• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
لااقل توی رشته ی خودم همچین چیزیو نمیبینم . اسلامیزه شدن وجود داره ولی صرفا به معنی وجود واحدهای مرتبط با اسلامه . واحدهای غیر مرتبط هم سانسور نشدن !
رشته شما چیه؟ لاقل در مورد فلسفه میدونم که خیلی مفاهیم غربی گفته نمیشه و طبیعی هم هست. چون کفر محسوب میشن.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
البته یه چیزم دقت کنیدا، ماینور دو سه واحد نیست دورهمی پاس کنین خوش بگذره :د
۱۸ الی ۲۴ واحده و کف قضیه اینه که تا ۶ ترم یه درس سه واحدی اضافه بر تمام درسای رشته‌تون دارید اگر هم توی سنوات مجاز تموم نشه سنواتتون به صرف تموم شدن ماینور تمدید نمی‌شه و شما هم اگر بخواید سعی کنید ۹-۱۰ ترمه نشید باید فیکس ۱۸ واحد پاس کنید، با ماینور می‌شه هر ترم ۲۱ واحد حداقل.
اگر علاقه به یه چیزی دارید و کمکی به آینده شغلی‌تون نمی‌کنه خودتون منابعشو بگیرید بخونید و خوش بگذرونید :د

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
علوم اسلامی و مدیریت اسم یک رشته است ...
ادغام شده از درس های حوزه و مدیریت دانشگاه های انسانی.
این دانشگاه به خودی خودش تا پایان فوق لیسانس(چون مستقیما ارشد میگیره) نسبت به کسایی ک توی رشته های فنی یا انسانی تا ارشد ذرس خوندن ، ۱۲۰ واحد سنگین تره.

طرف آدم خرخونیه و رتبه کشوری دو رقمی شد، اما واقعا این دو(ب نحوی سه)رشته کاملا نامربوطن و سخته!
درس هایی مثل ادبیات عرب یا فلسفه یا عرفان ک آخوندا میخونن و سنگین هم هست، در کنار واحدهای مدیریت ، در کنار برق شریف
:|:|
آقا فیلم هندی نیست که طرف همه چی رو بخونه. :))
مطمئنا هرچقدر هم خرخون باشه بازم نمی‌کشه.
ولی خب من حس می‌کنم شما دوست دارید هی سوال بپرسید. :)) اوکیه این البته.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
از نظر شما امکان داره (از نظر زمانی عرض می کنم)کسی بتونه برق صنعتی شریف رو با علوم اسلامی و مدیریت امام صادق همزمان بخونه ؟!

یه دوستی دارم میخواد این کار رو بکنه ، هر چی بش میگم تو صرفا روزی ۲۴ ساعت زمان داری،واقعا فقط ساعتات ۲۴ تاست، قبول نمیکنه :|

نه
اما ...
برای کسی که تو دبیرستان خیلی تاپ درس می خونده، تو دانشگاه یه فراغت خوبی هست. یه بار رفته بودیم پیش دکتر اژه ای رئیس قدیم سمپاد ، استاد دانشکده مونه، گفتیم ما بچه های شماییم ،گفت شما از یه دانشگاه کوچیک اومدین تو یه دبیرستان بزرگ :D (به نظرش انقدر دانشکده مون بیخوده! در مقابل ابهت مدرسه و سختیهاش)

من خیلی ها رو می شناسم که حوزه می خونن همزمان با دانشگاه، بعضیا از این حوزه دانشجویی ها ، بعضی ها هم حوزه علمیه واقعی رو به صورت دانشجوی مجازی اینا می خونن . از بچه های دانشگاه های تاپ هم . (یه ترم یکی از دوستام هم دانشجوی ادبیات بود، هم روان شناسی_دنبال فرصت بود ادبیات رو انصراف بده حالا داستان داره_ هم حوزه قم درس می خوند هم حوزه دانشجویی دانشگاه شریف ، خودمم شرایطی تو همین مایه ها داشتم ولی نه به این فاجعه ای)
ولی خوب که چی؟ بعضیا یه حرص و ولعی دارن همه علم ها رو جمع کنن ! ولی خوب منطقیش اینه که ببینی دقیقا بیست سال دیگه می خوای چیکار کنی و برای اون کاری که می خوای بکنی به چی نیاز داری تو سبد دانشت جمع کنی و چقدر زمان داری و منطقی برنامه های سال های زندگی تو بچینی

دانشگاه امام صادق مث دانشگاه های دیگه نیست که واحدهاشو کسی بتونه توش تنظیم کنه و با شریف هماهنگ کنه، امام صادق یه دانشگاه خاصیه اصلا، مثل مدرسه صبح تا ساعت 3 اینا همیشه کلاس دارن، همزمان مکالمه انگلیسی و عربی و ... شون هم اجباریه، واحدهاشون هم از همه دانشگاه های دیگه بیشتره و خیلی هم سخت گیرن
از لحاظ قانونی هم اصلا امکان نداره کسی رو اجازه بدن امام صادق رو با یه دانشگاه دیگه همزمان بخونه . دوستان هم اشاره کردن که ارشد مستقیمه و ... (که البته ارشد مستقیمش اجباری نیست می تونی بعد از لیسانس بیای بیرون) کلا بهش بگو بی خیال شه

رشته شما چیه؟ لاقل در مورد فلسفه میدونم که خیلی مفاهیم غربی گفته نمیشه و طبیعی هم هست. چون کفر محسوب میشن.

شما واقعا تا حالا سیلابس های درسی بچه های علوم انسانی رو دیدی؟؟؟؟~X(
یا سر کلاس بچه های فلسفه غرب نشستی؟

البته راستشو بگم اولین بار نیست که با این دید عجیب بچه های فنی در مورد تدریس مسایل انسانی تو دانشگاه های ایران رو به رو می شم .
فضای علوم انسانی ، یه جایی مثل دانشگاه تهران، یه چیزی تو مایه های کافی شاپ روشنفکرای دود گرفته پاریسه قرن 18 است:D

آخرین ویرایش:

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
شما واقعا تا حالا سیلابس های درسی بچه های علوم انسانی رو دیدی؟؟؟؟~X(
یا سر کلاس بچه های فلسفه غرب نشستی؟

البته راستشو بگم اولین بار نیست که با این دید عجیب بچه های فنی در مورد تدریس مسایل انسانی تو دانشگاه های ایران رو به رو می شم .
فضای علوم انسانی ، یه جایی مثل دانشگاه تهران، یه چیزی تو مایه های کافی شاپ روشنفکرای دود گرفته پاریسه قرن 18 است:D
خودم مستقیم نه اما از خیلی ها شنیدم.یعنی واقعا امکان داره تو یکی از کلاسا در مورد اگزیستانیسیالیسم مثلا درس بدن و بعد استاد بیاد خدا و کلا همه چیو انکار کنه؟ :)) اونطوری که خودش اخراج میشه. حتی دلیل اینکه رنک دانشگاه های ایران اینقد پایینه همین سانسور علوم انسانیه. تو جاهای دیگه دستشون خیلی بازتره.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
خودم مستقیم نه اما از خیلی ها شنیدم.یعنی واقعا امکان داره تو یکی از کلاسا در مورد اگزیستانیسیالیسم مثلا درس بدن و بعد استاد بیاد خدا و کلا همه چیو انکار کنه؟ :)) اونطوری که خودش اخراج میشه. حتی دلیل اینکه رنک دانشگاه های ایران اینقد پایینه همین سانسور علوم انسانیه. تو جاهای دیگه دستشون خیلی بازتره.

یه بار سر کلاس استاد تمام زنگ مخمونو خورد که انسان هیچ اختیاری نداره، صرفا همه افعالش مکانیکیه و اراده و اختیار و قدرت تصمیم گیری همش توهم بشره:)) در انتهای کلاس هم داشت برامون توضیح می داد که این توهم چقدر برای سلامت روان مفیده:)):)):))
(اون هم نه به این شکل که بیاد نظریه یکی دیگه رو توضیح بده و فضای نقد و بررسی اینا باشه این که تو گفتی که خیلی معموله، این استادی که مثال زدم داشت نظر واقعی خودش رو می گفت)

من رشته ام فلسفه نیست. ولی خود ما هم همین اگزیستانسیالیست رو که مثال زدی تو درس شخصیت و نظریه های درمان ، درمان های اگزیستانسیال و ریشه شو و ... داشتیم. کلا کتاب های علوم انسانی ، همه شون ترجمه اند . اون چیزی که به عنوان اسلامی سازی علوم انسانی ما دیدیم توی رشته مون (من فارغ التحصیل 94لیسانسم شاید بعد از ما چیزای دیگه ای اضافه شده باشه) وجود یه درس سه واحدی به اسم علم النفس بود که نظریات ابن سینا و ... توش بود. بقیش همون تکست های غربی بود.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
آقا اونایی که توی دانشگاه های خوب جزو 10 درصد میشن کار عجیبی میکنن؟ چکار باید کرد چون الان 80 درصد همه ی رشته ها میخوان جزو 10 درصد باشن.O_o:-/

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
آقا اونایی که توی دانشگاه های خوب جزو 10 درصد میشن کار عجیبی میکنن؟ چکار باید کرد چون الان 80 درصد همه ی رشته ها میخوان جزو 10 درصد باشن.O_o:-/
یاه ابات دت؛ ببین همه اولش می‌خوان برن برق شریف و پزشکی تهران و ... آخرش یه تعداد محدودی می‌رن این رشته‌ها درسته؟
در مورد دانشگاه هم همینه. اول سال همه فکر می‌کنن فیلم هندیه و راحت می‌خونن و میشن رنک و درجا می‌رن بلاد کفر تو MIT ولی خب اصلا ازین خبرا نیست. بسته به رشته و دانشگاه و جو فرق داره شدت رقابت. توی رشته من همه یه مشت خسته و بیخیالن و خب اصلا کسی حال نداره در طول ترم بخونه. اداشو در میارن دخترامون که دارن می‌خونن ولی آخرش.. :))
ببین؛ مثلا توی برق شریف به شدت رقابت تنگاتنگه و خیلی معدلای نفرات تاپ به هم نزدیک و بالاعه ولی بعد گذشت چند ترم کاملا مشخص می‌شه اختلاف بین بچه‌ها.
کاری که بهتره بکنی اینه که سرت تو کار خودت باشه و کاری به بقیه نداشته باشی که کی چند شد و کی چرا اون شد مثلا توی بازیهای رکوردی دیدی بهترین عملکردت موقعیه که اصلا به امتیاز و ... توجه نمی‌کنی و تمرکز داری؟ زندگی(و در لول پایین‌ترش دانشگاه) هم همینطوریه. به خودت زور نکن من حتما باید اول باشم. سعی کن فقط بهتر از قبل خودت باشی. همینو ادامه بدی باور کن خیلی بهتر پیشرفت می‌کنی تا بخوای نفر اول یا 10% اول رشته‌ت باشی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
یاه ابات دت؛ ببین همه اولش می‌خوان برن برق شریف و پزشکی تهران و ... آخرش یه تعداد محدودی می‌رن این رشته‌ها درسته؟
در مورد دانشگاه هم همینه. اول سال همه فکر می‌کنن فیلم هندیه و راحت می‌خونن و میشن رنک و درجا می‌رن بلاد کفر تو MIT ولی خب اصلا ازین خبرا نیست. بسته به رشته و دانشگاه و جو فرق داره شدت رقابت. توی رشته من همه یه مشت خسته و بیخیالن و خب اصلا کسی حال نداره در طول ترم بخونه. اداشو در میارن دخترامون که دارن می‌خونن ولی آخرش.. :))
ببین؛ مثلا توی برق شریف به شدت رقابت تنگاتنگه و خیلی معدلای نفرات تاپ به هم نزدیک و بالاعه ولی بعد گذشت چند ترم کاملا مشخص می‌شه اختلاف بین بچه‌ها.
کاری که بهتره بکنی اینه که سرت تو کار خودت باشه و کاری به بقیه نداشته باشی که کی چند شد و کی چرا اون شد مثلا توی بازیهای رکوردی دیدی بهترین عملکردت موقعیه که اصلا به امتیاز و ... توجه نمی‌کنی و تمرکز داری؟ زندگی(و در لول پایین‌ترش دانشگاه) هم همینطوریه. به خودت زور نکن من حتما باید اول باشم. سعی کن فقط بهتر از قبل خودت باشی. همینو ادامه بدی باور کن خیلی بهتر پیشرفت می‌کنی تا بخوای نفر اول یا 10% اول رشته‌ت باشی.
یه راست میگه ی تمام قد!!<D= اینا خیلییی مهمه واقعا!
و در ضمن ببین دنیا خیلیییی بزرگتر از ۱۰ درصد اول شدن تو دانشگاه هست برو دنبال ۱۰ درصد اول در زندگی و جهان شدن

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
والا من اولش که رفتم فکر می‌کردم خیلی سخت باشه و اینا. ولی ملت میان دانشگاه خیلی هوا برشون می‌داره :))
تو کافیه طول ترم همورک و تمرین استاد رو انجام بدی و سر کلاست بری و کوییزا رو گند نزنی و عمومیا رو هم الکی نمره توش از دست ندی.
لازم نیست طول ترم عین کنکوریا بخونی فقط کافیه تعطیل رسمی نباشه طول ترمت.
از تجربه‌ی سال بالاییا استفاده کردن هم بی‌تاثیر نیست ولی نه هر سال بالایی‌ای. سال بالایی رو وضعیت خودشو باید نگاه کنی دیگه.
این چیزی که مهدی می‌گه هم خیلی درسته :د
سرت کلا تو کار خودت باشه، هی دنبال بقیه نباش ولی چشم و گوش بسته هم نه یه فرصتی اگر هست بی‌خبر نمونی.

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
جریان اینکه بعضی دانشگاها موقع ثبت نام خود اولیا رو میخوان یا شماره تماس و محل کار رو می گیرن چیه؟
حتی تو سایت بعضی دانشگاها جایی واسه ورود اولیا هست. یعنی براشون رمز میدن برن نمرات رو ببینن؟ :-?

• لایک
امتیازات: fteh

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
منشور حقوق دانشجویی هم داریم.59 تا ماده داره.
راسته که سال 94 نوشته شده برای اولین بار؟

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
راست ترش اینه که من همین الآن فهمیدم یه همچین چیزی وجود داره.
پیشنهادم اینه وقتتو تلف خوندنش نکنی چون میری دانشگاه و میبینی چقدر بهش عمل میشه و افسردگی میگیری. کلا این منشورا زیادن.
تنها منشوری که به درد میخوره همون شیشه سه طرفه س که نور رو میشکنه میشه یکم با قشنگیش ذوق کرد. #:O

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
جریان اینکه بعضی دانشگاها موقع ثبت نام خود اولیا رو میخوان یا شماره تماس و محل کار رو می گیرن چیه؟
حتی تو سایت بعضی دانشگاها جایی واسه ورود اولیا هست. یعنی براشون رمز میدن برن نمرات رو ببینن؟ :-?
من اسم والد رو اسم ایشون @farshidGCD وارد کردم و شماره هم شماره ایشون رو دادم. :))
×فرشید محل کار هم می‌خواستن؟ :-? وارد کردیم؟!
+ مشروط نشی که بعیده ترم اول بشی هیچ خبری به خانواده نمی‌دن.
من یه سوالی دارم ازت میترا خانوم :D
انصافا.. خدایی الان این منشور که می‌گی کمکی به دانشجو شدن می‌کنه؟ :D :-"
دانشگاه هم مثل کشور قوانین هم اگه داشته باشه اجرا نمیشه. جدی می‌گم. :D

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
مرتضی من یادمه که می‌خواستن دانشکده آرشام اینارو ببرن بیرون کلاساشو اجاره بدن به موسسات و جاهای مختلف که خب اینا تجمع کردن و #هنر‌ها_‌می‌مانیم ترند شد اصلا اون مدت. آره خیلی خوبه آدم پای حقش بایسته و... ولی خب خودتم می‌دونی مسخره‌بازی خیلی زیاده تو دانشگاه. این مدلی که توی تهران قسم می‌خورم شما با بیکینی هم بیاین فوقش یه چادر جَلدی از مسجد میارن می‌پیچن دورتون ولی خب کار سیاسی یا شورا باشین و ... آتو داشته باشن سر و ته می‌کنن طرفو. همین الان یه چنلی من رو ادد کردن که نمی‌دونم چرا می‌خوان مسئول یه ارگانی رو به نیلی(رئیس کل دانشگاه‌تهران) بگن که عوض کنه ولی خب آخرشم کاری پیش نرفت. یه سنوات مسخره که از 93 به بعد رقم خورد درست بشه خیلی عالیه.
حالا همه‌ اینارو می‌گم که ببینید؛ دانشگاه بسته به جو یا خیلی منفعل می‌تونه باشه یا خیلی پویا. هیچ‌وقت نذارید حقتون رو پای‌مال کنن ولی خب واقعا یه سری چیزا درست نمی‌شن متاسفانه. خیلی دوست داشتم و دارم که اینطوری نباشه ولی خب چیزیه که هست. دیل ویت ایت.

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
+ مشروط نشی که بعیده ترم اول بشی هیچ خبری به خانواده نمی‌دن.
خب اگه شماره کس دیگرو بدم حتی مشروطم بشم نمی تونن اطلاع بدن. :-j
قضیه ورود والدین تو سایت چی هست؟

• لایک
امتیازات: fteh

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
:)))))
آخه بنظر من واقعا چيز عجيب و " بچه دبيرستاني طور " ي نيست .
من خودم به شخصه آستينمو بالا نزنم حس ميكنم سلول هام تك به تك دارن ميميرن :))

~ البته منظورم تا اون حد آستين كوتاهم نيست :دي همين كه آستينش تو دست و پا ( :" ) نباشه مناسبه و ضايع هم نيست.

آخرین ویرایش:

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
:)))))
آخه بنظر من واقعا چيز عجيب و " بچه دبيرستاني طور " ي نيست .
من خودم به شخصه آستينمو بالا نزنم حس ميكنم سلول هام تك به تك دارن ميميرن :))
حالا شما اینجوری عی...
من عادت دارم مانتو ی بلند بپوشم مثلا 30 سانت پایین زانو.
یه مانتو مشکی کرپ دو ختیم جلو خالم پوشیدیم و گفت تو سوژه ای به امید خدا...:|
اسمی هم که روت میذارن عزرائیله:-"

بچه ها مانتو بلند مگه گیر دادن داره؟ :-/
ادم با مانتو بلند کشیده به نظر میاد...8->...

الان چیکار کنم؟:-?

یکی میگفت اگه همیشه یه مدل خاصی دارین همون مدل رو بپوشین میگن مدلشه...درسته؟

(عاقا من تحملشو ندارم بهم بگن عزرائیلX_X)

• لایک
امتیازات: anis

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
اون ويرايش منم بخونيد خب. :-"

حالا شما اینجوری عی...
من عادت دارم مانتو ی بلند بپوشم مثلا 30 سانت پایین زانو.
یه مانتو مشکی کرپ دو ختیم جلو خالم پوشیدیم و گفت تو سوژه ای به امید خدا...:|
اسمی هم که روت میذارن عزرائیله:-"

بچه ها مانتو بلند مگه گیر دادن داره؟ :-/
ادم با مانتو بلند کشیده به نظر میاد...8->...

الان چیکار کنم؟:-?

مانتو كرپ ٣٠ سانت زير زانو ؟ ٣٠ سااااانت ؟ O_o
يكم كوتاه ترش كن مثلا :"

بالا