• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
بچه ها IQ زیست من چاپ 94 هست جلد خاکستری با چاپ جدید جلد بنفشش خیلی فرق داره ؟؟
بعد معلم شیمی ما گفت مبتکران داره به روش قدیمی ادامه میده گاج نقره ای خیلی سبز یا فار بگیرین
ولی من مبتکران گرفته بودم :/
چیکار کنم ؟!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
اگه "فقط" با برنامه کانون بخونیم مشکلی پیش میاد؟ :-" البته با درسای پیش دانشگاهی هم پیش بریم ولی درسای پایه با کانون.
اگه پشت کنکوری باشی تقریبا مشکلی پیش نمیاد ولی اگر پیش دانشگاهی باشی مشکلات زیادی احتمالا پیش میاد
کسایی که مدرسه می‌رن اونطور که من دیدم تقریبا همه مدارس بعد یه مدت معلم از قلمچی جلو میوفته و دانش‌آموز به چه کنم چه کنم میوفته که درس معلمشو پیش ببره یا آزمون :))

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
برای اعلام،لازمه که اسم اشخاصی که نویسنده نیستند و شهرها رو بدونیم؟

Mr_Nabeghe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
بچه ها من با مسایل شیمی.مشکل دارم، بعضی هارو که 2 دقیقه طول میکشه بفهمم چی به چیه، بقیه مسایل هم که طول میکشه حلشون کنم، کسی راهکاری ،راهنمایی چیزی داره ؟ کسی هست به جز من این.مشکل رو داشته باشه؟

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
اگه پشت کنکوری باشی تقریبا مشکلی پیش نمیاد ولی اگر پیش دانشگاهی باشی مشکلات زیادی احتمالا پیش میاد
کسایی که مدرسه می‌رن اونطور که من دیدم تقریبا همه مدارس بعد یه مدت معلم از قلمچی جلو میوفته و دانش‌آموز به چه کنم چه کنم میوفته که درس معلمشو پیش ببره یا آزمون :))

خب حالا چاره چیه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
برای اعلام،لازمه که اسم اشخاصی که نویسنده نیستند و شهرها رو بدونیم؟
بعضیاش اره مثلن اشخاص شاهنامه یه نمونشه

بچه ها من با مسایل شیمی.مشکل دارم، بعضی هارو که 2 دقیقه طول میکشه بفهمم چی به چیه، بقیه مسایل هم که طول میکشه حلشون کنم، کسی راهکاری ،راهنمایی چیزی داره ؟ کسی هست به جز من این.مشکل رو داشته باشه؟
کل مسائلو یه جا نزنین . کنار خوندن و تستهای حفظیاتی روزی 30 دقیقه _ 45 دقیقه از تایم شیمیتون رو بذارین هر روز مسائل حل کنید .(روز 10 15 تا تست) و کلن تکرار میخواد مسائل تا تسلط پیدا کنید . یعنی 3 4 بار حداقل حلشون کنید . ب قول معلم دبیرستانم میگفت تمرین تمرین تمرین برا موفقیت تو شیمی :-"""

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
خب حالا چاره چیه؟
تو برنامه ریزی باید اولویت اول درس روز باشه و تحت هیچ شرایطی از درس روز جا نمونین. بعدش اگر ساعت مطالعه خوب و کافی باشه واحدای درس روز رو که اوکی کردین قلمچیا رو مباحثی که ناهماهنگ با درس معلمه می‌چینین. (مثلا آخر هفته فرصت خیلی خوبیه و روزایی که برنامه مدرسه توش ریاضی و فیزیک کمتره)
ممکنه یه آزمون قلمچی نرسین همه مبحثاشو دو هفته منتهی به آزمون بخونین ولی اگر درس روز رو درست خونده باشین قاعدتا خیلی فاجعه به بار نمیاد توی قلمچی. (اگر اومد نشون می‌ده درس روز رو یه کم سر هم بندی کرده بودین)
اما حتی اگر هم قرار باشه قلمچی یه آزمونش خراب کنین بهتر از عقب موندن از معلمه.

Mr_Nabeghe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
بچه ها سوال 204 و 208. زیست آی کیو.گاج چاپ جدید به نظرتون غلط نیست؟ سوال 204 گزینه سه جواب شده ولی مگه همه سلول ها غشا دارند؟ آوند چوبی متن کتابه که غشا نداره، سوال 208 گزینه 2 رو رد کرده با پروکاریوت ها ! مگه پروکاریوت ها عصب دارن؟

آخرین ویرایش:

Mr_Nabeghe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
کسی دی وی دی های زیست عمارلو رو دیده؟ ارزش خرید دارن؟

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
برای ادبیات کتاب چی خوبه؟
مثلا اگه گاج موضوعی داشته باشیم،چطورباید حلش کنیم؟

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
من گاج موضوعی رو قسمت قرابت و زبان فارسیشو فقط حل کردم
قرابت پایه اش رو همینجوری زدم رفتم جلو پیشش رو هم با معلم جلو میرفتم
زبان فارسی رو هم قسمتای مهمترش مثل شمارش واج و واژه و اینا و نقشای تبعی و نقش واژه در جمله رو اول کار کردم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
گاج موضوعی خوبه
دقیقن باید موضوع ب موضوع خوند یعنی اگه شما 7 ساعت در هفته گذاشتید برا ادبیات باید این 7 ساعت رو ب تمامی موضوعات اختصاص بدید ب ترتیب اهمیتشون و نقطه ضعف خودتون مثلن قرابت 3 ساعت لغت املا 1 تاریخ ادبیات 1 ارایه 1 زبان فارسی 1 . حالا نحوه چیدمانش بستگی ب خودتون داره ولی کلن سعی کنید هر روز ادبیات بخونید شده روزی نیم ساعت ربع ساعت قرابت معنایی . دقیقن هر مبحث تستهای گاج رو بزنید و با ازمون پیش برید . حالا مبحثی مثل لغت الان نمیتونید بزنید الان باید بیشتر بخونید چون گاج کل لغات رو اورده تو سوالهاش اما قرابت رو درس ب درس میتونید پیش برید . لغت مثلن برا بعد از عید تست بزنید ولی الان بخونید بیشتر . یا زبان فارسی مبحث ب مبحث پیش برید .
هفت خوان لغت و املاش خوبه من تونستم جواب بدم باهاش ب کنکور . زبان فارسی نشر الگو خوبه هامون سبطی خوبه نشر دریافت مصلی نژاد خوبه گاجم خوبه . قرابت هفت خوان خوبه سوالهاش الان نزدیکتره ب کنکور . ارایه نشر الگو خوبه خود گاج هم خوبه اگه درسنامه میخواید نشر الگو .
باز هم این منابع ب نقطه ضعف و قدرتتون ربط داره مثلن من ارایم ضعیف بود کار نکرده بودم شبی سه چهار ص لقمه مهر و ماه میخوندم برام مفید بود . از طرفی زبان فارسیم خوب بود الگو برام کفایت کرد خودم غلطهاشو میفهمیدم و..

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
گاج بهتره یا اون کتاب های الگو؟

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
گاج بهتره یا اون کتاب های الگو؟
باید هر دو رو همزمان پیش ببرید به این صورت که درسنامه الگو رو بخوانید که اون مبحث حسابی جا بیفته بعد از گاج موضوعی تست بزنید این مسئله خصوصا واسه آرایه ها خیلی مهمه

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
بچه ها من از آزمون 19 مهر ماز ثبت نام کردم
کلا هیچ آشنایی ندارم باهاش
اگه کسی قبلا شرکت میکرده یا الان شرکت میکنه بیاد درباره ش بگه :-"

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
اینکه میگن واسه خودتون جانور نامه و قیدنامه داشته باشین درسته؟ وقت گیر نیست ؟
منظورم اینه که مثلا واسه قیدنامه یه دفتر برمیداریم به چند قسمت تقسیمش میکنیم : همه ، بسیاری و اغلب و اکثر ، تعدادی و بعضی و مقداری ، اندکی ، هیچ ، بعد همه ی قیدهای 3 تا کتاب زیستو تو اینا میگنجانیم
واسه جانور نامه اینطوری که مثلا به هر جانوری تو کتاب رسیدیم همه ی ویژگی هاش از 3 تا کتاب زیستو جمع میکنیم یه جا مینویسیم
همین کارو مهروماه تحت عنوان قیدنامه زیست شناسی لقمه ، زیست جانوری لقمه ، انجام داده
این بهتره که خودمون این کارو انجام بدیم یا نه وقت تلف کردنه و آماده داشته باشیم بهتره ؟

@sadlove
@دهقان خلافکار128
و ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
حتما قید نامه داشته باش
و یک نکته لازم نیست دفتر رو چند بخش قیدی بکنی به نظرم قید های هر فصل رو کنار هم بنویس تا وقتی خواستی هر کدوم از فصل ها رو بعدا بخونی راحت باشی

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینکه میگن واسه خودتون جانور نامه و قیدنامه داشته باشین درسته؟ وقت گیر نیست ؟
منظورم اینه که مثلا واسه قیدنامه یه دفتر برمیداریم به چند قسمت تقسیمش میکنیم : همه ، بسیاری و اغلب و اکثر ، تعدادی و بعضی و مقداری ، اندکی ، هیچ ، بعد همه ی قیدهای 3 تا کتاب زیستو تو اینا میگنجانیم
واسه جانور نامه اینطوری که مثلا به هر جانوری تو کتاب رسیدیم همه ی ویژگی هاش از 3 تا کتاب زیستو جمع میکنیم یه جا مینویسیم
همین کارو مهروماه تحت عنوان قیدنامه زیست شناسی لقمه ، زیست جانوری لقمه ، انجام داده
این بهتره که خودمون این کارو انجام بدیم یا نه وقت تلف کردنه و آماده داشته باشیم بهتره ؟

@sadlove
@دهقان خلافکار128
و ...
سلام
نیازی به قید نامه نیست
چون در کتاب هایی که صرفا برای قید نوشته شدن قید هایی که ارزش کنکوری ندارن آورده میشه و وقت دانش آموز رو الکی تلف میکنن
کل قید هایی که در زیست ارزش کنکوری دارن حدود ۵۰تاست علاوه بر این در کنکور های ۹۶ و ۹۵ هم شاهد کمتر شدن محسوس سهم تست های قیدی بودیم
وقتتون رو الکی تلف نکنید

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
حتما قید نامه داشته باش
و یک نکته لازم نیست دفتر رو چند بخش قیدی بکنی به نظرم قید های هر فصل رو کنار هم بنویس تا وقتی خواستی هر کدوم از فصل ها رو بعدا بخونی راحت باشی
قید نامه های آماده که بیرون هست بهترن یا این که خودمون درست کنیم؟؟:-?...و اینکه اصلا خودمون چطوری میتونیم قیدنامه درست کنیم اصلا؟؟:-?

بالا