• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
کاردانی واسه رتبه بالای ۵۰ هزاره بابا. آزاد بری لیسانس بخونی بهتره.
اونقدر خراب نیس وضعم دیگه :|
به خاطر علاقه گفتم :|
شما میتونی به سوال دوم جواب بدی

@MHO برای کسایی که سهمیه ندارن
ینی دانشگاهی که تا پارسال تا یه رتبه رو میگرفته امسال قراره اون رتبه کمتر باشه یا بیشتر؟

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
خب بساط دوراهی موندنم سر "پزشکی شهرایی که نمیخام" و "پشت کنکور موندنم" رو اینجا باز کنم ینی؟! :rolleyes:
میگفتین!:-<

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
خب بساط دوراهی موندنم سر "پزشکی شهرایی که نمیخام" و "پشت کنکور موندنم" رو اینجا باز کنم ینی؟! :rolleyes:
کدوم شهری و کدوم شهرارو میاری
ببین پشت کنکور موندن سخته واقعا تلاش و اراده میخواد و برا کسی که پزشکی میاره ریسکه بنظرم هیچ تضمینی وجود نداره که سال بعد چطوری میشه رتبت .کدوم شهرارو میاری که نمیخوای؟

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
کدوم شهری و کدوم شهرارو میاری
ببین پشت کنکور موندن سخته واقعا تلاش و اراده میخواد و برا کسی که پزشکی میاره ریسکه بنظرم هیچ تضمینی وجود نداره که سال بعد چطوری میشه رتبت .کدوم شهرارو میاری که نمیخوای؟
برا پشت موندنم هیچ حرف و حدیثی فک نکنم باشه!
خونوادمم همه جوره پشتمن هر تصمیمی که بگیرم!
میگم کاش یا چیزی که میخاستم میاوردم،یا کلا چاره ای جز پشت موندن نداشتم!!
شهراشم مطمئن نیستم کدوم شهرا باشه
ولی احتمالا تو انتخاب رشتم اونایی به زور خودمو راضی میکنم رو بزنم ولی بقیه رو فک نکنم!

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
ولی احتمالا تو انتخاب رشتم اونایی به زور خودمو راضی میکنم رو بزنم ولی بقیه رو فک نکنم!
پشت موندن منظورم حرف و حدیث نیست.تعداد کسایی که پشت میمونن و نگاه کن ببین چند نفر رتبه شون خوب میشه چند نفر رتبه شون تغییر میکنه ...
پشت موندن فقط درس خوندن زیاد نمیخواد باید دقیق برسی شه که چرا شما نتونستی سال اول قبول شی؛یا درس نخوندی که خوب پشت بمونی بنفعته.یا یه درس کم خوندی یا استرس داشتی یا چی... و هیچ تضمینی هم وجود نداره سال دیگه رتبت خوب شه یا چی‌.فقط تصور کن سال دیگه این موقع‌س و تو این رتبه هم نیوردی چیکار میکنی؟من نمیخوام انرژی منفی بدما احتمالش زیادم هس رتبه‌ت خیلی بهتر بشه ولی این احتمالاتم هس که دیگه پزشکی نیاری.
پزشکی هم زیاد فرق نداره کجا بخونی بیشتر به خودت بستگی داره!

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
سلام
من تازه واردم
اگه سوالم جای اشتباهی مطرح می کنم ببخشید

من بین دو راهی گیر کردم
امسال دومین کنکورمو دادم
هر دوتا به لطف تنبلی و خواب زیاد نخوندم و تو هردو ترم اول خوب بودم ترم دوم افتضاح

۱. برم دانشگاه سراسری یه رشته پیراپزشکی مثل هوشبری و در نهایت از طریق ازمون لیسانس به پزشکی اقدام کنم
۲. شهر خودم آزاد بخونم و سال دیگه کنکور بدم

هرسال فکر کردم عزمم جزمه و عالی میشم برا همینه که از گزینه دوم میترسم
من یه شهر کوچیک زندگی می کنم و اینجا ازاد خوندن رشته های پیراپزشکی واقعا بی ارزشه
نمیدونم چیکار کنم

رتبه منطقه۲ : ۹۴۴۲
کشوری حدود ۲۰ هزار

در مورد آزمون لیسانس به پزشکی تا حالا نشنیدم،شما مطمئنید میشه؟

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
بهتره امتیازات دانشگاههایی که تخصص نمیگیرن هم ببینید،بعدا که وارد بیمارستان میشین همه کاره این،هیچ رزیدنتی هم نیست که امر و نهی کنه

آخرین ویرایش:

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اونقدر خراب نیس وضعم دیگه :|
به خاطر علاقه گفتم :|
شما میتونی به سوال دوم جواب بدی

@MHO برای کسایی که سهمیه ندارن
ینی دانشگاهی که تا پارسال تا یه رتبه رو میگرفته امسال قراره اون رتبه کمتر باشه یا بیشتر؟
حقیقتش نمیدونم چیزی ک میگی ینی چی: ))

Healer

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
در مورد آزمون لیسانس به پزشکی تا حالا نشنیدم،شما مطمئنید میشه؟
سلام
بعله مطمینم شمام یکم تحقیق کنید متوجه میشید
شرایطش از کنکور سخت تره با قبولی کمتر
معدل دیپ بالای ۱۷
معدل لیسانس بالای ۱۶
مدرک تافل

ازمون داره

علـی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
شیراز
@*Reihan*
هی یو ریحانه. بهتره برای تصمیمی که میخوای بگیری -خیلی- فکر کنی چون ریسک بالایی داره. پیشنهاد می‌کنم از تجربه کسایی که پشت موندن حتماً استفاده کن تا شرایط رو بهتر درک کنی.
چند نفری اطراف من تجربه این کار رو داشتن که خلاصه صحبتاشون میشه این :
پشت کنکور موندن خیلی فرسایشی‌تر از اولین باری‌ه که کنکور میدی. ممکنه حساسیت روحی و حتّی جسمیت بیشتر بشه و یا شاید مسائل رو تشدیدشده ببینی؛ تو علاوه بر نگرانیِ یک کنکوری، نگرانی‌ و فشار اینکه "اگر نشه چیکار کنم" و "چرا یک سال وقت گذاشتم" و الخ رو داری.

یک. برا پشت موندنم هیچ حرف و حدیثی فک نکنم باشه!
دو. خونوادمم همه جوره پشتمن هر تصمیمی که بگیرم
یک. موردی توی فامیل ما بود که همه بهش گفتن بهتره بمونی پشت کنکور، اما طی اون سال ریز و درشت بهش کنایه زده می‌شد. هَشْ‌تَگ متأسفانه
در واقع مثال رو زدم که اضافه کنم شاید الان هیچ حرفی نباشه، اما ممکنه بعدا حرف به وجود بیاد و خواه ناخواه چون حساسیتت بیشتر شده (در خوش‌بینانه‌ترین حالت) "کمی" اثر منفی داره.
دو. این مسئله گاهی دردسرساز میشه و و با یک قرینه شدن، پوئن مثبت به منفی تبدیل میشه. -گاهی- خانواده‌ها نسبت به سال اول بیشتر نگران فرزند میشن، بیشتر دقیق میشن و روی مسائل بیشتر واکنش نشون میدن. همین نگرانی باعث میشه گاهی واکنشی نشون بدن که شما رو تحت شرایط بدی قرار بده و اختلال ایجاد کنه توی فعالیت‌هات. (بالاخره خونواده هستن و حرفاشون حتّی اگه بدون منظور باشه اثر بیشتری میذاره)

منم مثل نازنین قصد ندارم منفی‌بافی کنم، اما ریسک نیاوردن رتبه بهتر/بدتر شدن رتبه و... رو هم بسنج.
امروز توی باشگاه یکی از همکلاسی‌های دبیرستان رو دیدم که داشت از نتایج کنکور و بچه‌هایی که پشت مونده بودن حرف میزد. از حدود 10 نفری که مونده بودن همه نتیجه‌شون بدتر یا مشابه سال قبل بود بجز 3 4 نفر؛ یکی از 7هزار به هزار رسیده بود(میدونی که فرق هست بین این جابجایی و رسیدن از هزار به سه رقمی خوب)، بقیه موارد هم بهبودی که داشتن تاثیر بسزایی نداشته واسشون(از 30هزار به 11هزار مثلن یا از 10هزار به 6هزار مثلاً) این‌ها رو گفتم تا اشاره کنم که احتمال باخت و ضرر رو هم بسنجی.
البته این به حرفام اضافه کنم :
موندن اگر با شناخت خودت باشه و با فکر و منطق انتخاب بشه و با تلاش و اراده قوی ادامه پیدا کنه نتیجه خوبی میده. دوستی دارم که سال اول بعد از آوردن رتبه 2هزار منطقه (انسانی) پشت موند و سال بعدش حدود 200 کشوری شد.(البته متولد 68ه : دی) اگر اشتباه نکنم و درست به خاطرم مونده باشه @PlusME هم موندن و نتیجه خیلی خوبی گرفتن. یا حتی @Mohzenc عزیز که با پشت موندن مسیرش عوض (و شاید خیلی بهتر) شد که اینجا بیشتر توضیح داده خودش.

از طرفی هم زندگی و موفقیت توی این عدد خلاصه نمیشه که اگر توی این مسیر به بن‌بست خوردی دیگه دنیا روی سرت خراب بشه. هنوز سال‌ها و مسیرهای زیادی پیش روته و این ته خط نیست. با انتخاب درست میتونی موفق بشی.

در نهایت هم ارجاعت میدم به حرفی که سارا برای پریسا درباره رضایت از شهر نوشته بود. × این.

آخرین ویرایش:

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
سلام
معدل دیپ بالای ۱۷
معدل لیسانس بالای ۱۶
مدرک تافل

ازمون داره
آخه چند وقت پیش پزشکیا داشتن رو ی چیزی اعتراض میکردن،نمیدونم چی بود گفتم شاید این باشه ی وقت،چون بعدش گفتن اعتراضمون جواب داده و لغو شده.

Sme

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
امم من یه حرفایی رو باید بگم چون من خودم پارسال اینکارو انجام دادم،گفتم میمونم ،شهر دور نمیرم،خب رتبم به روزانه شهر خودم هم نمیرسید، پردیس رو انتخاب کردم،منتها پشیمون شدم و خب تصمیم گرفتم پشت کنکور بمونم.
این تصمیم واقعا سخته خیلی خیلی خیلی به خودت ربط داره،اینکه ببینی واقعا میتونی پشت کنکور بمونی و بخونی و رتبه بهتری بیاری، یا نه بخونی و رتبه ی بد تری بیاری.
به جز حرف و کنایه های فامیل و اشنا دوستات، که خب وقتی تو پشت کنکور هستی اونا دارن درسای جدیدی میخونن و خب خوندن دوباره و چندین باره همون درسا برای اینکه رتبه بهتری تو کنکور اورد خیلی کسل کنندس،
خب ببین یک سال خیلی زود میگذر زود تر از چیزی که فکر کنی، ولی خب خیلی سخته استرسا و فشارای مخصوص به خودشو داره که نکنه رتبه ی بدتری بیارم،و تو هر ازمونی که طول سال یا سرجلسه ی کنکور این استرس با تو خواهد بود،
خیلی ها بودن همچین تصمیمی گرفتن و رتبه خوبی اوردن و خیلی ها چندان فرقی نکرده رتبشون و خیلی ها هم رتبه بدتری اوردن .
در نهایت این تصمیم به تو مربوطه و امیدوارم تصمیم درستی بگیری.

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
امم من یه حرفایی رو باید بگم چون من خودم پارسال اینکارو انجام دادم،گفتم میمونم ،شهر دور نمیرم،خب رتبم به روزانه شهر خودم هم نمیرسید، پردیس رو انتخاب کردم،منتها پشیمون شدم و خب تصمیم گرفتم پشت کنکور بمونم.
این تصمیم واقعا سخته خیلی خیلی خیلی به خودت ربط داره،اینکه ببینی واقعا میتونی پشت کنکور بمونی و بخونی و رتبه بهتری بیاری، یا نه بخونی و رتبه ی بد تری بیاری.
به جز حرف و کنایه های فامیل و اشنا دوستات، که خب وقتی تو پشت کنکور هستی اونا دارن درسای جدیدی میخونن و خب خوندن دوباره و چندین باره همون درسا برای اینکه رتبه بهتری تو کنکور اورد خیلی کسل کنندس،
خب ببین یک سال خیلی زود میگذر زود تر از چیزی که فکر کنی، ولی خب خیلی سخته استرسا و فشارای مخصوص به خودشو داره که نکنه رتبه ی بدتری بیارم،و تو هر ازمونی که طول سال یا سرجلسه ی کنکور این استرس با تو خواهد بود،
خیلی ها بودن همچین تصمیمی گرفتن و رتبه خوبی اوردن و خیلی ها چندان فرقی نکرده رتبشون و خیلی ها هم رتبه بدتری اوردن .
در نهایت این تصمیم به تو مربوطه و امیدوارم تصمیم درستی بگیری.
خیلی ممنونم ازینکه این هشدار هارو بهم دادی
من ازینکه کسی حرف و حدیثی دربیاره نمیترسم
اگه قرار باشه بمونم،مطمئنم که میتونم جبران کنم،میتونم درحد انتظار خودم تلاش کنم ولی دقیقا چیزی که ازش میترسم،همین تکراری بودن درساس که میترسم خستم کنن...
خیلی تصمیم سختیه و این فقط رو دوش منه!
بازم بیشتر روش فکر میکنم
ممنونم :)

@*Reihan*
هی یو ریحانه. بهتره برای تصمیمی که میخوای بگیری -خیلی- فکر کنی چون ریسک بالایی داره. پیشنهاد می‌کنم از تجربه کسایی که پشت موندن حتماً استفاده کن تا شرایط رو بهتر درک کنی.
چند نفری اطراف من تجربه این کار رو داشتن که خلاصه صحبتاشون میشه این :
پشت کنکور موندن خیلی فرسایشی‌تر از اولین باری‌ه که کنکور میدی. ممکنه حساسیت روحی و حتّی جسمیت بیشتر بشه و یا شاید مسائل رو تشدیدشده ببینی؛ تو علاوه بر نگرانیِ یک کنکوری، نگرانی‌ و فشار اینکه "اگر نشه چیکار کنم" و "چرا یک سال وقت گذاشتم" و الخ رو داری.

یک. موردی توی فامیل ما بود که همه بهش گفتن بهتره بمونی پشت کنکور، اما طی اون سال ریز و درشت بهش کنایه زده می‌شد. هَشْ‌تَگ متأسفانه
در واقع مثال رو زدم که اضافه کنم شاید الان هیچ حرفی نباشه، اما ممکنه بعدا حرف به وجود بیاد و خواه ناخواه چون حساسیتت بیشتر شده (در خوش‌بینانه‌ترین حالت) "کمی" اثر منفی داره.
دو. این مسئله گاهی دردسرساز میشه و و با یک قرینه شدن، پوئن مثبت به منفی تبدیل میشه. -گاهی- خانواده‌ها نسبت به سال اول بیشتر نگران فرزند میشن، بیشتر دقیق میشن و روی مسائل بیشتر واکنش نشون میدن. همین نگرانی باعث میشه گاهی واکنشی نشون بدن که شما رو تحت شرایط بدی قرار بده و اختلال ایجاد کنه توی فعالیت‌هات. (بالاخره خونواده هستن و حرفاشون حتّی اگه بدون منظور باشه اثر بیشتری میذاره)

منم مثل نازنین قصد ندارم منفی‌بافی کنم، اما ریسک نیاوردن رتبه بهتر/بدتر شدن رتبه و... رو هم بسنج.
امروز توی باشگاه یکی از همکلاسی‌های دبیرستان رو دیدم که داشت از نتایج کنکور و بچه‌هایی که پشت مونده بودن حرف میزد. از حدود 10 نفری که مونده بودن همه نتیجه‌شون بدتر یا مشابه سال قبل بود بجز 3 4 نفر؛ یکی از 7هزار به هزار رسیده بود(میدونی که فرق هست بین این جابجایی و رسیدن از هزار به سه رقمی خوب)، بقیه موارد هم بهبودی که داشتن تاثیر بسزایی نداشته واسشون(از 30هزار به 11هزار مثلن یا از 10هزار به 6هزار مثلاً) این‌ها رو گفتم تا اشاره کنم که احتمال باخت و ضرر رو هم بسنجی.
البته این به حرفام اضافه کنم :
موندن اگر با شناخت خودت باشه و با فکر و منطق انتخاب بشه و با تلاش و اراده قوی ادامه پیدا کنه نتیجه خوبی میده. دوستی دارم که سال اول بعد از آوردن رتبه 2هزار منطقه (انسانی) پشت موند و سال بعدش حدود 200 کشوری شد.(البته متولد 68ه : دی) اگر اشتباه نکنم و درست به خاطرم مونده باشه @PlusME هم موندن و نتیجه خیلی خوبی گرفتن. یا حتی @Mohzenc عزیز که با پشت موندن مسیرش عوض (و شاید خیلی بهتر) شد که اینجا بیشتر توضیح داده خودش.

از طرفی هم زندگی و موفقیت توی این عدد خلاصه نمیشه که اگر توی این مسیر به بن‌بست خوردی دیگه دنیا روی سرت خراب بشه. هنوز سال‌ها و مسیرهای زیادی پیش روته و این ته خط نیست. با انتخاب درست میتونی موفق بشی.

در نهایت هم ارجاعت میدم به حرفی که سارا برای پریسا درباره رضایت از شهر نوشته بود. × این.
راستش حرفات خیلی تکون دهنده بود برام
هدفی که من دارم،خودِ پزشکی نیستش بلکه پزشکی راهی بود که به هدفم برسم!
بیشتر توضیح دادنش سخته و البته اینجا هم نمیشه...
من فقط اون "راه" رسیدن به چیزی که میخوام رو میخواستم که تو یه دانشگاه با رفاه و امکانات بهتری طی کنم!
ولی اینکه میگی ریسک کردنش رو درنظر بگیرم،فکرمو مشغول کرده
از توعم ممنونم بخاطر حرفات :)

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

*Mahsa*

ომհʂმ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سلام دوستان اطلاعی درمورد دانشگاههای فرهنگیان یا همون تربیت دبیر دارین؟مثلا اینکه نوشتن پردیس شهید رجایی و اینا ینی حزو دانشگاههای پردیسه و شهریه داره و اینکه با چه رتبه ای میشه قبول شد؟

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
سلام
معدل دیپ بالای ۱۷
معدل لیسانس بالای ۱۶
مدرک تافل

ازمون داره
ببين ازمونش خيلييي سخته
خيايييي سنگينه
تهران كلا ٣ نفر ميگرفت
٢ تاشون با پارتي بودن كه ازمونم نميدادن قبول ميشدن
ميموند يكي كه اونم احتمالش يك در هزار بود
اصلا بهش فكر نكن

• لایک
امتیازات: a17

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
سلام
من تازه واردم

من بین دو راهی گیر کردم
امسال دومین کنکورمو دادم
هر دوتا به لطف تنبلی و خواب زیاد نخوندم و تو هردو ترم اول خوب بودم ترم دوم افتضاح

۱. برم دانشگاه سراسری یه رشته پیراپزشکی مثل هوشبری و در نهایت از طریق ازمون لیسانس به پزشکی اقدام کنم

من یه شهر کوچیک زندگی می کنم و اینجا ازاد خوندن رشته های پیراپزشکی واقعا بی ارزشه
نمیدونم چیکار کنم

کشوری حدود ۲۰ هزار
امتحان لیسانس به پزشکی سخته ده نفر یه جایی هم شنیدم بیست نفر میتونن برن به جز آزمون مصاحبه هم داره تو این کانال شرایطش هست》@lisans_be_pezeshki

هیچ مشاور خوبی کسی رو به امید این آزمون نمیفرسته رشته غیرپزشکی

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
من تازه واردم

من بین دو راهی گیر کردم
امسال دومین کنکورمو دادم

نمیدونم چیکار کنم

کشوری حدود ۲۰ هزار
سلام دوست عزيزم
نه من نه هيچ كس ديگه اي نميتونه كمك حالتون باشه چون فقط شما ييد كه خودتونو ميشناسي
من تا پارسال كسي نميشناختم كه بعد ٣ سال قبول شده باشه ولي الان هم اتاقيم و حتي يكي دوستاي دبيرستانم بعد از سه سال پزشكي اوردن
پس اين كار شدنيه
فقط شماييد كه بايد مصمم تصميم بگيريد و ببينيد ارزشش داره يا نه

• لایک
امتیازات: N!ma

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
يه وقت اين اشتباهه محضو نكنيا!!!!! بلند شو برو درستو بخون
خوشي زده زير دلت؟!!!
هزار جور اتفاق ممكنه تا سال ديگه بيافته كلي استرس و كلي اتفاق ديگه بيخيال بابا

fatemeh76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
لطفا اگه اینجا کسی دندون کرمانشاه ،همدان ،سنندج قبول شده رتبشو بگه یه حدود دستم بیاد؟
بعد بومی بودن برا 3 رشته اصلی تجربی خیلی تاثیرداره؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389