• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
کسی درباره رشته مهندسی پزشکی آینده شغلیش در ایران و خارج و فرصت اپلایش اطلاعاتی داره؟
کلا درباره اپلای چه رشته هایی فرصت اپلای بیشتری دارن؟
سایت applyaboard هست که این توضیحات رو پارسال خیلی کامل و خوب داشت ولی متاسفانه الان نتونستم بازش کنم حالا خودتون امتحان کنید.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C&ved=0ahUKEwjn4MHMvJLVAhUEMJoKHQX_CPYQjBAIRzAN&usg=AFQjCNFv-wO3ddte3Gl0ULruWeo5R3XJvQ

+ اپلای کردن همه رشته ها تقریبا امکان پذیره و فقط و فقط به خودتون و عملکردتون برمیگرده بنظرم!

آخرین ویرایش:

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
سایت applyaboard هست که این توضیحات رو پارسال خیلی کامل و خوب داشت ولی متاسفانه الان نتونستم بازش کنم حالا خودتون امتحان کنید.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C&ved=0ahUKEwjn4MHMvJLVAhUEMJoKHQX_CPYQjBAIRzAN&usg=AFQjCNFv-wO3ddte3Gl0ULruWeo5R3XJvQ

+ اپلای کردن همه رشته ها امکان پذیره و فقط و فقط به خودتون و عملکردتون برمیگرده بنظرم!
نظرتون مشکل داره یه کم.بعضی رشته ها خیلی سخته بعضی خیلی آسون

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه
  • لایک
امتیازات: fteh

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من با حرف paml مخالفم. رشته علوم‌کامپیوتر امیرکبیر واقعا اساتید به نام و خوبی داره. بعد بعضا ریاضی بیسد هم درس می‌دن که این واقعا خوبه! :D
من مطمئنم شما بیای علوم‌کامپیوتر و کلا علاقه‌ت کامپیوتر باشه از علوم کامپیوتر خوشت میاد.
مشکل اینه ترس دارم از علوم کامپیوتر!
یعنی می ترسم ریاضی زیادش دلم رو بزنه یا آدم این رشته نباشم (رو مهندسیش هم هنوز ترس اینو دارم :)) )

• لایک
امتیازات: fteh

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
واقعا وضع نمره دادن تو دانشگاه اینقد بده یا اغراق میکنین؟

آخرین ویرایش:

Shiva_s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
واقعا وضع نمره دادن اینقد بده یا اغراق میکنین؟
کلا توی اکثر دانشگاه ها وضعیت نمره دادن زیاد جالب نیست یعنی مثله دبیرستان نیست که وقتی نمرت میاد مطمعن باشی که این نمره ای هست که خودم توی امتحان گرفتم و بعضی وقتا استاد اصلا به نمره ای که گرفتی توجه نمیکنه صرفا مهم اینه تصورش از تو توی ذهنش چی باشه و تو طول ترم چه جوری خودت رو نشون داده باشی و بر اون اساس نمرتو رد میکنه حتی حضور و غیاب برای بعضی استادا مهمه مثلا ما داشتیم کسی رو که همه ی نمراتش بالا بود ولی سر کلاس نمیومد استاد انداختش!

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
واقعا وضع نمره دادن تو دانشگاه اینقد بده یا اغراق میکنین؟
بد نیست. غیرقابل پیش بینی ه. یهو یه استاد الکی میندازتت. قشنگ میدونی که من بالای 15 نمره نوشتم، ولی اون میندازه. دستتم به هیچ جا بند نیست. مثلا یه استاد ه با من بد شده بود چون وقتی جدی باهام حرف میزد خندم میگرفت. یه وقتایی هم خوبه. مثلا یه درسی که نصف کلاس افتادن تو با نمره 18-19 پاس میکنی چون که با استاد رابطه ی خوبی داری و یا کلا از ت خوشش اومده.

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
بد نیست. غیرقابل پیش بینی ه. یهو یه استاد الکی میندازتت. قشنگ میدونی که من بالای 15 نمره نوشتم، ولی اون میندازه. دستتم به هیچ جا بند نیست. مثلا یه استاد ه با من بد شده بود چون وقتی جدی باهام حرف میزد خندم میگرفت. یه وقتایی هم خوبه. مثلا یه درسی که نصف کلاس افتادن تو با نمره 18-19 پاس میکنی چون که با استاد رابطه ی خوبی داری و یا کلا از ت خوشش اومده.
مگه استادا بین اینهمه دانشجو یادشون میمونه که کی فلان کارو میکنه همیشه؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
مگه استادا بین اینهمه دانشجو یادشون میمونه که کی فلان کارو میکنه همیشه؟
متفاوته دیگه. کلاسای ما کم جمعیت ه. مثلا فنی حضور غیاب هم ندارن. ما حضور غیاب داریم. نمره میدترم و کلاسی و حل مسئله و... .

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
آره یادشون می‌مونه. بعضا یادشون می‌مونه فلانی فعال بود .
ولی خب پوینت اینه که آره یادشون می‌مونه.

آخرین ویرایش:

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
قبلا يه تاپيك بود هر كي درمورد رشته و دانشگاه خودش توش مينوشت. الان هر چي ميگردم پيداش نميكنم. لينكي آدرسي داريد ازش؟. يه سوال ديگه: كسي كه بخواد توي بورس و سرمايه گذاري و اينجور كارا فعاليت كنه از بين مديريت مالي و اقتصاد و حسابداري و .... كدوم براش مناسب تره؟ براي بيزينس شخصي چطور؟يا براي ليسانس يه مهندسي يا CS بخونم بعد براي فوق برم mba و اينا؟
ما را دريابيد:-"

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
ما تو مدرسه مون انسانی نبوذ،ب نیت رشته های انسانی مثل مدیریت و شهرسازی اومدم ریاضی . اما حالا ک موقع انتخاب دلم نمیاد از مهندسی دل بکنم... ب نظرتون یه مهندسی مث مکانیک یا هوافضا آینده بهتری داره یا یه رشته مث مدیریت یا ارتباطات ؟!
(میدونم بیشترش ب خودم بستگی داره اما از ۴ تا با تجربه سوال میپرسم ...)

Delusional

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه اي نجف آباد
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام دوباره
بنده رشته ریاضی منطقه 2 بودم(هستم!) و کنکور هم چندان خوب پیش نرفت(پیش دانشگاهی هم که درس افتاده ادبیات داشتم و نتیجتا سوابق پیش دانشگاهی صفر!)...
فکر می کنم حدود 1500 تا 2000 منطقه بشوم و متاسفانه فکر نمی کنم فیزیک شریف که هدفم بود رو بیارم
حالا میخواستم نظرتون رو درباره انتخاب بین فیزیک صنعتی اصفهان یا تهران و امیرکبیر بدونم
طبق یکی از رتبه بندی های آمریکایی فیزیک صنعتی اصفهان در ایران بهترین است ولی نمیدونم که آیا به معروفی تهران یا امیرکبیر هست یا نه(برای هدف اپلای)
و همچنین ساکن یکی از شهر های نزدیک اصفهان هستم که یعنی نیازی به خوابگاه ندارم یا حتی میتونم در خود اصفهان خونه بگیرم و از اطرافیان شنیدم که شهر خود ادم برای کسایی که میخواهند درس بخونن(قصدم کار آکادمیک هست و نمیخوام در دانشگاه وقتم رو تلف کنم) بهتره
ولی همچنان موندم که فیزیک صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم یا تهران یا امیرکبیر یا...(شریف که انتخاب اول هست ولی احتمالا نمیشه)
ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی یا نظری داشته باشه در اختیار بذاره

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
ما تو مدرسه مون انسانی نبوذ،ب نیت رشته های انسانی مثل مدیریت و شهرسازی اومدم ریاضی . اما حالا ک موقع انتخاب دلم نمیاد از مهندسی دل بکنم... ب نظرتون یه مهندسی مث مکانیک یا هوافضا آینده بهتری داره یا یه رشته مث مدیریت یا ارتباطات ؟!

بستگی داره از آیندت چی بخای و چقد استعداد داری...
اگه میخای کارمند شی...کارت و زندگیت تضمینی و روی روال عادی باشه رشته های اقتصاد و مدیریت و اینا خیلی خوبه...با ی ارشدشون میتونی ی کارمند با درجه بالا بشی تو هر اداره ای ولی خب اگه اتفاق خاصی مثل اخراج یا یگ دفعه رییس کل شدن نیفته ی زندگی با شیب ملایم ولی مثبت داری تا اخر....ولی خب مهندسی زحمت دو برابر داره برای رسیدن ب فوق لیسانسش حتا....بعدشم از ی مهندس پایه استخدام میشی...ولی خب میتونی پیشرفت زیاد تری برای خودت ببینی در واقع اون شیبه بیشتر میتونه مثبت باشه....میتونی ادامه بدی تحصیل رو و راحتتر اپلای بگیری نسبت ب تمام رشته های دیگ....میتونی کار آزاد تاسیس کنی با ی سرمایه اولیه از خودت و کار آفرین و کارفرما بشی خودت....
اینا همش بستگی ب خودت داره..ک چی میخای و چی میبینی تو خودت.....

سلام دوباره
بنده رشته ریاضی منطقه 2 بودم(هستم!) و کنکور هم چندان خوب پیش نرفت...
فکر می کنم حدود 1500 تا 2000 منطقه بشوم و متاسفانه فکر نمی کنم فیزیک شریف که هدفم بود رو بیارم
حالا میخواستم نظرتون رو درباره انتخاب بین فیزیک صنعتی اصفهان یا تهران و امیرکبیر بدونم
طبق یکی از رتبه بندی های آمریکایی فیزیک صنعتی اصفهان در ایران بهترین است ولی نمیدونم که آیا به معروفی تهران یا امیرکبیر هست یا نه(برای هدف اپلای)
و همچنین ساکن یکی از شهر های نزدیک اصفهان هستم که یعنی نیازی به خوابگاه ندارم یا حتی میتونم در خود اصفهان خونه بگیرم و از اطرافیان شنیدم که شهر خود ادم برای کسایی که میخواهند درس بخونن(قصدم کار آکادمیک هست و نمیخوام در دانشگاه وقتم رو تلف کنم) بهتره
ولی همچنان موندم که فیزیک صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم یا تهران یا امیرکبیر یا...(شریف که انتخاب اول هست ولی احتمالا نمیشه)

تحصیل توی شهر خود آدم یک پوئن مثبته همیشه...ولی خب فقط یک پوئن مثبته و تصمیم نهایی جمع تمام پوئن هاست...

صنعتی اصفهان از نظر علمی جایگاهش بالاست...ولی هیچوخ اونو نشده با دانشگاهای تهران مقایسه صحیح کرد..چون ناخواسته همه رتبه برتر ها اول تهران رو پر میکنن...حالا حتی هرچی هم بگی بهترین استادا و آزمایشگاها و امکانات اونجاس...ولی همکلاسیت توی فیزیک صنعتی اصفهان رتبش نزدیک رتبه شما نیست....اصلا نزدیک نیست....و اینکه اون استاد چقدر بتونه علمشو تو کلاس ارائه بده خیلی مهمه...و در کل حس کردم از ادبیات پستتون ک با جو خشک و کاملا درسی صنعتی اصفهان مشکلی ندارید....ولی خب لازمه ک بگم جو صنعتی اصلا با دانشگاهای دیگ ک اسم بردید قابل قیاس نیست....

برای هدف اپلای هم من دانشگاهی رو پیشنهاد میکنم بتون ک بتونید توش معدل بالا کسب کنید...بجز شریف بقیه دانشگاها ایران برای اپلای آنچنان فرقی نمیکنه....فقط بحث پژوهشی و ریکامند هاییه ک میتونید بدست بیارید توی دانشگاهای بهتر.. ک خب ازون نظر من اطمینان میدم تهران و امیر کبیر و صنعتی اصفهان در ی سطح هستند برای انجام کار پژوهشی و ریکامند های آتی...پس فکرتون ب این باشه ک کجا میشه معدل بالای 17 کسب کرد حداقل ..و کنار این معدل 17 این چند سال زبان رو هم قوی کرد...

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
اینکه گفتید باید جزو استعداد درخشان باشی تا بتونی دو رشته بخونی، استعداد درخشان یعنی چی؟
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان همون سمپاده در واقع کلمه سمپاد مخفف همینه:)

آخرین ویرایش:

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
سازمان پرورش استعدادهای درخشان همون سمپاده در واقع کلمه سمپاد مخفف همینه:)
این فکر کنم با اونی که منظور منه فرق داره...اگر اینجور که شما میگی باشه اونوقت باید همه ی اونایی که تو سمپاد درس میخوندن میتونن دو رشته ای باشن

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
این فکر کنم با اونی که منظور منه فرق داره...اگر اینجور که شما میگی باشه اونوقت باید همه ی اونایی که تو سمپاد درس میخوندن میتونن دو رشته ای باشن
من فقط معنی استعداد های درخشان رو گفتم فکنم سوال شما همین بود که یعنی چی!؟
این دو رشته ای خوندن رو من یه جور دیگه شنیدم نمیدونم چقدر درسته اگر شما رشته ای رو در دانشگاه سراری بخونید رشته دوم رو نمیتونید سراری بخونید و باید برید آزاد...
راجع به سمپاد یا غیر سمپادش چیزی نشنیدم!

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه
شما حتی میتونی لیسانس مهندسی بخونی و ارشد مدیریت..یاهرچی!
یکم تحقیق کنید که به کدوم علاقه بیشتری دارید

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
اول بگو فازت چیه؟ مدیریت ها کلی باهم فرق دارند. هکذا مدیریت با شهرسازی. هدف و علاقت چیه؟ مثلا از چه کاری لذت میبری؟ ساختن آینده خوب عملا چیزی جدای از رشته تحصیلیه و به مهارتهای فردی بستگی داره.
آپشن ترکیبی هم وجود داره.مثل من که برق خوندم و الان ارشد مدیریت میخونم. ولی خب عملا رشته برق رو هیچ استفاده ای نمیکنم دیگه.

سلام دوباره
بنده رشته ریاضی منطقه 2 بودم(هستم!) و کنکور هم چندان خوب پیش نرفت(پیش دانشگاهی هم که درس افتاده ادبیات داشتم و نتیجتا سوابق پیش دانشگاهی صفر!)...
شک نکن بیا تهران. البته دقیق نمیدونم امیرکبیر بهتره یا تهران. اینو باید تحقیق کنی. اولا دانشگاه صنعتی اصفهان معروفه به عذاب آور بودنش و زهرمار کردن زندگی. دوما شما در شهر تهران چیزهایی یاد میگیرید از زندگی که تو اصفهان قطعا یاد نمیگیرید. درسته کار آکادمیک میخوای ولی اطرافیانت، همکلاسی هات، استادات، محیط دانشگاهت و ... همگی مهم هستند. اون جو و انرژی مثبت دانشگاه های تهران و شهر تهران رو صدسال تو اصفهان نمیبینی. اپلای هم کاملا شدنی است و حتی گیرم رنگ صنعتی بالاتر باشه تو فیزیک بازم تاثیری نداره. حتی تو اپلای هم اینا بهتره. کلا فکر کنم یکم اطلاعاتت کمه وگرنه کاملا بدیهیه تهران انتخاب بهتریه.

farhadhamid9

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سلام من به برنامه نویسی علاقه دارم و رشته مد نظرم مهندسی کامپیوتر هست مهندسی کامپیوتر بهشتی(احتمال متوسط)،صنعتی اصفهان،اصفهان،شیراز،فردوسی
و علوم کامپیوتر تهران ،امیر کبیر و... رو میارم
کدوم بهتره من ساکن خوزستانم

بالا