• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

Happy

کاربر مثلا فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
افق
سال فارغ التحصیلی
1400
مثلا ی مطلبی که خیلی اسون و کوتاه هست سرکلاس درس میدن میفهمم ت خونه هم میفهمم اما ت ی مواقعی خوب یادم نمی اد یا فقط ی قسمتش رو یادم می اد مخم قفل میکنه
منظورت از چیزای ساده چیه دقیقا؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
مثلا ی مطلبی که خیلی اسون و کوتاه هست سرکلاس درس میدن میفهمم ت خونه هم میفهمم اما ت ی مواقعی خوب یادم نمی اد یا فقط ی قسمتش رو یادم می اد مخم قفل میکنه

چون تو حافطه بلند مدت نرفته
فقط تو حافظه کوتاه مدته

شیوه درس خوندنتو تغییر بده....
یا تکرار بیشتر داشته باش....

گاهی هم میتونه بخاطر استرس سر جلسه امتحان باشه البته.

Happy

کاربر مثلا فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
افق
سال فارغ التحصیلی
1400
چون تو حافطه بلند مدت نرفته
فقط تو حافظه کوتاه مدته

شیوه درس خوندنتو تغییر بده....
یا تکرار بیشتر داشته باش....

گاهی هم میتونه بخاطر استرس سر جلسه امتحان باشه البته.

ن میدونم اما اصلا فکر نکنم قضیش این باشه ت بعضی وقتا سخت ترین مسایل رو میفهمم اما بیشترالان سرم انگار بستس هیچی ت مخم نمیره هیچی هم یادم نمیاد

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
بعضی موقع احساس سردرد بدی میکنم همش حس میکنم سرم بستس هیچی هم ت اون مواقع ت مخم نمیره
حافظم خیلی پایین اومده ب حدی که چیزای ساده هم یادم نمی اد
چیکار کنم بهتر شه؟
منم دقیقا اینطور میشدم و الانم میشم ولی زمان کنکور بهش توجه می کردم الان دیگه برام مهم نیست زیاد ،مثلا یه هفته اینطوری بعد یادت میره بعد یه مدت باز اینطور میشی ، برای من فک کنم تا حدودی به خاطر سینوزیت باشه یه حس سنگینی سر داشتم و انگار یه غشایی دور مغزم بود که نمی زاشت مطالب واردش بشن (این تصور اون موقعم ) ، اگه تو ام فک می کنی سینوزیت سعی کن کمتر به خودت سرما بدی و شبا جای گرم بخوابی و یه سری غذا ها هست تحریک می کنه ترشحات این چیزا رو رعایت کنی فک کنم خوب بشه .
(اینا تجربه شخصی بود )

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
من الان چند ماهه خواب خوب و راحت ندارم ، هرچند که زیاد میخوابم . خواب‌های عجیب و غریب می‌بینم و وقتی که صبح بیدار میشم انگار که اصلن نخوابیدم و تمام شب بیدار بودم و خیلی هم خسته م . ایده و نظری دارید؟
به چه پزشکی مراجعه کنم؟

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
سه روزه ساعت ۲ میخوابم تا ۵ خوابم نمیبره بعد ۵ تا ۹ یا ۹.۵ میخوابم و بدن شارژ شارژه . چمون شده رفقای گرانمایه ؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
هیچی
ساعت بدنت بهم ریخته
یه روز قهوه چایی اینا نخور
شبش هم نخواب
شب خوابت میبره

mRNA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
mshd
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
علوم تغذیه
من الان چند ماهه خواب خوب و راحت ندارم ، هرچند که زیاد میخوابم . خواب‌های عجیب و غریب می‌بینم و وقتی که صبح بیدار میشم انگار که اصلن نخوابیدم و تمام شب بیدار بودم و خیلی هم خسته م . ایده و نظری دارید؟
به چه پزشکی مراجعه کنم؟
این میتونه به خاطر فشار روحی یا دغدغه ی زیاد فکری یا استفاده ی زیاد از کافئین باشه چون من خودمم اینجوری شده بودم یه مدت ،خیلی بد بود ولی با برطرف شدن دغدغه هام و کنار اومدن باهاشون بهتر شدم... ورزش هم خیلی میتونه کمک کنه و اینکه در طول روز اونقدر خودتون رو خسته کنین از نظر جسمی که تا رفتین تو رختخواب خوابتون ببره و قبل از خواب به چیزی فک نکنین..

mRNA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
mshd
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
علوم تغذیه
سه روزه ساعت ۲ میخوابم تا ۵ خوابم نمیبره بعد ۵ تا ۹ یا ۹.۵ میخوابم و بدن شارژ شارژه . چمون شده رفقای گرانمایه ؟
احتمالا بعد از ظهر میخوابین برا همین شب خوابتون نمیبره ...یا اینکه قبل از خواب کافئین مصرف میکنین ...به قول دوستمون ساعت بیولوژیک بدنتون بهم ریخته ،اگه میتونین زودتر بخوابین و قبل از خواب دوغ یا شیر بخورین ک زودتر خوابتون ببره و در طول روز با فعالیت بدنی زیاد خودتون رو خسته کنین که به محض رفتن به تختخواب خوابتون ببره چند روز زمان میبره که بدنتون به حالت عادی برگرده و عادت کنه..

Mehrka

MEHRKA
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دوردورا
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
...
دانشگاه
...
رشته دانشگاه
...
من تازگیا می لرزم و دست و پام یخ میشه من سینوزیت دارم و سر دردم هم بد تر شده چشام سیاهی میره و نمیتونم بخوابم .

Mehrka

MEHRKA
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دوردورا
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
...
دانشگاه
...
رشته دانشگاه
...
منم همین مشکلو دارم.

آرزو :/

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
من تازگیا می لرزم و دست و پام یخ میشه من سینوزیت دارم و سر دردم هم بد تر شده چشام سیاهی میره و نمیتونم بخوابم .
یخ کردن دست و پا و سیاهی رفتن چشم مال کم خونیه
شاید کم خونی داری
حتما آزمایش خون بده

Mehrka

MEHRKA
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دوردورا
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
...
دانشگاه
...
رشته دانشگاه
...

HEcxcc

بادبان برافراشته (مدیر اصلی‌تر)
نام مرکز سمپاد
مطهری
شهر
برازجان
سال فارغ التحصیلی
1459
چرا متنی که نوشتی شبیه پیام اخلاقیه تلویزیونه؟ آدم حس میکنه باید جواب بده: منم همینطور.
البته جدی تا حدودی منم همینطور. آزمایش هم دادم کم خونی داشتم.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
به چه پزشکی مراجعه کنم؟
متاسفانه من این مشکلو داشتم با ورزش و اینا حل نشد
رفتم پیش روانشناس ناچارا چون خیلی اذیت میشدم کل روز گیج بودم

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
متاسفانه من این مشکلو داشتم با ورزش و اینا حل نشد
رفتم پیش روانشناس ناچارا چون خیلی اذیت میشدم کل روز گیج بودم
به چه پزشکی مراجعه کنم؟

این مشکلی که شما میگید خیلی کلی هست و باید شرح حال گرفته بشه تا بشه دلیل اصلیش تشخیص داده بشه. اما در کل این چیزی که میگید میخوابید ولی خستگیتون در نمیره و حتما وقتی از خواب هم بیدار میشید اعصابتون خورده و ... میتونه خیلی دلایل داشته باشه. از دلایل فیزیکی مثل آپنه انسدادی خواب که معمولا یه قسمتی از مجاری هوایی هنگام خواب شل میشه و باعث تنگی میشه. واسه این باید برید پزشگ پوش حلق بینی چون که بعدا تو پیری عوارض زیادی مثل فشارخون و سکته اینا میتونه داشته باشه.
از علل دیگه که بیشتر مربوط به اون خوابای عجیب غریب و کابوس هست بیشتر مربوط به مسائل پاراسومنیا میشه که اینجا توضیحاتش زیاد میشه واسه همین توضیح نمیدم ولی باید مراجعه کنید روانپزشک.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
از علل دیگه که بیشتر مربوط به اون خوابای عجیب غریب و کابوس هست بیشتر مربوط به مسائل پاراسومنیا میشه که اینجا توضیحاتش زیاد میشه واسه همین توضیح نمیدم ولی باید مراجعه کنید روانپزشک.

سلام دکتر :))
اگه چند مدته طول بکشه باید به پزشک مراجعه کنم؟ مثلن الان حدود یه هفته-ده روزی میشه که خواب ندیدم.ولی قبلش واقعن دیگه اذیت میشدم ، احساس میکردم اصلن مغزم هیچ استراحتی نکرده و تا صبح مثلن فیلم دیدم ، خوابای عجیب و غریب و چرت و پرت :)) قبلن هم پیش اومده و مقطعی بوده(طی 6 ماه گذشته) ...

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام دکتر :))
اگه چند مدته طول بکشه باید به پزشک مراجعه کنم؟ مثلن الان حدود یه هفته-ده روزی میشه که خواب ندیدم.ولی قبلش واقعن دیگه اذیت میشدم ، احساس میکردم اصلن مغزم هیچ استراحتی نکرده و تا صبح مثلن فیلم دیدم ، خوابای عجیب و غریب و چرت و پرت :)) قبلن هم پیش اومده و مقطعی بوده(طی 6 ماه گذشته) ...
سلام علیرضا. علیرضا مشکل خاصی نیست مال تو. احتمالا شام سنگین میخوری یا زیادی خسته میشی روز قبلش (:/

Happy

کاربر مثلا فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
افق
سال فارغ التحصیلی
1400
یکی از چشام ب طرز عجیبی میسوزه و پف کرده
چیکار کنم؟

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بالا