• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدرسه تفکیک، دانشگاه مختلط، چرا؟

sSinaa

SINA
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
اهواز- تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران غرب
رشته دانشگاه
حقوق
اینستاگرام
خب واقعا نمیشه دخترا با پسرا تفاوت هایی دارن توی دوران نوجونی بروز میکنه و باعث هیجانات خاصی میشه که در زمان دانشگاه کمتر شده و پخته تر.
و به نوجوون های الان که نگاه کنیم همون بهتر که تفکیک شدن.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399

sSinaa

SINA
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
اهواز- تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران غرب
رشته دانشگاه
حقوق
اینستاگرام
فکر نمیکنی همین تفکیک باعث شده بشن "نوجوون های الان"؟
نه بنظرم چون بازم همین میشدن با وجود رسانه های مجازی و... که خودتون میدونید و قابل ذکر نیست بازم میشدن نوجوون های الان

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نزدیکا بجنورد
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اگ از همون اول تفکیک شده بود الان شاید کلی از بچه هايي ک به راه منحرف رفتن (:-") تو اون راه نبودن چون دیگه اون کشش ب سمت جنس مخالف درونشون آروم شده بود.
:D

آخرین ویرایش:

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
سوالی ک این وسط پیش میاد ، اینه ک آیا کشور های خارجی ک نوجوون های الان رو ندارند ، این چیز ها براشون عادیه ؟ مشکل ندارن ؟
آمار " تجاوز " در یه کشور عادی ( نگفتم مثلا آمریکا که خیلی چیزا زیادی توش آزاده) مثل سوئد ، رو ببینید و مقایسه کنید با ایران .
http://www.yjc.ir/fa/news/5437716/این-10-کشور-بیشترین-میزان-آزار-و-اذیت-های-جنسی-‌را-دارند
چیزی ک من میگم اینه . شما میگید به خاطر مختلط نبودن مدارس ، عطش بعضیا بیشتر شده . من میگم چه استدلالی هست اگر مختلط بودن ؛ اون عطش کم میشد ؟ از کجا معلوم بیشتر نمیشد ؟چون بعضی چیز ها هست هر چی بهش نزدیک تر بشی ممکنه بیشتر معتادش بشی .
اگه اثباتی برای حرفتون دارید ارائه کنید .

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.
سوالی ک این وسط پیش میاد ، اینه ک آیا کشور های خارجی ک نوجوون های الان رو ندارند ، این چیز ها براشون عادیه ؟ مشکل ندارن ؟

1. "کشورهای خارجی" شامل زیمباوه تا آفریقای جنوبی و آلمان و کانادا و همه‌چی می‌شه. شما همه‌شون رو دیده‌ین؟
2. منظورتون از "نوجوون‌های الان" و "عادی‌بودن این‌چیزا" چیه؟

آمار " تجاوز " در یه کشور عادی ( نگفتم مثلا آمریکا که خیلی چیزا زیادی توش آزاده) مثل سوئد ، رو ببینید و مقایسه کنید با ایران .
http://www.yjc.ir/fa/news/5437716/این-10-کشور-بیشترین-میزان-آزار-و-اذیت-های-جنسی-‌را-دارند

3. خب خب؛ یه‌سری چیزا باید توضیح داده بشن. اول این‌که، آزار جنسی تعریف حقوقی‌ش تو ایران چیه؟
"کسی که از طریق ضرب و جرح یا با خشونت یا از طریق تهدید به اعمال بزهکارانه فرد دیگری را به نزدیکی جنسی یا به انجام یا تحمل عمل جنسی دیگری که از لحاظ اهانت و سایر شرایط قابل مقایسه با نزدیکی جنسی باشد، وادار کند"؛
یعنی حتمن باید خشونت و علائمش وجود داشته باشن. و این‌که دقت کنید که برای زن‌ها ما "تمکین" رو داریم یعنی هرچندصدبار اگه توسط شوهرشون مورد تعرض قرار بگیرن، اسمش آزار و اذیت جنسی نیست.

× دوباره سرچ کردم ولی مثل این‌که کلّن تعریف دقیقی از آزار جنسی تو ایران نداریم!! بدتر شد که:‌)) به‌هرحال همون تمکین خودش برای نشون‌دادن این‌موضوع کافیه.

4. اگه سوئد رو در مقایسه با ایران یه کشور "عادی" می‌دونید پس ایران چیه؟ :‌))
5. این لینک رو بخونید. و برای زحمت کمتر، این اسکرین‌شات رو. قسمتی که مشخص کردم یکی از دلایلیه که باعث افزایش این میزان گزارش آزارهای جنسی می‌شه.

Sweden.jpg

6. شما هم اگه اثباتی برای حرف‌تون دارید ارائه کنید، من هیچ‌ منبع معتبری تو اون لینکی که دادید ندیدم.

++ فکر کنم این بحث ربطی به مختلط‌بودن مدارس نداشته باشه، اگه پستم بی‌ارتباط به تاپیک و انجمنه لطفن مدیر به تاپیک مربوطه انتقالش بده.

آخرین ویرایش:

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
دلیل بیشتر بودن امار تجاوز در سوئد از ایران،نه انباشت فساد در بلاد کفر و خیر و برکت در ج.ا،بلکه تعریف این دو از «تجاوز» است.انجا بسیاری چیزها تجاوز حساب میشوند،حتی بین زن و شوهرها.اما وقاحت قوانین مردسالارانه ایران،همینجا نمایان میشوند:
https://www.bbc.com/persian/amp/iran-features-41709699

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من میگم چه استدلالی هست اگر مختلط بودن ؛ اون عطش کم میشد ؟ از کجا معلوم بیشتر نمیشد ؟اگه اثباتی برای حرفتون دارید ارائه کنید .
قضیه زیاد فلسفی نیست که چندتا گزاره ارائه کنیم نتیجه بگیریم بشه یه برهان.
مسئله بیشتر جامعه شناسیه. ما میبینیم کشور های دیگه تو مراکز آموزشی تفکیک جنسیتی ندارن و مشکلاتی که به این مسائل مربوط میشه به نسبت خیلی کمتره. یعنی ارتباط خاصی بین "مختلط بودن" و "انحرافات جنسیتی" نیست.
(در واقع استقراء میکنیم. استقرای تعمیم)
+قضیه آمار رو هم دوستان توضیح دادن.

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
قضیه زیاد فلسفی نیست که چندتا گزاره ارائه کنیم نتیجه بگیریم بشه یه برهان.
استدلال علمی تون رو ارائه کنید :))
جامعه شناسی علم ک هست ، نیست ؟
. ما میبینیم کشور های دیگه تو مراکز آموزشی تفکیک جنسیتی ندارن و مشکلاتی که به این مسائل مربوط میشه به نسبت خیلی کمتره. یعنی ارتباط خاصی بین "مختلط بودن" و "انحرافات جنسیتی" نیست.
اون چیزی ک می بینید رو نمی تونید با یه منبع موثق ب من هم نشون بدید ؟؟
فقط می بینید ؟؟ یعنی چی ؟

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
یه سوالی که ذهنم رو مشغول کرده که نمی‌دونم جای پرسیدنش این‌جا هست یا نه، اگه هدف‌تون از تفکیک مدارس اینه که نوجوون‌ها "تحریک" نشن، پس راجع به همجنسگراها چی؟ اگه جنس مخالف می‌تونه تحریک بشه، می‌تونه تعرض کنه، باید از هم دورشون نگه داشت تا روابط غیراخلاقی و این‌جور چیزا به‌وجود نیاد، پس چرا راجع به همجنسگراها همچین ذهنیتی نیست؟ یعنی رابطه‌ی بین مثلن دوتا دختر اون‌قد بد به‌نظر نمیاد؟ تجاوز بین‌شون رخ نمی‌ده؟ یا اون‌قد بی‌‌اراده نیستن که این "هیجانات خاصّ"‍ی که ازشون حرف می‌زنید به‌وجود بیاد؟ نه‌فقط تو مدارس، منظورم به‌طور کلّی ه.
+ و این‌که جدّن راهش تفکیک ه؟ تا کِی؟ چه‌طور؟
این سوال منم هست تو مدارس شبانه روزی اینجا این اتفاق خیلی زیاد میافته

Ebiiism

Kaktus
نام مرکز سمپاد
اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
00
ب نظر من با تفکیک کردن مدارس ن تنها مشکلی حل نشده بلکه باعث میشه همه جوونا عقده ای باشن و ب دلیل ارتباط نداشتن با همدیگه تا یه جنس مخالف میبینن دست و پاشونو گم کنن و بعضی از ما ها بخاطر ارضای احساسات خودمون ب همجنسگرایی روی میاریم

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من نمیگم "روابط جنسی" کمتره. من میگم "انحرافات جنسی" کمتره.
راستش نتونستم منبع خاصی پیدا کنم. حرفم رو میزنم دیگه بقیه ش با خودتون :)
ببینید تو ایران اینطوره که میگن "نباید با جنس مخالف رابطه جنسی داشته باشی". این چه تفکری القا میکنه؟ که جنس مخالف برای رابطه جنسی هست و فقط باید صبر کنید تا بعدا بتونید رابطه جنسی داشته باشید!(واقعا همینطوره! وقتی 12 سال همین تفکر القا شه دیگه جایی برای فکرای دیگه نمیمونه)
ولی کشور های دیگه چطوره؟ از اول در ارتباط هستن. با فکرِ "فقط" رابطه جنسی بزرگ نمیشن. اینطور القا میشه که "من با جنس مخالف خیلی معمولی معاشرت دارم و کمک میکنم و کمک میگیرم، و از بین کسایی که باهاشون معاشرت دارم یه نفر رو انتخاب میکنم برای زندگی و رابطه جنسی"!
+ تو تفکر دوم، معاشرت با جنس مخالف به خودیِ خود انگیزه سکشوال نداره، یعنی تفکر سالم! خیلی معمولی معاشرت هست و "وقتی احساس نیاز میشه" با توافق و "آگاهی" طرفین، و خالی از عقده های جنسیتیِ اشتباه، یه رابطه ای شکل میگیره.( که حالا تو ایران عمدتا ازدواج هست.)
کل حرفم اینه که تفکیک باعث انحراف تو "تفکر" جنسی میشه.

آخرین ویرایش:

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
اولا همینجوری نمیشه مختلط کرد و بگیم اوکی هست و اینا چون خارج از ایران کلاسهای sex education دارن تو مدارسشون و به خاطر همین کاملا با دید باز و علمی به جنس مخالف و روابطشون نگاه میکنن که مثلا جنس مخالف شاخ و دم نداره میشه بدون افکار پلید باهاش دوست بود و بهش اعتماد کرد در کل منظورم این بود یه مینیمال هایی نیازه مثل این دوم اینکه بنظر من بهترین زمان واسه مختلط شدن مدرسه ها توی سه سال اخر دبیرستانه که بهش میگن تازگیا متوسطه دوره دوم چون تقریبا از اون دوره ۱۵ سالگی و اینا گذشتن ولی پیش نیاز هایی لازمن که سالها طول میکشه فراهم شدنشون

mahya.m

M H Y A☀-
نام مرکز سمپاد
Fatzanegan
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
Inam na:)
تفکیک دیگه به نظر من تو این دوره زمونه معنی نداره... سیستم آموزشی ما کلا مشکل داره... من خودم آدم مقیدی هستم خیلی ام اهمیت میدم به یسری چیزا ولی الان دیگه قوانین در این چهار چوب باید تغییر کنه.. در چهار چوب اسلام...
انقد بچه ها رو از اول با تربیت غلط آموزش میدن که وقتی بزرگ میشن نسبت به جنس مخالف مثه گرگ گرسنه رفتار میکنن...همینه که به یه تصور غلط رسیدیم که دوتا دختر پسر نمیتونن باهم فقط یه دوست باشن...
حالا مثلا الان مدارس تفکیک شده ان هیچ دختری با پسری در ارتباط نیست همه ی راه های ارتباطیشون بسته شده؟ یه سر به کافه ها بزنن متوجه میشن...
قوانین اگه تا الان هم غلط نبوده از الان به بعد باید عوض شه

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
اگه از همون اول پیش هم بزرگ شن کار به جاهای باریک نمیکشه دانشگاه یکم دیره برای اشنایی دو جنس مخالف باهم

حماسو

آبی عمیق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر آرزوهای آبی
سال فارغ التحصیلی
97
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
حدس می‌زنم در اون صورت هم مطابق فرهنگ غالب رفتار می‌کردیم و مثل دانشگاه‌ها حراست و قوانین سفت و سخت ج.ا به مدرسه حاکم بود و صرف مختلط بودن مدارس باعث نمیشد شبیه فیلمای دبیرستانی آمریکایی بشیم : )) مخصوصا که تو نوجوونی مطلق تر فکر می‌کنیم که وای کار درست اینه، رفتار درست اینه.صرفا بچه‌هایی بودیم که تحت قوانین سفت و سخت با جنس مخالفمون میریم مدرسه.

White_Fox

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
پاسخ : مدرسه تفکیک، دانشگاه مختلط، چرا؟

خب واقعا هم همینطوره

شما الان یه روز فرض کن مدارس رو مختلط کنن جای دوری هم نرید مثلا با پسرانه شهر خودتون

قابل تحمله حرفاشون واقعا ؟؟؟ :D بحس مسخره کردنشون جدا شما فقط فحشایی که به هم میدن رو فرض کن خب اینا روی روحیه " لطیف " دخترا تاثیر میذاره خب و بعدش اینا باید مادر بشن :-" [nb] مستحضرید که پدر شدن با مادر شدن تفاوت داره ؟؟ [/nb]
دیگه عرضی نیست [nb] موندم تا الان چرا پست مسخرمو با اون همه چرندیاتش حزف نکردن مدیرا [/nb]
همه مدرسه ها دانش اموز های خوب بد دارن دلیلی نمیشه که همیشه پسر ها مسخره یا هر چیز دیگری انجام میدن خیلی از دختر ها هم پسر ها رو مسخره می کنند

بالا