• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی شخصیت‌ها و جغرافیای نغمه‌ای از یخ و آتش

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
وسعت حیرت‌انگیز دنیای نغمه‌ای از یخ و آتش چه در بعد شخصیت‌ها و چه در بعد مکان‌ها چیزی نیست که بتونیم به این راحتی‌ها از کنار اون رد بشیم.
در این دنیا از شخصیت‌های اصلی و فرعی داستانی گرفته تا حیوانات، کوه‌ها، دره‌ها، جنگل‌ها، بیابان‌ها، شهرها، قلعه‌ها و حتی شمشیرها داری اسم و تاریخ مخصوص به خودشون هستند.
در این تاپیک سعی میکنیم راجع به این موارد با هم بحث و تبادل نظر کنیم و هر بار با انتخاب یک شخصیت یا مکان سوالات و ابهامات پیرامون اون رو با کمک هم جواب بدیم.

asoiaf2.jpg
نگاره‌ای از ۳۲ شخصیت اصلی دنیای وستروس تنها تا کتاب چهارم!
میتونید برای تست حافظه ببینید اسم همه‌ی شخصیت‌ها رو یکجا بلدید یا نه؟! :د

برای شروع از کسی که مرتبا توسط کتاب بهش ارجاع و فلش‌بک داده میشه یعنی "رِیگار تارگریان" شروع میکنیم.

نام: ریگار تارگرین
لقب: شاهزاده‌ی دراگون استون
نوع شخصیت: فرعی
وضعیت در کتاب: غایب
خاندان: تارگریان
خانواده: بزرگترین پسر اریس دوم و وارث تاج و تخت - برادر ویسریس و دنریس
همسر: ایلیا مارتل
فرزندان: رینیس و ایگان
تولد: سال ۲۵۹ بعد از ورود ایگان در سامرهال
مرگ: سال ۲۸۳ بعد از ورود ایگان در تری دنت

The_World_of_Ice_Fire_George_R_R_Martin_226_1_.jpg
رِیگار تارگریان (Rhaegar Targaryen)
مثل تمام تارگریان‌ها رنگ موی ریگار هم نقره‌ای رنگه.

ریگار بزرگترین پسر اریس دوم(شاه دیوانه) و همینطور برادر ویسریس و دنریس بود.
ریگار قبل از شوالیه شدنش به شدت به کتاب و مطالعه علاقه‌مند و یکی از تفریحاتش چنگ نواختن بود ولی ناگهان در سن ۱۷ سالگی تصمیم گرفت که به یه مبارز تبدیل بشه.
طبق سنت تارگریان‌ها تمام شاهزاده‌ها با خواهران خودشون ازدواج میکردن ولی در اون زمان هنوز دنریس متولد و به سن قانونی نرسیده بود که این کار عملی بشه، برای همین ریگار با ایلیا مارتل از دورن ازدواج کرد.
ایلیا بسیار بیمار و ضعیف بود و بعد از زایمان دومش و تولد ایگان تقریبا مُرد.
از همین دوران بود که ریگار به لیانا استارک علاقه‌مند شد و بعدها با پیروز شدن در تورنومنت هانرهال و برنده شدن تاج رُز زمستانی و هدیه دادن اون به لیانا علاقه‌اش رو به اون به طور علنی ابراز کرد.
بعدها طی وقایعی که علتش مشخص نیست ریگار لیانا رو دزدید و شکنجه کرد و بعد از اون کشت و همین شد آغازگر قیام رابرت و پایان خاندان تارگرین.
ریگار سرانجام در نبرد تری‌دنت در حالی که رابرت رو زخمی هم کرده بود بوسیله ضربه‌ی چکش اون به روی سینه‌ش کشته شد.

و اما سوالات:

• اول از همه نظرتون رو راجع به ریگار بگید. و بگید که آیا ریگار رو شخصیتی مثبت میدونید یا منفی؟
  • چرا ریگار لیانا رو دزدید و بعد از اون کشت؟ مگه ریگار عاشق اون نبود؟
  • آیا ریگار از علاقه‌ی رابرت به لیانا باخبر بود؟
  • چرا ریگار مانع دیوانگی‌های پدرش نمی‌شد؟
  • و در آخر اینکه با توجه به جنایاتی که اریس و ریگار هردو مرتکب شدند آیا ریگار رو وارث برحق تاج و تخت میدونید یا نه؟

در کل هر صحبت و نظری درباره ریگار دارین بفرمایین.

پ.ن: امیدوارم من تنها شرکت کننده‌ی توی این موضوع نباشم و علی‌رغم خوانندگان کم این مجموعه، از این تاپیک استقبال بشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : بررسی شخصیت‌ها و جغرافیای نغمه‌ای از یخ و آتش

اول از همه نظرتون رو راجع به ریگار بگید. و بگید که آیا ریگار رو شخصیتی مثبت میدونید یا منفی؟
خب نمیشه گفت مثبت بود یا منفی. من خودم به شخصه خوشم نمیاد رو هیچ کدوم از شخصیتای این کتاب بگم مثبت یا منفی. شخصیت ها تلفیقی از کارهای خوب و بدن و اکثر مواقع فقط به فکر خودشون و آدمایی که دوسشون دارن هستن. البته بعضی افراد هستن که به راحتی میشه بهشون لقب مثبت یا منفی داد ولی بیشترشون مثل ریگار رو نمیشه لقبی بهش داد.

چرا ریگار لیانا رو دزدید و بعد از اون کشت؟ مگه ریگار عاشق اون نبود؟
خب چون عاشقش بود دزدیدش. چون میدونست که به خواست خودش نمیاد و قصد هم نداشت جواب نه بشنوه دزدیدش. این موضوع که کشتش هم مطمئنین درسته؟ تا جایی که من میدونم علت مرگش نامعلوم بود. ادارد در حال مرگ پیداش میکنه که بعد لیانا ازش یه قولی میگیره و این حرفا! :-"

آیا ریگار از علاقه‌ی رابرت به لیانا باخبر بود؟
به احتمال زیاد با خبر بوده. شاید اصن این موضوع یکی از دلایلی باشه که لیانا رو دزدید. البته مسلما خبر نداشت که رابرت به خاطر این قضیه قیام میکنه. البته اگه خبر هم داشت شاید بازم میدزدیدش. تا جایی که یادم میاد وقتی که در تورنمنت هارن حال برنده شد و اون تاج رز رو به لیانا داد، رابرت و لیانا نامزد بودند پس نمیتونه بی خبر بوده باشه.

چرا ریگار مانع دیوانگی‌های پدرش نمی‌شد؟
ریگار شخصیت تماما مثبتی نبود که حالا بخواد لطف کنه و جلوی پدرشو بگیره. فکر نکنم دیوانگی های ایریس زیاد شامل حال ریگار میشد.

و در آخر اینکه با توجه به جنایاتی که اریس و ریگار هردو مرتکب شدند آیا ریگار رو وارث برحق تاج و تخت میدونید یا نه؟
نه. :-"

• لایک
امتیازات: NEO
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از پــَـــرن :
چرا ریگار لیانا رو دزدید و بعد از اون کشت؟ مگه ریگار عاشق اون نبود؟
خب چون عاشقش بود دزدیدش. چون میدونست که به خواست خودش نمیاد و قصد هم نداشت جواب نه بشنوه دزدیدش. این موضوع که کشتش هم مطمئنین درسته؟ تا جایی که من میدونم علت مرگش نامعلوم بود. ادارد در حال مرگ پیداش میکنه که بعد لیانا ازش یه قولی میگیره و این حرفا! :-"

لیانا تو دستای ادارد میمیره ولی علت مرگش شکنجه‌های ریگار بوده که در نتیجه اینطور بر میاد که ریگار لیانا رو کشته.

به نقل از پــَـــرن :
آیا ریگار از علاقه‌ی رابرت به لیانا باخبر بود؟
به احتمال زیاد با خبر بوده. شاید اصن این موضوع یکی از دلایلی باشه که لیانا رو دزدید. البته مسلما خبر نداشت که رابرت به خاطر این قضیه قیام میکنه. البته اگه خبر هم داشت شاید بازم میدزدیدش. تا جایی که یادم میاد وقتی که در تورنمنت هارن حال برنده شد و اون تاج رز رو به لیانا داد، رابرت و لیانا نامزد بودند پس نمیتونه بی خبر بوده باشه.

تو تورنومنت هارن‌هال ریگار تاج رز رو در حالی به لیانا میده که برندون کنارش نشسته بود.
یعنی اینجا هم خبری از رابرت نبوده.
من بعید میدونم که ریگار چیزی از علاقه رابرت به لیانا میدونسته.
یعنی تو کتاب جایی به این مساله اشاره میشه؟

یه سوال دیگه هم پیش میاد البته و اونم اینه که آیا لیانا متقابلا به ریگار علاقه داشت؟
چون اونطور که به نظر میاد لیانا به اون شکل که رابرت اونو دوست داشت عاشقش نبود.

به نقل از پــَـــرن :
چرا ریگار مانع دیوانگی‌های پدرش نمی‌شد؟
ریگار شخصیت تماما مثبتی نبود که حالا بخواد لطف کنه و جلوی پدرشو بگیره. فکر نکنم دیوانگی های ایریس زیاد شامل حال ریگار میشد.

ریگار هرکی که بود، چه خوب چه بد، شخصیت عاقل و اهل تفکر و مطالعه‌ای بود و خیلی‌ها بخاطر همین مساله بهش احترام میذاشتن.
همچین آدم عاقلی قاعدتا باید بدونه که همیچین کارهایی در واقع جرقه‌ی شورش رو میزنه و عاقلانه نیست.
پس اینکه چرا مانع پدرش نمیشد همچنان برای من سواله. :-?

• لایک
امتیازات: Pan
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از NEO :
لیانا تو دستای ادارد میمیره ولی علت مرگش شکنجه‌های ریگار بوده که در نتیجه اینطور بر میاد که ریگار لیانا رو کشته.
فکر نمیکنم هیچ جای کتاب اومده باشه که علت مرگش شکنجه‌های ریگار باشه. من خودم مطمئن نبودم واسه همین رفتم نگاه کردم و اومده بود که لیانا وقتی ادارد پیداش کرد به دلایل نامعلومی غرق در خون بود.

به نقل از NEO :
تو تورنومنت هارن‌هال ریگار تاج رز رو در حالی به لیانا میده که برندون کنارش نشسته بود.
یعنی اینجا هم خبری از رابرت نبوده.
من بعید میدونم که ریگار چیزی از علاقه رابرت به لیانا میدونسته.
یعنی تو کتاب جایی به این مساله اشاره میشه؟

یه سوال دیگه هم پیش میاد البته و اونم اینه که آیا لیانا متقابلا به ریگار علاقه داشت؟
چون اونطور که به نظر میاد لیانا به اون شکل که رابرت اونو دوست داشت عاشقش نبود.
خب بالاخره وقتی نامزد میکنن کلی همه جا رو شلوغ میکنن معمولا! ممکنه لیانا به ریگار علاقه داشته باشه. کلا این طور که من شنیدم این قضیه ی ریگار و لیانا قراره تو کتابای بعدی بهش اشاره بشه و توضیح داده بشه. نقش کلیدی هم شاید داشت باشه حتی.

به نقل از NEO :
ریگار هرکی که بود، چه خوب چه بد، شخصیت عاقل و اهل تفکر و مطالعه‌ای بود و خیلی‌ها بخاطر همین مساله بهش احترام میذاشتن.
همچین آدم عاقلی قاعدتا باید بدونه که همیچین کارهایی در واقع جرقه‌ی شورش رو میزنه و عاقلانه نیست.
پس اینکه چرا مانع پدرش نمیشد همچنان برای من سواله.
کلا اینکه ریگار چجور آدمی بود روایت زیاد هست. البته جرقه ی شورش هم تا حد زیادی تقصیر خودش بود. درسته که کارای ایریس خیلی همه رو عاصی کرده و کلا آماده ی شورش کرده بود ولی چیزی که جرقه ی اصلی رو زد دزدیدن لیانا بود که باعث شد رابرت شورشو راه بندازه.

Elnaznazari

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان
شهر
زنجان
وسعت حیرت‌انگیز دنیای نغمه‌ای از یخ و آتش چه در بعد شخصیت‌ها و چه در بعد مکان‌ها چیزی نیست که بتونیم به این راحتی‌ها از کنار اون رد بشیم.
در این دنیا از شخصیت‌های اصلی و فرعی داستانی گرفته تا حیوانات، کوه‌ها، دره‌ها، جنگل‌ها، بیابان‌ها، شهرها، قلعه‌ها و حتی شمشیرها داری اسم و تاریخ مخصوص به خودشون هستند.
در این تاپیک سعی میکنیم راجع به این موارد با هم بحث و تبادل نظر کنیم و هر بار با انتخاب یک شخصیت یا مکان سوالات و ابهامات پیرامون اون رو با کمک هم جواب بدیم.

asoiaf2.jpg

نگاره‌ای از ۳۲ شخصیت اصلی دنیای وستروس تنها تا کتاب چهارم!
میتونید برای تست حافظه ببینید اسم همه‌ی شخصیت‌ها رو یکجا بلدید یا نه؟! :د

برای شروع از کسی که مرتبا توسط کتاب بهش ارجاع و فلش‌بک داده میشه یعنی "رِیگار تارگریان" شروع میکنیم.

نام: ریگار تارگرین
لقب: شاهزاده‌ی دراگون استون
نوع شخصیت: فرعی
وضعیت در کتاب: غایب
خاندان: تارگریان
خانواده: بزرگترین پسر اریس دوم و وارث تاج و تخت - برادر ویسریس و دنریس
همسر: ایلیا مارتل
فرزندان: رینیس و ایگان
تولد: سال ۲۵۹ بعد از ورود ایگان در سامرهال
مرگ: سال ۲۸۳ بعد از ورود ایگان در تری دنت

The_World_of_Ice_Fire_George_R_R_Martin_226_1_.jpg

رِیگار تارگریان (Rhaegar Targaryen)
مثل تمام تارگریان‌ها رنگ موی ریگار هم نقره‌ای رنگه.

ریگار بزرگترین پسر اریس دوم(شاه دیوانه) و همینطور برادر ویسریس و دنریس بود.
ریگار قبل از شوالیه شدنش به شدت به کتاب و مطالعه علاقه‌مند و یکی از تفریحاتش چنگ نواختن بود ولی ناگهان در سن ۱۷ سالگی تصمیم گرفت که به یه مبارز تبدیل بشه.
طبق سنت تارگریان‌ها تمام شاهزاده‌ها با خواهران خودشون ازدواج میکردن ولی در اون زمان هنوز دنریس متولد و به سن قانونی نرسیده بود که این کار عملی بشه، برای همین ریگار با ایلیا مارتل از دورن ازدواج کرد.
ایلیا بسیار بیمار و ضعیف بود و بعد از زایمان دومش و تولد ایگان تقریبا مُرد.
از همین دوران بود که ریگار به لیانا استارک علاقه‌مند شد و بعدها با پیروز شدن در تورنومنت هانرهال و برنده شدن تاج رُز زمستانی و هدیه دادن اون به لیانا علاقه‌اش رو به اون به طور علنی ابراز کرد.
بعدها طی وقایعی که علتش مشخص نیست ریگار لیانا رو دزدید و شکنجه کرد و بعد از اون کشت و همین شد آغازگر قیام رابرت و پایان خاندان تارگرین.
ریگار سرانجام در نبرد تری‌دنت در حالی که رابرت رو زخمی هم کرده بود بوسیله ضربه‌ی چکش اون به روی سینه‌ش کشته شد.

و اما سوالات:

• اول از همه نظرتون رو راجع به ریگار بگید. و بگید که آیا ریگار رو شخصیتی مثبت میدونید یا منفی؟
  • چرا ریگار لیانا رو دزدید و بعد از اون کشت؟ مگه ریگار عاشق اون نبود؟
  • آیا ریگار از علاقه‌ی رابرت به لیانا باخبر بود؟
  • چرا ریگار مانع دیوانگی‌های پدرش نمی‌شد؟
  • و در آخر اینکه با توجه به جنایاتی که اریس و ریگار هردو مرتکب شدند آیا ریگار رو وارث برحق تاج و تخت میدونید یا نه؟

در کل هر صحبت و نظری درباره ریگار دارین بفرمایین.

پ.ن: امیدوارم من تنها شرکت کننده‌ی توی این موضوع نباشم و علی‌رغم خوانندگان کم این مجموعه، از این تاپیک استقبال بشه.
سلام
دلیل مرگ لیانا و خونی که توش بوده بخاطر زایمان بوده. ریگار اونو دوست داشت و حتی یه فرضیه قوی هست که لیانا هم اونو دوست داشته و با هم فرار کردن.
من به غیر از رابرت که عشقشو دزدیده بودن کسی رو ندیدم که از ریگار بد بگه.

بالا