• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور(تجربی)

SOZANE

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
شهرستان فردوس
سال فارغ التحصیلی
96
سلام
واسه زیست پیش درسنامه مهروماه خوبه؟؟؟ لطفا کمک کنید:-ss[-o<

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
ا

آخرین ویرایش:

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
برای زیست مهم ترین چیز کتاب وزارتیه و نکاتی که از تست ها درمیارید!
درسنامه ی خوب و بد هم لزوما چیز سلیقه ایه باید ببینید با کدوم راحت تر ارتباط برقرار میکنید وگرنه همه یک چیز رو میگن و تفاوت فقط در نگارش و شیوایی قلمه!

mohammad sefidian

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سلام
سلام. بنظرم برای زیست باید کتاب درسی رو دفعات زیادی بخونید و کلمات مهم از قید ها و اعداد و ... رو کاغذ لایتنر بنویسید بصورت جاخالی. طوری که جملات کتاب درسی رو دقیقا به همون شکل که تو کتاب اومده حفظ باشید. برای درسنامه هم اگر تو فهم درس مشکل دارید بنظرم درسنامه های خیلی سبز مناسبه اما اون هم زیاد توصیه نمیشه... سعی کنید با زیاد خوندن کتاب به مفاهبم پی ببرید و خب با پرسیدن سوالاتتون از معلم یا دوستان...
کلا پیشنهادم اینه که نذارید هیچچچچ قالبی از جملات به غیر از جملات کتاب درسی وارد ذهنتون بشه.. حتی درسنامه های الگو هم که انگار خود متن کتابه کار رو خراب میکنه...
برای تست من کتاب iq گاج رو پیشنهاد میکنم بهتون...
که پاسخنامه ی این کتاب هم دقیقا از جملات کتاب درسی استفاده میکنه و نکات ترکیبی مناسبی هم داره...اگر وقت اضافه اوردید میتونید تست های الگو رو هم بزنید.
ولی در کل باز هم در اخر میگم که کتاب درسی فقط.
موفق باشید

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
سلام. بنظرم برای زیست باید کتاب درسی رو دفعات زیادی بخونید و کلمات مهم از قید ها و اعداد و ... رو کاغذ لایتنر بنویسید بصورت جاخالی. طوری که جملات کتاب درسی رو دقیقا به همون شکل که تو کتاب اومده حفظ باشید. برای درسنامه هم اگر تو فهم درس مشکل دارید بنظرم درسنامه های خیلی سبز مناسبه اما اون هم زیاد توصیه نمیشه... سعی کنید با زیاد خوندن کتاب به مفاهبم پی ببرید و خب با پرسیدن سوالاتتون از معلم یا دوستان...
کلا پیشنهادم اینه که نذارید هیچچچچ قالبی از جملات به غیر از جملات کتاب درسی وارد ذهنتون بشه.. حتی درسنامه های الگو هم که انگار خود متن کتابه کار رو خراب میکنه...
برای تست من کتاب iq گاج رو پیشنهاد میکنم بهتون...
که پاسخنامه ی این کتاب هم دقیقا از جملات کتاب درسی استفاده میکنه و نکات ترکیبی مناسبی هم داره...اگر وقت اضافه اوردید میتونید تست های الگو رو هم بزنید.
ولی در کل باز هم در اخر میگم که کتاب درسی فقط.
موفق باشید

.

آخرین ویرایش:

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
ببین ب نظر من واسه زیست فقط کتاب باید چند دور خونده بشه و بعد هم جاخالی جواب بدی ک تسلط داشته باشی.ی کار دیگه ای ک من خودم از کسی یاد گرفتم و فوق العاده عالی بود این بود که سوالات کنکور و سنجش رو گزینه ب گزینه بررسی میکردم.حالا این یعنی چی؟
یعنی اینکه ب هر گزینه ای ک رسیدی نکتشو تو کتابت پیدا کنی و یاد داشت کنی یا مثلا اگه تو گزینه یکی از ویژگی های هویجو گفته بود تو بقیه ویژگی هاشو هم کنارش بنویسی.باید سه تا کتاب کنارت باشه.این واقعا عالیه و ی درصد بالای 80 بهت میده.سوالات تو یک سبکن

یکی از دبیرا هم میگفت ک انتخاب کننده ی سوالات آقای عمارلو هستن.من دیر فهمیدم ولی فکر کنم کتاباشونو اگه ببینید و با شیوه تفکرشون آشنا بشین بد نباشه

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سلام. من واسع فیزیک سال سوم و دوم گاج سفید رو زدم .الان اگه جامع پایه رو بزنم بهتره یا الگو؟:-? جامع پایه با پایه های جدا زیاد فرق میکنه؟:-/
اینو دیگه مطمئنم دوستان که گاج سفید وخیلی سبز خوبن

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
ببین درسنامه نیاز نیس کتابو بخون تست بزن ی دور نکات تست هایی ک درمیاری بهترین درسنامس ولی اگ خیلی مشکل داشتی درسنام های الگو بهترن

Sepehr phantom

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Fath
شهر
Tehran
سلام من واسه تابستون عربی کامل گاج و فیزیک گاج نقره ای ادبیات جامع الگو و ریاضی جامع سیر تا پیاز و زیست الگو و سه سطحی کانون و زبان شهاب اناری و شیمی مبتکران و دینی هم ای کیو گرفتم دوست دارم نظرتونو بدونم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام من واسه تابستون عربی کامل گاج و فیزیک گاج نقره ای ادبیات جامع الگو و ریاضی جامع سیر تا پیاز و زیست الگو و سه سطحی کانون و زبان شهاب اناری و شیمی مبتکران و دینی هم ای کیو گرفتم دوست دارم نظرتونو بدونم
خیلی خوبن فقط با زیست الگو مخالفم!

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
چون واقعا زيست الگو پر از تناقض با كتاب درسي هست... من خودم هم سال دومش رو داشتم و هم سوم و از هر دوش ناراضي بودم.... البته سومش قسمت ژنتيكش خوب بود و قسمت اخر هر فصل كه سوالات كنكور و قلمچي و گزينه ٢ رو داره هم خوبه و تاليفي هاش به نظر من افتضاح هستن

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظر من زیست الگو یا آی کیو گاج یا نشر دریافت یا هر کتاب دیگه ای که استفاده میکنین اولا باید به روز باشه ثانیا مهم طرز استفاده و هدف از خوندن کتاب هس. طراح سوالای کنکور هم ممکنه اشتباه کنه ولی اگه حین خوندن یاد گرفته باشین که چه جوری با اون سوال غلط کنار بیاین میتونین از پس کنکور و ازمونای ازمایشی بر بیاین. ثالثا اگه خوب برنامه ریزی کنین میتونین روی هم رفته چندتا کتاب رو تا کنکور بخونین!!

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
من تازه با کتابای الگو برای پایه دوست شدم میخوام پیش هم اول الگو بگیرم سه بعدی بگیرم یا عادی وضعمم ایجوره که بالاخرع مدیر این مدرسه عوض شده و دبیر معلوم نیس کی باشه با رضا امیر والا ولی اشنا هستم اما یکمی می ترسم در نهایت تصمیمم خودم یکمی روی الگو عادیه اگه نظر شما متفاوته یکم قانعم کنید قولل میدم گوش بدم

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
برای ریاضی بالای ۸۰ زدن چی پیشنهاد میکنین؟
برای زیست هم گفتین بالا، ولی اگه میشه دوباره بگین که یه جمع بندی هم بشه :))
برای شیمی چی؟ من مبتکران دوم دارم و از تستاش راضی نیستم هرچند درسنامش خوبه، سوم و پیش هم خ سبز دارم
و فیزیک چی؟

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
برای ریاضی بالای ۸۰ زدن چی پیشنهاد میکنین؟
برای زیست هم گفتین بالا، ولی اگه میشه دوباره بگین که یه جمع بندی هم بشه :))
برای شیمی چی؟ من مبتکران دوم دارم و از تستاش راضی نیستم هرچند درسنامش خوبه، سوم و پیش هم خ سبز دارم
و فیزیک چی؟

ریاضی بالای هشتاد معمولا چیزی هست که بچه های تجربی دنبالش نمیرن و برای رسیدن بهش یا باید از دبیرستان با پایه ریاضی قوی به کنکور رسیده باشین یا اینکه بتونین دو سه تا کتاب رو کامل تست بزنین تا به تسلطی برسین که ریاضی رو 80 بزنین! که البته به نظر من که چند ساله در جریانات کنکور هستم ارزش زمانی نداره همچین کاری خصوصا برای کسانی که پایه ضعیفی دارند.
البته کتاب ها هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارن ولی سه تا کتاب خیلی سبز، مهر و ماه و گاج بهتر جواب میدن
که البته گاج پیش و پایه داره ولی اون دوتا جامع هستن!
اگر ریاضی رو مفهومی بلد نیستید از بیس، برید سراغ گاج تا راهتون بندازه ولی با گاج حدس میزنم به درصد 80 نرسید اگر کنارش چیز دیگه ای رو هم کار نکنید...!
ریاضی خیلی سبز برای کسانی خوبه که میخوان با کمترین صرف زمان بهترین نتیجه رو بگیرن
مهر و ماه هم برای اونایی که حوصله دارن بشینن رو تک تک سوالات دقیقه های زیادی رو فکر کنن!
البته این ویژگی ها همه در شرایطیه که شما خیلیی قوی نباشید چون اگه ریاضیتون خیلی قوی باشه سوالات مهر و ماه هم براتون ساده خواهد بود!

بعد از اینکه یکی از کتاب هایی گفتم رو کار کردین برین سراغ کتاب دوم! این کتاب دوم تو بعضی فصل ها که فرصت دارید تا توشون هنوز هم قوی تر بشید میتونه یکی از همینایی گفتم باشه ولی اگر فرصت کمی دارید از کتاب هایی مثل موج آزمون برای تثبیت استفاده کنید!
دوران جمع بندی هم کتاب های خوبی داره که ایشالا بعدا پرسیدین میام میگم! شایدم کتابای جدیدی چاپ بشه...

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
ریاضی بالای هشتاد معمولا چیزی هست که بچه های تجربی دنبالش نمیرن و برای رسیدن بهش یا باید از دبیرستان با پایه ریاضی قوی به کنکور رسیده باشین یا اینکه بتونین دو سه تا کتاب رو کامل تست بزنین تا به تسلطی برسین که ریاضی رو 80 بزنین! که البته به نظر من که چند ساله در جریانات کنکور هستم ارزش زمانی نداره همچین کاری خصوصا برای کسانی که پایه ضعیفی دارند.
البته کتاب ها هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارن ولی سه تا کتاب خیلی سبز، مهر و ماه و گاج بهتر جواب میدن
که البته گاج پیش و پایه داره ولی اون دوتا جامع هستن!
اگر ریاضی رو مفهومی بلد نیستید از بیس، برید سراغ گاج تا راهتون بندازه ولی با گاج حدس میزنم به درصد 80 نرسید اگر کنارش چیز دیگه ای رو هم کار نکنید...!
ریاضی خیلی سبز برای کسانی خوبه که میخوان با کمترین صرف زمان بهترین نتیجه رو بگیرن
مهر و ماه هم برای اونایی که حوصله دارن بشینن رو تک تک سوالات دقیقه های زیادی رو فکر کنن!
البته این ویژگی ها همه در شرایطیه که شما خیلیی قوی نباشید چون اگه ریاضیتون خیلی قوی باشه سوالات مهر و ماه هم براتون ساده خواهد بود!

بعد از اینکه یکی از کتاب هایی گفتم رو کار کردین برین سراغ کتاب دوم! این کتاب دوم تو بعضی فصل ها که فرصت دارید تا توشون هنوز هم قوی تر بشید میتونه یکی از همینایی گفتم باشه ولی اگر فرصت کمی دارید از کتاب هایی مثل موج آزمون برای تثبیت استفاده کنید!
دوران جمع بندی هم کتاب های خوبی داره که ایشالا بعدا پرسیدین میام میگم! شایدم کتابای جدیدی چاپ بشه...
مرسی بابت توضیحات
اون ۸۰ درصدی که گفتمو یه جور نامحسوسی به ۴ درسی که پرسیدم هم ربط دادم:D ، فقط ریاضی مد نظرم نبود ... ولی با روند کنکور پارسال ، ریاضی خیلی اسون بود که راحت میشد درصد بالایی رو زد البته اگه سرعت داشتم :/
برای زیست و شیمی و فیزیک چی پیشنهاد میکنین که هم درسنامه نسبتا خوبی داشته باشه هم تستاش همه نکته ها رو پوشش بده ؟

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
زیست: خیلی سبزا . الگوها . آبی کانون . همایش عمارلو . مهروماه . و در آخر شاید آی کیو
فیز: گاج پایه . خیلی سبز پیش . جامع خیلی سبز تک جلدی . سه سطحی
ریاضی : میکرو گاج پیش ۱و۲ . مهروماه . سه سطحی پیش .

بالا