناسید که میتونه جواب بده ارجاع بدید هم اوکیه :-")
+روند کلی تحصیل،شرایط،درآمد و کلا زندگی از ورود به دانشگاه تا یه متخصص 50 ساله رو مثلا میخوام :))
سلام،خوب من فکرکنم یه چندتاییش رو بدونم

راجع بهphd:ببین وقتی یه کم جلوتر میری باید ببینی که میخوای تو رشته های علوم پایه پزشکی بمونی(بیوشیمی،فیزیولوژی،آناتومی و..) خوب میری phdمیگیری و طبیعتا استاددانشگاه میشی و خچب کارت تو آزمایشگاه ها وپژوهشکده هاست
ولی اگه به کار درمانی علاقه داری خوب تخصص میگیری(درکل خیلی رایج نیست کسی هم phdبگیره هم تخصص)
البته امکان کارای پژوهشی با رشته های درمانی خوندن هم هست ها،اینطور نیست که لزوما فقط اونا که میرن تو فاز پی اچ دی، پژوهش کنن

راجع به درامد هم،خوب بعد فارغ التحصیلی رو نمیدونم،ولی الان اینترنای ما ماهی پونصدمیگیرن،رزیدنتا(دانشجوهای تخصص) ماهی یک و خورده ای!!
سالای قبلشم که هیچی

در زمینه اپلای هم اگه دانشگاه خوبی عمومیتو بخونی امکانش هست،ولی در کل چیزی که واسه اپلای مهمه،رزومه پژوهشی و پوله
در کل اپلای کردن خیلی بین بچه های پزشکی باب نیست(برعکس فنیا)

راستش سختی نسبیهوبستگی به خودت داره،ولی اوکیتر از اونیه که نشون داده میشه

پ.ن:اگه باز چیزی یادم اومدمیگم:)

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor
برای تحقیقات درمورد سرطان کدوم یکی از این رشته ها بهتره؟ سلولی مولکولی یا زیست فناوری(بیوتکنولوژی) یا میکروبیولوژی؟یا پزشکی راه مطلوب تریه برای تحقیقات؟
و اینکه کسی اطلاعاتی در مورد این رشته ها داره ؟

بالا