• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

ZohaZl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
دندانپزشكي
بچه ها من هرچی عربی‌میخونم از هرجا شرو‌میکنم ب جایی نمیرسه ویط میفهمم اشتباه خوندم بعضیا میگن کلا لغت لازم نیس بعضیا میگن اول ترجمه بعد قواعد لطفا یکی ب دادم برسه بگین از کدوم کتاب و چطور شرو کنم داره دیر میشه
ببين عربي رو بايد با تست ياد بگيري
به نظرم اول با ترجمه شروع كن
برو سراغ ترجمه هاي كنكور و هرچي نكته ياد ميگيري رو واسه خودت توي ي دفترچه بنويس،البته كتاباهاي خوبي هم تو بازار هستن مثل گاج كامل يا جمع بندي خيلي سبز،اما اگه نوشته هاي خودت واست موندگارتره و با توجه به اينكه الان تابستونه به نظرم دست نوشته هات بهترن....واسه قواعد هم جزوه يا درسنامه رو بخون و زياد وسواس نشون نده كه چندين دور جزوه بخوني،سعي كن با تست ياد بگيري،مخصوصاً تستهاي كنكور...اينجوري اگه ضعيف ترين پايه رو هم داشته باشي اوكي ميشي،راجع به متن هم به نظرم مثل كلوز و ريدينگ زبان برخورد كن و سعي كن هر روز توي تايم پرتت ي متن بزني
دقيقاً واسه خيلي از سوالات عربي سر جلسه ....نبايد دنبال گزينه ي درست باشي،حذف گزينه عاليه
در مورد متن كتاب و لغات هم حتماً ي دور بخون
عربي درس وفاداريه و ارزش وقت گذاشتن داره و جز معدود درس هايي هست كه تو حيطه كنكور زياد دستخوش تغيير نشده
موفق باشي

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
در مورد تحلیل آزمون؛ (هم سوال هستی‌خانوم بود هم بئاتریس)
اول این که بین تحلیل آزمون و آزمون باید کمترین فاصله‌ی ممکن باشه، چرا؟ چون سر آزمون یه سری سوالا رو جواب می‌دید و غلط می‌زنید (ولی فکر می‌کنید ذرست بوده راه حلتون قبل از تحلیل) یا حتی ممکنه جواب ندید و براش صرفا یه راه حلی تو ذهنتون بیاد و وقت نکنین و نزنیدش ولی راهی که به ذهنتون اومده غلط بوده باشه، اینطور اشتباهات هرچی بیشتر طول بکشه تا به واسطه‌ی تحلیل و فهمیدن اشتباه توی ذهنتون تصحیح بشه توی ذهن بیشتر تثبیت می‌شه و دفعه‌ی بعدی که باهاش مواجه بشید بیشتر دچار شک می‌شید که آیا راهی که از اون دفعه تو ذهنتون مونده درسته بوده یا غلطه. پس تحلیل آزمونی که یه هفته بعد انجام بشه به درد نمی‌خوره.
دوم این که توی تحلیل آزمون همه‌ی سوالای غلط و نزده باید درس به درس حل بشه و برای خودتون بتونید یه جمله بنویسید مشکل چی بوده. مثلا: صورت سوال طولانی بوده ترسیدم، این نکته رو توی مطالعه‌م نخونده بودم، اشتباه محاسباتی و غیره. بعدا که تموم شد نکات درسی‌ای که بلد نبودید رو یه جا یادداشت کرده باشین (جایی که وقتی دوباره این مبحث رو مرور می‌کنین یادتون بمونه بخونین) و با یه مروری روی اون جمله‌هایی که گفتم بتونین اصلاح اشتباهای روش آزمون دادنتون و درس خوندنتون رو هدف گذاری کنین. (اگر مشاور دارین یا پشتیبانی که توانمند باشه این قسمت رو می‌تونه کمکتون کنه اگر بهش نشون بدین)
علامت زدن سوالایی که شک دارین ولی جواب می‌دین (که هستی‌خانوم اشاره کرد) هم خیلی کار خوبیه ضمنا.

بچه ها من هرچی عربی‌میخونم از هرجا شرو‌میکنم ب جایی نمیرسه ویط میفهمم اشتباه خوندم بعضیا میگن کلا لغت لازم نیس بعضیا میگن اول ترجمه بعد قواعد لطفا یکی ب دادم برسه بگین از کدوم کتاب و چطور شرو کنم داره دیر میشه
به عنوان کسی که با 30 تیرماه شروع کردم و اردیبهشت از 80 توی هیچ آزمونی کمتر نمی‌زدم می‌خوام یه راهکاری رو بگم که کمتر بهش توجه می‌شه. سوال پرسیدن بسیار زیاد. ولی اولش باید بگم سوال پرسیدن از چی.
برای عربی کنکور اصولا تا جایی که تست سراسری و سنجش سال های اخیر هست و ته تهش دیگه گزینه 2 یا قلمچی آدم نباید وقت خودشو با تالیفی تلف کنه.(من خودم فقط سراسری و سنجش زدم و برام کافی بود ولی اگر حالا کافی نبود می‌رسیم به اون بخش ته تهش :د) عربی به شدت می‌تونه سلیقه‌ای طرح بشه و می‌شه و وقت گذاشتن روی سلیقه‌ی طراح‌های کنکور خیلی عقلانی تره تا مولف این کتاب و اون کتاب.
اگر جزوه‌ی خوبی دم دستت نیست من برای منبع عربی کامل گاج یا کتاب خیلی سبز رو پیشنهاد می‌کنم. کتابای نسبتا کم اشکال تری هستن و کاملن.
برای قواعد اول باید درسنامه رو خوب بخونی و بفهمی بعدش شروع کنی تست سراسری بزنی و بعد از سراسری سنجش سال های اخیر. طی پروسه‌ی تست زدن همون کار خیلی مهمی که اول گفتم میاد وسط، سوال پرسیدن. وقتی داری تست قواعد می‌زنی هررر کوچک ترین نکته‌ای که شک داری (چه می‌دونم یه جا فاعل یه چیزیه که به نظرت عجیب میاد فعل یه جوریه و غیره) بنویس و بپرس از معلم، حتی اگر مال یه مبحث دیگه باشه ابهامت، یه طوری که تستای سراسری‌ای که زدی برات هیییچ ابهامی توش باقی نمونده باشه. این کار به این درد می‌خوره که دو سه برابر تایمی که برای تست می‌ذاری نکته‌هایی یاد می‌گیری که یهو می‌بینی توی یه تست دیگه سر و کله‌شون پیدا شد و معلمت هم ممکنه وقتی یه سوالی می‌پرسی دوتا نکته‌ی شیک دیگه هم یادش بیوفته و بهت بگه. این مزیت رو کسایی که به پاسخنامه خوندن قانع هستن ندارن. اینطوری بهت بگم که من تا آخر سوال انقدررر معلممون رو سوال پیچ کرده بودم که آخرای سال که می‌رفتم دیگه سوال همه‌ی بقیه‌ای که داشتن اشکال می‌پرسیدن تقریبا تکراری بود :د (حالا اگر معلم نداری به طور ثابت مهم نیستا می‌تونی سوالاتو جمع کنی هر چند وقت یه بار یه جلسه برای رفع اشکال بگیری و ارزششو داره)
برای ترجمه هم یه سری قلق خوب لازم داری که اول توی درسنامه‌ی مربوط به ترجمه می‌خونی و بعد مجددا سراسری-سنجش. ترجمه‌ رو یه مدت مستمر کار کردن هم جواب می‌ده (مثلا شبی 10 تا یه روز در میون)
درک مطلب ولی یه کم قضیه ش پیچیده تره. درک مطلب کتاباشو می‌تونی بگیری بزنی ولی تنها کمکی که بهت می‌کنه اینه که تندتر متن بخونی و سرعتت بهتر شه. راه حل کلی درک مطلب اینه که خوب تشخیص بدی این درک مطلبی که تو آزمون می‌بینی باید بزنی یا باید رد شی چون درک مطلب بدجوری که عرب زبان‌ها رو هم به شک بندازه هم توی تاریخ درخشان کنکور دیده شده. اما تمرین کردنش به هر حال ضرر نداره و رد کردنش به طور کلی توی آزمون هم اشتباهه.
درک مطلبی که خیلی سخت باشه برای همه سخته و کسایی که بهتر هستن توی عربی ازش رد می‌شن بقیه توش گیر می‌کنن و نمی‌تونن توی بقیه بخشا جبران کنن.

آخرین ویرایش:

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
بچه ها من فیزیک نقره ای چاپ ۹۳ رو دارم مال سالی ک کنکور ریاضی دادم برم جدیدشو بگیرم یا فرق زیادی نکرده مبتکران شیمی هم دارم اونو‌چیکار کنم البته فار جدیدشو گرفتم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
بچه ها من فیزیک نقره ای چاپ ۹۳ رو دارم مال سالی ک کنکور ریاضی دادم برم جدیدشو بگیرم یا فرق زیادی نکرده مبتکران شیمی هم دارم اونو‌چیکار کنم البته فار جدیدشو گرفتم
فرق كه كرده مثلا فيزيك ٣ ..... ولي بقيه فصل ها فقط به روزرساني داشته احتمالا.... شما ميتونيد در كنار اين كتاب يك كتاب غير از گاج نقره اي بگيريد (مثل الگو يا خيلي سبز يا مبتكران و ...)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من تستا رو مضربی می زنم همش نگران اوناییم که نمیزنم و نکته دارن،اونا رو چیکار کنم؟ به چشمم خورد اونا رو حل کنم یا بازم بهشون میرسم؟

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
من تستا رو مضربی می زنم همش نگران اوناییم که نمیزنم و نکته دارن،اونا رو چیکار کنم؟ به چشمم خورد اونا رو حل کنم یا بازم بهشون میرسم؟
خب همه ی تست ها رو بزن
جدا از شوخی سعی کنید تو درس خوندنتون وسواس نداشته باشید . وسواس و کمال طلبی دو تا انگل برای کنکوری ها هستن که تمرکز شون رو موقع درس خوندن بهم میریزه...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
مضربت اگر خیلی پراکنده نباشه مشکلی نیست ولی مضربی زدن معنیش نزدن همه تستا توی دور اوله نه کلا نصفه نیمه گذاشتن کتاب :د
مضربی یعنی مثلا دور اول ۱/۳ یا ۲/۳ تستا رو به صورت آموزشی (بدون زمان استاندارد) برای تثبیت درس و مشخص شدن ضعف های مطالعه بزنی بقیه‌شو زماندار توی نوبت های بعدی بزنی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
مضربت اگر خیلی پراکنده نباشه مشکلی نیست ولی مضربی زدن معنیش نزدن همه تستا توی دور اوله نه کلا نصفه نیمه گذاشتن کتاب :د
مضربی یعنی مثلا دور اول ۱/۳ یا ۲/۳ تستا رو به صورت آموزشی (بدون زمان استاندارد) برای تثبیت درس و مشخص شدن ضعف های مطالعه بزنی بقیه‌شو زماندار توی نوبت های بعدی بزنی.
الان دارم مضربی میزنم که برسم هر چی رو خوندم یه دوره ای بکنم، و نوبت بعدیش میفته تو مهر و بودجه بندی آزمونا. اینطور اشکال نداره؟

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
بچه ها خیلی سبز برا شیمی چطوره من اونو گرفتم مبتکرانم قدیمیه برم مبتکران بگیرم یا خیلی سبز و فار خوبه

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
یکیم برا زبان فارسی از چی تست بزنیم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
تنها کتاب خوب چند مبحثی الگو زبان فارسیشه
+ من جامع خیلی سبز رو خیلی خوب میدونم :-"
بچه ها خیلی سبز برا شیمی چطوره من اونو گرفتم مبتکرانم قدیمیه برم مبتکران بگیرم یا خیلی سبز و فار خوبه
ببین مبتکران و خیلی سبز کتابای دست گرمی هستن یکیش کافیه . فار هم من خودم گرفتم گفتن غلط زیاد داره نزدمش ولی موج آزمون رو بشدت توصیه می کنم از همین الان شروع کنی ب زدن :-"

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
الان دارم مضربی میزنم که برسم هر چی رو خوندم یه دوره ای بکنم، و نوبت بعدیش میفته تو مهر و بودجه بندی آزمونا. اینطور اشکال نداره؟
نه خوبه اشکالی نداره
اگه درسنامه نمی‌خوای و فقط تست می‌خوای موضوعی گاج زبان فارسیشم خوبه مثل بقیه‌ش

kiyaw

کنکور 97ـی :)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Jah
سلـآم ! لطفا ب من کمک کنیید :-s
کسی هست که از دی وی دی هـآی کنکور اطلاعی داشته باشه ؟ کنکور اسـآن است نه ! بقیه موسسه ها ...
ونوس مثلا ..
مشاور هم داره پشتیبـآن هم داره که رتبه های برترن ...
به نظرتون کلا دی وی دی و مشاور مفیده یـآ همش قصه ی پوله ؟ [-|

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مشاور و ایناش رو به هیچ وجه توصیه نمی کنم خودتو اصلا درگیر وعده های رنگی و قشنگشون نکن ...

• لایک
امتیازات: kiyaw

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
اگه درسنامه نمی‌خوای و فقط تست می‌خوای موضوعی گاج زبان فارسیشم خوبه مثل بقیه‌ش[/QUOTE]
ینی برای ادبیات گاج‌موضوعی بگیرم؟ طوسی؟

تنها کتاب خوب چند مبحثی الگو زبان فارسیشه
+ من جامع خیلی سبز رو خیلی خوب میدونم :-"

ببین مبتکران و خیلی سبز کتابای دست گرمی هستن یکیش کافیه . فار هم من خودم گرفتم گفتن غلط زیاد داره نزدمش ولی موج آزمون رو بشدت توصیه می کنم از همین الان شروع کنی ب زدن :-"
ینی موج ازمون شیمی رو الان بگیرم یا بمونه بعدا الان دیگ فارو خیلی سبز هس همشو نمیشه زد که

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
من کل درصد ادبیاتمو از زبان فارسی گرفتم.. همه زبان فارسیامو درست زدم..
اگه کسی برا زبان فارسی کمک خواست نحوه خوندنش بهم پ.خ بده بهش بگم :)

آخرین ویرایش:

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
کتابای قلمچی چقد لازمه؟ پارسال ثبت نام فقط با پک کتاب بود میدونستم لازم ندارم به هر زحمتی بود بدون پک کتاب ثبت نام کردم، امسالم دوباره میگن الزامیه، اگر لازمه کتاباش اصرار نکنم به نگرفتش

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
کتابای قلمچی چقد لازمه؟ پارسال ثبت نام فقط با پک کتاب بود میدونستم لازم ندارم به هر زحمتی بود بدون پک کتاب ثبت نام کردم، امسالم دوباره میگن الزامیه، اگر لازمه کتاباش اصرار نکنم به نگرفتش
همون زرد عمومی و اختصاصیش به درد بخوره

بالا