• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بورس اوراق بهادار ایران

• شروع کننده موضوع

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »
« بازارهای مالی ؛ بازارهایی هستند که در آنها دارایی های مالی مبادله می شوند. ارزش این دارایی ها (مانند انواع سهام، اوراق و ..) به ارزش تولیدات و خدمات ارایه شده توسط شرکتهای منتشر کننده آنها وابسته است. تفاوت آنها با دارایی های واقعی نیز در این است که دارای ماهیت فیزیکی نـیستند. »

در یک نوع تقسیم بندی؛ بازارهای مالی دارای دو بخش «بازار پول» و «بازار سرمایه» بوده و بازار سرمایه، خود نیز بطور عمده دارای دو بخش «بورس اوراق بهادار» و «بورس کالا» است.

تقسیم بندی فعلی بورس های ایران به این شکل هست : 1) بورس اوراق بهادار 2) فرابورس 3) بورس کالا 4) بورس انرژی

+ اون بخشی که در این تاپیک قراره بهش پرداخته بشه، «بورس اوراق بهادار» هست (که البته در جامعه ما به اختصار و بصورت مطلقِ «بورس» و یا تحت عنوان «بازار سرمایه» هم شناخته میشه.)

آنچه در این بورس معامله میشه، عبارت است از :

1) سهام (عادی و ممتاز + حق تقدم سهام)
2) اوراق بدهی (مشارکت و صکوک)
3) ابزارهای مشتق (اختیار معامله، قرارداد آتی)
_ _ _

* دوستان میتونن در اینجا ؛ به بحث و تبادل نظر و تحلیل درباره تغییرات جاری و بلندمدت بورس، پرسش و پاسخ در حوزه های مربوط به تاپیک، ارائه پست های آموزشی و تجربه های شخصی خود و سایر موارد مربوط به عنوان تاپیک بپردازند.

** همونطور که احتمالا می دونیم همه، نقدهایی به بازارهای مالی و زیرمجموعه هاش از جمله موضوع فعلی، از جنبه های ساختاری و دینی و .. وارد شده است. احتمالا برای بررسی این نقدها، یک تاپیک جداگانه ایجاد میشه _ پس، اینجا در اون باره بحث نـشه بهتره، لطفا! :)
_ _ _

پیوند های مرتبط و مفید (برای یادگیری و محتوای آموزشی و ..) در حوزه بورس اوراق بهادار :

سازمان بورس و اوراق بهادار
بورس اوراق بهادار تهران
پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران
شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس
انتشارات بورس
تالار مجازی بورس ایران
..
فرابورس ایران
بورس کالای ایران
شرکت بورس انرژی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : بورس اوراق بهادار ایران

اول من بپرسم آیا محدودیت سنی داره ورود به بازار بورس؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بچه ها الان که کلا بازار افت کرده به نظرتون سهام چی رو بخریم؟

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

به نقل از میم ح میم دال :

برای معاملات آنلاین که خیلی بهتر از بقیه انواع معاملاته باید دیپلم حداقل داشته باشی (:|

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

بچه ها الان که کلا بازار افت کرده به نظرتون سهام چی رو بخریم؟

تا جایی که من می بینم فعلا نقد موندن و وارد نشدن بهترین راه حله الان جوریه که کلن این طوره جایی برای سرمایه گذاری نیست

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خب اینجوری نمیشه استدلال کرد که الان که قیمت ها پایینه به درد سرمایه گذاری بلندمدت میخوره؟

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

بله شاید مناسب باشه چون احتمال موفقیت توافق هسته ای بالاست برای خرید خوبه اما نه زیاد چون هنوزم امکان شکست وجود داره در ضمن اقتصاد ایران به معنای واقعی کلمه داغونه بورس نوعی بازخورد این داغونیای اقتصاده که هر روز شاخسش افت میکنه یا با هزار دوز و کلک مثبت می مونه
اگه الان بخاید سهام بخرید سهام شرکت هایی که که بعد رفع تحریما انتظار رشد ازشون میره رو بخرید به امید موفقیت :D

• شروع کننده موضوع

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از milad.a :
برای معاملات آنلاین که خیلی بهتر از بقیه انواع معاملاته باید دیپلم حداقل داشته باشی (:|
و البته حداقل سن 18 سال و یسری شرایط آموزشی داشتن که ظاهرا کارگزاری مربوطه که بهت امکان معامله آنلاین رو میده، باید تاییدش کنه !! + دستورالعمل انجام معاملات آنلاین بورس

پ.ن: اما برای صرف دریافت «کد معاملاتی» خودم بشخصه نـمیدونم محدودیت سنی هم داره یا نه ؟! تو نت که چیزی پیدا نکردم، باید زنگ بزنم آزمایشی به یک کارگزاری مثلا و بپرسم! / اگرم کسی میدونه ک بگه .. :-? :-"

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از milad.a :
بله شاید مناسب باشه چون احتمال موفقیت توافق هسته ای بالاست برای خرید خوبه اما نه زیاد چون هنوزم امکان شکست وجود داره در ضمن اقتصاد ایران به معنای واقعی کلمه داغونه بورس نوعی بازخورد این داغونیای اقتصاده که هر روز شاخسش افت میکنه یا با هزار دوز و کلک مثبت می مونه
اگه الان بخاید سهام بخرید سهام شرکت هایی که که بعد رفع تحریما انتظار رشد ازشون میره رو بخرید به امید موفقیت :D
مثلا چه شرکت هایی؟

به نقل از Mr. Darcy :
و البته حداقل سن 18 سال و یسری شرایط آموزشی داشتن که ظاهرا کارگزاری مربوطه که بهت امکان معامله آنلاین رو میده، باید تاییدش کنه !! + دستورالعمل انجام معاملات آنلاین بورس

پ.ن: اما برای صرف دریافت «کد معاملاتی» خودم بشخصه نـمیدونم محدودیت سنی هم داره یا نه ؟! تو نت که چیزی پیدا نکردم، باید زنگ بزنم آزمایشی به یک کارگزاری مثلا و بپرسم! / اگرم کسی میدونه ک بگه .. :-? :-"
من رفتم کد معاملاتی گرفتم. یک آزمون کوچیکی داشت که فرمالیته بود و سوالاشو سرچ میکردی با گوشی پیدا میکردی. خود طرف هم کمک میکرد بزنی :))

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از milad.a :
بله شاید مناسب باشه چون احتمال موفقیت توافق هسته ای بالاست ب
داداش تو باغی؟ کدوم توافق؟طرف دبه خیارشور در میاره وسط مذاکرات...
توافق که کلا منتقیه

• شروع کننده موضوع

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

مثلا چه شرکت هایی؟
_ _ _
من رفتم کد معاملاتی گرفتم. یک آزمون کوچیکی داشت که فرمالیته بود و سوالاشو سرچ میکردی با گوشی پیدا میکردی. خود طرف هم کمک میکرد بزنی :))
دم آذرماه و ضرب الاجل قبلی هم مردم ریخته بودن خودروسازی و پتروشیمی و حتا بانکها مثلا و .. رو خریده بودن که خب خوردیم به (تمدید) و حبابش ترکید برا چندروزِ بعدش !! / منظور که باید حواست باشه و اینا ! :-"
_ _ _
برا کد معاملاتی آزمون داشت؟! عجیبه یکم! .. بهرحال آزمون اصلی تر برا امکان معاملات آنلاین هست که خود شخص میتونه خرید و فروش کنه (که اونم چون تاییدش با کارگزاریه، میشه جمعش کرد معمولا گویا !!) ؛ وگرن با داشتن کد معاملات صرفا باید از طریق کارگزاری سفارشاتو ثبت کنی و مستقیم دسترسی نداری!

پ.ن: منم هرازگاهی وسوسه میشم برم بگیرم! از دو سه سال پیش !! / منتها هربار یجوری بیخیالش میشم + اونموقعا فک میکردم سن قانونی میخواد، که البت الانم نمیدونم هنوز که میخواد یا نه ؟! هرچن دگ مهم نیس و رد کردیمش! :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

برای معاملات آنلاین بود دیگه. الان غیرآنلاین چجوری میشه؟ میری کارگذاری فرم خرید سهام پر میکنی؟!

من کد گرفتم اما هیچی نخریدم. چی پیشنهاد میکنید بخرم؟ یه چیزی بگید در حد صدتومن جهت استارت کار بخرم. خودم اصلا وقت نکردم بررسی کنم چیزی رو :))

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خوب الان یه ده نفری هستیم فک کنم تو سایت که حاضریم برای شروع کار حدود 100تومن یا یک میلیون سرمایه گذاری کنیم و 6ماهی باهاش کار کنیم ببینیم چه میشه کرد،
من پیشنهادم اینه اگر کسی بلده، یک گروپ بزنیم مارو راهنمایی کنه چی بخونیم، از کجا و چی بخریم و ،، تا راه بیفتیم، من حاضرم حق مشاوره هم پرداخت کنم، هم میتونه برای اون فرد شغل باشه(مثلا وقتی از 5نفر هرماه حق مشاوره بگیره چندماه) هم ما جدی پیگیر باشیم و یاد بگیریم.
نظر بقیه?
میتونه یه خدمت پولی سمپادیا هم باشه، اموزش درست حسابی بزاره حق عضویت ناچیز
(رعایت حال مارم بکنین دیگه :-" )بگیره

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.

به نقل از dayere :
کمترین مقدار خریدی که به صورت آنلاین میتونی بکنی 120 هزار تومنه :D

بعد شما برو آزمونتو بده کد بورسیتو گرفتی بیا چشم من در خدمتم .

بچه ها اگه کسی کد داره بره وبصادرو بگیره تضمین میدم تاسیصد تومن بره هر سهمش الان حول و حوش 90 تومنه فک کنم 85 اینا هم بشه

کارگزار هم دنبال مفید نرید خیلی شلوغه سهام بارز عالیه :D

ولی تو کارگزاری مفید، کمترینش 500 هزارتومنه. :-"

Y.Yousefi.Asl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan

http://forum.talarebourse.com/f10/t51822.html

این میتونه خیلی کمکتون کنه هم تو مفاهیم هم اینکه چطور بهتر سرمایه گذاری کنیم ، من که هیچی نمیدونستم خیلی خوب فهمیدم چی به چیه ! بخونید همشو ؛)

ERFAN.T

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
مدال المپیاد
المپیاد شیمی
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی کشتی-موتور
سلام
دوستان کسانی که به بازار بورس علاقه دارند و اطلاعاتی هم از تحلیل تکنیکال و بنیادی دارن اگر موافق باشین یه گروه تو تلگرام یا همینجا بزنیم و نظرات همدیگر رو راجع به سهام مختلف جویا بشیم.اینجوری هم میتونیم کنار هم راجب به بازار سرمایه چیزی یاد بگیریم وهم اینکه اگر روند خوبی داشته باشیم سودی هم کرده باشیم.اگر موافقین و در حدی تحلیل تکنیکال و بنیادی هم بلدید نظرتون رو بگید.

نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
کسی هست اینجا تجربه سرمایه ذاری توی بورس رو داشته باشه؟؟ چند تا سوال داشتم...

کاربر حذف شده 8031

مهمان
آقا اینجا کسی توی بورس فعالیتی داره؟
به نظرتون این بازار می‌تونه همچنان به روند صعودی خودش ادامه بده یا نه؟ چند وقتی هست که مدام روند مثبت و منفی میشه.
و اینکه برای تحلیل بنیادین کتاب خوبی سراغ دارید؟ من هر چی سعی کردم از طریق سایت‌ها و مطالب جمع‌و‌جور به درکی برسم، نشد که نشد. به نظر میاد مباحث خیلی گسترده‌تر از این چیزی هست که خوندم و نیاز به کتابی دارم با بسط فراوون و اینکه به دردِ بازار ایران بخوره.

سیگنال هم بدید، خیلی خوب میشه. :-‌"

بالا