• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یعنی برای اپلای علوم بهتره؟
نه. پستم رو باید ویرایش کنم که چنین برداشتی نشه.
شریفه که برای اپلای شرایطش از امیرکبیر بهتره. ولی جواب این سوال که آیا علوم کامپیوتر شریف از مهندسی امیرکبیر برای اپلای مناسب‌تر باشه رو نمیدونم ولی حدسم اینه که احتمالا اندکی بهتر باشه

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
یکی بخواد بره دانشگاه بعدش حین دانشجو بودنش سال بعد کنکور بده جریمه‎ای چیزی داره براش؟
شما باید تا اسفند سال قبل کنکورتون انصراف بدید
میتونید کنکور بدید رتبه براتون میاد و حتی میتونید انتخاب رشته هم کنید ولی نتیجه نهایی بستگی ب اون انصرافه داره

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
میشه یه توضیحی بدید که بر چه اساسی میگید بهتره ؟
آخه از لحاظ بازار کار، معمولا این آگهی های استخدامی و اینها کلا کاری به مدرک نداره که، روی مهارت و اینها تمرکز دارن بیشتر ...

این رو هم بیشتر باز کنید ممنون میشم :D
مهندسی بیشتر به درد بازارکار و صنعت ایران میخوره اونجا بیشتر بحث مهارت مطرحه تا علم ولی دروس سی اس بیشتر بدرد کار تو مراکز تحقیقاتیه مثلا بخوایی یه الگوریتم بهتری ارائه بدی یا بخوایی یه انقلاب تو صنعت راه بندازی و کلا صنعت و تغذیه میکنه و صددرصد واسه اونور اب که هرروز دارن انقلاب به پا میکنن بدرد میخوره

راجع به تفاوت مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی هم میتونی سرچ کنی مطلب زیاده و خلاصه بگم که ابزار های برنامه نویسی مثه زبان ها و پایگاه داده و این چیزا فقط یه ابزاره اینکه چطوری استفاده کنی تا اهداف مهندسی نرم افزار تامین بشه مثه استفاده مجدد و قابلیت اطمینان قابلیت توسعه پذیری و امنیت و این چیزا باید طبق اصول مهندسی نرم افزار پیش بری که نمو نه اش مثلا برای یه طراحی شی گرای خوب استفاده از الگوهای طراحیه و هزار فاکتور دیگه ...

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
یکی از کتاب های مطرح مالی کتاب مدیریت مالی نوین ، استفان راس هست ولی خب نمیرسی بخونیش که. شاید هیچی هم نفهمی ازش. برو با یک مالی خونده صحبت بکن.

جناب مدیر دیدی که توی جامعه به دانشجوهای مدیریت هست چجوریه؟مثل بچه های انسانی فکر میکنن ضعیف ان؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
بازار کار یعنی چی؟ حسابداری رشته ی خوبیه ولی حقیقتا مشاغلی که میتونی داشته باشی خیلی تنوع کمتری داره نسبت به مدیریت و اقتصاد. به اضافه اینکه من شش واحد اصول حسابداری پاس کردم دهنم سرویس شد واقعا. قشنگ از این درساس که همه پسند نیست. مثلا خرد رو خیلیا دوس دارن تا جایی که من پرسیدم. ولی حسابداری همه پسند نیست. خیلی کلافه کنندس. به این هم دقت کن. بازار کار هم که گفتم تاجایی که من میدونم مدیریت و اقتصاد خیلی بهتره. ینی مطمئن باش اگه یه جا ده نفر بخواد استخدام کنه اگه پنج تا حسابدار بخواد حتمن پنج تام اقتصاد میخواد. درباره ترتیب هم که چرا بری قم واقعا. بعد تهران تو مدیریت ها بهشتی، علامه، خوارزمی و تو اقتصاد اگه خواستی بری، تهران،علامه،بهشتی،خوارزمی و حسابداریو نمیدونم ترتیبشو ولی احتمالا مثل مدیریت باشه!

برای اقتصاد تو مقطع کارشناسی بهشتی،تهران،علامه و خوارزمی
برای ارشد تهران،علامه،بهشتی و خوارزمی
اونم بخاطر اینکه اقتصاد بهشتی کلا 11 تا استاد عضو هیئت داره با یکی دوتا مدعو.حدود 11 تا جای خالی برای هیئت علمی داره که به علت نامعلومی نمیگیره :|

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
  • لایک
امتیازات: z.a97

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

ayda tak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی دریا-کشتی سازی
کسی از دانشگاه الزهرا تهران هست خصوصی باهاش حرف بزنم?

ayda tak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی دریا-کشتی سازی
.

آخرین ویرایش:

مبلّد

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
شهرکرد
سلام
۱. رتبه بندی دانشگاههای تهران توی مهندسی کامپیوتر چه جوری ه؟ شریف-تهران-امیرکبیر؟

۲. اوضاع تغییر رشته از علوم به مهندسی توی این سه دانشگاه چه جوری ه؟

۳. با ۹۲ منطقه۲ مهندسی کامپیوتر تهران میارم به نظرتون؟
اگه نه بعدش علوم کامپیوتر بزنم و تغییر رشته و اینا؟ یا مهندسی امیرکبیر؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
سلام
۱. رتبه بندی دانشگاههای تهران توی مهندسی کامپیوتر چه جوری ه؟ شریف-تهران-امیرکبیر؟

۲. اوضاع تغییر رشته از علوم به مهندسی توی این سه دانشگاه چه جوری ه؟

۳. با ۹۲ منطقه۲ مهندسی کامپیوتر تهران میارم به نظرتون؟
اگه نه بعدش علوم کامپیوتر بزنم و تغییر رشته و اینا؟ یا مهندسی امیرکبیر؟
شما چند صفحه قبل رو مطالعه کنید!
دوست پارسال با 100 مهندسی تهران آورد بنظر بیارید

Con_Blindness

میخام¢کار
نام مرکز سمپاد
q o m
شهر
q o m
من سهمیه دارما سهمیم تاثیری نداره تو انتخاب رشته ؟!

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام
سلام!
اگه حالت میانگین رو بخایم درنظر بگیریم آره، من خودم الان بخام انتخاب رشته کنم هم احتمالا همین‌ ترتیب رو می‌زنم. ولی در مورد جزییاتش حرف زیاد هست.
به‌عنوان یه قاعدهٔ کلیِ دیگه این‌که کارشناسی گرفتن توی دانشگاه تهران از امیرکبیر سخت‌تره. چون اساتید بیشتر تمرین و پروژه میدن و تمرین‌های سخت‌تری هم میدن. این اختلاف برای آی‌تی خیلی هم بیشتره. ولی مسئله اینجاست که آیا تمرین بیشتر دادن باعث یادگیری بیشتر میشه؟ جواب این سوال به خود آدم‌ها هم بستگی داره. تمرین باعث یادگیری میشه ولی تمرین زیاد از حد هم باعث تنفر میشه! من در این موضوع به‌نظرم کار امیرکبیری‌ها بهتره. ولی مشکل امیرکبیر اساتید گروه نرم‌افزارشن که باعث میشن فارغ‌التحصیلای کارشناسی توی چندتا از درس‌های مهم ضعف‌های جدی داشته باشن.

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
معنی این که تو پیک سنجش نوشته چیه؟
یعنی اگه مثلا من ۱۰۰ تا انتخاب کنم و با سهمیه مناطق یه رشته که دوست ندارم قبول شم در حالی که با سهمیه رزمنده اولویت بهتری رو قبول میشدم سهمیه مناطق رو حساب می کنن؟

Con_Blindness

میخام¢کار
نام مرکز سمپاد
q o m
شهر
q o m
من بین معماری و شهرسازی مرددم ، البته خیلی هم به طراحی و اینا علاقه مندم بنظر شما کدومو برم ؟!

Con_Blindness

میخام¢کار
نام مرکز سمپاد
q o m
شهر
q o m
ببین هرکودومش
معنی این که تو پیک سنجش نوشته چیه؟
یعنی اگه مثلا من ۱۰۰ تا انتخاب کنم و با سهمیه مناطق یه رشته که دوست ندارم قبول شم در حالی که با سهمیه رزمنده اولویت بهتری رو قبول میشدم سهمیه مناطق رو حساب می کنن؟
که بهتر باشه برات حساب میکنن

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
ببین هرکودومش

که بهتر باشه برات حساب میکنن
مثلا حالت فرضی پایین رو در نظر بگیرید:
من اولویت اولم رو یه رشته دانشگاه تهران زدم. اول تو سهمیه مناطق حساب می کنه قبول نمیشم میره ۵ درصدی اونجا هم نشد میره مازاد ۲۵ درصد و با این سهمیه قبول میشم.
حالا اولویت دوم رشته دانشگاه تبریز رو زدم. و همون تو سهمیه مناطق قبول شدم در حالی که واسه تهران تو مناطق قبول نشده بودم.
حالا کدومو به عنوان قبولی برام نشون میده؟

بالا