• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین کتابی که خوندید؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
زوربای یونانی-نیکوس کازانتزاکیس
واقعا رمان خاصی بود و میشه گفت بار فلسفی عمیقی داشت. زیاد حادثه محور نبود و بیشتر دیالوگ محور بود. اصلا کلیشه ای نبود و هیچ تابویی توش ندیدم. فقط یه مشکلی که داشت این بود که تو سکشوال بودن یه کم افراط کرده بود. در کل کتابی نیست که نمونه های مشابهش تو کتابخونه ها ریخته باشه. واقعا خاص بود.
پ.ن: اگه میخواید مشکل زیادی تو کیفیت ترجمه نداشته باشید انتشارات امیرکبیر خوبه. انتشارات دیگه شاید کیفیت کتاب از نظر صحافی و اینا خوب باشه ولی عمدتا ترجمه خوبی ندارن. امیرکبیر کیفیت کاغذ خوبی نداره ولی به نظر من بهترین گزینست.
نشر چشمه هم مشکل زیاد بودن قیمت داره که اگه بخواید زیاد کتاب بخونید زیادی تو خرج میفتید.

آخرین ویرایش:

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
ابله محله
کریستین بوبن
تنها کتاب عاشقانه ای بود که خوندم
وتنها کتابی بود که شخصیت اصلی اش ماند من رفتار می کرد در دوست داشتن اطرافیان

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
امپراطوری بیخرد بریتانیا (از سری تاریخ ترسناک)
تری دیری

زمان راهنمایی و دبیرستانم خیلی این مجموعه تاریخ ترسناک و علم ترسناک و آزمایشهای وحشتناک (فکر کنم اسمش همین بود) رو دوست داشتم و اخیرا چندتا جلد ازشون پیدا کردم و در راستای این sick need to completion (به زعم دوستان:rolleyes:) نشستم خوندمشون و کلی لذت بردم. کتابش هم اینجوریه که حقایق تاریخ رو با وجود همه تلخی و حال بهم زنیش با زبان طنز میگه. :-b

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
همسایه ها از احمد محمود
شخصیت اصلی بعضی وقتا خیلی قشنگ میومد رو مخم پیاده روی تفریحی می کرد و بعضی وقتا هم بسیار می پسندیدمش!
نویسنده بیشتر از اینکه روی توصیف محیط کار کنه راجع به آدم ها، حرفهاشون،زندگیشون،شخصیتشون،قیافه و کارهایی که در اون لحظه درحال انجامش بودن و فضاسازی رمانو به این شکل انجام شده بود.
رمان طوری می شد که یه سری جاها خیلی جدی می شدی، یه سری جاها کاملا غمگین می شد و یه سری هم از خنده باید خم می شدی تا دلو رودتو از رو زمین جمع کنی!
داستان یک شهر هم بعدا در ادامه ی همسایه ها نوشته شد.

• لایک
امتیازات: mhdl

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
صدسال تنهایی، گابریل گارسیا مارکز
واقعا یکی از خاص ترین رمانایی بود که خوندم. خیلی جذاب بود و جزو اندک کتاباییه که تونست منو از گیمینگ طرف خودش بکشونه :-"
مهم ترین ویژگی که داشت فکر کنم تراکم شدید اتفاقاتیش بود. خیلی راحت میگم خلاصه نویسی برای غیر ممکنه. 400 صفحه پر از اتفاق.
نثر ادبیشم خیلی ساده و جذاب بود. یعنی میشه گفت در عین ادبی بودن، خیلی ساده و روان بود.
+: سبک رئالیسم جادویی رو مارکز تو این رمان درست کرد.
+2: نوبل ادبیات برده.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
هویت_ میلان کوندا

مردی که فکر میکنه اگر همسر محبوبش همون زنی که محبوبشه نباشه و این آدم [که عاشقشه] اصلا واقعا وجود نداشته باشه [و آدم دیگه ای باشه] چی؟!
صرفا حول محور این موضوع جریان نداره اما با توجه به این موضوع نامگذاری شده و اگر این برای نویسنده در اولویت بوده پس منم همین رو اینجا مینویسم

اولین کتاب از چلنج دوباره خوانی کتاب های کوندرا
به اندازه ی بار اول (آخر خرداد نود و چهار) و چه بسا بیشتر لذت بخش بود .

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
باشگاه مشت زنی - چاک پالانیک

داستان کتاب و فیلم یکی هستند (فقط آخرشون یکم تفاوت داره). لحن و متن بشدت فوق العاده ست. نویسنده خودش رو درگیر آرایه و دردسرای دیگه نکرده و با لحنی ساده فضاسازی های بی نظیری انجام داده. بخش های تکرار شونده یا به قول خود پالانیک "آواز گروه کر" مخصوصا توی قسمت های پردلهره خیلی کمک میکنند. از دیالوگهای عمیقش هم که دیگه نگم براتون...

پ.ن. پیشنهاد میکنم اگر نمیخواین دیدتون نسبت به دنیای زیبایی که دور خودتون میبینید عوض شه دور و برش نرید :-"

نام مرکز سمپاد
اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعت نفت ابادان
رشته دانشگاه
نفت
موریانه (بزرگ علوی)
به زبان ساده وبا فضا سازی خیلی خوب به چگونگی زندگی کارمندان ساواک پرداخته
بزرگ علوی هم که حرف نداره

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
مستاجر ـ رولان توپور

رمان کوتاهی ـ اگر کلمات درستی رو انتخاب کرده باشم ـ با مایه های سوررئال یا شاید سمبولیک :)) درباره ی مردی که با اجاره ی اتاقی توی یه آپارتمان رفته رفته تغییر میکنه و به مستاجر خودکشی کرده ی قبلی اتاق تبدیل میشه و تمام همسایه ها و اطرافیان در تلاش برای تبدیل هویت و در نهایت مثل مستاجر قبلی به کشتن دادنش هستند .
درون مایه ی اصلی کتاب گمونم خود مفهوم "هویت" باشه ، نه چندان عمیق اما با نمادهای جالب

خب من معمولا به فراخور شرایطی که دارم با کتاب ها و فیلم ها و غیره مواجه میشم ، ینی در کمال تعجب توی هر چیزی دقیقا مفهومی رو پیدا میکنم که دنبالشم وبهش نیاز دارم . اینطور از کتاب برداشت کردم که تن دادن به شرایط مخالف چیزی که باید باشه بخاطر حفظ مصلحت ممکنه به کلی هویت رو در جهت سیستم تغییر بده ،هر چند که خود آدم باور نداشته باشه . مثل شخصیت رمان که آخر کتاب خودش میدونست همون آدمه اما در واقع نبود

آخرین ویرایش:

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام
اسطوره‌ی جام مقدس، نوشته‌ی رابرت جانسون
بررسی یک داستان قدیمی قرون وسطایی از دیدگاه روانشناسی عمقی یونگ

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
دیوانه وار _کریستین بوبن
در مورد زندگی دختریه که در سیرک بزرگ میشه وزندیگیش کمکم عجیب غریب میشه.
اما در کنار اینکه درباره ی زندگیه یک دختره خیلی از واقعیت های زندگی رو یاد آور میشه

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
سری A Court of Thorns and Roses توسط Sarah J. Maas
مثل بقیه کتاب های این نویسنده، شخصیت اصلی یک دختر نوجوان (فِیرا) در یک دنیای فانتزیه. دنیایی که توسط یه دیوار نامرئی تقسیم شده که جنوب دیوار انسان ها تو بدبختی و شمال دیوار Fae ها (همون اِلف تقریباً) زندگی میکنن. که سر یک ماجرایی فِیرا میره (بُرده میشه؟) اونور دیوار.

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
ژنتیک کنکور
دکتر مهدی آرامفر

Ebiiism

Kaktus
نام مرکز سمپاد
اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
00
فرگشت و ژنتیک
بهنام محمد پناه

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ریگ روان- استیو تولتز(همراه با جزء از کل)
زیاد خوشم نیومد. اگه کتاب رو نخوندید اینو نخونید.(پ.ن: نه بخونید شاید خوشتون اومد :)) )
طبیعتا بعد از جزء از کل این کتاب رو خوندم. از جزء از کل خیلی خوشم اومده بود و کتاب ارزشمندی میدیدیمش.
ولی وقتی داشتم ریگ روان رو میخوندم به یه نتیجه ای رسیدم. که نه جزء از کل، و نه ریگ روان، کتابای عمیقی نیستن! شاید اصطلاح چیپ یه کم تند باشه، ولی فکر میکنم "معمولی" بودن. تو یه نقد یه توصیف جالبی در مورد کتابای تولتز بود: توییتر 500 صفحه ای. کل کتاب پر از جملات قصار و جالبه. میشه هر جمله کتاب رو یه نقل قول قشنگ کرد! ولی کتاب به همین ختم میشه! 500 صفحه جملات زیبای قصار! جسپرِ جزء از کل و آلدوِ ریگ روان، هردو آدمای بدختین. ولی بدبخت جسمی! بدبخت سطحی! بدبختی هیچ کدوم منو به فکر فرو نبرد. خب، از جامعه بدش میاد، مشکلات جسمانی داره، روابط خوبی نداره. اینا(حداقل برای من!) اصلا جذاب نیست.وقتی تو 500 صفحه یه بدبختی سطحی(که اوایل جذابه) تکرار میشه، کم کم تکراری میشه.(برای درک مفهوم بدبختیِ عمیق ارجاع به عقاید یک دلقک :-") کتاب سرگرمی فوق العاده ایه! واقعا ازش لذت بردم! ولی فکر رو به چالش نمیکشه. ذهنو مغتشش نمیکنه. عمیق نیست.
در کل، صرفا برای یه سرگرمی چند روزه کتاب فوق العاده ایه. پر از جملات قشنگ. پر از اتفاقای جذاب. ولی کتاب درگیرکننده ای نیست. نه چیزی اضافه میکنه نه چیزی کم میکنه. هیچ عقیده ای رو به چالش نمیکشه. و باز هم، عمیق نیست. کتاب خوبیه. ولی جاست فور فان!
+یکی از جذابیت های کتاب شخصیتای جالبشه. واقعا تک تک آدمای این دوتا کتاب رو دوست داشتم :)

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
شوالیه ی ناموجود _ ایتالو کالوینو
از سه گانه ی "نیاکان ما"
درونمایه ی کلی : طنز ، تخیل

آژیلوف شوالیه ایه که وجود نداره اما بخاطر هدف مقدس دفاع از مسیحیت مقابل سپاه اسلام توی جبهه ی جنگ با اینکه وجود نداره حاضر شده :)) افتخار شوالیه بودن از این جهت به آژیلوف ناموجود اختصاص داده شده که آژیلوف یه زمانی بکارت دختر پادشاه رو نجات داده و جلوی تجاوز بهش رو گرفته و حالا دنبال مدرکی برای اینه که دختر پادشاه اصلن باکره بوده یا نه :))
یه جور پوچی آدمای غیر واقعی توی شرایط غیر واقعی رو نشون میده . من معمولا از کتاب هایی که پوچی رو نشون میدن خوشم میاد ، اما احساس میکنم فضای این کتاب یه مقدارِ اغراق شده تخیلی و ساختگی بود و هر چند روند جذابی داشت اما نتونستم با شلوغیِ شخصیت های پوچش اونقدری که باید ارتباط برقرار کنم .
کتابِ دیگه ی سه گانه ی "نیاکان ما" ، ویکنت دونیم شده رو خونده بودم و خیلی به نظرم خوب بود. بهتر از شوالیه ی ناموجود

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
:|قرار بود اینجا پست نذارم ولی امان از بی پستی
"نفرین زمین" از جلال آل احمد

آخرین ویرایش:

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
جایی که کوه بوسه میزند بر ماه
نویسنده:گریس لین
یکی از بهترین کتابهایی که خوندم توی این کتاب هیچ چیز اضافه ای نمی تونین پیدا کنید همه چی توی این کتاب به هم ربط داره به نظرم یک بار این کتابو بخونید عالییه !!!

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
بچه ی رزمری _ آیرا لوین

رزمری دختر کاتولیکیه که بخاطر ازدواج با یه بازیگر غیر معروف پروتستان از طرف خانواده ی مذهبیش طرد شده . با شوهرش به ساختمونی اسباب کشی میکنند که افراد بدنام زیادی در طول تاریخ توش اقامت داشته ن ؛مثل آدم خوارا ، شیطان پرستا و از این قبیل :-" بعدشم اتفاقای هیجان انگیزی میفته :-"
خوبه در کل
3/5 از 5

بالا