• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گیتار

• شروع کننده موضوع Dizzy
  • تاریخ شروع

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
الان من با یه مشکلی مواجهم
یه گیتار الکتریک خریدم و فعلا فقط دارم سعی میکنم انگشت گذاری رو تمرین کنم ، اما کلن با انگشت کوچیکم مشکل دارم ، اصلا احساس میکنم انگشت کوچیکم مشکل داره ، نه میتونم باهاش مثل انگشتای دیگم راحت سیمو بگیرم نه میتونم راحت حرکتش بدم ، نه میتونم تنظیمش کنم که کجا قرار بگیره .
کسی همچین مشکلی داشته ؟ توی هر نوع سازی که نیاز به انگشت گذاری داشته باشه .

خب از اول که نمیتونی مثل اندی جیمز انگشت گذاری کنی! :D
آره اکثرا اولش همینطورین.
انگشت 3 و 4 خصوصا 4 چون در طول زندگی ازشون زیاد استفاده نمیشه ضعیفن. درست میشه با تمرین.
از تمپو پایین شروع کن که باهاش راحتی و بتونی درست انگشت بذاری، به هیچ عنوانم عجله نکن و تا تو اون تمپو انگشت گذاریت خوب نشده سرعتو زیاد نکن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
خب از اول که نمیتونی مثل اندی جیمز انگشت گذاری کنی! :D
آره اکثرا اولش همینطورین.
انگشت 3 و 4 خصوصا 4 چون در طول زندگی ازشون زیاد استفاده نمیشه ضعیفن. درست میشه با تمرین.
از تمپو پایین شروع کن که باهاش راحتی و بتونی درست انگشت بذاری، به هیچ عنوانم عجله نکن و تا تو اون تمپو انگشت گذاریت خوب نشده سرعتو زیاد نکن.
من اول رفتم ویدیوی اسپید کیل 2 رو پلی کردم ، تمرین اولشو که دیدم هنگ کردم :)) یه استاد گیتار کلاسیک یه تمرین آسون تر بهم داد اونو هم نمیتونم :-" انقدر تمرین میکنم تا دیگه انگشتام درد میگیره .میترسم تمرینام از پایه اشتباه باشه که انقدر نمیشه

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
من اول رفتم ویدیوی اسپید کیل 2 رو پلی کردم ، تمرین اولشو که دیدم هنگ کردم :)) یه استاد گیتار کلاسیک یه تمرین آسون تر بهم داد اونو هم نمیتونم :-" انقدر تمرین میکنم تا دیگه انگشتام درد میگیره .میترسم تمرینام از پایه اشتباه باشه که انقدر نمیشه
سرچ کن Guitar warmup excersices
سرچ کن Guitar warmup exercise تمرین زیاد میاره، از تمپو کم شروع کن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

mahsa6895

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام بچه ها یه سایت خیلی خوب واسه گیتاریست ها پیدا کردم
خییییلی خییییلی خوبه ، آکورد گیتار همه آهنگ هارو با متن آهنگ گذاشته

لینک: آکورد گیتار

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
گیتار راحته ؟
کسی که اینو بهتون گفته کلا سه حالت بیستر نداره
یک : یه نوازنده پشمکیه که انقد تمرین نکرده که بدونه درد پینه های نوک انگشتا و مفاصل چیه
دو: نابغه و با استعداده در اون ساز که همچین نظری نداره
سه :بنده خدا یه چیزی شنیده باور کرده

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام
من انگشت کوچیکم تو باشگاه گیر پیدا کرده:-"(یعنی وقتی روش فشار بیاد بند دوم قفل میکنه و بند سوم تا میشه)دست راست
اگه بخوام گیتار و شروع کنم مشکلی پیش نمیاد؟
در حالت عادی نه ولی مطمئنم برا گیتار قفل میکنه
میشه بازم گیتار کار کرد؟

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
من انگشت کوچیکم تو باشگاه گیر پیدا کرده:-"(یعنی وقتی روش فشار بیاد بند دوم قفل میکنه و بند سوم تا میشه)دست راست
میشه بازم گیتار کار کرد؟
دقیقا یه ساعت بعد باید سر کلاس گیتارم باشم :))
جوری که من دارم یاد میگیرم تو این یه ماه و خورده‌ای اول فقط از دوتا انگشت I و M استفاده کردم و فکر نمیکنم تو ابتدا برات مشکلی پیش بیاد. چند وقت بعد که تونستی خودتو یکمی از مبتدی بودن بکشی بالا، از مابقی انگشتام استفاده میکنی.. (تا اون‌موقع خوب میشی دیگه؟)
موفق باشی^^

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
گیتار راحته ؟
کسی که اینو بهتون گفته کلا سه حالت بیستر نداره
یک : یه نوازنده پشمکیه که انقد تمرین نکرده که بدونه درد پینه های نوک انگشتا و مفاصل چیه
دو: نابغه و با استعداده در اون ساز که همچین نظری نداره
سه :بنده خدا یه چیزی شنیده باور کرده
با اون درد انگشتا ببین کاملاااا موافقم...ولی بجز اون اگر تمرین کنی واقعا اونقدرااا هم سخت نیست...
من به استادم گفتم استاد من میخوام حرفه ای تر نسبت به بقیه کار کنن ، ایشون گفتن اولا روزی ۵ ساعت وقت رو بذارم اگر میخوام حرفه ای کار کنم ، دوما یه پسری رو هم که همین تصمیم رو گرفته و هم سطح منه تقریبا گذاشته تا هر چندوقت یه بار دو نفری تمرین کنیم توی آموزشگاه با استاد...
پس نسبت به اینکه هدفت چیه و چقد زمان میذاری ، جوابی که به این سوال میدی فرق میکنه...

سلام
میشه بازم گیتار کار کرد؟
چه سبک گیتاری میخوای کار کنی؟؟

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
دقیقا یه ساعت بعد باید سر کلاس گیتارم باشم;;) :))
جوری که من دارم یاد میگیرم تو این یه ماه و خورده‌ای اول فقط از دوتا انگشت I و M استفاده کردم و فکر نمیکنم تو ابتدا برات مشکلی پیش بیاد. چند وقت بعد که تونستی خودتو یکمی از مبتدی بودن بکشی بالا، از مابقی انگشتام استفاده میکنی.. (تا اون‌موقع خوب میشی دیگه؟)
موفق باشی^^
خیلیی ممنونن موفق باشی
نه آخه خوب شدنی نیست یعنی دو سال پیش برگشت انگشتم دیگه این ایراد و پیدا کرده=((
پاپ

• لایک
امتیازات: whale

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
ببین من خودم ۴ ، ۵ سال کلاسیک کار کردم فینگراستایل یا همون با انگشت چون با پیک نمیشه کارش کرد و زده شدم چون موزیکاش خیلی لایت بود و بی کلام و اینا
ولی الان مدتیه پاپ کار میکنم و پیشنهاد میکنم اگر شروع نکردی یا در کل پیک استایل کار کن ، یعنی با پیک گیتار بزن.‌‌..من خودم از وقتی پاپ کار میکنم با پیک میزنم و واقعا بهتر از فینگر استایله
هم زودتر یاد میگیری و دنگ و فنگش کمتره که ناخنت نشکنه و...هم صداش خیلی تمیز تره...در واقع صدای اصلی گیتاره
ولی توی فینگر استایل ناخن هر کسی یه صدایی رو تولید میکنه روی سیم ، این هم طبق تجربه بهم ثابت شده و هم استادم میگه

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
با اون درد انگشتا ببین کاملاااا موافقم...ولی بجز اون اگر تمرین کنی واقعا اونقدرااا هم سخت نیست...
من به استادم گفتم استاد من میخوام حرفه ای تر نسبت به بقیه کار کنن ، ایشون گفتن اولا روزی ۵ ساعت وقت رو بذارم اگر میخوام حرفه ای کار کنم ، دوما یه پسری رو هم که همین تصمیم رو گرفته و هم سطح منه تقریبا گذاشته تا هر چندوقت یه بار دو نفری تمرین کنیم توی آموزشگاه با استاد...
پس نسبت به اینکه هدفت چیه و چقد زمان میذاری ، جوابی که به این سوال میدی فرق میکنه...

چیزی که آسونه گیتار پاپه
من همین الان تمام اکورد هارو میتونم برات بزنمو باهاش بخونم
ولی گیتار کلاسیک و روش نوازندگیش واقعا اسون نیست !

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
چیزی که آسونه گیتار پاپه
من همین الان تمام اکورد هارو میتونم برات بزنمو باهاش بخونم
ولی گیتار کلاسیک و روش نوازندگیش واقعا اسون نیست !
اینو کاملا باهات موافقم چون ۴ ، ۵ سال با کلاسیک زجر کشیدم...آه

بالا