• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها ما گروه مشاوره زدیم و مشاور ها رتبه های زیر هزاران خواستین بیاین جوین شین.دو هفته هم رایگان مشاوره میدن.نخواستین میتونین از مطالبش استفاده کنید
@parvaz_konkoor

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
بچه ها یه سوال خیلی غیر درسی:D
من تابستون اصلاااا خوب نخوندم 3 روز آخر شهریور برم مسافرت ؟! عاقلانه ش اینه که نرم ولی خیییلی وقته نرفتیم جایی دوست دارم لااقل 3 روز برم یه جای دیگه ..

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
من تابستون اصلاااا خوب نخوندم 3 روز آخر شهریور برم مسافرت ؟! عاقلانه ش اینه که نرم ولی خیییلی وقته نرفتیم جایی دوست دارم لااقل 3 روز برم یه جای دیگه ..
برو:D

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
برو.با سه روز چیزی نمیشه ولی روحیه‌ت کلی بهتر میشه و با انرژی شروع میکنی

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
برای زیست چه کمک درسی ای پیشنهاد میکنین
از دو تا رتبه برتر شهر خودمون پرسیدم چند تا منبع کاملا متفاوت گفتن به شک افتادم
از بین نشر الگو هر سه جلدش + سه بعدی+ موج ازمون+ گاج نقره ای میکرو طبقه بندی + IQ کدوما؟

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
موج آزمون که برای الان نمیشه، 21 آزمونه مطابق با کنکور یعنی کلی ه. برای آخرا و جمع بندی خوبه
گاج میکروطبقه بندی ام فکر نکنم به تنهایی پاسخگویه سوالات الآن باشه :D مثلا برای تست های اولیه و اینکه قشنگ درسو بفهمی فقط خوبه فکر کنم
IQ و الگو خوبن. یعنی سوالات سختشون بیشتره. سه سطحی قلم چی ام خوبه (جدای اینا)
برای زیست چه کمک درسی ای پیشنهاد میکنین
از دو تا رتبه برتر شهر خودمون پرسیدم چند تا منبع کاملا متفاوت گفتن به شک افتادم
از بین نشر الگو هر سه جلدش + سه بعدی+ موج ازمون+ گاج نقره ای میکرو طبقه بندی + IQ کدوما؟

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
موقعی که بی حوصله ایم برای درس خوندن چه کنیم حوصله مون بیاد سر جاش؟ -_-

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
موقعی که بی حوصله ایم برای درس خوندن چه کنیم حوصله مون بیاد سر جاش؟ -_-
هر کاری ک در گذشته انجام میدادین و حس خوبی بهتون میده...گوش کردن موسیقی..خوندن یک کتاب غیر درسی..ساز مورد علاقتونو بزنین اگه بلدین...فیلم قشنگ (کمدی ترجیحا) ببینید..با خانواده یا دوستاتون برین بیرون..تفریح کنید چند ساعت و خوش بگذرونین..
اشتباه ترین کاری ک خیلی از کنکوری ها انجام میدن این هست ک وقتی میبینن واقعا از درس خستن و حوصله ندارن بزور تلقین میکنن ک میتونن ..این خیلی اشتباهه چون ذهنت خسته هست و باید بهش استراحت بدی...کار اشتباه دیگه این هست که بجای تفریح تو خونه الکی وقت میگذرونن و درس هم نمیخونن و فقط بی حوصله تر میشن..کلا تفریح هر چند هفته نیازه..گاهی اوقات هر هفته

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
یه شخصِ نامعلوم الحالی که بیماریِ قلبی داره و چندسالـ ـه که دارو استفاده میکنه که از قضا یکیـ ـشم برایِ رفعِ استرسـ ـه،و باز از قضـا تنـها در حالتی برایِ کنـکور درس می‌خونه که استرس داشته باشه[و هی در دل ندا سر میدهد:کوتـاکنـــکور...]؛این شخص دقیقـ ـن برایِ ایجـاد انگیزه و [چ بهتـر حتـ ـا استرس] باید چه خاکی بر سر خویشتن ریزد؟...
ممنون می‎شم "هر راه‎کاری" که به ذهن‎تون می‎رسه رو بهم بگید.

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
یه شخصِ نامعلوم الحالی که بیماریِ قلبی داره و چندسالـ ـه که دارو استفاده میکنه که از قضا یکیـ ـشم برایِ رفعِ استرسـ ـه،و باز از قضـا تنـها در حالتی برایِ کنـکور درس می‌خونه که استرس داشته باشه[و هی در دل ندا سر میدهد:کوتـاکنـــکور...]؛این شخص دقیقـ ـن برایِ ایجـاد انگیزه و [چ بهتـر حتـ ـا استرس] باید چه خاکی بر سر خویشتن ریزد؟...
منظورت خودت بودی دیگه ؟در هر صورت مهم نیست زیاد
خب باید بگم که تا قبل از رفتن به مدرسه این حس کمبود نگرانی در خود من خیلی مشهود بود و من به دلیل بی خیالی مفرطم تابستون رو از دست دادم
اما وقتی بری مدرسه به صورت ناگهانی وارد یه جو متشنج میشی
جو پر استرسی که حالا مجبور میشی استرست رو کم کنی تا بتونی به کارت ادامه بدی! و این نگرانی ها تا کنکور روند تصاعدی میتونه داشته باشه!
پس،اینکه الان نگران باشی که چرا به اندازه ی کافی نگران نیستی بی مورده:-"

اینکه قبول کنی کنکوری هستی و باید زیاد تلاش کنی ممکنه یکم طول بکشه اگه کسی باشه که روی کارت نظارت کنه(به جز افراد خانواده) ،میتونه باعث زودتر منظم شدنت بشه و بهت کمک کنه . البته اگه خودت داشتن یه ناظر رو دوست داشته باشی!
بهتره که اینترنت رو هم قطع کنی یا دست کم به حداقل برسونیش چون ذهنت نباید درگیر مسائل زیادی بشه باید برای تمرکز ارزش زیادی قائل باشی

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
منظورت خودت بودی دیگه ؟در هر صورت مهم نیست زیاد
خب باید بگم که تا قبل از رفتن به مدرسه این حس کمبود نگرانی در خود من خیلی مشهود بود و من به دلیل بی خیالی مفرطم تابستون رو از دست دادم
اما وقتی بری مدرسه به صورت ناگهانی وارد یه جو متشنج میشی
جو پر استرسی که حالا مجبور میشی استرست رو کم کنی تا بتونی به کارت ادامه بدی! و این نگرانی ها تا کنکور روند تصاعدی میتونه داشته باشه!
پس،اینکه الان نگران باشی که چرا به اندازه ی کافی نگران نیستی بی مورده:-"

اینکه قبول کنی کنکوری هستی و باید زیاد تلاش کنی ممکنه یکم طول بکشه اگه کسی باشه که روی کارت نظارت کنه(به جز افراد خانواده) ،میتونه باعث زودتر منظم شدنت بشه و بهت کمک کنه . البته اگه خودت داشتن یه ناظر رو دوست داشته باشی!
بهتره که اینترنت رو هم قطع کنی یا دست کم به حداقل برسونیش چون ذهنت نباید درگیر مسائل زیادی بشه باید برای تمرکز ارزش زیادی قائل باشی
خودم کـ ـه آرـه:/ هعی>:
خب این برایِ کسیِ که پشت کنکوری نباشه:د
اگه پشتِ کنکوری باشه و بودنِ ناظری رو هم نتونه تحمل کنه؛و از اجتماع کاملـ ـن دور باشه،چی؟ :/
[یعنی تنها راهِ ارتباطیـش با دیگران نت باشه.]

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
آزمون های غیرحضوری چطورن؟ مثل ماز

یه کار دیگه ام هست :)) بعد از ظهرا تمام شبکه های 1 و 2 و 3 ایران دارن برنامه کنکوری میدن :)) موقع استراحت اونهارو ببین استرس می‌گیری :-"

و صدالبته خود سایت کانون :/ برو تو قسمت قبولیای سال 96 ، رشته قبولی دوستاتو ببین یا لیست نفرات برترش

این دوتای آخر کاملا مازوخیسمی ان که من داشتمشون پارسال -__- کاملا جوابن -_-
خودم کـ ـه آرـه:/ هعی>:
خب این برایِ کسیِ که پشت کنکوری نباشه:د
اگه پشتِ کنکوری باشه و بودنِ ناظری رو هم نتونه تحمل کنه؛و از اجتماع کاملـ ـن دور باشه،چی؟ :/

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
آزمون های کانون فرهنگی آموزش را شرکت کند و با برنامه قلمچی درس بخواند :‌)))))
× حالا جدا از شوخی ! آزمونای قلمچی دو هفته اییه ینی فرصتش کمه تقریباً و خب نمیتونی بگی کوووتا دو هفته دیگه! اینجوری یه استرسی داری ! حالا مثلاً اگه تو کتابخونه درس بخونی استرست بیشترم میشه ( اگه لازم بود بیشتر شه :‌)) )

میشه از مشاوری هم استفاده کنی که اینترنتی حواسش بهت باشه :-" یا حتی از بچه های اینجا پشتیبانت بشن؟:-"
ولی خب اگه کلاً با نظارت مشکل داری که هیچی :‌))
یه چیزی هم هست که میتونی موقعی که آزمون قلمچی برگزار میشه ( اگه نمیخوای آزمون حضوری بدی) مثلاً شنبه اش آزمون تو نت هست بری آزمون بدی بعد مقایسه کنی خودتو با بقیه بچه ها که آزمون دادن
× من خودمم که الان پشت کنکورم تنها انگیزه ام آزمون مهره که ترازم خوب شه وگرنه همون که میگی کوووو تا ۸ تیر؟:‌)))

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
قلمچی + کتابخونه رفتن +برنامه ی خیلی سبک چیدن در ابتدا . ( من خیلی آدم موفقی نیستم ولی بهترین موقعی ک درس خوندم اون موقعی بود ک توقع زیادی از خودم نداشتم . میگفتم تو روزی 5 ساعت فعلا بخون ، فردا بکنش پنج و نیم .و همین جوری رفتم بالا تا بعد تر استرس و توقع بالا ،زمین زد منو .توی کتاب مشاوره گاج هم یادمه نوشته بود با "روزی سه ساعت"َشروع کنید . )

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
آزمون های غیرحضوری چطورن؟ مثل ماز
این دوتای آخر کاملا مازوخیسمی ان که من داشتمشون پارسال -__- کاملا جوابن -_-
ماز کیفیتش چطوره؟ آرامش شرکت کردی توش؟راضی بودی?-:
ممنونم((: هیچ وقت فکر می‎کردی مازوخیـسمات بدردِ یکی بخوره؟"-:

@nils @اُمـــــــیـــــــــد :) مرسی از جفتتون ولی قلم چی هم حتی رویِ من بی اثره چون از پنجم دبستان دارم آزمون میدم.ینی کاملا ریلکس شدم باش و عضوی از زندگیم شده-.-

آخرین ویرایش:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
به نظرمن کسیو انتخاب کن که رو کارات تمامانظارت داشته باشه+ویه حرف شنویی نسبی داشته باشی ازش+تقریبا همسنت باشه و شرایط رو بتونی بهش بگیو درکل راحت باشی( من پارسال ۳تامشاور مختلف گرفتم به حرف هیچکدومشون گوش نمیدادم دراخر شماره دوتاشون بلاک کردم سومی هم عصبی شد خودش بلاکم کرد:)))
..............
امسال یه کلاسی که دوس داری ثبت نام کن برو. به نظرم کلاس زبان علاوه بر اینکه زبان یاد میگیری اعتماد به نفست میره بالا معمولا مفرح هم هست(حداقل من اینجوری حس میکنم:) ) من پیشنهادم پردیسان یا ایرانمهره....
.....................
صبحا قبل از صبحونه ۱۰ دقیقه پیاده روی داشته باش بعد از ظهر ها هم برو پارک یه ده دقیقه پیاده روی کن مردمو ببین . میبینی زندگی هنوز خوشگلیاشو داره:Dدرباره ازمون ها هم نیلز درست میگه
ولی میتونی به مامان یابابات بگی تو خونه همون ازمونو ازت بگیره
..............
تو لاک خودت نباش انسان موجودی است اجتماعی;;)

آخرین ویرایش:

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظرمن کسیو انتخاب کن که رو کارات تمامانظارت داشته باشه+ویه حرف شنویی نسبی داشته باشی ازش+تقریبا همسنت باشه و شرایط رو بتونی بهش بگیو درکل راحت باشی( من پارسال ۳تامشاور مختلف گرفتم به حرف هیچکدومشون گوش نمیدادم دراخر شماره دوتاشون بلاک کردم سومی هم عصبی شد خودش بلاکم کرد:)))
..............
امسال یه کلاسی که دوس داری ثبت نام کن برو. به نظرم کلاس زبان علاوه بر اینکه زبان یاد میگیری اعتماد به نفست میره بالا معمولا مفرح هم هست(حداقل من اینجوری حس میکنم:) ) من پیشنهادم پردیسان یا ایرانمهره....
.....................
صبحا قبل از صبحونه ۱۰ دقیقه پیاده روی داشته باش بعد از ظهر ها هم برو پارک یه ده دقیقه پیاده روی کن مردمو ببین . میبینی زندگی هنوز خوشگلیاشو داره:Dدرباره ازمون ها هم نیلز درست میگه
ولی میتونی به مامان یابابات بگی تو خونه همون ازمونو ازت بگیره
..............
تو لاک خودت نباش انسان موجودی است اجتماعی;;)
جایِ هیچ بهانه‎ای نزاشتی برام ((: متشکر...
فقط یه مسئله‎ای ازمونِ اندرونِ خانه،مشکل ایجاد نمی‎کنه تویِ روزکنکور؟!از لحاظِ شبیه سازُ اینا...
پیدا کردن مشاور خودش سخت‎ترین کاره/:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
جایِ هیچ بهانه‎ای نزاشتی برام ((: متشکر...
فقط یه مسئله‎ای ازمونِ اندرونِ خانه،مشکل ایجاد نمی‎کنه تویِ روزکنکور؟!از لحاظِ شبیه سازُ اینا...
پیدا کردن مشاور خودش سخت‎ترین کاره/:
اینو مطمئن نیستم :-" الان که فکر میکنم ریسکه حقیقتش واقعیتش هرچی بیشتر تو جمع باشی از نظرم بهتره+همیشه تو جو ازمونی این خیلی مهمه(اما کسایی هم هستند که بدون رفتن به ازمون موفق شدند)درکل ریسک نکن
.......‌‌......‌‌
توهمین سایت بچه ها کمکت میکنند .... من تاکیدم رو پشتیبانه تا مشاور .بهترین مشاور خودتی;;)
.............
رو بحث نظارتی من میتونم کمکت کنم

آخرین ویرایش:

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

امسالو همش تو خونه نمون!مثلا همين كلاس رياضي اينجوريه كه قبلِ شروع كلاس هركس يه كتاب درسي دستشه داره ميخونه يا داره تست ميزنه بعد حتي مني كه استرسي اينا نيستم اينارو ميبينم حسِ عقب افتادگي بم دست ميده و هِي ميخوام درس بخونم!
تو سالِ پيش اين جوُ تو مدرسه داشتي و امسال كه مدرسه نميري نبايد از اين جو دور بموني تا حسِ رقابتِ كنكور برات كمرنگ شه .
آزمون هاي قلمچي هم شايد برات استرس نياره اما مسئوليت مياره كه مجبورت ميكنه بخوني و اين خوبه به نظرم

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
از نظر من این الان مهم نیست . ماه های پایانی مهمه . اون موقع مهارت جلسه نقش اساسی داره . اون موقع حضوری برید .
ضمن این ک اگه از قلمچی بدتون میاد ( من مثلا از اسمش هم خیلی بدم میومد ) برین گزینه دو تا تنوع شه . اونجا اصلا حضوری امتحان بدین .
(توی تلویزیون ک تبلغیشو میکرد میگفت یه کارنامه میده بهت با در نظر گرفتن جامعه آماری کنکور . و میگه با این وضعیتت توی آزمون ، توی کنکور چه کاره ای . این فکر کنم انگیزه بخش باشه . )
در مورد این ک حتما تفریح های ورزشی دار هم باشه با @مهراد:)) ب شدت موافقم .

بالا