• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خواهش میکنم کمک کنید.

• شروع کننده موضوع

Invoker

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
عجب..
شهر
شیراز
سلام دوستان عزیز خوب هستید؟ اولا از مدیران تقاضا میکنم تاپیکم رو پاک نکنن ،قول میدم دیگه به هیچ وجه برای موضوع شخصی تاپیک ایجاد نکنم<':

دوستان من سال 95 کنکور اولم رو دادم (تجربی) نهایی که تمام شد،من حتی 1 کلمه هم نخوندم ،حتی1 تست هم نزدم،4 تا درس رو گذاشتم شهریور بدم که بهتر بشم نمراتم ولی... (ریاضی، فیزیک،زیست ،شیمی)

خلاصه شهریور اینارو امتحان دادم رفتیم پیش،حتی 1 کلمه هم کنکوری نخوندم.

تابستون همون سال (94) پدر و مادرم از هم جدا شدن،و بدترین ضربه روحی بهم وارد شد:((

خلاصه ما رفتیم پیش و فقط برای مدرسه درس میخوندم فقط و فقط
بعدش یه دفه دیدم شده تیر 95 و باید کنکور بدم!!!
منم هیچی نخونده بودم از 1 ماه قبلش (هیچ مطلق!) و رفتیم سر جلسه کنکور کاملا الکی رفتم! بدون هیچ خوندنی

و رتبم شد 53 هزار منطقه 3!!!! (اکثر درسا رو 0 زده بودم)

دوستان دلیل اصلی نخوندم این بود که 1=پدر و مادرم جدا شده بودن

2= بابام میگفت میفرستمت خارج بری پزشکی بخونی!

خلاصه من خیلی بیخیال بودم فقط و فقط زبان میخوندم (به این امید که آره میرم خارج پزشکی میخونم)

شد اول مهر.بابام 1 روز میگفت آره میفرستمت یه روز میگفت نه پول ندارم!!!

البته من با مامانم زندگی میکردم وقتی میرفتم بهش سر بزنم اینارو میگفت.. یه روز آره میفرستمت یه روز نه!

من روزی 8 ساعت زبان میخوندم:eek: به امید اینکه دیگه 100 درصد میرم.بعدش بابام گفت پولشو ندارم!!!

خلاصه داغون شدم،همش یه گوشه اتاق بودم فقط:((همه کتابای کمک درسیم رو فروختم.. 100 تومن..قیمت پشت جلدشون 800 میشد...

بعد کنکور 96 رو که فقط رفتم سر جلسه.. و فقط زبان زدم ... چون حدود 1سال و نیم بود که هیچ درس دیگه ای نخونده بودم هیچی هیچی..

دوستان من زبان که مشکلی ندارم

درسی مثل زیست رو هم تستی خوندنش رو کار نکردم وگرنه متن رو بلدم.

ادبیات هم همیشه 20 بودم چه نهایی چه داخلی..

دینی هم مثل ادبیات.

فقط تستی کارشون نکردم وگرنه متنشون رو کاملا بلدم.

ولی ریاضی -فیزیک صفر صفرم..
شیمی هم خیلیاش رو بلد نیستم ولی بازم بلدم.

عربی هم 0 :((

والا نمیخوام پز بدم ولی همیشه نمازم سر وقت و روزه هم همیشه گرفتم،ولی 1 هفتست نماز نمیخونم همش فک میکنم آخه چرا منی که این همه نماز سر وقت حتی نماز صبح سروقت میخونم هیچ هیچ ولی اونایی که.. همه بهترین وضعیت..

وضعیت مالی منظورم نیست.

دوستان به نظرتون من شروع کنم برای کنکور 97،به هیچ وجه هم مشکل اینکه روزی 10 ساعت هم بخونم حتی ندارم. راحت میتونم،میتونم موفق بشم؟! میتونم پزشکی بیارم؟ با این سطح؟! 55 هزار!؟البته بدون خوندن حتی 1 کمله.ولی بازم..

میشه یکی که دانشجوی پزشکی هست کمک کنه؟مشاوره بده؟!

ببخشید اینقد نوشتم،لطفا مدیران عزیز پاک نکنن،خواهشمندیم.

شاد و سلامت باشید

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
اره موفق میشی.قبلا تو نخوندی رفتی سر جلسه ولی امسال دیگه قشنگ بخون و هر چی شدی انتخاب رشته کن برو
نهایت سعیت رو بکن تا امسال محرک های محیطی روت اثر کمی بذارن نه اینکه اجازه بدی تمام زندگیت و حتی اینده ت رو تحت الشعاع قرار بده.
اگر در اینده موفق نشی خدای ناکرده...روی پیشونیت نمینویسن به علت طلاق والدین هیچی نشدم.
فقط امسال نهایت نهایت نهایت تلاشتو بکن و مطمئن باش موفق میشی.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
پاک نمی‌شه.
بازم اینجا سر بزن و نگاه بنداز به تاپیک‌های مختلف. مثل اینجا .
بچه‌ها هم هستن میان کمکت می‌کنن. :D
موفق باشی. :D

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
واقعا انتظار داری با نماز سر وقت رتبه برتر شی؟ (:

mrym_mqt

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
سلام دوستان عزیز خوب هستید؟ اولا از مدیران تقاضا میکنم تاپیکم رو پاک نکنن ،قول میدم دیگه به هیچ وجه برای موضوع شخصی تاپیک ایجاد نکنم<':

دوستان من سال 95 کنکور اولم رو دادم (تجربی) نهایی که تمام شد،من حتی 1 کلمه هم نخوندم ،حتی1 تست هم نزدم،4 تا درس رو گذاشتم شهریور بدم که بهتر بشم نمراتم ولی... (ریاضی، فیزیک،زیست ،شیمی)

خلاصه شهریور اینارو امتحان دادم رفتیم پیش،حتی 1 کلمه هم کنکوری نخوندم.

تابستون همون سال (94) پدر و مادرم از هم جدا شدن،و بدترین ضربه روحی بهم وارد شد:((

خلاصه ما رفتیم پیش و فقط برای مدرسه درس میخوندم فقط و فقط
بعدش یه دفه دیدم شده تیر 95 و باید کنکور بدم!!!
منم هیچی نخونده بودم از 1 ماه قبلش (هیچ مطلق!) و رفتیم سر جلسه کنکور کاملا الکی رفتم! بدون هیچ خوندنی

و رتبم شد 53 هزار منطقه 3!!!! (اکثر درسا رو 0 زده بودم)

دوستان دلیل اصلی نخوندم این بود که 1=پدر و مادرم جدا شده بودن

2= بابام میگفت میفرستمت خارج بری پزشکی بخونی!

خلاصه من خیلی بیخیال بودم فقط و فقط زبان میخوندم (به این امید که آره میرم خارج پزشکی میخونم)

شد اول مهر.بابام 1 روز میگفت آره میفرستمت یه روز میگفت نه پول ندارم!!!

البته من با مامانم زندگی میکردم وقتی میرفتم بهش سر بزنم اینارو میگفت.. یه روز آره میفرستمت یه روز نه!

من روزی 8 ساعت زبان میخوندم:eek: به امید اینکه دیگه 100 درصد میرم.بعدش بابام گفت پولشو ندارم!!!

خلاصه داغون شدم،همش یه گوشه اتاق بودم فقط:((همه کتابای کمک درسیم رو فروختم.. 100 تومن..قیمت پشت جلدشون 800 میشد...

بعد کنکور 96 رو که فقط رفتم سر جلسه.. و فقط زبان زدم ... چون حدود 1سال و نیم بود که هیچ درس دیگه ای نخونده بودم هیچی هیچی..

دوستان من زبان که مشکلی ندارم

درسی مثل زیست رو هم تستی خوندنش رو کار نکردم وگرنه متن رو بلدم.

ادبیات هم همیشه 20 بودم چه نهایی چه داخلی..

دینی هم مثل ادبیات.

فقط تستی کارشون نکردم وگرنه متنشون رو کاملا بلدم.

ولی ریاضی -فیزیک صفر صفرم..
شیمی هم خیلیاش رو بلد نیستم ولی بازم بلدم.

عربی هم 0 :((

والا نمیخوام پز بدم ولی همیشه نمازم سر وقت و روزه هم همیشه گرفتم،ولی 1 هفتست نماز نمیخونم همش فک میکنم آخه چرا منی که این همه نماز سر وقت حتی نماز صبح سروقت میخونم هیچ هیچ ولی اونایی که.. همه بهترین وضعیت..

وضعیت مالی منظورم نیست.

دوستان به نظرتون من شروع کنم برای کنکور 97،به هیچ وجه هم مشکل اینکه روزی 10 ساعت هم بخونم حتی ندارم. راحت میتونم،میتونم موفق بشم؟! میتونم پزشکی بیارم؟ با این سطح؟! 55 هزار!؟البته بدون خوندن حتی 1 کمله.ولی بازم..

میشه یکی که دانشجوی پزشکی هست کمک کنه؟مشاوره بده؟!

ببخشید اینقد نوشتم،لطفا مدیران عزیز پاک نکنن،خواهشمندیم.

شاد و سلامت باشید
سلام . عاااره معلومه که موفق میشی . چرا که نه ؟
همیشه تلاش درست و اصولی نتیجه میده . ولی خب باید همه توانت رو بزاری و واقعا امسال رو تلاش کنی . تلاش درست ...
به گذشته کاری نداشته باش . تو حتی اگه صفر هم باشی که قطعا نیستی یک سال زمان کمی نیست . میتونی به بهترینا برسی . فقط انرژی منفی و حاشیه رو کنار بزار و از همین تابستون شروع کن محکم بخون.
من خیلی ها رو دیدم که با رتبه های نجومی یک سال خوب تلاش کردن و الان دارن بهترین رشته ها رو میخونن : >

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
نمازخوندن ربطی به رتبه کنکور نداره. خداوند نگفته که اگر نماز بخونید یا بنده خوبی باشید رتبتون رو از ۵۳ هزار میکنم ۳ هزار. موفقیت در کنکور به تلاش فردی بستگی داره و نماز اینا از نظر روحی کمک میکنه.

شما کاملا فرصت موفق شدن دارید. به شرط اینکه از الان روزی بالای ۱۰ ساعت بخونید. در غیر این صورت باید به رتبه های ضعیف تر راضی بشید. از الان بالای ۱۰ بخونید من قول میدم پزشکی قبولید.

forest

forest
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
قطعا با این شرایط که میگید قبولید هر کمکی هم خواستید در خدمتم

سلام قطعا با این شرایط قبولید

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
سلام.شک نکنید حتما موفق میشید اگه الان بخونید،تازه،اینو نمیگم ک کارتون رو ب بعد محول کنید و تنبلی کنید،برا این ک دلتون قرص بشه میگم،از حالا دیرتر هم اگه شروع کنید روزی ۱۰ ب بالا بخونید حتما حتما حتما موفق میشید.نمونه اش خانم آناهیتا نجفی رتبه ۲ کنکور ۹۳ ک تابستون پیشش رو هم درگیر المپیاد بود .یه درسایی مثل عربی یا قرابت ادبیات یا حتی ریاضی تجربی رو از نظر من از الان بخونید مفصل،شرشون کنده میشه.یعنی مثلا شما چه رابطه ای با زبان ذارید؟میگید من دیگه بستمش.عربی قیافه اش تزسناکه،هر وقت شروع کردید روزی یه ساعت و نیم با بازده تا یک ماه عربی بخونید عربی شرش تقریبا برای همیشه کنده میشه.یه دوستی داشتم ، عربیشو تابستون بست و میگفت جز با خلاصه نویسی هام و آزموندهای قلمچی ، دیگه لای عربیو باز نکردم،عربیش رو ۸۹٫۶ زد.توی سراسری ۹۵.،بعنی کل سال کنکور بار روانی یه درس از دوشش برذاشته شذه بود. اینو من دیر فهمیدم ،توی خرداد عربی رو بستم،وقتی تموم شد فهمیدم چقدر سبک بوده.
ب نظر من این درسها مث عربی ،مث قرابت و آرایه ادبیات و حتی ریاضی تجربی ک حجم زیادی ندارم رو همین تابستون شرشوت رو بکنید چون ک بار روانی بسیار مثبتی دارن وقتی حس میکنید دیگه نیازی نیست اصلا فک کنید ب زبان ،یا عربی ... یه بار سنگینی برداشته میشه.
در مورد نماز. ببیینید،همه دوستان میگن نماز ربطی ب درس نداره. من اتفاقا میگم داره. اما این ب این معنا نیست ک تعطیل کنیم بریم فقط نماز بخوانیم تا موفق بشیم‌.من میگم اگر کسی درسش رو مثلا با بازده فلان روزی ۸ ساعت بخونه از کسی ک با همون بازذه روزی ۸ ساعت میخونه قطعا اگر صلاحش باشه موفق تر خواهد بود.
این چیزی بود ک من خودم حس کردم.من درس میخوندم،خیلی ، اما از دوستام کمتر بود خداییش.اما،این اواخر،یه نشونه هایی دیدم از خدا،حالا تا آخر شهریور نمیتونم با قطعیت بگم،اما شما اگه تلاشتوت و نهایت زورتون رو بزنید،نماز و روزه بندگیتون هم سر جاش باشه از یه فرد بی نماز خیلی نتیجه بیشتری میگیرید.
++ دعا از پدر و مادر هم خیلی تو سرنوشت موثره،لااقل من ک با تموم وجود انگیزه ای ک از دعاهای مامانم گرفتم رو فراموش نمی کنم.حالا،باز هم تاکید کنم ک تلاش اصله،و دعا،حداقل تو نگاه اولیه باید صرفا کاتالیزگر باشه.نه اصل.
امیدوارم روزی ده ساعت رو حتما حتما از همین حالا شروع کنید و امیدوارم موفق شید .

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
یا یه مشاور خوب بگیر یا از بچه های همینجا که اکثرن از رتبه های ۲ ۳ رقمی ان کمک بگیر
روش خوندن درسا رو یاد بگیر اول یه هفته با یه روش کار کن ببین نتیجه میده یا نه و این روندو تکرار کن تا اخر تابستون که روش مختص خودتو پیدا کنی...برای همه درسا
انقدرم هی نگو میشه یا نمیشه ... این تویی که مشخص میکنی باید بشه یا نه ... پس محکم وایسا سر چیزی که میخوای.. به حرفا و وعده های بقیه هم اهمیت نده ... مسیر کنکور مسیریه که فقط خودتی و خودت ... کسایی که دوستت دارن و کسایی که بلدن این مسیرو کمکت میکنن ولی تهش خودتی که باید راه خودتو پیدا کنی
همه چی به این بستگی داره که تا اخر تابستون چقدر خودتو توی دور بندازی و چقدر خودتو وفق بدی
ساعت مطالعه خیلی مهمه و الان از یه ساعت مشخص شروع کن ولی به خودت قول بده که هر روز بیشترش کنی تا تحملت زیاد بشه و خسته نشی
همه چی به خودت بستگی داره فقط

• شروع کننده موضوع

Invoker

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
عجب..
شهر
شیراز
خیلی خیلی ممنونم از دوستان عزیزی که لطف کردن و جواب دادن

ولی در مورد نماز من منظورم رو فک کنم بد رسوندم.

سپاس دوستان عزیز.

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
1)یکی از فامیل های دور ما که ثروتمند و کارخونه دار بودند به امید قبول شدن در رشته پزشکی پس از 4 سال(ایشون دو بار کنکور دادند موفق نشدند و دو سال رفتن خدمت سربازی) بعد تصمیم گرفتند با سفارت روسیه مشورت کردند در بهمن ماه کنکور روسیه رو در سفارت روسیه داد خیلی هم خوب داده بود و دانشگاه لومونوف مسکو انتخاب کردند! پول دانشگاه خیلی گرون بود! نزدیک 450،000روبل! نزدیک60 ملیون تومن ترمی!
خوب علاوه بر اون جالبترش اینکه ایشون میگفتن در این دانشگاه برخلاف دانشگاه های دیگه روسیه همیشه جای خالی پیدا میشه! چون خود روس ها میترسند این دانشگاه رو انتخاب کنن! و ایشون از این موضوع بی خبر بودند!
رفتن تحصیل و اونقدر اونا عقده ای و سخت گیر بودند و در ضمن بخاطر سود خودشون (چون هر بار مشروط شدن باید دوباره ترم رو میخوندن و 60 ملیون دیگه به حساب دانشگاه واریز کنن!) آخر پس از 13 سال درس خوندن دکتری عمومی خودشون رو از دانشگاه لومونوف گرفتند!
گفتم چرا فوق تخصص رو هم تو اون دانشگاه نمیخونید گفت بکشن هم نمیرم اون دانشگاه! در ایران درس خوندن خیلی آسون تره! آخرش پس از گذروندن دوره پزشکی دانشگاه تبریز تونست همون سال از دانشگاه تبریز از فوق تخصص در اومد اینجا ادامه تحصیل داد!
*فک نکن خارج درس خوندن آسون تره! اصلا اینجوری نیست! فقط از دور صداش خوش میاد!
*فکر خارج درس خوندن رو هم از سرت بیرون کن! به خاطر خودت میگم!
*دوم اینکه تو دلیل موجهی برای قبول نشدنت داشتی و خوشبختانه هم دختری!
شاید هرکس جای تو بود بهتر از رتبه تو رو نمیاورد!
*هدف خودت رو مشخص کن و براش با مشاور کارکشته نقشه بکش! برای قبول شدن درس بخون نه برای نجات از مرگ!
*قدم های خودتو محکم بردار! بگو باید به هر قیمتی قبول بشم! حتی به قیمت کشتن 50هزار نفر از منطقه 3!
نه این که واقعا آدم بکشی :D منظورم این بود که هر کاری از دستت بر میاد رو انجام بده!
*کنکور اولین شکستت نبوده و اولین پیروزیت هم نخواهد بود! مطمئن باش!
سعی کن غیر از این مورد دلیل های دخیل در شکستت رو پیدا کنی و غیرفعال کنی و نقاط قوتت رو پیدا کنی و سرمایه گذاری کنی!
*سعی کن دلیل موفقیت افراد موفق رو پیدا کنی و سعی کنی برخی شرایط و ویژگی های افراد موفق رو در خودت ایجاد کنی تا اونجا که تونستی! نه همشو! چون تو قرار نیست کسی دیگری جز خودت بشی! خودت رو باور داشته باش!
در ضمن این تاپیک پیگردی قانونی داره!
مدیر ممکنه حذفش کنه! چون موضوعش کمک کنید مخالف قانون انجمن هست!

• شروع کننده موضوع

Invoker

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
عجب..
شهر
شیراز
1)یکی از فامیل های دور ما که ثروتمند و کارخونه دار بودند به امید قبول شدن در رشته پزشکی پس از 4 سال(ایشون دو بار کنکور دادند موفق نشدند و دو سال رفتن خدمت سربازی) بعد تصمیم گرفتند با سفارت روسیه مشورت کردند در بهمن ماه کنکور روسیه رو در سفارت روسیه داد خیلی هم خوب داده بود و دانشگاه لومونوف مسکو انتخاب کردند! پول دانشگاه خیلی گرون بود! نزدیک 450،000روبل! نزدیک60 ملیون تومن ترمی!
خوب علاوه بر اون جالبترش اینکه ایشون میگفتن در این دانشگاه برخلاف دانشگاه های دیگه روسیه همیشه جای خالی پیدا میشه! چون خود روس ها میترسند این دانشگاه رو انتخاب کنن! و ایشون از این موضوع بی خبر بودند!
رفتن تحصیل و اونقدر اونا عقده ای و سخت گیر بودند و در ضمن بخاطر سود خودشون (چون هر بار مشروط شدن باید دوباره ترم رو میخوندن و 60 ملیون دیگه به حساب دانشگاه واریز کنن!) آخر پس از 13 سال درس خوندن دکتری عمومی خودشون رو از دانشگاه لومونوف گرفتند!
گفتم چرا فوق تخصص رو هم تو اون دانشگاه نمیخونید گفت بکشن هم نمیرم اون دانشگاه! در ایران درس خوندن خیلی آسون تره! آخرش پس از گذروندن دوره پزشکی دانشگاه تبریز تونست همون سال از دانشگاه تبریز از فوق تخصص در اومد اینجا ادامه تحصیل داد!
*هدف خودت رو مشخص کن و براش با مشاور کارکشته نقشه بکش! برای قبول شدن درس بخون نه برای نجات از مرگ!
*قدم های خودتو محکم بردار! بگو باید به هر قیمتی قبول بشم! حتی به قیمت کشتن 50هزار نفر از منطقه 3!
نه این که واقعا آدم بکشی :D منظورم این بود که هر کاری از دستت بر میاد رو انجام بده!
سعی کن غیر از این مورد دلیل های دخیل در شکستت رو پیدا کنی و غیرفعال کنی و نقاط قوتت رو پیدا کنی و سرمایه گذاری کنی!
*سعی کن دلیل موفقیت افراد موفق رو پیدا کنی و سعی کنی برخی شرایط و ویژگی های افراد موفق رو در خودت ایجاد کنی تا اونجا که تونستی! نه همشو! چون تو قرار نیست کسی دیگری جز خودت بشی! خودت رو باور داشته باش!

برادر خیلی خیلی خیلی لطف کردی ولی من پسرم،اما معاف شدم.

Invoker اسم یکی از هیروهای بازی دوتا هست.

سپاس مجدد

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
خوب من شما رو با invoder اشتباه گرفتم!
به هر حال باز هم میگم اون کسی که 98% از مسیر رو رفته موفق نیست!
اون کسی که کار رو تموم کرده موفق هست!
براتون برای آخرین کنکور 97 آرزوی موفقیت دارم تا ضربه نهایی رو امسال بتونید بزنید!

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
بچه ها منم دارم زیاد میخونم ولی چون قبلا ریاضی خوندم و سه سال دانشگاه اکثر درسا یادم رفته عربی صفر زبانو را افتادم کلا سرعت محاسبه‌م خیلی اومده پایین از بس با ماشین حساب بودیم شیمی میزنم ناامید میشم اصن نمیدونم چیکار کنم یک نفر انسان کرا یاری کند

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
سال پیش منم دقیقن مثل تو بودم.فقط برای قبولی تو مدرسه خوندم.وآزمونای یوس رو کار میکردم همش...
آخر سر هم بابام نفرستادتم ترکیه..
کشوری مثل باکو وترکیه هم خیلی کمه هزینه هاش..یحتمل بخاطر دختر بودنت نفرستادنت..برای من که اینطوری بود...الکی پولو بهانه میکنن.
.
واینکه خیلی سخته رسیدن به هدفت.ولی غیر ممکن نیست..من بعد پیش دانشگاهی دو بار کنکور دادم....
سخت میشه جمعش کرد درسارو..پیش رو که نه مدرسه رفتم نه خودم خوندم و دوم وسوم رو که یکی دو سال از روش رد میشد رو تقریبن فراموش کرده بودم...
.
سه سالو باید تو یه سال جمع میکردم واز اول میخوندم...
.
فقط باید تلاش کنی.فقط باید بخونی.

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم
1)یکی از فامیل های دور ما که ثروتمند و کارخونه دار بودند به امید قبول شدن در رشته پزشکی پس از 4 سال(ایشون دو بار کنکور دادند موفق نشدند و دو سال رفتن خدمت سربازی) بعد تصمیم گرفتند با سفارت روسیه مشایردند در بهمن ماه کنکور روسیه رو در سفارت روسیه داد خیلی هم خوب داده بود و دانشگاه لومونوف مسکو انتخاب کردند! پول دانشگاه خیلی گرون بود! نزدیک 450،000روبل! نزدیک60 ملیون تومن ترمی!
اجازه دارم یکم حرفاتون رو اصلاح کنم؟
احتمالا اون فامیلتون یکم در دادن اطلاعات درست قصور کرده
روسیه یه دانشگاه لومونسف داره(نه لومونف)
که اولا بهترین دانشگاه روسیه س و چندین تا جایزه ی نوبل گرفتن فارغ التحصیلاش
دوم اینکه جزو دانشگاهای برتر جهانه تا چند سال پیش جز صد و پنجاه تا دانشگاه برتر بوده امسال هم اومده زیر صد، پس کاملا طبیعی عه که شدید ترین سخت گیری رو داشته باشه
۴۵۰ هزار روبل برای ترم نیست برای یک ساله که میشه در حدود ۲۷ ملیون
البته در حال حاضر هزینه ی اون دانشگاه ۶۰۰۰ دلار در ساله برای رشته ی پزشکی که میشه سالی حدود بیستو چهار ملیون
و برای یه ایرانی در حال تحصیل در روسیه هزینه ی تحصیل و خوابگاه و زندگی سالانه بین چهل تا پنجاه ملیون درمیاد
من حدس میزنم ایشون آدم خیلی خوش گذرونی بودن و بجای خوابگاه هم خونه اجاره کرده بودن که هزینه شون انقد رفته بالا
و برای سیزده سال طول کشیدن درسشون هم باید بگم ایشون علاوه بر درس نخون بودن دانشگاه اشتباهی رو برای تحصیل انتخاب کرده بوده

میتونست دانشگاه کازان یا رودن یا بااومان یا ده تا دانشگاه دیگه تحصیل کنه که در عین حال که از لومونسف آسون گیرترن، همه شون از سطح علمی بالایی برخوردارن(همه ی این دانشگاها رنکینگشون از دانشگاه تهران و بهشتی بالاتره)

کشور روسیه بخاطر اقتصاد ضعیفی که داره دانشجو های زیادی رو از سراسر جهان میگیره ولی هیچ دانشگاهی بخاطر سود خودش دانشجو ها رو نمیندازه، اگرهم سخت گیری ای هست بخاطر حفظ سطح علمی خود دانشگاهه

ولی کلا به lnvoker توصیه ش نمیکنم چون گفت زبان فوق العاده قوی ای داره
تو بعضی دانشگاهای روسیه امکان تحصیل ب زبان انگلیسی هم هست ولی شما برای ارتباط با بیمار مجبورید زبان روسی رو هم فول بشید که برای کسی که انگلیسی ش خوبه خیلی اذیت کننده میشه(همینطور برای کسی که اول روسی یاد گرفته و بعد بخواد انگلیسی یاد بگیره) بخاطر بعضی حروف مشابه و شبه مشابه با تلفظ کاملا متفاوت

آخرین ویرایش:
بالا