• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
"[...]منتها،ببینید،مشکل ما روس ها اینست که حتی چرت و پرت را هم نمیتوانیم به شیوه خودمان بگوییم. هر چرند و پرندی که دلت میخواهد بگو،اما به راه و رسم خودت،آنوقت من حاضرم پایت راهم ببوسم. چون مزخرف گفتن به شیوه خود،هزار بار بهتر از منطقی حرف زدن به شیوه دیگران است. در مورد اول،تو یک انسانی؛در مورد دوم،یک طوطی مقّلد! حقیقت جایی فرار نمیکند،اما زندگی را خیلی راحت میشود خیلی راحت تخته کرد. نمونه هایش هم فراوان است. مثلا،همین خودمان را درنظر بگیرید. ما در دنیای امروز کجای کاریم؟ تا آن جا که ب علم و تکامل و اندیشه و اختراعات و آرمان ها و اهداف و خواست ها و لیبرالیسم و شعور و تجربه و غیره و غیره مربوط میشود،همه مان بدونِ استثناء هنوز در کلاس اول ابتدایی درجا میزنیم. اتکا کردن به مغز دیگران به دهن مان مزه کرده،بهش عادت کرده ایم. درست نمیگویم؟"

جنایات و مکافات
داستایوسکی

pouryaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
هرکس که گذشته را کنترل کند،آینده را کنترل می کند.
وهرکس امروز را کنترل کند گذشته را کنترل میکند
1984
جرج اورول

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
به علاوه او اه چه بگوییم...بالاخره او همین است که هست و من دلم برایش تنگ میشود...
دنیا بدون او برایم خالی و دردناک است...
من از مهتاب بیزارم برای اینکه زیباست و او اینجا نیست تا باهم انرا تماشا کنیم...
شایدشما خودتان روزی عاشق بوده اید و میفهمیدکه چه میگوییم...
اگر عاشق بوده اید که احتیاجی به شرح دادن نیست
اگر هم عاشق نبوده ایدمن نمیتوانم انرا برایتان توضیح دهم...

بابا لنگ دراز
جین وبستر

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
Don’t let us forget that the causes of human actions are usually immeasurably more complex and varied than our subsequent explanations of them​

ابله
استایوسکی

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
دارسی
هیچ چیز فریبنده تر از تظاهر به فروتنی نیست خیلی وقت ها فرونتی در حکم بی توجهی به نظر دیگران
است گاهی هم به رخ کشیدن به شکل غیر مستقیم

غرور و تعصب
جین وبستر

leben Leben

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دلم میخواد ی شعر از مثنوی بگذارم
بس که خود را کرده ای بند هوا / کرمکی را کرده ای تو اژدها

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
بیماری کتابخوانی، قدرتمندانه و به طور عجیبی روح فرد را در بر میگیرد. چقدر خوار کننده است که در میان این انبوه سنگین کاغذ و لغت و اظهارات، مرد مرده گرفتار شود. بهتر و شجاعانه تر نبود اگر این مزخرفات را در جای خود رها میکرد و همچون ابر مردی آزاد و بی سواد در دنیا قدم می نهاد؟
سالامون ایگل

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
انسان بايد حتي تا پس از مرگش هم باورش به خوشبختي را حفظ كند. معتقد باشد كه زيبايي هست. من هم مثل شما هستم. دو چهره ندارم. خيلي وقت ها هم از نااميدي فرياد زده ام. من هم بارها شكست خورده ام و در هم خميده شده ام ... اما من از نوري مي گويم كه پس از نا اميدي ها مي آيد. چه شب هايي كه ديوانه وار به تمام اجزاي اين زندگي لعنت فرستاده ام و صبح ها باز زيبايي را احساس كرده ام. گزينش دردها و تقدير سياهمان، يگانه نيروهايي هستند كه ما را به زندگي وصل مي كنند. بگذار زندگي خود را به آهنگ جهان متصل نكنيم. اگر زندگي ما سازي ناكوك است اين به مفهوم آن نيست كه تمام قوانين هستي را زير سوال ببريم...

بختيار_علي
آخرين اناردنیا

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من بااستعداد بودم. یعنی هستم. بعضی وقت‌ها به دست‌هام نگاه می‌کنم و فکر می‌کنم که می‌توانستم پیانیست بزرگی شوم. یا یک چیز دیگر.
ولی دست‌هام چه‌کار کرده‌اند؟*** را خارانده‌اند، چک نوشته‌اند، بند کفش بسته‌اند، سیفون کشیده‌اند و غیره. دست‌هایم را حرام کرده‌ام. همین‌طور ذهنم را.
چارلز بوکفسکی
عامه پسند

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
اگر به مفهوم "هستی" بیندیشم ناچار باید مفهون مقابل ، یعنی "نیستی" را پیش آورم. نمیتوان به وجود اندیشید و بلافاصله پی نبرد که ما همیشه وجود نخواهیم داشت.تناقض بین هستیی و نیستی با مفهوم "شدن" رفع میشود زیرا چیزی که در جریانِ شدن است ، هم هست و هم نیست

دنیای سوفی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
این کتاب را به "ولید فرحان” خشن‌ترین گروهبان بعث عراق تقدیم می‌کنم! نمی‌دانم شاید در جنگ‌های خلیج فارس توسط بوش پدر یا بوش پسر کشته شده باشد. شاید هم هنوز زنده باشد. مردی که اعمال حاکمانش باعث نفرین ابدی سرزمینش شد. مردی که مرا سال‌ها در همسایگی حرم مطهر جدم شکنجه کرد. مردی که هر وقت اذیتم می‌کرد، نگهبان شیعه عراقی، علی جار الله در گوشه‌ای می‌نگریست و می‌گریست. شاید اکنون فرحان شرمنده باشد. با عشق فراوان این کتاب را به او تقدیم می‌کنم، به خاطر آن همه زیبایی که با اعمالش آفرید و آنچه بر من گذشت جز زیبایی نبود.

تقدیم نامه ی کتاب "پایی که جا ماند"
اثر و خاطرات: سید ناصر حسینی پور

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
فایده ای ندارد، باید زندگی کنیم، دایی وانیا! باید به زندگی ادامه بدهیم. شبها و روزهای دراز و ملال انگیزی در پیش داریم. باید با صبر و حوصله رنجها و سختیهایی را که سرنوشت برای ما میفرستد تحمل کنیم.
من و تو دایی، ما، دایی عزیزم، به زندگی خواهیم رسید که درخشان خواهد بود. خوب و زیبا خواهد بود. آنوقت شادمانی می کنیم و به رنجهای گذشته با رقت نگاه میکنیم و لبخند میزنیم و آرامش پیدا میکنیم.
دایی، من ایمان دارم، ایمان ملتهب و گرم.
صبر داشته باش. راحت میشویم آرامش پیدا میکنیم.

آنتوان چخوف
از کتاب: دایی وانیا

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
Dan Brown - The Lost Symbol
کتاب مورد علاقم نیست اما جمله های خوبی داشت داخلش. برای مثال.

+ تنها تفاوت بین تو و خدا اینه که تو فراموش کردی که مقدس و الهی هستی.
- پیتر، میفهمم چی میگی، و خیلی دوست دارم که باور کنم که ما خدا هستیم ولی من هیچ خدایی رو این زمین نمیبینم. من هیچ ابرانسانی نمیبینم. میتونی به معجزه های قول شده تو انجیل یا متن های مذهبی دیگه اشاره کنی ولی اونا چیزی جز داستان هایی که توسط بشر ساخته و در طول زمان مبالغه شدن، نیستند.

(البته متنش ادامه داشت ولی من این عکسه رو از گذشته ها داشتم :D)

مشاهده پیوست 516

Mbw

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
بین الملل امام خمینی
رشته دانشگاه
مهندسی برق
تو رمان هالیوود از چارلز بوکوفسکی ی تیکه هست که شخصیت اول داستان(خود بوکوفسکی)، داره ی فیلمنامه مینویسه از گذشته خودش ‌. قضیه اینه که رفته به یک باری و داره با بارمن حرف میزنه.
بارمن_گوش کن، تو بیست و چهاری اینجا پلاسی و تنها کارت نشستن و عرق خوردنه؟
مرد جوان_آره.
بارمن_ خیلی خب نمیخواستم احساساتت رو جریحه دار کنم ولی شاید اینجوری به هیج جا نرسی.
مرد جوان_بزار ی داستانی برات تعریف کنم.کلاس ششم بودم،فکر کنم.معلم ازمون خواست که یک انشا بنویسیم.من راجع به قورباغه ای نوشتم که یک پاش لای حصار سیمی گیر کرده بود.نمی‌تونست در بیاد.من پاشو آزاد کردم.
بارمن_خب؟
مرد جوان_ گذاشتمش رو زانومو باهاش حرف زدم.بهش گفتم منم توی تله‌ام.منم زندگیم ی جایی گیر کرده.ی مدت زیادی باهاش حرف زدم.آخر سر از رو پام جست و لای بوته ها ناپدید شد. و من به خودم گفتم که اون اولین چیزی تو زندگیم بود که دلم براش تنگ میشه.
بارمن_خب که چی؟
مرد جوان_معلم انشامون برای بقیه بچها خوندش.همه گریه کردن.به خودم گفتم شاید ی روزی نویسنده بشم.
بارمن_ تو خلی پسر.

Mbw

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
بین الملل امام خمینی
رشته دانشگاه
مهندسی برق
Is it right,jutta says,to do sth only beacause everyone else is doing it
?
جوتا گفت : به نظرت درسته که کاری رو انجام بدی فقط به این دلیل که بقیه هم دارن همون کارو انجام میدن؟

all_the_light_we_cannot_see

آخرین ویرایش:

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری
شاید منصفانه نباشد؛ اما چیزی که در چند روز و گاهی حتی در یک روز رخ می‌دهد؛ تمام زندگی آدم را زیر و رو می‌کند...

بادبادک باز - خالد حسینی

Marzie

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
اتاق عمل
نذار ابهت هیج آدم خبره ای تو رو بگیره.
اون بهت می گه: دوست عزیز، من بیست ساله که این کارمه.
آدم ممکنه کاری رو بیست سال تموم هم غلط انجام بده!
بعضی ها هیچ وقت نمی فهمن،کورت توخولسکی

leben Leben

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
آدم ها
یک بار عمیقا عاشق می شوند،
چون فقط یک بار نمی ترسند که همه چیز خود را از دست بدهند؛
امّا بعد از همان یک بار،
ترس ها آنقدر عمیق می شوند که عشق، دیگر دور می ایستد...

بيگانه
✍ #آلبر_كامو

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
می‌دیدم که این مردان آینده در این کلاس ها و امتحان ها آن قدر خواهند ترسید و مغز ها و اعصابشان را آن قدر به وحشت خواهند انداخت که وقتی دیپلمه بشوند یا لیسانسه اصلاً آدم نوع جدیدی خواهند شد ، آدمی انباشته از وحشت ...انبانی از ترس و دلهره ، آدم وقتی معلم است متوجه این چیزها نیست .
چون طرف مخاصم است ! باید مدیر بود یعنی کنار گود ایستاد و به این صف بندی هر روزه و هر ماهه ی معلم و شاگرد چشم دوخت تا دریافت که یک ورقه ی دیپلم یا لیسانس یعنی چه!
یعنی تصدیق با اینکه صاحب این ورقه دوازده سال یا پانزده سالِ تمام و سالی چهار بار یا ده بار در فشار ترس قرار گرفته و قدرت محرکش ترس است و ترس است و ترس !

مدیر مدرسه | جلال آل احمد

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
هلیا ! گریز اصل زندگیست.
گریز از هر آنچه که اجبار را توجیه میکند.
بیا بگریزیم.

بار دیگر شهری که دوست میداشتم.
نادر ابراهیمی

بالا