• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
با سلام
من عصرا عالی می خونم تاشب چطوری از صبحامم خوب استفاده کنم ؟
ببین میتونی یه بخش متناسبی از تکالیف معلمارو صبح انجام بدی چون تکلیفن و مجبوری انجام بدی ... مطالعه خودت رو بذار برای عصر تا شب ... البته اینجوری نباشه که همه تکالیفو بذاری برای صبح ... مثلا اگه میخوای صبحا نیم ساعت بخونی به اندازه نیم ساعت تکلیف نگه دار برای اونموقع ...

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اگر منظورت صبح های روز تعطیل هست .
پیشنهاد اکیدم اینه صبح مثلا ۷ بیدار شده باشی که ۷:۳۰ شروع کنی . این کار انرژی زیادی بهت تزریق می کنه + از سخت ترین کار شروع کن . اینم آرامش خوبی میده بعد از اتمامش .

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
خیلی خوابم میگیره وقتی درس میخونم -.-(7 ساعت خواب شبانه هم دارم) چیجوری با خواب آلودگی مقابله کنیم؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
سلام دوستان
من یه مشکلی که دارم نمیتونم ساعت مطالعمو زیاد کنم
دوستمو میبینم که ۱۱ساعت میخونه و میخوادبرسونه به۱۶ساعت و من هنوز با زور ۹ساعت میخونم اونم نه هر روز
باید چکارکنم؟
لازمه ۱۶ساعت در روز خوندن؟
~X(
:-s
اگر کسی بهت گفت 16 ساعت می‌خونه یا قصد داره بخونه لبخند بزن و رد شو :))
اولا ثبات مطالعه خیلی مهم تر از اینه که یه هفته 12 ساعت بخونی روزانه هفته‌ی بعدش یا ماه بعدش 2 ساعت بشه میانگین مطالعه‌ت. دانش آموزی که میانگین مطالعه‌ش 8 ساعته ولی منظم و با برنامه می‌خونه همیشه موفق از اونیه که خوندنش زیاد ولی نوسانیه چون اولی هم آرامش داره و می‌دونه داره با چه روندی پیش می‌ره هم مطالعه‌ش قطع نمی‌شه که پروسه‌ی به حافظه سپردنش خراب بشه یا مبحث هاش ناقص رها بشه.
16 ساعت رو هم برای این می‌گم لبخند بزن رد شو که من دانش‌آموزی که گزارش 16 ساعت به من بده داشتم و ساعت مطالعه‌ش توی نتایج منعکس نمی‌شد، دقیق با هم درس خوندنش رو بررسی کردیم و دیدیم بازدهی خوندنش مثل اینه که 10 ساعت بخونه چون به شدت برنامه‌ش فشرده و بدون تایم استراحت بود و در ازاش یه پاراگراف می‌خوند 5 دقیقه می‌رفت توی عالم هپروت و اوایل هم به حرف ما گوش نمی‌داد و کوتاه نمیومد تا این که خودش متوجه شد بعد از یه مدت که نتیجه نمی‌گیره.

در مورد افزایش ساعت مطالعه؛ روش درست زیاد کردن ساعت مطالعه اینه که اول روی یه عدد معینی ساعت مطالعه تقریبا ثابت بشه حداقل یه هفته حتی اگر کم باشه (دانش‌اموز بوده که با 3 ساعت شروع کرده به 8-9 ساعت ثابت رسیده الان) و بعدش هفته‌ای حداکثر 1 ساعت اضافه کنی. (اگر هم یهو 1 ساعت اضافه کردن سخت باشه روزی 10 دقیقه زیادش کنی.)

حالا من نمی‌دونم رشته‌ت چیه و در چه وضعیتی هستی که بگم چند ساعت بخونی خوبه در این مقطع ولی کلیت قضیه اینه.

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
خیلی خوابم میگیره وقتی درس میخونم -.-(7 ساعت خواب شبانه هم دارم) چیجوری با خواب آلودگی مقابله کنیم؟
چندتا دلیل میتونه داشته باشه خواب آلودگی.
۱-اولیش نداشتن عادت به مطالعه و علاقه ست.اگه عادت به مطالعه پیوسته یا ساعت بالا ندارید زود خسته میشید خوابتون میگیره.ولی خب واقعا حق دارید کتابای درسی اونقدر نچسب هستن که علاقه پیداکردن بهشون کار حضرت فیله:د
به احتمال زیاد مشکل شما هم همین باشه.اگه میخواید درس خوندن براتون جذاب شه و از اون لذت ببرید و کسل کننده نباشه باید از نظام پاداش و جزا(pain&pleasure)استفاده کنی.یعنی سعی کن برای کوچیکترین موفقیت هایی که به دست میاری مثل ۵ دقیقه زودتر تموم شدن درس و غیره بیش تر از اون چه که لازمه به خودت آفرین بگی: -"
از طرفی از تصویر سازی ذهنی هم استفاده کنید.که مفصله بحثش واقعا:د
هدف کاملا واضحی داشته باشید.با دلایل منطقی و احساسی کامل هدفتون انتخاب کنید.این داشتن هدف خیلی کلیشه ای شده از بس که تکرار شده.اما خب جزئیات خیلی مهمی داره که واقعا این هم خیلی مفصله سوالی بود در خدمتم:د اما همین هدفتونه که باعث میشه وقتی خسته اید باز هم دلیلی برای ادامه داشته باشید.اما به هرحال هدف داشتن هم تا یک حدی میتونه انگیزه دهنده باشه،داشتن عادت های درسته که هم علاقه میده به شما هم ادامه ی مسیرو سخت نمیکنه،هم باعث میشه نتایج خوبی بگیرید و درنتیجه علاقه مند شید به درسا: )
مهمترین عامل علاقه مند شدن به درس منظم بودنه و کامل انجام دادن برنامه روزانه تون.
برای اینکه شبکه های لازم ذهنی رو ایجاد کنید و این علاقه در شما نهادینه بشه دو سه هفته تلاش و پشتکار زیاد لازمه ولی خب فشار نیارید به خودتون.برنامه ی روزانه تونم سنگین نزارید چون تکرار مداوم این حس که"امروزم نتونستم به برنامم برسم" درواقع همون نسبت دادن رنج به درس خوندنه.
خیلی طولانی شد حتا به مورد دوم هم نرسیدم: ))ان شا الله بعدا بقیشو میگم: ))
+اضافه می کنم که تمام مطالبی که گفتم چکیده ای از قسمتی از مطالب کتاب awaken the giant within از آنتونی رابینز هست.

آخرین ویرایش:

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
چندتا دلیل میتونه داشته باشه خواب آلودگی.
۱-اولیش نداشتن عادت به مطالعه و علاقه ست.اگه عادت به مطالعه پیوسته یا ساعت بالا ندارید زود خسته میشید خوابتون میگیره.ولی خب واقعا حق دارید کتابای درسی اونقدر نچسب هستن که علاقه پیداکردن بهشون کار حضرت فیله:د
به احتمال زیاد مشکل شما هم همین باشه.اگه میخواید درس خوندن براتون جذاب شه و از اون لذت ببرید و کسل کننده نباشه باید از نظام پاداش و جزا(pain&pleasure)استفاده کنی.یعنی سعی کن برای کوچیکترین موفقیت هایی که به دست میاری مثل ۵ دقیقه زودتر تموم شدن درس و غیره بیش تر از اون چه که لازمه به خودت آفرین بگی: -"
از طرفی از تصویر سازی ذهنی هم استفاده کنید.که مفصله بحثش واقعا:د
هدف کاملا واضحی داشته باشید.با دلایل منطقی و احساسی کامل هدفتون انتخاب کنید.این داشتن هدف خیلی کلیشه ای شده از بس که تکرار شده.اما خب جزئیات خیلی مهمی داره که واقعا این هم خیلی مفصله سوالی بود در خدمتم:د اما همین هدفتونه که باعث میشه وقتی خسته اید باز هم دلیلی برای ادامه داشته باشید.اما به هرحال هدف داشتن هم تا یک حدی میتونه انگیزه دهنده باشه،داشتن عادت های درسته که هم علاقه میده به شما هم ادامه ی مسیرو سخت نمیکنه،هم باعث میشه نتایج خوبی بگیرید و درنتیجه علاقه مند شید به درسا: )
مهمترین عامل علاقه مند شدن به درس منظم بودنه و کامل انجام دادن برنامه روزانه تون.
برای اینکه شبکه های لازم ذهنی رو ایجاد کنید و این علاقه در شما نهادینه بشه دو سه هفته تلاش و پشتکار زیاد لازمه ولی خب فشار نیارید به خودتون.برنامه ی روزانه تونم سنگین نزارید چون تکرار مداوم این حس که"امروزم نتونستم به برنامم برسم" درواقع همون نسبت دادن رنج به درس خوندنه.
خیلی طولانی شد حتا به مورد دوم هم نرسیدم: ))ان شا الله بعدا بقیشو میگم: ))
+اضافه می کنم که تمام مطالبی که گفتم چکیده ای از قسمتی از مطالب کتاب awaken the giant within از آنتونی رابینز هست.
همه حرفاتون درسته...ممنون <3

• لایک
امتیازات: anis

mohaddeseh ti

❄️mohi
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
اینستاگرام
چرا واسه ما الان نمیزنه کنکوری 97؟:-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
منم همینجور بودم :D
الانم همینجوریم :D قهوه میخورم ک حالا تو رو ب این راه هدایت نمیکنم :D خودش باعث تپش قلبت میشه و استرستو تشدید میکنه .

یه لیوان چای سبز + یه قاشق پودر زنجبیل + عسل هر چقدر دوست داری برا شیرینیش
درست کن ظهرا بخور.. بیشتر از یه لیوانم نخور فشارت میفته . خیلیم خوشمزه میشه :D مقویم هست برا عسلش یا زنجبیلش ارام بخشه.. خواب الودگیتو هم کمتر میکنه .

محیطی ک توش درس میخونی هم مهمه . تاریک نباشه نورش متناسب باشه . من کتابخونه درس میخوندم مثلن ظهرا یه جایی مینشستم ک بتونم پرده رو بکشم روشن شه . این پرده کشیدن مخصوصن بعد تایم ناهار خوبه :D

و یه چیز دیگه مرتبط با درسه . مثلن من پای زیست خوابم میگیره میذاشتمش اول صبح ک سر حال ترم . با ریاضی فیزیک خوابم نمیبرد هیچوقت تایمش هم برام زودتر میگذشت میگذاشتمشون برای بعد از ناهار .
یا تنوع دادن ب برنامت . ممکنه یکنواختیش خستت کنه مثلن 4 ساعت شیمی خوندن پشت سر هم . من خودم تنوع طلبم . یک درس خستم میکنه بیشتر از دو سه ساعت . روزی چند تا درس میخوندم و هر درسو تقسیم میکردم برای چند روز .

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
همه حرفاتون درسته...ممنون <3
بقیه شم بگم:))
حالا شرایط جسمی هم خیلی تاثیرگذاره.خواب منظم خیلی خیلی مهمه.اصلا دست کم نگیرید اینو.این حرفایی که میگن به خاطر هدفتون تا صبح بشینین درس بخونین و بیخوابی بکشین چرتی بیش نیس:د این جز عقایدیه که به اشتباه بین کنکوریا رایج شده.
بعد هله هوله رو کاملا ترک کنید.چیپس که اصلا زبانم از گفتن مضراتش قاصره:))کلا نخورید بچه ها ازین چیزا اکثرا بدنتونو اسیدی میکنن مخصوصا ترشی ها و میدونین که خون ما ph اش حدودا ۷/۴ ه یعنی بازیه اینارو که میخورین اسیدی میشین تعادل بدنتون به هم می خوره و ماجراهای بعدش که باعث خستگی میشه.بعد دوهفته کاملا حس می کنید که یکم سرحال ترین اگه رعایت کنید.
با معده خالی میوه و سبزی بخورین تا اون جایی که می تونین:-""مخصوصا میوه های سبز.مثل سیب سبز و کیوی و اینا.
از کافئین هم استفاده نکنین تا اونجا که میتونید.وقتی میشه با راهای طبیعی سرحال شین چرا کافئین.غذاهای ناسازگارو باهم نخورید.یه نمونه ش که ما اصلا رعایت نمیکنیم نخوردن غذاهای نشاسته دار و پروتئین دار با همه.چون شرایط هضم این دو دسته غذا تو معده متفاوته وقتی میخوریم هیچ کدوم به درستی هضم نمیشه و بیشتر از اینکه انرژی بده به بدن انرژی می بره بعدش احساس خستگی داریم.یا به قول خودمون سنگین میشیم.نمونه ش نون و پنیر.برنج و گوشت.
یه تمرین تنفسم هست:- "معجزه آساست:- "
روزی سه مرتبه هردفعه ۱۰بار انجام بدین.به اندازه ۳ شماره نفستونو بدین تو به صورتی که دیافراگمتون باد کنه کاملا:- ".۱۲ شماره نگه دارین.۶ شماره بدین بیرون.خیلی هم معروفه این کار.خیلی کمک میکنه که سلولاتون درست اکسیژن بهشون برسه و مواد زایدی که توی رگای لنفی تون به علت نبود فشار مناسب برای گردش مواد باقی مونده از بدن خارج شه.انقدر تاثیرگذاره که حتا ممکنه اوایل به علت خروج ناگهانی مواد زاید از بدنتون سردرد بگیرید:د
دیگه فعلا همینا به ذهنم رسید.

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
بقیه شم بگم:))
حالا شرایط جسمی هم خیلی تاثیرگذاره.خواب منظم خیلی خیلی مهمه.اصلا دست کم نگیرید اینو.این حرفایی که میگن به خاطر هدفتون تا صبح بشینین درس بخونین و بیخوابی بکشین چرتی بیش نیس:د این جز عقایدیه که به اشتباه بین کنکوریا رایج شده.
بعد هله هوله رو کاملا ترک کنید.چیپس که اصلا زبانم از گفتن مضراتش قاصره:))کلا نخورید بچه ها ازین چیزا اکثرا بدنتونو اسیدی میکنن مخصوصا ترشی ها و میدونین که خون ما ph اش حدودا ۷/۴ ه یعنی بازیه اینارو که میخورین اسیدی میشین تعادل بدنتون به هم می خوره و ماجراهای بعدش که باعث خستگی میشه.بعد دوهفته کاملا حس می کنید که یکم سرحال ترین اگه رعایت کنید.
با معده خالی میوه و سبزی بخورین تا اون جایی که می تونین:-""مخصوصا میوه های سبز.مثل سیب سبز و کیوی و اینا.
از کافئین هم استفاده نکنین تا اونجا که میتونید.وقتی میشه با راهای طبیعی سرحال شین چرا کافئین.غذاهای ناسازگارو باهم نخورید.یه نمونه ش که ما اصلا رعایت نمیکنیم نخوردن غذاهای نشاسته دار و پروتئین دار با همه.چون شرایط هضم این دو دسته غذا تو معده متفاوته وقتی میخوریم هیچ کدوم به درستی هضم نمیشه و بیشتر از اینکه انرژی بده به بدن انرژی می بره بعدش احساس خستگی داریم.یا به قول خودمون سنگین میشیم.نمونه ش نون و پنیر.برنج و گوشت.
یه تمرین تنفسم هست:- "معجزه آساست:- "
روزی سه مرتبه هردفعه ۱۰بار انجام بدین.به اندازه ۳ شماره نفستونو بدین تو به صورتی که دیافراگمتون باد کنه کاملا:- ".۱۲ شماره نگه دارین.۶ شماره بدین بیرون.خیلی هم معروفه این کار.خیلی کمک میکنه که سلولاتون درست اکسیژن بهشون برسه و مواد زایدی که توی رگای لنفی تون به علت نبود فشار مناسب برای گردش مواد باقی مونده از بدن خارج شه.انقدر تاثیرگذاره که حتا ممکنه اوایل به علت خروج ناگهانی مواد زاید از بدنتون سردرد بگیرید:د
دیگه فعلا همینا به ذهنم رسید.
عه همه کار بداشو میکنم:))
خیلی خیلی خیلی(اینفینیتی بار)مرسی <3

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
فیزیک
بین برنامه راهبردی و سطح آزمون کدوم مهم تره برای انتخاب موسسه آزمون آزمایشی؟

به نظر من برنامه راهبردی خیلی مهم تر از سطح آزمون هستش . برنامه راهبردی در یک آزمون به نظر من مهم ترین ملاکی هست که نحوه درس خوندن شما رو برای اون آزمون تایین می کنه و باید آزمونی رو انتخاب کنید که به نظرتون برنامه بهتری داره . این که سطح آزمون غیر استاندارد باشه بد هستش ولی چون شما تست های کنکور رو هم می زنید می تونید بفهمید سطح استاندارد در چه حدی هستش و این مشکل تا حد خوبی رفع میشه .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
شاید راجب قلم چی بد بگین و اینا.. منم میگفتم و همه میگفتن ک سطحش مثل کنکور نیست و اینا..
ولی سر جلسه کنکور یه لحظه توی دلم ممنون بودم از این ازمونها .
البته الان نمیدونم چجوریه..
ولی دوره ما سخت بودن مخصوصن زیستش ک مشاورمون میگفت کنکور اسون تره . اما کنکور اسون نبود اون سال و ما عادت کرده بودیم ازمون سخت بدیم مدیریتشو بلد شده بودم هول نکردم .

هر ازمونی میدی سعی کن مدیریت ازمونو یاد بگیری . مثلن کنکور 94 ک فیزیکش سخت بود بین سوالهاش میشد غربال کرد سوالی ک بشه جواب داد رو جواب داد من با همین کار 70 زدم فیزیک رو و خیلی ب نفعم شد چون درصدا خیلی پایین بود تو فیزیک . یعنی باید با ازمون دادن سیاست مدیریت کردن رو یاد بگیری . ک چ تستیو بزنی معلم ریاضیمون میگفت صفحه رو ک نگاه میکنی باید بتونی تشخیص بدی کدوم سوالها الان قابل حلن کدومها برای دور دومن کدومها وقت گیرن کدومها رو کلن بلد نیستی نیاز ب فکر کردن داری کدومها رو فراموش کردی کدومها رو اصن نخوندی و... . یا ترتیب زدن درسها مثلن من خودم با ازمونها دیدم وقتی اول دینی بعد ادبیات بعد زبان و اخر عربی میزنم درصدام بهتر میشن نسبت ب وقتی ک ب ترتیب دفترچه عمومی میرم چون دینی نقطه قوتم بود سرعت عربیم خوب بود و ادبیات ضریب 4 داشت . و همینجور تحلیل بعد از ازمون ک خیییییییییییییییییلی مهم تر از همه چیزه . یعنی اگه نمیخواین تحلیل کنین اصن ازمون ندین ازمونی ک تحلیلشو نکردین نزده حساب کنید . با تحلیل ازمون نقاط ضعف قدرت اینکه برنامه هفته دیگتون چجوری باشه دستتون میاد یعنی کسی ک این هفته ازمونی میده هفته بعدش با همون شیوه برنامه قبلی میره جلو یا هیچ نقطه ضعفی نداره همه درسها رو کامل جواب داده بی غلط :D یا اینکه داره مسیرو اشتباه میره . من خودم از وقتی تحلیل ازمون کردم تونستم ترازمو 1000 تا بکشم بالا :D

قلم چی خوبه برنامش نسبت ب گزینه 2 . نگران سطح ازمونشم نباش . سعی کن فقط ازمون ب ازمون پیشرفت کنی مشکلاتتو حل کنی .

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
فیزیک
شاید راجب قلم چی بد بگین و اینا.. منم میگفتم و همه میگفتن ک سطحش مثل کنکور نیست و اینا..
ولی سر جلسه کنکور یه لحظه توی دلم ممنون بودم از این ازمونها .
البته الان نمیدونم چجوریه..
ولی دوره ما سخت بودن مخصوصن زیستش ک مشاورمون میگفت کنکور اسون تره . اما کنکور اسون نبود اون سال و ما عادت کرده بودیم ازمون سخت بدیم مدیریتشو بلد شده بودم هول نکردم .

هر ازمونی میدی سعی کن مدیریت ازمونو یاد بگیری . مثلن کنکور 94 ک فیزیکش سخت بود بین سوالهاش میشد غربال کرد سوالی ک بشه جواب داد رو جواب داد من با همین کار 70 زدم فیزیک رو و خیلی ب نفعم شد چون درصدا خیلی پایین بود تو فیزیک . یعنی باید با ازمون دادن سیاست مدیریت کردن رو یاد بگیری . ک چ تستیو بزنی معلم ریاضیمون میگفت صفحه رو ک نگاه میکنی باید بتونی تشخیص بدی کدوم سوالها الان قابل حلن کدومها برای دور دومن کدومها وقت گیرن کدومها رو کلن بلد نیستی نیاز ب فکر کردن داری کدومها رو فراموش کردی کدومها رو اصن نخوندی و... . یا ترتیب زدن درسها مثلن من خودم با ازمونها دیدم وقتی اول دینی بعد ادبیات بعد زبان و اخر عربی میزنم درصدام بهتر میشن نسبت ب وقتی ک ب ترتیب دفترچه عمومی میرم چون دینی نقطه قوتم بود سرعت عربیم خوب بود و ادبیات ضریب 4 داشت . و همینجور تحلیل بعد از ازمون ک خیییییییییییییییییلی مهم تر از همه چیزه . یعنی اگه نمیخواین تحلیل کنین اصن ازمون ندین ازمونی ک تحلیلشو نکردین نزده حساب کنید . با تحلیل ازمون نقاط ضعف قدرت اینکه برنامه هفته دیگتون چجوری باشه دستتون میاد یعنی کسی ک این هفته ازمونی میده هفته بعدش با همون شیوه برنامه قبلی میره جلو یا هیچ نقطه ضعفی نداره همه درسها رو کامل جواب داده بی غلط :D یا اینکه داره مسیرو اشتباه میره . من خودم از وقتی تحلیل ازمون کردم تونستم ترازمو 1000 تا بکشم بالا :D

قلم چی خوبه برنامش نسبت ب گزینه 2 . نگران سطح ازمونشم نباش . سعی کن فقط ازمون ب ازمون پیشرفت کنی مشکلاتتو حل کنی .
تحلیل آزمون انقدر اثر داره؟ به من خیلی گفتن اینو ، ولی من هیچ وقت گوش ندادم :|:|
البته دفتر برنامه ریزی ، تست زمان دار ،یادداشت برداری ، های لایت کردن و ... هم انجام ندادم :rolleyes::rolleyes:

من اصلا چطوری کنکور دادم ؟؟!! :eek::eek:

میخواستم یه جایی پشتیبان بشم ، دوستم اومد گفت تو واقعا روت میشه بری این کار هایی رو که انجام ندادی به بقیه توصیه کنی؟(:/(:/

در کل میخواستم بگم این نکات مهم هستند و شاید یه رقم رتبتون رو تغییر بدن حتی( فکر کنم برای من داده،یعنی رعایت نکردنش یه رقم زیادش کرد رتبم رو:D) اما اولویت اول به نظرم روش های خوندن برای یادگیری عمیق مطالب درسی هستش . یعنی منظورم اینه که فقط به دنبال تکنیک های کنکوری نباشید و سعی کنید تا اون جا که امکان داره هر درس رو عمیق یاد بگیرید .

• لایک
امتیازات: fteh

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
تحلیل آزمون انقدر اثر داره؟ به من خیلی گفتن اینو ، ولی من هیچ وقت گوش ندادم :|:|
البته دفتر برنامه ریزی ، تست زمان دار ،یادداشت برداری ، های لایت کردن و ... هم انجام ندادم :rolleyes::rolleyes:

من اصلا چطوری کنکور دادم ؟؟!! :eek::eek:

میخواستم یه جایی پشتیبان بشم ، دوستم اومد گفت تو واقعا روت میشه بری این کار هایی رو که انجام ندادی به بقیه توصیه کنی؟(:/(:/

در کل میخواستم بگم این نکات مهم هستند و شاید یه رقم رتبتون رو تغییر بدن حتی( فکر کنم برای من داده،یعنی رعایت نکردنش یه رقم زیادش کرد رتبم رو:D) اما اولویت اول به نظرم روش های خوندن برای یادگیری عمیق مطالب درسی هستش . یعنی منظورم اینه که فقط به دنبال تکنیک های کنکوری نباشید و سعی کنید تا اون جا که امکان داره هر درس رو عمیق یاد بگیرید .
خب تو وقتی درصد مثلن زیستت پایین بیاد میشینی بررسی میکنی تحلیلش میکنی میفهمی ک ایرادت کجای کاره . میفهمی اشتباه داری میخونی یا مرور نمیکنی یا.... دفعه بعد چ چیزاییو بخونی . مثلن سر تحلیل من فهمیدم این مرور روز قبل ازمون چ اهمیت زیادی داره :D منابعت میفهمی خوبن یا ن . خوندن 30 درصده اهمیت خودشو داره اگه یکی شیوه خوندنش خوب نباشه با تحلیلهاست ک میفهمه . با تحلیلها میفهمه چ روشی براش بهتره .
من ترازم 6100 بود رسوندنش 7400 :D..

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
فیزیک
خب تو وقتی درصد مثلن زیستت پایین بیاد میشینی بررسی میکنی تحلیلش میکنی میفهمی ک ایرادت کجای کاره . میفهمی اشتباه داری میخونی یا مرور نمیکنی یا.... دفعه بعد چ چیزاییو بخونی . مثلن سر تحلیل من فهمیدم این مرور روز قبل ازمون چ اهمیت زیادی داره :D منابعت میفهمی خوبن یا ن . خوندن 30 درصده اهمیت خودشو داره اگه یکی شیوه خوندنش خوب نباشه با تحلیلهاست ک میفهمه . با تحلیلها میفهمه چ روشی براش بهتره .
من ترازم 6100 بود رسوندنش 7400 :D..
منم به نظرم کاملا حرف شما درسته . البته قبول ندارم تاثیر خوندن خوب 30 درصد باشه .
پز تراز میدی ؟ :D:D . فکر کردی مگه تراز ما چند بوده ؟ رتبه کنکورت چقدر شد ؟ :)) ( من و چهار تا از دوست هام که تراز بالای 7000 داشتیم این نکات رو رعایت نمی کردیم :-/ )
البته صد درصد این نکات مهم هستند اما نه به اون نقش پر رنگی که موسسات اموزشی روشون تاکید دارند .

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
تست چه طور علامت می زنین؟ من میترسم علامت بزنم:-" رو آخرین صفحه پاسخنامه میزنم..
من گوشه ی بالای کتاب شماره ی سوال(یا حداقل رقم آخرشو)رو مینوشتم جلوشم شماره ی گزینه رو

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
منم به نظرم کاملا حرف شما درسته . البته قبول ندارم تاثیر خوندن خوب 30 درصد باشه .
پز تراز میدی ؟ :D:D . فکر کردی مگه تراز ما چند بوده ؟ رتبه کنکورت چقدر شد ؟ :)) ( من و چهار تا از دوست هام که تراز بالای 7000 داشتیم این نکات رو رعایت نمی کردیم :-/ )
البته صد درصد این نکات مهم هستند اما نه به اون نقش پر رنگی که موسسات اموزشی روشون تاکید دارند .

کسی رو میشناسم که با معدل 19/88 فارغ التحصیل شد ولی دو سالِ پشت کنکوره چون تکنیک های تست زنی و سرآزمونو نمیدونه!

نه منظورم اینه که تستی ک نکته داره،درست/غلط زدین. برای زمانی ک خواستیم دوره و جمع بندی کنیم
مشاورم میگه که بهترین جا برای نکته های تستا(درسایی مثل شیمی زیست و زبان فارسی)توی خود کتاب و قسمت مربوط به اون نکته است یعنی همه ی نکته های تستارو باید وارد کتاب کنی که بعدا لازم نباشه تو کتاب های مختلف دنبالشون بگردی!
درمورد درس هایی مثل فیزیک و ریاضی هم دفترخلاصه نویسی داشته باشی بهتره ولی راه تستی رو بالای صفحه ی تست هم میشه نوشت

بالا