• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته پزشكي دندان پزشكي داروسازي

• شروع کننده موضوع

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
راستش خيلي وقته تاپيك نزدم اميدوارم انجمن درستي انتخاب كرده باشم.
اين تاپيك رو مناسب دوستان تجربى اي كه رتبه لازم رو آوردن و شايد دوستاني كه در آينده كنكور ميدن باشه.
اول مبارك باشه
كمي درد و دل سال بالايي تونو بشنويد (:
رتبه من به دندان پزشكي سراسري نميخورد و اون موقع كه انتخاب رشته ميكردم يعني سه سال پيش ، تو سرم اهداف بلندي مثل استقلال و عدم استفاده از پول پدر و غيره بود و با توجه به علاقه اي كه به رشته پزشكي داشتم و هر لحظه بيشتر از قبل دارم همه پزشكي هاي شهرهاي قابل قبول زدم و بعد داروسازي ها و اخر دندان پزشكي و در نهايت دام پزشكي و تمام.
الانم دانشجو رشته اي هستم كه با تمام وجود دوسش دارم اما
اما الان ديگه اون دختر ١٨ ساله نيستم و واقعيت دنيا رو ميدونم
اول بخش اقتصاديشو بگم
نزديك به ٢٢ سالگيمه و خيلي به سختي با كلاس كنكور و مشاوره و اين جور چيزا شايد بتونم درامد خيلي كمي داشته باشم ( در پرانتز بگم كه پدرم مشكلي با تامين مالي من ندارن و اصلا براشون سخت نيست، منم كه خيلي برام سخته كه همچنان وابسته به پدرم باشم) درامد خيلي كم كه ميگم شايد ٢٠٠-٣٠٠ تومن تو ماهه كه هيچي نيست؛ رشته اي كه ميخونم كتاباي ساده علوم پايه اش از ٥٠ تومن شروع ميشه كه شايد الان كه هنوز دانشجو نشديد بگيد ٥٠ تومن كه هيچي نيست ولي وقتي خوابگاهي باشي ميفهمي چقدر ٥٠ تومن زياده!! اين اول كاره، بعد يه گوشي پزشكي بايد بخرين از ٣٠٠ تومن شروع ميشه و اگه بخواين گوشي درست حسابي باشه ٥٠٠ تومن هزينه داره ، اينا خرج و مخارج جزئي زندگيتونو از اون طرف از فردا كه نتيجه اومد ميشين دكتر و تو كلاس همه هي دارن رنگ مو عوض ميكنن و كفش و لباس و كيفو خواه و ناخواه ناچاريد يه ذره به تيپتون برسيد!!!!
تا سال ٦ درامد نداريد بعدم خيلي خيلي كمه! دوستاي داروسازيتون از سال ٤ دارن ماهي ٢-٣ مليون در ميارن دوستاي دندون پزشكيتون از بعد عمومي پول پارو ميكنن شما نهايت ماهي ٧٠٠ حقوق داريد
بعد ميريد طرح اگه بخواين درامد داشته باشيد بايد نقطه صفر مرزي كه هيچ امكاناتي نداريد و خيلي سخته اونجا خب يه ذره درامد داريد
مرحله بعد تخصصه ٤-٥ ساله
باز طرح
باز فوق تخصص
بعد اينا ميشه ٤٠ سالتون و تازه به درامدي ميرسين كه دوستاي دندون و دارو ١٥ سال پيش بهش رسيدن

بعد عاطفي قضيه
وارد بيمارستان ميشين از سال ٤
از اتند تا رزيدنت تا اينترن تا پرستار همههههه ميريزن سرتون بايد خيلي خيلي خيلي قوي باشن
گاهي نميتوني خانوادتو ماهها ببيني
گاهي ٧٢ ساعت نميخوابي
گاهي همراه مريض بيچارت ميكنه
گاهي جلو چشمت مريض از خطا پرسنل از. دست ميره ( متاسفانه)
خيلي روزهاي سختيه
خيلي اذيت ميشيم
تعطيلي نداريم عيد نوروز شانس بياريم بريم خونه
درسا سنگينن خيلي سنگينن تا ٤٠ سالگي درامد نداريم
من بازم برگردم پزشكي انتخاب مبكنم چون واقعا دوسش دارم ولي شما ها اگه براتون فرقي نميكنه نريد پزشكي ، به دندون و دارو فكر كنيد اونا هم درساي سنگيني دارن و گاهي وسايل دندان پزشكي خريدنش واقعا برا بچه ها سخته هزينه هاي بالايي داره
ولي سختي پزشكي خيلي خيلي خيلي خيلي بيشتره
به كلاس اجتماعيي كه اصلا فكر نكنيد تا ميشه از ترم يك تو سرتون ميزنن

طاقت ادم اخر ميشه واقعا سخته
وبلاگ دانشجو هاي پزشكي زياده سرچ كنيد بخونيد
: )) دلم خيلي پر بود ، برم ادامه درسمو بخونم.

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
سلام
دندون خوبه ولی اون مدینه فاضله ای که همه فک می‌کنن نیست،من خودم چون از پزشکی بدم میومد رفتم دندون،وگرنه اینجوری نبود که خیلی علاقه داشته باشم بهش. از پزشکی محدود تره به لحاظ تحقیقاتی اما کار تحقیقی میتونید انجام بدید به هر حال اگه علاقه مند باشید به کارای تحقیقاتی.۴ ترم علوم پایه باید بخونید که بعضی درسا خیلی بی ربطه،تا ترم ۴ هم تقریبا هیچ درس مرتبطی با دندون ندارید،بعد از ترم ۴ رو دیگه اطلاع ندارم واقعا،باید بریم ببینیم چی میشه. اما از نظر درسای علوم پایه تقریبا با پزشکی مشترکه،مثلا فیزیو یا یه سری از آناتومی ها و بیوشیمی و فیزیک پزشکی و ویروس و انگل و قارچ و میکروب و...،اما درسا به نسبت پزشکی ساده تره،بازم سخته البته کلا ۶ ساله دوره دندون بعد هم ی دو سال طرح باید برید با حقوق پایین. چی بگم دیگه؟پرستیژش خوبه،ولی من حالم از بعضی از همکلاسیام بهم می‌خوره سر همین موضوع،یه دو نفر بهشون گفتن دکتر،فک کردن کین حالا شما اینجوری نشید لطفا،تو این کشور تا دلتون بخواد دندون پزشک هست جو نگیردتون،چیز خاصی نیست.در مورد بازار کارش من تحقیق نکردم،انشالله که کار پیدا کنیم. خیلی هم به دانشگاه گیر ندین،بعضی وقتا شهرای کوچیک امکانات بهتری در اختیار دانشجو میذارن،مثلا شهری که کوچیکه دانشجوی تخصص نمی‌گیره فرصت طلایی برای یاد گیری دانشجوهای عمومی هست،چون کار همه مراجعه کننده ها با اوناست،البته بازم اگه میخواین بمونین یا بیاین شهر کوچیکتر به هزار تا فاکتور بستگی داره که مربوط به خودتونه فقط. در مورد رشته های تخصصش هم که خوبن،ولی یه عده از دانشجوها ترجیح میدن تخصص نگیرن بر خلاف پزشکیا که واجبه تخصص بخونن. کلا اگه میخواین دندون انتخاب کنین برین سراغ یه دندون پزشک،چون سالها کار کرده و همه چیه این رشته رو خوب می‌دونه. امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرین⁦❤️

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
با توجه به اینکه از پزشکی و دندون اومدن و چس ناله کردن کسی از داروسازی های با سابقه تر هست که اینجا در همین راستا چس ناله کنه یا خودم این وظیفه ی خطیرو بر عهده بگیرم؟ :))

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پزشکی در مقابل دندون خب تئوری زیاد داره و کشیک هاس سخت و طاقت فرسا و باید تخصص بگیریم.
ولی چیزی که هس اینه شما بعد تو هر سنی بالاخره مطب میزنی تو پزشکی میشینی پشت میز و تشخیص میدی ولی دندون یه انرژی زیاد تری میگیره کلی گردن درد اینا میگیرن.به اینا هم دقت کنید :-"

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
با توجه به اینکه از پزشکی و دندون اومدن و چس ناله کردن کسی از داروسازی های با سابقه تر هست که اینجا در همین راستا چس ناله کنه یا خودم این وظیفه ی خطیرو بر عهده بگیرم؟ :))
من از رشتم راضیم،ولی اون جوری که بعضیا فک می‌کنن نیست هر رشته ای در کنار محاسنش ی سری معایب هم داره که قبل از انتخاب رشته باید در نظر گرفته بشه.من خودم دارو علاقه داشتم،گفتن درساش سخته نرفتم

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: m.s2

Ayda-323

MAH
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
97
خواهشا یکی بیاد درباره داروسازی راستشو بگه :|
از بس میگن سخته خیلی سخته از پزشکی و دندون بیشتر حفظی داره ادمو دل چرکین میکنن :|
بعدم میگن تا بیان بهتون مجوز بدن 10 سالی طول میکشه که اونم باید پارتی داشته باشیو .. :|
مخصوصا چندتا دانشحوی داروسازی توی این انجمن هستن ... :|
خدا خیرش بده واقعا ادمو از دارو که هیچ از زندگی سیر میکنه این خانوم :|
تو رو خدا اگه رشتتونو دوست نداشتین دوبار امتحان سخت گرفتن نیایین اینجا چس ناله کردن گند بزنین به ارزوهامون :|
اسپم در روز روشن :|

reza__sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران؟
رشته دانشگاه
برق
از بس میگن سخته خیلی سخته از پزشکی و دندون بیشتر حفظی داره ادمو دل چرکین میکنن :|
بعدم میگن تا بیان بهتون مجوز بدن 10 سالی طول میکشه که اونم باید پارتی داشته باشیو .. :|
تو رو خدا اگه رشتتونو دوست نداشتین دوبار امتحان سخت گرفتن نیایین اینجا چس ناله کردن گند بزنین به ارزوهامون :|
موافقم منم واسه همین مرددم
فقط عسل پوکرو در آوردین

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
نمی‌دونم از پزشکی سخت تره یا نه،کارش که صد در صد راحت تره. بعد تحقیقاتیش خیلی وسیعه،هزار برابر دندون احتمالا :| بعد هم که میگین مجوز نمی‌دن فک کردین واسه پزشکیا فرش قرمز پهن کردن؟بعد که ۷ سال خوندن و دو سال طرح رفتن میشن پزشک عمومی که مجوز مطب محاله بهش بدن مگر بره تو روستا ها مطب بزنه،دندون هم همین طوره. بعد هم تخصص که خوند تازه باید بره دنبال مجوز مطب و استخدام و اینا که اونم پارتی می‌خواد دوباره،اگه قرار به دیدن جنبه های منفی باشه،میشه همه رشته ها رو راحت بکوبی مخصوصا رشته های تجربی رو.
به هر حال دارو اونقدر که پزشکیا باید تخصص بگیرن احتیاج به گرفتن تخصص نیست و با عمومی راحت کارت راه میفته. بعد هم حتما نباید تا فارغ التحصیل شدی داروخونه بزنی مثل هر رشته دیگه ای باید کار کنی ،حالا یا برای فرد یا برای دولت. من که میگم برام سخت بود چون تغییر رشته ای بودم از ریاضی،هرچی یه رشته ای زیست کمتر داشت برام بهتر بود،با یه داروسازی راضی از رشته درباره درساش صحبت کنید دوستم با رتبه عالی رفت دارو احتمالا هم اپلای کنه واسه تخصص،اپلای کردن هم راحت تره واسه دارو.آزمون علوم پایه هم نداره.

Sme

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
داروسازی ازمون علوم پایه نداره ولی به جاش بعد از گذروندن ۱۸۰ واحد ازمون جامع باید بدن،که بعدش گرایش انتخاب میکنن.

• شروع کننده موضوع

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
درسهاي پزشكي داروسازي و دندان پزشكي تا قبل كلينيكشون خيلي سخته انقدر سخت كه در وصف نمياد قابل مقايسه با درسهاي كنكور نيست شما ترم يك كه بري متوجه ميشي

خب داروسازي مرتب بايد ساختار شيميايي دارو ها رو بدوني مكانيسمشون تو بدن اثراتشون مضراتشون اين كه براي چه بيماري اي تجويز ميشه اين كه با چه داروهايي تداخل داره
درسهاي حفظيات زيادي داره
ولي خب هزاران نفر خوندن اين درسها رو
اگه علاقه داريد برين بخونين
سختي درس نبايد مانع شما باشه واسه انتخاب رشته وقتي شما رتبه لازم رو آورديد يعني توانايي رفتن به اين رشته رو داريد
پس نترسيد
فقط اگه واقعا در خورده به تخته و سهميه داشتيد و فلان ( كه بازم بودن كسايي كه با سهميه اومدن بعدم درسشون خوب بوده) بريد دندون! از بعد پره كلينيك اكثر درسها عمليه و ساده ترن از دارو و پزشكي

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
سلام
دندون خوبه ولی اون مدینه فاضله ای که همه فک می‌کنن نیست،من خودم چون از پزشکی بدم میومد رفتم دندون،وگرنه اینجوری نبود که خیلی علاقه داشته باشم بهش. از پزشکی محدود تره به لحاظ تحقیقاتی اما کار تحقیقی میتونید انجام بدید به هر حال اگه علاقه مند باشید به کارای تحقیقاتی.۴ ترم علوم پایه باید بخونید که بعضی درسا خیلی بی ربطه،تا ترم ۴ هم تقریبا هیچ درس مرتبطی با دندون ندارید،بعد از ترم ۴ رو دیگه اطلاع ندارم واقعا،باید بریم ببینیم چی میشه. اما از نظر درسای علوم پایه تقریبا با پزشکی مشترکه،مثلا فیزیو یا یه سری از آناتومی ها و بیوشیمی و فیزیک پزشکی و ویروس و انگل و قارچ و میکروب و...،اما درسا به نسبت پزشکی ساده تره،بازم سخته البته کلا ۶ ساله دوره دندون بعد هم ی دو سال طرح باید برید با حقوق پایین. چی بگم دیگه؟پرستیژش خوبه،ولی من حالم از بعضی از همکلاسیام بهم می‌خوره سر همین موضوع،یه دو نفر بهشون گفتن دکتر،فک کردن کین حالا شما اینجوری نشید لطفا،تو این کشور تا دلتون بخواد دندون پزشک هست جو نگیردتون،چیز خاصی نیست.در مورد بازار کارش من تحقیق نکردم،انشالله که کار پیدا کنیم. خیلی هم به دانشگاه گیر ندین،بعضی وقتا شهرای کوچیک امکانات بهتری در اختیار دانشجو میذارن،مثلا شهری که کوچیکه دانشجوی تخصص نمی‌گیره فرصت طلایی برای یاد گیری دانشجوهای عمومی هست،چون کار همه مراجعه کننده ها با اوناست،البته بازم اگه میخواین بمونین یا بیاین شهر کوچیکتر به هزار تا فاکتور بستگی داره که مربوط به خودتونه فقط. در مورد رشته های تخصصش هم که خوبن،ولی یه عده از دانشجوها ترجیح میدن تخصص نگیرن بر خلاف پزشکیا که واجبه تخصص بخونن. کلا اگه میخواین دندون انتخاب کنین برین سراغ یه دندون پزشک،چون سالها کار کرده و همه چیه این رشته رو خوب می‌دونه. امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرین⁦❤️
اینکه میگید دو سال اول هیچ درس مرتبط با دندون نیس》》تو دانشگاه تهران ترم اول سلامت دهان و جامعه داریم که کلا به جز دو جلسه همش درباره دندونه و بخش عملیش هم تو تمام بخش های کلینیک دانشکده میگردیم و با تخصص ها آشنا میشیم

تو دانشگاه تهران ترم چهار مرفولوژی دندانه که یه دست دندان کامل آخر ترم باید با گچ بسازیم تحویل بدیم.پوسیدگی شناسی و رایانه و علوم نوین در دندانپزشکی و رادیو نظری یک هم ترم 4ه.که ترم پنج نیم روتیشن رادیو عملی یک وکنترل عفونت شروع میشه یعنی وارد بخش میشیم و بعد علوم پایه همه درسا مرتبط دندانپزشکیه

آخرین ویرایش:

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
پزشکی در مقابل دندون خب تئوری زیاد داره و کشیک هاس سخت و طاقت فرسا و باید تخصص بگیریم.
ولی چیزی که هس اینه شما بعد تو هر سنی بالاخره مطب میزنی تو پزشکی میشینی پشت میز و تشخیص میدی ولی دندون یه انرژی زیاد تری میگیره کلی گردن درد اینا میگیرن.به اینا هم دقت کنید :-"
تخصصی مثل پاتولوژی و رادیو این طور نیس،بازم با ورزش باید عضلات رو قوی کرد و خودمون رو با کار نکشیم
داروسازی ازمون علوم پایه نداره ولی به جاش بعد از گذروندن ۱۸۰ واحد ازمون جامع باید بدن،که بعدش گرایش انتخاب میکنن.
داروسازی هم آزمون علوم پایه داره....امسال خودم لیست استریت های آزمونشو دیدم که اکثرا هم برای دانشگاه آزاد بودن.دارو واحد علوم دارویی بعد تهران بهترینه ،بعد بهشتی البته تو لیست 2017 جهانی

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
تخصصی مثل پاتولوژی و رادیو این طور نیس،بازم با ورزش باید عضلات رو قوی کرد و خودمون رو با کار نکشیم

داروسازی هم آزمون علوم پایه داره....امسال خودم لیست استریت های آزمونشو دیدم که اکثرا هم برای دانشگاه آزاد بودن.دارو واحد علوم دارویی بعد تهران بهترینه ،بعد بهشتی البته تو لیست 2017 جهانی
خدمتتون عرض کنم که خیراز ورودی 94 به بعد آزمون علوم پایه حذف شد و به جاش آزمون 180 واحدی گرفته میشه :-"

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
اینکه میگید دو سال اول هیچ درس مرتبط با دندون نیس》》تو دانشگاه تهران ترم اول سلامت دهان و جامعه داریم که کلا به جز دو جلسه همش درباره دندونه و بخش عملیش هم تو تمام بخش های کلینیک دانشکده میگردیم و با تخصص ها آشنا میشیم

تو دانشگاه تهران ترم چهار مرفولوژی دندانه که یه دست دندان کامل آخر ترم باید با گچ بسازیم تحویل بدیم.پوسیدگی شناسی و رایانه و علوم نوین در دندانپزشکی و رادیو نظری یک هم ترم 4ه.که ترم پنج نیم روتیشن رادیو عملی یک وکنترل عفونت شروع میشه یعنی وارد بخش میشیم و بعد علوم پایه همه درسا مرتبط دندانپزشکیه
سلامت ما که اینجوری نبود :| همش درباره چیزای چرت استاد حرف زد،از اینکه برید تو روستاها و مردم رو تشویق به واکسن زدن کنید گفت ولی از دندون نه :| می‌دونم اونا هست ولی خب کمه به نسبت درسای علوم پایه،اینا هم که یه واحدین بیشتر من دیگه حال نداشتم تک تک بگم اینجوری گفتمO_o شما ببخشید:-"

Reza mohebbi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام
راستش خيلي وقته تاپيك نزدم اميدوارم انجمن درستي انتخاب كرده باشم.
اين تاپيك رو مناسب دوستان تجربى اي كه رتبه لازم رو آوردن و شايد دوستاني كه در آينده كنكور ميدن باشه.
اول مبارك باشه
كمي درد و دل سال بالايي تونو بشنويد (:
رتبه من به دندان پزشكي سراسري نميخورد و اون موقع كه انتخاب رشته ميكردم يعني سه سال پيش ، تو سرم اهداف بلندي مثل استقلال و عدم استفاده از پول پدر و غيره بود و با توجه به علاقه اي كه به رشته پزشكي داشتم و هر لحظه بيشتر از قبل دارم همه پزشكي هاي شهرهاي قابل قبول زدم و بعد داروسازي ها و اخر دندان پزشكي و در نهايت دام پزشكي و تمام.
الانم دانشجو رشته اي هستم كه با تمام وجود دوسش دارم اما
اما الان ديگه اون دختر ١٨ ساله نيستم و واقعيت دنيا رو ميدونم
اول بخش اقتصاديشو بگم
نزديك به ٢٢ سالگيمه و خيلي به سختي با كلاس كنكور و مشاوره و اين جور چيزا شايد بتونم درامد خيلي كمي داشته باشم ( در پرانتز بگم كه پدرم مشكلي با تامين مالي من ندارن و اصلا براشون سخت نيست، منم كه خيلي برام سخته كه همچنان وابسته به پدرم باشم) درامد خيلي كم كه ميگم شايد ٢٠٠-٣٠٠ تومن تو ماهه كه هيچي نيست؛ رشته اي كه ميخونم كتاباي ساده علوم پايه اش از ٥٠ تومن شروع ميشه كه شايد الان كه هنوز دانشجو نشديد بگيد ٥٠ تومن كه هيچي نيست ولي وقتي خوابگاهي باشي ميفهمي چقدر ٥٠ تومن زياده!! اين اول كاره، بعد يه گوشي پزشكي بايد بخرين از ٣٠٠ تومن شروع ميشه و اگه بخواين گوشي درست حسابي باشه ٥٠٠ تومن هزينه داره ، اينا خرج و مخارج جزئي زندگيتونو از اون طرف از فردا كه نتيجه اومد ميشين دكتر و تو كلاس همه هي دارن رنگ مو عوض ميكنن و كفش و لباس و كيفو خواه و ناخواه ناچاريد يه ذره به تيپتون برسيد!!!!
تا سال ٦ درامد نداريد بعدم خيلي خيلي كمه! دوستاي داروسازيتون از سال ٤ دارن ماهي ٢-٣ مليون در ميارن دوستاي دندون پزشكيتون از بعد عمومي پول پارو ميكنن شما نهايت ماهي ٧٠٠ حقوق داريد
بعد ميريد طرح اگه بخواين درامد داشته باشيد بايد نقطه صفر مرزي كه هيچ امكاناتي نداريد و خيلي سخته اونجا خب يه ذره درامد داريد
مرحله بعد تخصصه ٤-٥ ساله
باز طرح
باز فوق تخصص
بعد اينا ميشه ٤٠ سالتون و تازه به درامدي ميرسين كه دوستاي دندون و دارو ١٥ سال پيش بهش رسيدن

بعد عاطفي قضيه
وارد بيمارستان ميشين از سال ٤
از اتند تا رزيدنت تا اينترن تا پرستار همههههه ميريزن سرتون بايد خيلي خيلي خيلي قوي باشن
گاهي نميتوني خانوادتو ماهها ببيني
گاهي ٧٢ ساعت نميخوابي
گاهي همراه مريض بيچارت ميكنه
گاهي جلو چشمت مريض از خطا پرسنل از. دست ميره ( متاسفانه)
خيلي روزهاي سختيه
خيلي اذيت ميشيم
تعطيلي نداريم عيد نوروز شانس بياريم بريم خونه
درسا سنگينن خيلي سنگينن تا ٤٠ سالگي درامد نداريم
من بازم برگردم پزشكي انتخاب مبكنم چون واقعا دوسش دارم ولي شما ها اگه براتون فرقي نميكنه نريد پزشكي ، به دندون و دارو فكر كنيد اونا هم درساي سنگيني دارن و گاهي وسايل دندان پزشكي خريدنش واقعا برا بچه ها سخته هزينه هاي بالايي داره
ولي سختي پزشكي خيلي خيلي خيلي خيلي بيشتره
به كلاس اجتماعيي كه اصلا فكر نكنيد تا ميشه از ترم يك تو سرتون ميزنن

طاقت ادم اخر ميشه واقعا سخته
وبلاگ دانشجو هاي پزشكي زياده سرچ كنيد بخونيد
: )) دلم خيلي پر بود ، برم ادامه درسمو بخونم.
هر که طاووس خواهد جور هندوستان برد
کلاس اجتماعی داره ولی بعد از مدرک گرفتنتون

"artan"

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1395
دندانپزشکی هم تا علوم پایه مثل پزشکیه اما حتما متفاوتن. دانشگاه ما که اینجوریه
اما درکل بخوام بگم دندانپزشکی از خیلی جنبه ها بهتره.خودم که از انتخابم راضیم.گرچه واقعا سخته.

بالا