• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وابستگی یا علاقه؟؟

• شروع کننده موضوع

True Detective

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
94
سلام تاپیکی که این مسئله رو پوشش بده پیدا نکردم که البته یکم عجیب بود:-?
وابستگی چیه؟
آیا به عشق ربطی داره؟
مرز وابستگی و عشق چیه ؟
آیا رابطه ی لازم و ملزومی دارن یا ممکنه بدون دیگری هم وجود داشته باشن ؟اگه فرقی دارن چجوری می شه از هم تشخیصشون داد؟
خوشحال می شم نظراتتون رو در میون بذارید:)

فاطیما

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Esf
سال فارغ التحصیلی
99
به نظرم وابستگی به خاطر تنهایی خیلی زیاد و محبت یه نفر در موقع تنهایی به وجود میاد...و اگه اون یه نفر بهت کمتر محبت کنه یا دورت شلوغ بشه،دیگه وابسته نیستی به اون طرف...
ولی علاقه حس دوست داشتن قلبی یه نفره...ینی چه دورت شلوغ باشه و چه خلوت،چه بهت زیاد محبت کنه یا کم محبت کنه،بازم به اون فرد علاقه داری...
هر وابستگی علاقه محسوب نمیشه و هر علاقه ای هم وابستگی رو به همراه نداره...ولی وقتی به یه نفر علاقه داشته باشی،کم کم بهش وابسته هم میشی...

البته این نظر شخصیمه... :)

ZAHRA.J.A

~@\"__"/@~
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
:-?:-/:rolleyes: وابستگی... . اگر دو روز طرفو نبینی و اون حس دورنت خاموش بشه وابستگی هست
اما اگر بعد يه مدت مثلا سه ماه یا چهار ماه نبینی طرفو یا حرف نزني و بازم هم تو فکرش باشی.... قطعا علاقس

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
:-?:-/:rolleyes: وابستگی... . اگر دو روز طرفو نبینی و اون حس دورنت خاموش بشه وابستگی هست
اما اگر بعد يه مدت مثلا سه ماه یا چهار ماه نبینی طرفو یا حرف نزني و بازم هم تو فکرش باشی.... قطعا علاقس
اگه دو روز نبینیش از یادت بره ینی وابسته ای ؟ ((: وابسته رو تعریف کن

ZAHRA.J.A

~@\"__"/@~
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
  • لایک
امتیازات: panah
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
در قالب یک جمله یعنی اینکه: ”ما در ارتباط با کسی یا چیز آنچنان مجذوب شده‌ایم که احساس می‌کنیم با نبودن آن، ما نیز نابود می‌شویم“ در ین حالت، ما به شدت به اتصال عاطفی، انرژیکی و ... آن عادت کرده‌ایم.
برای تجربهٔ این وضعیت می‌توانیم به کاری فکر کنیم که ما را اذیت می‌کند، ولی نمی‌توانیم آن را رها کنیم یا ارتباطی را تصور کنیم که ما را اذیت می‌کند، ولی نمی‌توانیم آن را قطع کنیم و یا مواردی را در نظر بگیریم که قوتی به جائی از آن فکر می‌کنیم، عذاب می‌کشیم
@ZAHRA.J.A
برعکسِ حرفته .

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
من كه هرچي فك كردم نتونستم فرقي بينشون ببينم :////

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

اهم اهم، من زیاد نمیخوام وارد این بحث بشم

هرچند به نظرم اگر به کسی علاقه داری و گذاشتی چند ماه بگذره بدون اینکه باهاش ارتباطی داشته باشی، واقعا بهش علاقه ای نداری!

علاقه وابستگی میاره، و علاقه درست مشابه وابستگی از بین میره!

تفاوتشون اینه، ما همه به "آب" وابستگی داریم ولی آب به شدت بی‌مزست! یا حداقل من بهش علاقه ای ندارم، ولی بهش وابستگی دارم!

در مقابل من علاقمندم به نوشیدن "آبجو" ولی اگه بهش وابستگی داشتم، اسمش میشد اعتیاد!

اگر بدون وجود کسی روزتون شب نمیشه، بهش وابستگی دارین.
ولی اگه تمایل دارید با اون ادم وقت بگذرونید میشه علاقه. بهش نیاز ندارین، نباشه کتاب دستتون میگیرین، ولی بودنش لبخند به لبتون میاره، بهش علاقه دارین!

آخرین ویرایش:

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
وابستگی یعنی چیزی یا کسی که بهش احتیاج دارین و اگر جایگزین بشه با مشابهش یا بهترش کنار گذاشته میشه.‌
دلبستگی یعنی چیزی که اگه بهش احتیاج نداشته باشینو بهترش هم داشته باشین بازم کنارش نذارین

mahya.m

M H Y A☀-
نام مرکز سمپاد
Fatzanegan
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
Inam na:)
اگه بفهمه دوسش داری خیلی زود میبینی روحش خوابید

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
چند وقت پیش دو تا جمله خوندم که فک می کنم در این مورد، وابستگی و نوع علاقه ی مورد بحث در تاپیک، هم کاربرد داشته باشه:
بهت علاقه دارم چون بهت نیاز دارم.
بهت نیاز دارم چون بهت علاقه دارم.

که به ترتیب اشاره دارن به وابستگی و عشق.

بالا