• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

...Maedeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
97
sadloveخیلی ممنون

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
<':خو الان که اروم کشیدم فقط یدونه اومد تو دستم
ولی به نظرم طبیعی نیس اخه کل فرش پر میشه از موهام و حتی تو غذا:/
در ضمن خیلی ممنون
موهای منم همینطوره...

فرش و غذا ک هیچی، موهای من جاهایی یافت میشن ک خودمم شاخ درمیارم از دیدنشون...

ولی فکر میکنم موهام زیاد نمیریزه، فقط چون خیلی بلنده، به نظر میاد ک زیاد میریزه!!
مثلاً وقتی دو تار مو میرزه رو فرش، پیچ و تاب میخوره و ب نظر زیاد میاد!!!!
شاید مال شما هم همینطوره!!!

• لایک
امتیازات: X R@y

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
دیشب ساعت 3 شب از شدت خارش بدن بیدار شدم و تا ساعت 4:30 خوابم نبرد یه مقدار هم فوبیا ساس دارم میترسیدم که اتاق ساس زده باشه.
دیگه ساعت 4:30 رفتم حمام و بدنم چک کردم اثری از گزیدگی نبودش ولی پشت آرنج جفت دست‎ها و ران‎هام به شدت قرمز شده بود فکر کنم توی خواب هم خودم خاروندم دیگه حمام کرد و یه چیزی خوردم یه مقدار آروم شدم ولی نه 100 درصد و طرفاس ساعت 6 دیگه خوابم برد :D
الانم نسبتاً اوکی‎ام یه خارش جزئی فقط.
من دیروز برای اوّلین بار رفتم استخری که دانشگاه هماهنگ کرده بود (قبلاً جای دیگه استخر می‌رفتم) امکان داره به خاطر آب استخر اونجا اینطوری شده باشم؟ (بقیه هم اتاقی‌ها چیزیشون نشده)

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
در فصل پاييز تو خونه كه هستم احساس خفگي مي كنم.نميدونم بخاري نشت داره يل تلقين مي كنم يا ي مشكل پزشكي دارم.
براشماهم پيش اومده؟ بخاري رو چحوري چك كنيم؟

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
در فصل پاييز تو خونه كه هستم احساس خفگي مي كنم.نميدونم بخاري نشت داره يل تلقين مي كنم يا ي مشكل پزشكي دارم.
اگه مشکل از بخاری باشه
دو حالت داره یا خود گاز نشت داره یا کربن منواکسید پخش میشه
برای امتحان حالت اول کف و صابون درست کن به بست ها و شلنگ بزن ببین حباب درست میشه یا نه
حالت دوم اگه منواکسید پخش بشه لوله بخاری باید داغ باشه چک کن ببین کامل لوله ها جا رفته باشن
اگه بخاری هم بدون دودکش بود بخاطر کم شدن اکسیژنه سعی کن پنجره رو یکم باز بزاری
فعلا همین!h-:

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
آقا موهام دارن سفید میشن چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟~X(~X(:D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

از خشکی هوا نیست ؟ :-"""
منم شیراز ک بودم زمستونها حس خفگی بهم دست میداد یه کتری اب میگذاشتم رو بخاری هوا مرطوب ک میشد نفسم باز تر میشد :-""""
#صرفن_تجربه

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
من بعضی وقتا گوشام جهت صدا رو تشخیص نمیدن:-??مثلا تلفن از آشپزخونه زنگ میخوره من میرم سمت اتاق ( دو جهت مخالف)

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
دیشب ساعت 3 شب از شدت خارش بدن بیدار شدم و تا ساعت 4:30 خوابم نبرد یه مقدار هم فوبیا ساس دارم میترسیدم که اتاق ساس زده باشه.
دیگه ساعت 4:30 رفتم حمام و بدنم چک کردم اثری از گزیدگی نبودش ولی پشت آرنج جفت دست‎ها و ران‎هام به شدت قرمز شده بود فکر کنم توی خواب هم خودم خاروندم دیگه حمام کرد و یه چیزی خوردم یه مقدار آروم شدم ولی نه 100 درصد و طرفاس ساعت 6 دیگه خوابم برد :D
الانم نسبتاً اوکی‎ام یه خارش جزئی فقط.
من دیروز برای اوّلین بار رفتم استخری که دانشگاه هماهنگ کرده بود (قبلاً جای دیگه استخر می‌رفتم) امکان داره به خاطر آب استخر اونجا اینطوری شده باشم؟ (بقیه هم اتاقی‌ها چیزیشون نشده)
به احتمال خیلی زیاد دچار درماتیت تماسی بخاطر آب استخر شدی. ربطی هم نداره که دوستات که اونجا بودن شدن یا نه چون فرق داره سیستم بدنا. مثل این میمونه یکی به گرد و خاک حساسیت داره یکی نداره. احتمالا کلر استخر زیاد بوده یا یه چیزی تو آب استخر بوده که اینجور شدین. خودش خوب میشه اگه زیاد نخارونی اما اگه خوب نشد باید بری متخصص پوست تا واست پماد بده. اگه هم زیاد خارش داره و اذیتت میکنه آنتی هیستامین ها واسه اینجوری خارش ها تجویز میشن.

آقا موهام دارن سفید میشن چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟~X(~X(:D

چقدشون سفید شدن:D (انقد دوس داشتم یه دسته از موهام سفید بود). این مورد معمولا ژنتیکی میشن اما واسه اینکه مطمئن بشی برو متخصص پوست. یه چیزایی در این مورد خوندم ولی چون منبع معتبر نبود ترجیح میدم نظر ندم چ
من بعضی وقتا گوشام جهت صدا رو تشخیص نمیدن:-??مثلا تلفن از آشپزخونه زنگ میخوره من میرم سمت اتاق ( دو جهت مخالف)

این جور موارد با معاینه واین چیزا مشخص نمیشه. حتما باید بری اودیومتری بعد با جواب اون میشه گفت اگه مشکلی داری کجاس. ولی در کل واسه اطلاعات بیشتر اینجور مشکلا 2 حالت داره. بهشون میگیم کری عصبی یا کری هدایتی (لازم نیست حتما کری باشه. ممکنه کاهش شنوایی باشه) که اینا با معاینه هم قابل تشخیصه ولی بعد تشخیص هم باید اودیومتری شه تا جاش مشخص شه. مغز ما یه سیستمی داره بر اساس صدایی که تولید میشه و میزان و زمانی که به هرگوش میرسه جهت صدا رو مشخص میکنه. حالا اگه قسمت هدایتی یکی از گوش ها مشکل داشته باشه باعث میشه اطلاعات این میزان و زمان رسیدن صدا رو نتونه درست به مغز برسونه و درنتیجه مغز تو تعیین جهت دچار مشکل میشه. همچنین اگه قسمت عصبی هم مشکل داشته باشه همین اتفاق میفته. اگه همیشه این اتفاق میفته براتون حتما لازمه که بررسی شه.

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
من استخوان هام خیلی درد میگیره
ساق پام
مچ دستم
انگشت دستم
دردش خیلیییی وحشتناکه
اکثر مواقع هم شب ها دردش شروع میشه

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
این جور موارد با معاینه واین چیزا مشخص نمیشه. حتما باید بری اودیومتری بعد با جواب اون میشه گفت اگه مشکلی داری کجاس. ولی در کل واسه اطلاعات بیشتر اینجور مشکلا 2 حالت داره. بهشون میگیم کری عصبی یا کری هدایتی (لازم نیست حتما کری باشه. ممکنه کاهش شنوایی باشه) که اینا با معاینه هم قابل تشخیصه ولی بعد تشخیص هم باید اودیومتری شه تا جاش مشخص شه. مغز ما یه سیستمی داره بر اساس صدایی که تولید میشه و میزان و زمانی که به هرگوش میرسه جهت صدا رو مشخص میکنه. حالا اگه قسمت هدایتی یکی از گوش ها مشکل داشته باشه باعث میشه اطلاعات این میزان و زمان رسیدن صدا رو نتونه درست به مغز برسونه و درنتیجه مغز تو تعیین جهت دچار مشکل میشه. همچنین اگه قسمت عصبی هم مشکل داشته باشه همین اتفاق میفته. اگه همیشه این اتفاق میفته براتون حتما لازمه که بررسی شه.[/QUOTE]
مرسی از لطفتون
بیشتر واسه صداهای غیر جاندار :D مثلا صدای گوشی زنگ تلفن تلویزیون و.. واسه صداهای آدمای اطراف معمولا مشکلی ندارم تو تشخیص جهتش:-"
بعد اگه ۷-8ماه دیگه برم اودیومتری مشکلی پیش میاد?

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
به احتمال خیلی زیاد دچار درماتیت تماسی بخاطر آب استخر شدی. ربطی هم نداره که دوستات که اونجا بودن شدن یا نه چون فرق داره سیستم بدنا. مثل این میمونه یکی به گرد و خاک حساسیت داره یکی نداره. احتمالا کلر استخر زیاد بوده یا یه چیزی تو آب استخر بوده که اینجور شدین. خودش خوب میشه اگه زیاد نخارونی اما اگه خوب نشد باید بری متخصص پوست تا واست پماد بده. اگه هم زیاد خارش داره و اذیتت میکنه آنتی هیستامین ها واسه اینجوری خارش ها تجویز میشن.
خدا رو شکر خارش خودش رفع شد.
پس با این حساب من دیگه اون استخر رو نرم.
من قبل ورود به استخر پام رو تو اون محلول کلر می‎ذارم چند لحظه سرم گیج می‌ره :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
ساق پام
مچ دستم
انگشت دستم
دردش خیلیییی وحشتناکه

ویتامین D ات رو چک کردی گاهی ؟ مصرف قرص ویتامین D داری ؟

میتونه هم از سرما باشه خودتو خوب میپوشونی بیرون میری ؟ یا یه وقت حمام اومده باشی بیرون رعایت نکرده باشی..

تو این سن استخون درد برا یه دختر جوون چیزی نیست ک فقط بیای اینجا بپرسی بنظرم حتمن برو مراجعه کن ب پزشک .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
گردنمو گاهی تکون که میدم قرچ قرچ صدا میکنه و جابه جا شدن استخون هارو کاملا میشنوم. وقتی دراز کشیدم خیلی مشهود میشه و باهر تکون صدای استخونای گردنمو میشنوم
باید برم دکتر؟

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
ساق پام
مچ دستم
انگشت دستم
دردش خیلیییی وحشتناکه

اول ببین مفصل هست یا استخوان. اگه مفصل هست در این سن شما و با توجه به اینکه مفصل مچ دست و انگشتان درگیره بهتره حتما بری پیش متخصص روماتولوژی. ایشون واستون چند تا ازمایش مینویسن از جمله ویتامین دی و کلسیم و اینا و از همه مهمتر ازمایش RF. مهمترین بیماری که یه همچین حالتی میده بیماری روماتوئید ارتریت هست که باید رد کنن. اما ارتریت روماتوئید معمولا صبح ها خشکی داره، علایم التهابی داره و اینکه معمولا متقارنه. البته جای نگرانی نیست و معمولا با دارو خوب میشه ولی احتمال عود داره که اونم باز باید یه مدت دارو بخوری خوب شه. کمبود ویتامین و کلسیم اینا هم ممکنه که اونارو هم همون روماتولوژیست خودش تشخیص میده. اگه علایم التهاب (خارش، قرمزی، تورم و گرمی یا کاهش وزن یا خستگی و بی قراری) یا خشکی صبحگاهی دیدی بیشتر احتمال بیماری روماتوئیدی مطرحه.
یه چیز دیگه هم دقت کن ببین حتما استخوانه؟ عضلانی نیست؟

مرسی از لطفتون
بیشتر واسه صداهای غیر جاندار :D مثلا صدای گوشی زنگ تلفن تلویزیون و.. واسه صداهای آدمای اطراف معمولا مشکلی ندارم تو تشخیص جهتش:-"
بعد اگه ۷-8ماه دیگه برم اودیومتری مشکلی پیش میاد?
خواهش میکنم
نه تو سن شما زیاد اورژانسی نیست اگه اذیتت نمیکنه

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
گردنمو گاهی تکون که میدم قرچ قرچ صدا میکنه و جابه جا شدن استخون هارو کاملا میشنوم. وقتی دراز کشیدم خیلی مشهود میشه و باهر تکون صدای استخونای گردنمو میشنوم
باید برم دکتر؟

فک نکنم مشکل خاصی باشه اگه از خیلی وقت پیشه و حاد نیست مشکلی نمیتونه باشه. وقتی بیشتر میشکنی (همون قرچ قرچ کردن :D) خودت گردنتو یا انگشتاتو دیگه کم کم عادت میشه و اونا هم راحتتر خودشون صدا میدن. باز اگه زیاد نگرانت کرده میتونی بری دکتر مطمئن شی

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
اول ببین مفصل هست یا استخوان. اگه مفصل هست در این سن شما و با توجه به اینکه مفصل مچ دست و انگشتان درگیره بهتره حتما بری پیش متخصص روماتولوژی. ایشون واستون چند تا ازمایش مینویسن از جمله ویتامین دی و کلسیم و اینا و از همه مهمتر ازمایش RF. مهمترین بیماری که یه همچین حالتی میده بیماری روماتوئید ارتریت هست که باید رد کنن. اما ارتریت روماتوئید معمولا صبح ها خشکی داره، علایم التهابی داره و اینکه معمولا متقارنه. البته جای نگرانی نیست و معمولا با دارو خوب میشه ولی احتمال عود داره که اونم باز باید یه مدت دارو بخوری خوب شه. کمبود ویتامین و کلسیم اینا هم ممکنه که اونارو هم همون روماتولوژیست خودش تشخیص میده. اگه علایم التهاب (خارش، قرمزی، تورم و گرمی یا کاهش وزن یا خستگی و بی قراری) یا خشکی صبحگاهی دیدی بیشتر احتمال بیماری روماتوئیدی مطرحه.
یه چیز دیگه هم دقت کن ببین حتما استخوانه؟ عضلانی نیست؟

خواهش میکنم
نه تو سن شما زیاد اورژانسی نیست اگه اذیتت نمیکنه

نه مطمعنم استخوانه
ولی چرا خیلی بی حالم
اصلا هم نمیتونم یه جا اروم بشینم
خارش و تورم نداره

• لایک
امتیازات: X R@y

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
نه مطمعنم استخوانه
ولی چرا خیلی بی حالم
اصلا هم نمیتونم یه جا اروم بشینم
خارش و تورم نداره
شما حتما برو پزشک متخصص واستون آزمایشاتو بنویسه بعد میشه تصمیم گیری کرد. طبق آزمایشات اصلا شاید مشخص شد که بی حالیتون ربطی به استخوناتون نداره. اگه رفتین دکتر و آزمایش دادین ممنون میشم اگه ممکنه جواب آزمایشوتونو بدون اسم واسه منم بفرستید تا یه آموزشی هم واسه من بشه.

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها سردرد طولانی مدت مثلا یه هفته ای برا کسی که سابقه میگرن و اینا نداشته خطرناکی چیزی نیس؟ مثلا میگن اسکن از مغزو اینا بگیر:
دلایلش ممکنه اینا باشع :
استرس و اضطراب
کار کردن زیاد با گوشی و لپتاپ ( البته لپتاپو خیلی کم کردم خوب نشدم بازم) و جالا میگن تاثیرات وای فای روشن هم هست.
شب بیدار موندن به طولانی مدت و متداوم
من نمیدونم چیکار کنم دکتر عمومی رفتم بهم فقط چند تا امپول تقویتی و قرص استامینوفن داد :/
سردرد میتونه دلایل مخالفی داشته باشه ، اول اینکه کجای سرت درد میکنه؟ بعدش اینکه با چی تشدید میشه؟ آیا هنگام بیدار شدن از خواب هم سر درد داری یا خیر؟ تب هم میکنی یا سر درد خالی؟ یکم بیشتر اگه بتونی توضیح بدی بهتر میتونم راهنماییت کنم

• لایک
امتیازات: z.a97

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
فعلا که گاهی با بلند شدن از تختم و تکون خوردن درد میکنه.... تبم کردم این بار...(شاید این بار بخاطر سردی هوام بوده نمیدونم ولی قبل صبح که بیرون رفتم و سرد بود هم سردرد داشتم الانم دارم) بالای سرم و گاهی داخلش وقتی میخوابم و بیدار میشم هم به همون صورت سرم درد میکنه....
منم دقیقا همینطورم
البته دو سالی هس اینطوره
جای نگرانی نیست من هنوز زنده ام جدیش نگیر:D:-b

• لایک
امتیازات: z.a97
بالا