• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
ببین کتاب IQ رو کار کردی؟ سبک سوالهای ماز مثل همونه یکم سخت تر :-" بعد مثلا من یادمه دو سه بار 52 ، 3 اینا زدم رتبه م شده بود 300،400 کشور، از خوشحالی به هرکی میرسیدم می‌گفتم 50 زدم :)) کلا اینطوریه که درصد بالا گرفتن ازش سخته و این باعث میشه درست بخونی، امااااا این فقط برای چند تا آزمون اول جواب میده ها! من یادمه پارسال با همین کارای مازوخیسمی ((: اوایل سال خیلی فعال بودم و خیلی خوب میرفتم جلو، کم کم نا امید شدم و اصلا دیگه وا دادم تقریبا! فقط میخوندم که تموم شه! در واقع چیزایی که الآن دارم بهت میگم تجربه های پارسالمن که جلوی موفقیت رو گرفتن :-"
من نمیدونم تو اخلاقات چطوریه اما اگر فکر میکنی اینا جواب میدن خب امتحان کن ولی من اصلا توصیه شون نمیکنم ((: یا میخوای امتحان کن به محض اینکه فهمیدی داری نا امید میشی و اینا بذارشون کنار.
+ مشاور داشتن هم چیز خوبیه. من نداشتم پارسال و سخت پشیمانم "-: یه اپلیکیشن هم هست به اسم تیک، مال دانشجوهای پزشکی تهرانه، اونم خوبه دانلودش کن خواستی. مطالب مشاوره ای میذارن، رفع اشکال میکنن اگه خواستی میتونی از همونجا هم مشاور انتخاب کنی ( هیچ نسبتی هم باهاشون ندارم :)) بعد کنکور با اپشون آشنا شدم دیدم خیلی خوبه و سوختم -___-)
ماز کیفیتش چطوره؟ آرامش شرکت کردی توش؟راضی بودی?-:
ممنونم((: هیچ وقت فکر می‎کردی مازوخیـسمات بدردِ یکی بخوره؟"-:

@nils @اُمـــــــیـــــــــد :) مرسی از جفتتون ولی قلم چی هم حتی رویِ من بی اثره چون از پنجم دبستان دارم آزمون میدم.ینی کاملا ریلکس شدم باش و عضوی از زندگیم شده-.-

Amir_ali

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
.

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
خودم کـ ـه آرـه:/ هعی>:
خب این برایِ کسیِ که پشت کنکوری نباشه:د
اگه پشتِ کنکوری باشه و بودنِ ناظری رو هم نتونه تحمل کنه؛و از اجتماع کاملـ ـن دور باشه،چی؟ :/
[یعنی تنها راهِ ارتباطیـش با دیگران نت باشه.]
حرفای بچه ها خیلی کامل بود.فقط اضافه کنم که یکم استرس خوبه و می تونه محرک باشه، ولی چرا از انگیزه به عنوان عامل محرک استفاده نمی کنی؟:- د
انگیزه رو به عنوان عامل اصلی داشته باش و یکم استرس هم برای اینکه بیخیال نباشی.کتاب"به سوی کامیابی" از آنتونی رابینز به شدت کتاب انگیزه بخشیه.من به شخصه انگیزه ی سال دومم رو مدیون این کتابم.این سایت هم(12ceo.ir)کلیپای انگیزشی خوبی داره.
اینم بگم مشاوری که ساعت مطالعه تو مرتب چک کنه به شدت توصیه میشه:- " خودش یه نوع استرسه اصن:- "

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
اينكه خيليا ميگن اون كلاسايي كه بيرون ميريد رو سركلاسِ مدرسه نريد چقدر درسته؟!يعني بريم سركلاس بازدهِ بيشتري داره يا نريم سركلاس و تست بزنيم؟!

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
اينكه خيليا ميگن اون كلاسايي كه بيرون ميريد رو سركلاسِ مدرسه نريد چقدر درسته؟!يعني بريم سركلاس بازدهِ بيشتري داره يا نريم سركلاس و تست بزنيم؟!
تا جایی که من میدونم یه درسایی مثل فیزیک هر معلمی روش خاص خودش رو داره و ممکنه دو کلاسه بودن گیج کنه دانش آموز رو و یه مطلب دیگه ایی هم که هست اینه که یه عده سر این کلاس درس گوش نمیکنن میگن اون کلاس میریم سر اون کلاسم گوش نمیکنن چون به اجبار یه بخشی رو سر این کلاس گوش کردن و خسته و کسل کننده میشه براشون...
و این که بازم تا جایی که میدونم :D این که کلاس بری یا نه به تو و اون درس و این که چقدر از اون درس بلدی چقدر نه برمیگرده یه بار یکی مفهوم رو نمیدونه یکی کم خونده درس رو که خب تو حالت دوم کلاس فایده نداره:-" و بر اساس تجربه ی شخصی :-" با یه معلم پیش برو ینی ترجیحاً یه معلم خوب پیدا کن و با اون برو، کلاسای زیاد خسته ات میکنه و ناخوداگاه یه حالتی ایجاد میکنه که دیگه به هیچ کلاسی گوش نکنی و خب واقعاً واسه یه درس چنتا کلاس لازم نیست:-" فکر کنم!:-"

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
تا جایی که من میدونم یه درسایی مثل فیزیک هر معلمی روش خاص خودش رو داره و ممکنه دو کلاسه بودن گیج کنه دانش آموز رو و یه مطلب دیگه ایی هم که هست اینه که یه عده سر این کلاس درس گوش نمیکنن میگن اون کلاس میریم سر اون کلاسم گوش نمیکنن چون به اجبار یه بخشی رو سر این کلاس گوش کردن و خسته و کسل کننده میشه براشون...
و این که بازم تا جایی که میدونم :D این که کلاس بری یا نه به تو و اون درس و این که چقدر از اون درس بلدی چقدر نه برمیگرده یه بار یکی مفهوم رو نمیدونه یکی کم خونده درس رو که خب تو حالت دوم کلاس فایده نداره:-" و بر اساس تجربه ی شخصی :-" با یه معلم پیش برو ینی ترجیحاً یه معلم خوب پیدا کن و با اون برو، کلاسای زیاد خسته ات میکنه و ناخوداگاه یه حالتی ایجاد میکنه که دیگه به هیچ کلاسی گوش نکنی و خب واقعاً واسه یه درس چنتا کلاس لازم نیست:-" فکر کنم!:-"
مثلا من الان شيمي و رياضيو كه سركلاس ميشينم فقط ميخوام سرمو بكوبم به ميز!ولي از طرفي نميدونم چجوري نبايد برم سرِكلاس،مثلا يه عده از بچه ها بدون هيچ صحبت و حرف و اجازه اي كلا نميان اما من اينطوري نميتونم واقعا چون دوست ندارم به معلم بَر بخوره يا نظرِ منفي نسبت بهم پيدا كنه،و الان هيچ راهي ندارم كه چجوري سر اين كلاس ها نرَم!

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
مثلا من الان شيمي و رياضيو كه سركلاس ميشينم فقط ميخوام سرمو بكوبم به ميز!ولي از طرفي نميدونم چجوري نبايد برم سرِكلاس،مثلا يه عده از بچه ها بدون هيچ صحبت و حرف و اجازه اي كلا نميان اما من اينطوري نميتونم واقعا چون دوست ندارم به معلم بَر بخوره يا نظرِ منفي نسبت بهم پيدا كنه،و الان هيچ راهي ندارم كه چجوري سر اين كلاس ها نرَم!
خب اولا هیچوقت ملاکتون رو نذارید که فلانی ناراحت میشه یا فلان فکر رو در موردم میکنن. چارسال دیگه شما دکتر یا مهندس بشید کسی نمیگه این نیومد سر کلاس استاد ناراحت شد.
دوما اینکه اگه معلمتون منطقیه بهش بگید من خودم بخونم راحت ترم و این حرفا. اینطوری بهتر از نگفتنه و سر نمره دادن اذیت نمیکنن. اگرم غیر منطقیه معلمتون که بهش بگید اجازه نده، بد میشه براتون. نرید کلا:)

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
میدونم چی میگی ! تقریباً اکثر بچه های سال چهارم این مشکل رو دارن ببین! امسال( که کمتر از یک ساله و چند ماهه) یکی از مهمترین بخش های زندگیته ( نه مهم ترینش ولی تا یه جایی جهت میده به زندگیت) و مثلاً فرض میکنیم که تو سر کلاس اون معلما نشستی و به معلم بر نخورد و تو آخر سال درستو خراب کردی چون به هر حال اون ساعتا تو هر هفته رو از دست دادی و در نهایت معلمت میاد بگه ببخشید که سر کلاس من نشستی؟؟ نه! و اگه فرض کنیم تو سر اون کلاسا نبودی و در نهایت رتبه ات خوب شد افسوس میخوری که معلمت ازت دلخوره؟ نه! میدونی چی میگم؟ بعد نتایج کنکورت یادت نمیاد کدوم معلمت ازت ناراحت شد کدوم نشد حتی کدوم دوستت باهات قهر کرد کدوم یکی خوب بود تنها چیزی که تا یه مدت یادته رتبه کنکورته و نتیجه ایی که قبول شدی نمیتونی سال کنکورت همه رو راضی نگه داری و خوبه که تا یه حدی خودخواه باشی( کاری رو انجام بده که به تو کمک کنه چون در نهایت این تویی که می‌مونی ، هدف اصلی معلم اینه که کمکت کنه نه این که بهت ضربه بزنه اگه فکر میکنی فایده نداره بیخیالش شو) فقط این که یه چنتا مسئله این وسط وجود داره اول اینه که اگه مدرستون قراره گیر بده چرا این کلاسو رفتی چرا اون کلاسو نرفتی و تو آواره(!) بشی تو مدرسه و به خاطر استرسی که داری یه گوشه ایی تو نماز خونه ایی کتابخونه ایی با دوستات برین که معاون گیر نده ( اینو با پیش فرض مدرسه خودمون گفتم :D ) بهتره که اون موقع هایی که کلاس نمیری مدرسه نری! ینی تو خونه درس بخونی که درگیر صحبت با دوستات و اینا نشی یادمه خیلی از بچه ها که کلاسا رو میپیچوندن به خاطر استرسشون تا نیم ساعت این ور اونور بودن بعد میرفتن کتابخونه و کلاً یه وضع بدی بود ‌...ترجیحاً با دوستات اون ساعتا یه جا درس نخون و بهترین حالتش اینه که خونه باشی! یه مسئله دیگه هم هست این که الان یازدهمه ....واقعاً اونقدر که لازم باشه نسبت به معلمت شناخت پیدا کردی؟ ببین یه سری از بچه ها از اول مهر شروع میکنن به گفتن این که این معلم بده و اله و بله و فلان و بهمان بعدم پا میشن میرن از کلاس بدون این که معلم رو بشناسن بعدش معلمه خوب از آب در میاد چنان افسوسی میخورن ولی دیگه دیره! خوب معلمتو بشناس مطمئن شو که به دردت نمیخوره! خیلی وقتا ما تصور غلطی از اون معلم داریم و واقعاً بد نیست اگه کامل شناختیش اوکی عه و لطفاً این رو در نظر بگیر که راه برگشتی نیست بعضی وقتا چون اگه برگردی ممکنه معلم یه چیزی بگه باز تو بری باز برگردی! قاطعانه تصمیم بگیر :‌))و از اون طرف دیگه معلم آموزشگاهتو بشناس ! یه عده از معلمای آموزشگاه دیر میان کلاس زود میرن کلاسو از بهمن و اسفند میپیچونن و خب اصن فکر نمیکنن چه بلایی سر اون دانش آموزشون میاد چون ممکنه کلاسشو ول کرده باشه پس اگه میتونی از شاگردای سال پیش معلمت بپرس از این تیپا نباشه یا خودت بر اساس شناختی که ازش داری ببین ممکنه بپیچونه؟! نظم یه چیز خیلی خیلی مهمیه نه فقط برای آزمون و کنکور بلکه از لحاظ روحی بهم میریزی اگه معلمت دیر بیاد و زور بره و کلاس کنسل کنه و ... ( گاهی وقتا یه معلم متوسط که برنامه داشته باشه و نپیچونه بهتر از یه معلم بی برنامه و بپیچونه چون حداقل به کارایی که در مورد کلاسش انجام میدی نظم میده)
در کل این که تو کلاس رفتن نرفتن اصلاً احساسی تصمیم نگیر و تمام جوانب کارو بسنج :D
ببخشید طولانی شد:-"
این بود تجربه های دختری که کلاس های زیادی را پیچاند:-"

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
با سلام ، کنکوریا می خواستم یه سوال ازتون بپرسم ،ممنون میشم پاسخ بدید
من امسال کلاس یازدهم هستم و برای درس ادبیات بخش قرابت اکثر کتابای ما برای هر درسی به بیست سی تا تست اکتفا کردم ، الان با وجود این که کتابای ما با شما فرق داره آیا کاره اشتباهیه که مثلا کتابای موضوعی قرابت الگو با خیلی سبز رو بگیرم ؟؟ راستش از یکی از پیش دانشگاهی های مدرسمون پرسیدم بهم گفت ، قرابت درکیه و درک ادبیت می ره بالا ، حالا نظر شما ها چیه ؟؟؟

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97
با سلام ، کنکوریا می خواستم یه سوال ازتون بپرسم ،ممنون میشم پاسخ بدید
من امسال کلاس یازدهم هستم و برای درس ادبیات بخش قرابت اکثر کتابای ما برای هر درسی به بیست سی تا تست اکتفا کردم ، الان با وجود این که کتابای ما با شما فرق داره آیا کاره اشتباهیه که مثلا کتابای موضوعی قرابت الگو با خیلی سبز رو بگیرم ؟؟ راستش از یکی از پیش دانشگاهی های مدرسمون پرسیدم بهم گفت ، قرابت درکیه و درک ادبیت می ره بالا ، حالا نظر شما ها چیه ؟؟؟
من با اون دو کتابی که میگی خیلی آشنایی ندارم. ولی قرابت هامون سبطی هم کلا خوندنش قشنگه، هم اینکه فقط هم برای فاز کنکور نیست و کلا چطور خوندن بیت و چطور معنی کردن و خیلی چیزا یادت میده. اون دوتا شاید فاز کنکوری داشته باشن بیشتر. :-? باز اگر کس دیگه ای بهتر میدونه بگه اگر من اشتباه میکنم.

mrm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب(س)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
بچه ها کسی هست بتونه پشتیبان یه تجربی بشه که سال سومشه کنکور میده؟؟؟
سمپادیه ولی تو.سایت نیست
اگر کسی پیداشد بهش میگم بیاد تو سایت
خییییییلی لطف میکنید اگر بیاین... چون فعلا فقط از من کمک خواسته، منم اصلا از تجربی سردرنمیارم:/

AHMADREZA.RS

احمدرضا
نام مرکز سمپاد
صدرالمتألهین
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات فارسی
مدت هاست ترازم روی 5500 تا 5600 گیر کرده.
حس میکنم دارم درجا میزنم
میشه یکم راهنماییم کنید؟

Pooyamajidi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابرابن حیان
شهر
بانه
سال فارغ التحصیلی
87
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد دانشجویی برق
دانشگاه
تهران و علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی الکترونیک و پزشکی
سمپادیه ولی تو.سایت نیست
خییییییلی لطف میکنید اگر بیاین... چون فعلا فقط از من کمک خواسته، منم اصلا از تجربی سردرنمیارم:/
یکم از شرایطش بگو چرا ۳ سال پشت کنکور مونده وهدفش از کنکور دادن چ رشته ایه؟

noozdah

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
نوزده
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
87
یک برنامه درسی خوب میخام

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
سمپادیه ولی تو.سایت نیست
از تاپیک پشتیبانی کنکور۹۷ استفاده کنید

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
یک برنامه درسی خوب میخام
سلام. برنامه درسی خوب رو که کسی نمیتونه بهتون بده. خودتون باید یه برنامه درسی بنویسید که برای شما خوب باشه. مثلا الان برنامه درسی رتبه یک سال قبل رو به هر کسی بدن نمیتونه اجراش کنه.اون برنام برای اون شخص خوب بوده. شما باید یاد بگیرید چه ویژگی هایی رو تو نوشتن برنامه رعایت کنید و در ضمن باید شرایط الآنتون رو هم در نظر بگیرید. اینکه الان چه قدر درس میخونید و حتی هدفتون چیه.
بهد میتونید تهداد واحد های مطالعه درسی که میتونید در طول هفته بخونید و زمان هر واحد درسی و استراحت بینش رو تعیین کنید و با توجه به ضریب هر درس تو کنکور و ضعف یا قدرتتون تو درس های مختلف، یه برنامه خوب برای خودتون درنظر بگیرید.
هر کسی هم اومد رو کاغذ نوشت یه برنامه داد دستتون گفت برو اینو اچرا کن یا کلاهبرداره یا کسیه که خودش مثلا با برنامه خودش نتیجه گرفته و داره برنام خودشو بهتون پیشنهاد میده که به دردتون نمیخوره، چون شما اون آدم نیستید.

mrm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب(س)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
یکم از شرایطش بگو چرا ۳ سال پشت کنکور مونده وهدفش از کنکور دادن چ رشته ایه؟
والا زمان ما که مدرسه آنقدر بهم ریخته بود که نمیتونم توصیف کنم اصلا نه مشاور داشتیم نه برنامه ریزی... سالها بعد م که کنکور داده یکی از بچه های پزشکی فک کنم مشاورش بوده رتبه شم بهتر شده ولی دندون میخواسته نیورده... بعد از اون م با سرکوفت خانواده و اینا دچار یه رخوت و سستی عه همه ش... 95م نخونده رفته تقریبا
درکل مشکل ش اراده و پایبندی به برنامه ست
امسال م که سال اخره استرس داره ولی برنامه ریزی درست بلد نیست...

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
من مدرسه م کلا تعطیله، میخواستم فقط با برنامه قلمچی پیش برم که یکم مشکل پیدا کردم بیشتر برای ریاضی و عربی و کمتر برای زبان و ادبیات. تصمیم گرفتم ریاضی و عربی و زبان رو جدای از برنامه ی قلمچی بخونم، کتاب جامع هارو از اولش شروع کنم بخونم برای این سه تا، برای ادبیات هم لغت و تاریخو با قلمچی پیش برم بقیشو همینطوری از اول شروع کنم بخونم.
الان اینکار اوکیه یا نه؟ بنظر خودم اوکیه چون با برنامه قلمچی همش گیجم و پایه م ضعیفه نمیتونم اون بخشارو بخونمو... فک میکنم اگه بخوام رو برنامه قلمچی بمونم تا اخرشم همینطوری گیجمو هیچی نفهمیدم، ولی با این برنامه خودم ترازم کم میشه تو قلمچی چون این چارتا درسو با بودجه ازمون نخوندم ولی عوضش چیزایی که خوندمو فهمیدم.

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من مدرسه م کلا تعطیله، میخواستم فقط با برنامه قلمچی پیش برم که یکم مشکل پیدا کردم بیشتر برای ریاضی و عربی و کمتر برای زبان و ادبیات. تصمیم گرفتم ریاضی و عربی و زبان رو جدای از برنامه ی قلمچی بخونم، کتاب جامع هارو از اولش شروع کنم بخونم برای این سه تا، برای ادبیات هم لغت و تاریخو با قلمچی پیش برم بقیشو همینطوری از اول شروع کنم بخونم.
الان اینکار اوکیه یا نه؟ بنظر خودم اوکیه چون با برنامه قلمچی همش گیجم و پایه م ضعیفه نمیتونم اون بخشارو بخونمو... فک میکنم اگه بخوام رو برنامه قلمچی بمونم تا اخرشم همینطوری گیجمو هیچی نفهمیدم، ولی با این برنامه خودم ترازم کم میشه تو قلمچی چون این چارتا درسو با بودجه ازمون نخوندم ولی عوضش چیزایی که خوندمو فهمیدم.
سلام.
زبان قلمچی که یه جایی میرسه سرعت اضافه شدن مباحث جدیدش به صفر میل میکنه! یعنی خیلی تند نمیگه البته اونقدری هم مطلب نداره. یعنی تو دوهقته مثلا یه درس زبان پیش خیلی کمه. سعی کن با قلمچی بخونی.
برای ریاضی و بقیه درس ها هم میتونی خودت بخونی، ولی نه به این معنی که شل بگیری. برنامه قلمچی مخصوصا هفته منتهی به آزمون خیلی سخت میشه برسونی خودتو، ولی همون باعث میشه از همه وقتت استفاده درست کنی و الکی نگذره زمانت.

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه