• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
یاد دارم که در ایام کودکی، اهل عبادت بودم و شب ها بر می خاستم و نماز می گزاردم و به زهد و تقوا، رغبت بسیار داشتم.
شبی در خدمت پدر رحمة الله علیه نشسته بودم و تمام شب چشم بر هم نگذاشتم و قرآن گرامی را بر کنار گرفته، می خواندم. در آن حال دیدم که همه آنان که گرد ما هستند، خوابیده اند.
پدر را گفتم: از اینان کسی سر بر نمی دارد که نمازی بخواند. خواب غفلت، چنان اینان را برده است که گویی نخفته اند، بلکه مرده اند.
پدر گفت: تو نیز اگر می خفتی، بهتر از آن بود که در پوستین خلق افتی و عیب آنان گویی و بر خود ببالی!

| گلستان سعدی |

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
مهمترین نکته‌ای که در مدرسه یاد می‌گیریم آن است که مهمترین نکته‌ها را در مدرسه نمی‌توان یاد گرفت.
#هاروکی_موراکامی
از دو که حرف میزنم،از چه حرف میزنم(ترجمه مجتبی ویسی)

خسته!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز
همه میگفتند که کلاه زیبایی کشیده ام و از آن تعریف میکردند
اما من از تعریف آن ها لذت نمیبردم که هیچ ناراحت میشدم
آخر نقاشی من اصلا یک کلاه نبود
ماری بود که فیلی را قورت داده باشد
اما هیچ کس اینگونه نمیدیدش....
شازده کوچولو/ پارت اول!

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94
جستجو نکردن و نخواستن بی فایده است چون وقتی که دیگر دست از جستجو برمیداری یافتن اغاز میشود و وقتی دست از خواستن برمیداری انوقت زندگی شروع میکند به چپوندن ماهی با سیب زمینی سرخ کرده در حلقومت
وات _ساموئول بکت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
علت اینکه دنیا در حال حاضر به چنین وضع اسفناکی افتاده این است که همه کارشان را نیمه کاره انجام می دهند؛ افکارشان را نیمه کاره بیان می کنند و گناهکار بودن یا پرهیزگار بودنشان هم نیمه کاره است. ای بابا! تا آخر برو و محکم بکوب و نترس، موفق خواهی شد. خداوند از نیمه شیطان بسیار بیش از شیطان تمام عیار نفرت دارد.

زوربای یونانی | نیکوس کازانتزاکیس

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
عادت داشت نوک خودکار را بین لب‌هایش بگیرد.
یک روز جامدادی‌اش را دزدیدم و تمام خودکارهایش را بوسیدم.
می‌دانم صورت خوشی ندارد ولی عصر خودمانی‌ای بود، فقط من و خودکارها...
وقتی بابا آمد خانه ازم پرسید چرا لب هایم آبی شده، می‌خواستم بگویم برای این‌که او آبی می‌نویسد,
همیشه آبی...

جزء از کل
استیو تولتز

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
در گذشته به چیزی به نام امید دلبستگی داشتم. به عبارت دیگر، در گذشته آدمی امیدوار بودم.
امید چیز بسیار بدی است. چشم امید به آینده ای بهتر دوختن، معنایش این است که انسان نمیتواند در حال حاضر آن چیزی باشد که دلش میخواهد؛ معنایش این است که بخشی از وجود او مرده است اگر نگوئیم تمام وجودش؛ معنایش این است که انسان در توهم زندگی میکند. امید مثل یک سوزاک روحی است.

من نویسنده ای جهانی هستم
هنری میلر

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
انسان در کلمات نیست که بیان منحصر می یابد، بلکه انسان در ناگفته هایش نهفته است که محرم ترین شخص شاید از ناگفته هایش او را بشناسد. عاطفه ی آدمی را می توان در مویرگ چشمان او هم بازیافت...

محموددولت آبادى
آن ماديان سرخ يال

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خرمگس پیراهنش را پاره کرد و داغ های وحشتناک را نشان داد.
- پدر خدای تو دزد است، زخم هایش ساختگی است. رنجش سر تا پا مسخره است! این منم که در قلب تو حق دارم. پدر شکنجه ای نیست که به من نداده باشی. کاش میدانستی که زندگی من چگونه بوده است... با این حال نمردم! همه چیز را تحمل کردم و در همه شرایط شکیبایی نشان دادم. چون میخواستم به زندگی برگردم و با خدای شما بجنگم. من این هدف را مانند سپری مقابل قلب خود گرفتم و این کار مرا از دیوانگی و مرگ دوباره نجات داد. حالا که بازگشته ام میبینم که او همچنان جای مرا گرفته. این قربانی دروغین که تنها شش ساعت به صلیب کشیده شد و باز از مرگ برخاست! با من چه میخواهی بکنی؟ با من چه میکنی...
خرمگس
اتل لیلیان ووینیچ

Amir_ali

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
"ازاین رو کمتر ایده ای به اندازه دویدن،یگانه علاقه ام،دیوانه وار است.این راه دشوار،دردناک و پر خطر است پاداش های این ایده ها اندک اند و تضمینی برایشان نیست. وقتی گِرد یک مسیر بیضی شکل،یادرامتداد یک جاده خلوت میدوید،مقصد مشخصی ندارید.یاحداقل چیزی وجود ندارد که بتواند تکاپویتان را به تمامی توجیه کند.دراین شرایط،نفسِ عمل میشود مقصد شما.نه ازان رو که هیچ خط پایانی وجود ندارد؛بلکه از این روکه شما هستید که خط پایان را تعریف میکنید. هرگونه لذت یامنفعت ناشی از دویدن را باید درون خود جست وجو کنیداین رااین طور باید برای خود تعریف کنید و به خود به قبولانید
کفش باز،خاطرات فیل نایتnike

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
- دوسم داری؟
- چی؟
- هیچی، این رو خوب می دونم که هیچ وقت نباید یه سوال رو واسه کسی تکرار کرد مگه وقتی که مطمئن باشی طرف گوش هاش سنگینه، چون در غیر این صورت داره به این فکر می کنه چه خزعبلاتی تحویلت بده، اگه می خواست راستش رو بگه قطعا همون اول می گفت!

روزبه معین
از کتاب: قهوه سرد آقای نویسنده

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
حسادت احساس وحشتناکی است. به هیچ یک از رنج ها شبیه نیست، زیرا در آن هیچ گونه تعالی یا حتی غم واقعی وجود ندارد. فقط رنج می دهد و بس. نفرت انگیز است!

#روزهای برمه
#جرج اورول
#ترجمه:زهره روشنفکر

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
زندگی قمار است، ماجراست، انسان یا می‏برد یا می‏بازد، زندگی مثل معرکه‏ایست که پایان ندارد وقتی صدای یک نفر کم‏ کم ضعیف و خاموش شد، صدایی جوان‏تر و نیرومندتر رشته‏ ی بقیه‏ ی داستان را می‏گیرد و ادامه می‏دهد...

شارلوت مري ماتيسن
از کتاب: پر

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
در زندگی ما لحظه ای فرا میرسد که تسلط بر زندگی را از دست میدهیم و از آن پس سرنوشت بر هستی ما مسلط میشود و این بزرگترین گزافه عالم است

کیمیاگر - پائولو کوئیلو

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
بدون شک در تهمت زدن به لئون اشتباه کرده بود.
نفی کسانی که دوست میداریم همیشه ما را کمی از ایشان جدا می کند. نباید به بت ها دست زد : رویه طلاییشان به دست می چسبد و کنده می شود.
مادام بوواری

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
این ما هستیم که پیر می‌شویم، فرسوده می‌شویم و از بین می‌رویم. ولی رویاها و تخیلاتمان این‌طور نیست. رویاهای ما حتی، مدتها پس از مرگمان هم می‌تواند در درونِ انسان‌های دیگر زنده بماند.

یوستین گوردر
راز فال ورق

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اغلب از من میپرسند: ((نیک تو چه طور میتوانی تااین حد خوشحال باشی؟)ومن بی درنگ پاسخ میدهم:
من شادمانی را زمانی یافتم که دانستم باهمه ی نواقصی که دارم،من کاملا نیک وی اچیچ هستم یک نیک وی اچیچ کامل!من را نیز خدا افریده است و مشیت حکیمانه و کامل اقتضا کرده است که من اینچنین باشم لابد او ازاینکه منو اینجوری افریده است مقصودی داشته است
(جلوتر نویسنده میگه که تو یه سخنرانی که داشته یه نوزاد چند ماه رو میارند بدون دست و پا و اون ازاینکه میتونه به اون شخص بعدا نشون بده میتونه تا چه حد شاد باشه احساس رضایت میکنه و مشیت خدارو درک میکنه)
.....................
رنج پدیده ای است جهانی اما بی تردید در هررنجی گشایشی است من به کشور های فقیر بسیاری سفر کردم بچه هایی که درمیان تلی از زباله به دنبال چیزی قابل فروش ویا قابل استفاده میگردند.اما انچه مایه ی شگفتی من شده است این است که رنج نتوانسته طرح قشنگ لبخند راازروی لب های این ادم ها پاک کند رنج نمیتواند ایمان را از دل ها بدزدد درر یکی از شهر ها(شهر زباله ها) وقتی برای بچه هااز خداصحبت میکردم برق ایمان رادر چشمانشان میدیدم . ان ها رشته ی امید خود را به زباله هاگره نزده بودند بلکه به خدا گره زده بودند من باشگفتی متووجه شدم ان ها نه تنها گله ای نداشتند بلکه خدارو مدام شکر میکردند نگاه انها به نیمه پر لیوان بود انها به من ثابت کردند اگردل در گرو خداداشته باشیم خوشبختی در هر شرایطی ممکن است
زندگی بدون مرز
نیک وی اچیچ

آخرین ویرایش:

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
خداوندا مارا از شر کسانی که دوستمان دارند محفوظ بفرما....
ادم همیشه چیزی برای گفتن یا نوشتن به کسی که دوستش دارد پیدا میکند.....

ابله محله_ژه
کریستیان بوبن....

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
احساس می کنم یه جای زندگیم راه رو غلط رفتم ولی اینقدر جلو رفتم که دیگه انرژی برای برگشت ندارم. خواهش می کنم این یادت بمونه مارتین اگه فهمیدی مسیر رو اشتباه رفتی هیچ وقت برای برگشت دیر نیست. حتا اگه برگشتن ده سال هم طول بکشه باید برگردی. نگو راه برگشت طولانی و تاريکه. نترس از این که هیچی به دست نیاری.

استیو تولتز
جز از كل

بالا