• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من با سلام کردن به فامیل و ایناهم مشکل دارم:)) نمیدونم بعد ازسلام یهو راهمو بکشم برم لبخند بزنم آی کانتکتو چند ثانیه حفظ کنم و فلان :)) دانشگاه وجنس مخالف و اینا که هیچ :-"

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
اينا رو بيخي
بياين از روش هاي پيچوندن كلاسا بگين اشناشيم

• لایک
امتیازات: fteh

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
فقط یه چیزی..
فک نکنین جوش بهتر از مدرسست :( خیلی روزا دلتون برای مدرسه کف حیاط نشستنها اب بازی کردنها شیطنتها و کلن خاطره هاتون یه ذره میشه.. حتی دوستای مدرسه برای من شخصن خیلی خاص تر بودند..

حواستون هم ب رفتاراتون باشه ترم 1 هم پسرا هم دخترا خ ریزن و اینا و کلن تفریحات ترم یکیا مخصوصن همین چیزاست ک فلانی فلان حرفو زد فلانی پست اینستا منو لایک کرد فلانی تو گروه پی ام های فلانیو همش لایک میکنه پس فلانه و فلانی سر کلاس همش فلانیو نگاه میکنه . کلن محیط حال بهم زنی داره از این لحاظ . اینکه تا اخر همونجور تو ذهنها میمونین ن.. ینی راجب ما اینجور نبود.. کلن حتی جو کلاس عوض میشه دوستیا متفاوت میشن ترم ب ترم.. چند دستگی پیش میاد.. اما کلن مراقب رفتاراتون باشین :د

چیزی ک ترم اول برا من سخت بود ن خوابگاه بود ن جو و ن دوری اینا . تو درسها گیج شده بودم . خ نگران بودم . حالا رشته های دیگه رو نمیدونم اما تو رشته پزشکی سعی کنید از ترم بالاییاتون کمک بگیرین و اگرم از نمرتون راضی نبودین نگران نشین و اینا.. مطمئن باشین ترم بعد پیشرفت خیلی بیشتری میکنین دستتون میاد کم کم ک چجوری کتابهایی ب اون قطر و با اون شیوه ترجمه رو بخونین .

فقط یه نکته :| همیشه معمولن کتابخونه پره از ترمکیایی ک جو زده شدن میان درس بخونن :| میگم حالا ب درس اهمیت بدین ولی جوگیر نشین تا سوژه ترم بالاییا قرار نگیرین :| :))) مثلن فصل 1 گری از صبح تا 8 شب کتابخونه موندن نداره =))))

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
اينا رو بيخي
بياين از روش هاي پيچوندن كلاسا بگين اشناشيم
ببین اینجا چند راه داره که مفصل توضیح میدم :D
اول میتونی از ترم بالایی بپرسی نحوه حضور غیاب چطوره و یا خودت میتونی سر کلاس بری
اینجا اساتید به چندین دسته تقسیم میشن
اول استادی که شعورش بالاس و میگه حضور غیاب نداریم حضور تو کلاس اختیاریه خب این اساتید خیلی خوبن :D نمیری سر کلاس
دوم اساتیدی که باز قابل تحمل اند و لیست میدن میگن اسم‌تون رو برگه بنویسین (حتی ممکنه بگن امضا هم بکنین جلو اسمتون) خب به دوستتون یا یه فردی تو کلاس میسپرین اسمتون بنویسه و یه امضا الکی بزنه
سوم اساتیدی که به شکل random چند تا اسم‌ میخونن بستگی به شانست حاضر باشی یا نع این اساتید واقعن میتونن رو مخ باشن مثل ترم پیش استاد جلسه اول اسم منو خوند و من حاضر بودم و حاضری زدم حالا استدلال استاد این بود میگفت چون من random حضور غیاب میکنم
فردی که یه بار حاضری بزنه فک میکنه اسمشو نمیخونم دیگه و کلاس نمیاد
برای همین تا اخر ترم‌هر جلسه اسم من به شکل randomخونده میشد!!!!
یا حالت دیگش اینه که غایب میزنه براتون و فرض به این میزاره که تا اخر ترم کلاس نیومدین یا این که دوباره میخونه و حاضر میزنه و حالت قبل براتون پیش میاد یعنی بازی دوسر باخت با این اساتید
چهارم اساتیدی هستن که اخر کلاس کوییز میگیرن :((((
حتی میان دم در کلاس وایمیستن تا شما برگه تحویل بدین و برین از کلاس بیرون
اون برگه ها هیچوقت صحیح نمیشه ولی اسمی که روی بزگه نوشتین حکم حضور غیاب داره این اساتید چاره ندارین تا اخر ترم باید برین کلاس
اینا برای کلاسایی که شلوغه (مثلن کلاس ما صد نفریم اگه استاد بخواد اسم‌بخونه کل وقت رفته)
اگه کلاستون کم جمعیت باشه احتمالن همه اسامی بخونن و میشه گفت هیچ شانسی ندارین

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
ببین اینجا چند راه داره که مفصل توضیح میدم :D
اول میتونی از ترم بالایی بپرسی نحوه حضور غیاب چطوره و یا خودت میتونی سر کلاس بری
اینجا اساتید به چندین دسته تقسیم میشن
اول استادی که شعورش بالاس و میگه حضور غیاب نداریم حضور تو کلاس اختیاریه خب این اساتید خیلی خوبن :D نمیری سر کلاس
دوم اساتیدی که باز قابل تحمل اند و لیست میدن میگن اسم‌تون رو برگه بنویسین (حتی ممکنه بگن امضا هم بکنین جلو اسمتون) خب به دوستتون یا یه فردی تو کلاس میسپرین اسمتون بنویسه و یه امضا الکی بزنه
سوم اساتیدی که به شکل random چند تا اسم‌ میخونن بستگی به شانست حاضر باشی یا نع این اساتید واقعن میتونن رو مخ باشن مثل ترم پیش استاد جلسه اول اسم منو خوند و من حاضر بودم و حاضری زدم حالا استدلال استاد این بود میگفت چون من random حضور غیاب میکنم
فردی که یه بار حاضری بزنه فک میکنه اسمشو نمیخونم دیگه و کلاس نمیاد
برای همین تا اخر ترم‌هر جلسه اسم من به شکل randomخونده میشد!!!!
یا حالت دیگش اینه که غایب میزنه براتون و فرض به این میزاره که تا اخر ترم کلاس نیومدین یا این که دوباره میخونه و حاضر میزنه و حالت قبل براتون پیش میاد یعنی بازی دوسر باخت با این اساتید
چهارم اساتیدی هستن که اخر کلاس کوییز میگیرن :((((
حتی میان دم در کلاس وایمیستن تا شما برگه تحویل بدین و برین از کلاس بیرون
اون برگه ها هیچوقت صحیح نمیشه ولی اسمی که روی بزگه نوشتین حکم حضور غیاب داره این اساتید چاره ندارین تا اخر ترم باید برین کلاس
اینا برای کلاسایی که شلوغه (مثلن کلاس ما صد نفریم اگه استاد بخواد اسم‌بخونه کل وقت رفته)
اگه کلاستون کم جمعیت باشه احتمالن همه اسامی بخونن و میشه گفت هیچ شانسی ندارین

وسط کلاس میش پیچوند
؟

• لایک

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
من چون چشام ضعیفه و عینک نمیزنم، پسرامونو تو دانشگاه نمیشناسم ((: بعد مثلا اینجوری بوده که یه نفر سلام میکرده به من و من زل زدم تو چشاش ولی نمیفهمیدم داره سلام میکنه ((: یا یهو به یکی گفتم سلام چرا کلاس فلانو نیومدی؟ گفت اومدم سلامم کردیم ((: خواستم بگم من که روابط م تو دانشگاه ر*ده دلیلش چشامه وگرنه ربطی به احترام و شعورم نداره. زود برداشت نکنید.

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
  • لایک
امتیازات: riant

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی
برای اسپم زدایی: خوابگاهی شدن با همکلاسیای دبیرستان رو پیشنهاد میکنید؟
تجربه‌ش رو به مدت چهار ترم داشتم
با دوست صمیمی دوران دبیرستانم هم اتاقی بودم/هستم
تا حالا که به مشکل برنخوردیم با هم
و میشه گفت برای من خوابگاه خیلی بد میگذره وقتایی که چند روز نباشه
ولی یه نکته ای که هست یه سری قرار هایی با هم داریم دوتایی که احتمالا بی تاثیر نبودن تو جلوگیری از ایجاد مشکل

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
کلا استادا زیاد گیرمیدن یا نه
مثلا بگیریم بخوابیم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
سلام
روز اول چي بپوشيم و كيفمون كوله باشه بهتره يا شوني ؟
اصلا چي مي پوشن دانشگاه
راجع ب جو شاهد هم توضيح لطفن
منم دو سال پیش این سوالو پرسیدم :D
اگه دانشگاه ازادی ک بحث جداست
اما دانشگاه دولتی معمولن دخترا پوشیده ان لباس رسمی میپوشن مانتوت کوتاه نباشع خییییلی زیاد یا جلو باز گیر میدن ساپورت یونی ب یونی فرق داره مال ما گیر نمیدن ولی اکثرن گیر میدن رنگ لباست مثلن جیغ و اینا نباشه مث قرمز و اینا صندل اینا نپوش اسپرت یا کفش زنونه معمولی بپوش بدون
. یا تیپ اسپرت بزن یا رسمی .
بیشتر اینا بستگی ب حراست دانشگاه داره یه جا سخت گیر ترن یه جا ن .

روز اول نمیخواد یه کیف زنونه ببر با یه مداد کاغذ بسه . کلن خیلیا همه روزه با همون کیف زنونه هم میان :D

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
کلا با حراست دوس شین
چنتا از اشنا هامون این کارو کردن واسشون خیلی حال داد

• لایک

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
تجربه‌ش رو به مدت چهار ترم داشتم
با دوست صمیمی دوران دبیرستانم هم اتاقی بودم/هستم
تا حالا که به مشکل برنخوردیم با هم
و میشه گفت برای من خوابگاه خیلی بد میگذره وقتایی که چند روز نباشه
ولی یه نکته ای که هست یه سری قرار هایی با هم داریم دوتایی که احتمالا بی تاثیر نبودن تو جلوگیری از ایجاد مشکل
لطفا قرارا رو بگید که ما هم بذاریم :)

• لایک

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی
لطفا قرارا رو بگید که ما هم بذاریم :)
خب قرارها یه چیزی بین من و مریم واسه حساسیت هایی که داریم ؛ فکر نکنم دونستنش به درد شما بخوره :‌-"

ولی به صورت کلی هم با این دوستتون هم با بقیه‌ی هم اتاقیات
حساسیت‌هاتونو بیان کنید همون اول ترم‌ خیلی محترمانه
به نظر من یه فضایی داشته باشین بدون حضور اون شخص چند ساعتی تو روز ازش دور باشین
اگه دلخوری پیش میاد خیلی دوستانه مطرحش کنید شاید دچار سوتفاهم شده باشین در غیر این صورت دوستتون متوجه اشتباهش میشه

در مجموع رفتارهایی از این دست که البته فقط مخصوص به خوابگاه نیست ولی اینجا هم کاربرد داره

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
برای دانشجوی پزشکی که میگن درساش خیلی سنگینه و اینا
اگه یه نفر بخواد هم دانشجوی خوبی باشه هم کارای دیگه هم انجام بده حدودن چقدر باید درس بخونه؟
من توی ترم تقریبا هیچی نمیخونم ( جز کوئیزا) و فرجه های امتحان همیشه کافی بوده برام ، گرچه قبول دارم که خوب یادم نمیمونه و فقط نمره قابل قبول میگیرم؛ اما شما اگه آخر ۷ سال از لحاظ معدل جز ۱۰% برتر ورودیا باشی ، استریت میشی و برا این باید مثلا روزی یکی دوساعت درسارو بخونی حتما و موقع امتحانام زیاد بخونی که کاملا شدنیه ، تایم کافیم میمونه برات برا فعالیتای فوق برنامه ، کلا یه ترم آزمایش خطاست ، اینکه نحوه درس خوندن و جزوه نوشتن و نمونه سوال گیر آوردن و اخلاقای استادا دستت بیاد بعد یه سنجشی از سطح همکلاسیات داشته باشی ( مثلا اون رِنج ِ روزی یکی دو ساعت که گفتم تو دانشگاه تهران بیشتره) بعد واسه ترمای دیگه بنا به تجربیاتت کمتر ، بیشتر یا متفاوت تر بخونی.

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
میشه بگین چی ببریم خوابگاه؟
چند دست لباس و...

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
چند دست لباس و...
این بستگی ب امکانات خوابگاه هم داره تا حدودی . ولیک فکر هم نکنید رفتین اونجا چیزی نبرده بودین دیگه خ بده و اینا من یه سری چیزا رو همون جا خریدم از شیراز نبردم .
لباس 3 4 دست حداقل ببرین
وسایل بهداشتی
یه سری لوازم التحریر
یه سری خوراکی مثل مغزیجات و شکلات و اینا
یه سری ظرف و ظروف مثل لیوان قابلمه کوچولو قاشق چنگال . برید اوضاع خوابگاهو ببینید دستتون میاد . مثلن من رفتم بار اول با همین وسایل بار دوم ک رفتم با خودم یه سری گوشت چرخی اینا بردم و وسایل کلم پلو شیرازی . جمعه ها سلفها تعطیلن باید خودتون فکر غذا خودتون کنین . من گاهی شامهای پنجشنبمو برا ناهار جمعه میگرفتم گاهی خودم یه چیزی میپختم اینا . بعد حتی غذا سلف هم شهر ب شهر فرق داره مثلن دوستام شیراز اصن راضی نبودن سلف اینجا مسمومیت و.. داشته ولی خدایی سلف یونی ما خوبه تمیزه من الانم ک خونوادم پیشمن غذا سلف میخورم خیلیا غذا سلف میخورن ولی اگه سلف یونیتون خوب نبود نخورین غذاشو مریضتون میکنه خیلیا رو میشناسم غذا سلف نمیخورن خودشون یه چیز کوچولو میپزن میخورن اگرم تمیز بود بخورین غذا سلفو ب ناله های بچه های شهرای دیگه توجه نکنید :-""""

فقط فکر نکنید مثل خونتونه و کلی جا دارین و اینا.. برندارین کل اتاقتونو ببرین :D در حد نیاز فقط برای بار اول بعد دفعه های بعد ک برمیگردین چیزای بیشتر میتونین بیارین با خودتون اگه دیدین باز هم جا دارین :D هم اتاقی من مجبور شد کمد بخره :| :D

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
وسیله کم ببرید بچه ها >-: من یه سری از لباسامو، خرداد که وسایلو جمع میکردم تازه میدیدمشون ((: و برای لباس های پاییزه ای که میخواید بپوشید یکی دو دست ببرید، اما پول چند دست دیگه لباسو از خانواده بگیرید که خودتون تو تهران برید خرید ((:

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
برای اسپم زدایی: خوابگاهی شدن با همکلاسیای دبیرستان رو پیشنهاد میکنید؟
خب من اصلا توصیه نمیکنم :D من حتی یه ترم هم طاقت نیاوردم و یکی از دوستان میفرماییدن هیچ دو تا همشهری از ترم دو به بعد باهم هم اتاقی نمیمونن!!!
ببینید هم کلاسی دبیرستان که صرفا چند سال باهم توی یه کلاس بودید با دوست صمیمی فرق داره .دوست صمیمی با خیلی از اخلاق ها و حساسیت های شما اشنایی داره !
به هرحال من دوری و دوستی رو ترجیح دادم

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
اسپم : من که تو قضیه خواب اینجوریم که سر کلاس خواب خواب بودم ینی حتی چشمام باز نمیشد بعد تا کلاس تموم میشد خوابه میپرید منم خوشحال بلند میشدم وسایلمو‌جمع میکردم
نمیدونم چرا همچین بود اصلا:))

هی میخوام فکر کنم سوال بپرسم تاپیک جون بگیره بعد میبینم یه سری سوال از اول این ۱۷۵ صفحه هی تکرار شده
کلا هر چیزی به نظرتون نا گفته مونده رو بگید راجب هر چی

• لایک

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
چند دست لباس و...
خب شما میتونی چند دست لباس ببری و بعد اونجا ببینید چه چیزایی کم داری و فلان بعد که مهر دو روز تعطیلی داره و برمیگردی خونه مایحتاجتو ببری!
اگه چایی میخوری یه کتری کوچیک حتما ببر و یه فلاسک کوچیک!
بعد حتما با ظرف هات یه سبد کوچیک ببر که ظرف هات رو میشوری بذاری توش ما خیلی مورد داشتیم ظرف ها رو گذاشتن روی ابکش توی اشپزخونه بعد رفتن دیدن نیست و دیگه پیدا نشده!
بعد قاشق و چنگال و لیوان و بشقاب و یه کاسه اینا ببر نیاز میشه قابلمه هم ببر بعد اگه میبینی پختن برنج واست واقعا سخته یه پلوپز کوچیک میتونه کمکت کنه (البته اگه با غذای سلف اوکی باشی خوبه :-" من سلف اصلا نمیگریم و همیشه خودم اشپزی میکنم :D ) نا گفته نماند هم اتاقیم پلوپز اورد و حتی یکبار هم استفاده نکرد
یه پارچ کوچیک واسه اینکه اب بذاری توی یخچال بد نیست :-"
بعد اینکه یه تشت کوچیک واسه اینکه لباس هاتو میشوری بد نیست داشته باشی (البته لباس شویی هست )
معمولا توی خوابگاه اتو هست نبر الکی
عرقیجات (گیاهی) ببر میتونی هم از سوپرمارکت بخری البته
بعد امیکبیر اینجوریه بالشت و پتو و ملافه و تشک میدن و قیمتش هم مناسبه بقیه جاها رو خبر ندارن ولی دوستانی که میان امیرکبیر الکلی تشک و اینجور چیزا با خودتون نیارید

+من کلا خیلی چیزا با خودم بردم چون بد غذا هستم و اشپزی اینا میکنم بعد اگه سوالی داشتی بپرس جواب میدم لیستی که من بردم خیلی زیاده و ممکنه به دردت نخوره :D

بالا