• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جایی برای blogger ها و blogreader ها

کدومو بیشتر ترجیح میدی؟

• وبلاگ ها

رای‌ها: 13 81.3%
  • صفحات اجتماعی

رای‌ها: 2 12.5%
  • هر دو

رای‌ها: 1 6.3%

• رای‌دهندگان
    16
  • شروع کننده موضوع

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
این روزا با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و جذابیتاش، تعداد خواننده های وبلاگ خیلی خیلی کم شده. البته با توجه به همون فراگیر شدن اینترنت میشه گفت نسبت بلاگ های به درد بخوری که به صرف وقت آدم بیارزنم به تعداد کل وبلاگ های موجود به شدت پایین اومده.:|
از اونجایی که جای خاصی برای باز کردن این تاپیک پیدا نکردم، همین جا بازش می کنم.:-"
چون به نظرم معرفی وبلاگ های به درد بخور و جالبی که شما ممکنه دنبالشون کنین یا حتی خودتون داشته باشین، فرقی با معرفی چن تا کتاب یا مجله خوب نداره. یه وبلاگ خوب به همون اندازه می تونه الهام بخشه آدم برای زندگی به سبک های جدید باشه، می تونه ارتباطات آدمو با افراده شبیه به خودش بیشتر کنه یا حتی در های جدیدی رو به روی آدم برای یادگیری و جسارت کردن باز کنه.
در کنار همه این ها فکر می کنم دنبال کردن وبلاگ خاصیت باتلاقیه شبکه های اجتماعی رو هم نداره! چون توی این شبکه ها لینک ها به خارج از شبکه شون بسیار بسیار کمه. به طوری که شما مرتبا از صفحه ای به صفحه دیگه سر می خورید و مورد هجوم تنوع بیش از حد نیاز اطلاعات و سوژه ها قرار می گیرید. (البته این یه نظر کاملا شخصیه و قرار نیست برای همه درست باشه!) درست مثل یه اتاق پر از نویز های مختلف که فرصت شنیدن و گفتن با محتوی رو از آدم می گیره و تنها چیزی که به آدم میده، عدم تمرکزه. اما در محیط یه وبلاگ شما این فرصتو دارید که تماما و با دقت و سکوت کافی به حرفای کسی که فک می کنید به شما نزدیک تره، گوش بدید. یا اینکه برعکس، به دور از هیاهوی قضاوت ها و تاثیرپذیری های شبکه های مجازی، می تونید خوده واقعی تونو ابراز کنید و خودتونو بهتر بشناسید.>:D<
برای شروع چن تا از وبلاگایی که دنبال می کنمو معرفی می کنم، امید به آنکه مثمر (املا؟!) به ثمر واقع گردد:D:
وبلاگ سیزدهم از ارشاد نیکخواه
روزنوشته های محمدرضا شعبانعلی
وبلاگ سبکتر
وبلاگ امین آرامش (بخش کار نکن واقعا جالبه)
وبلاگ صدرا علی آبادی
Becoming minimalist
Bloop animation

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
وبلاگ خوندن زیاد خوشم نمیاد /:
ترجیح میدم بنویسم!
یه وبلاگ داشتم با حداقل 200 تا دنبال کننده بعد بلاگفا خراب شد وبلاگم پرید :| هنوزم حسرتشو میخورم :|
ولی این کافه خرداد خوبه.متناش رو میشه به عنوان ادبی تلقی کرد :-"

• شروع کننده موضوع

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
ترجیح میدم بنویسم!
یه وبلاگ داشتم با حداقل 200 تا دنبال کننده بعد بلاگفا خراب شد وبلاگم پرید :| هنوزم حسرتشو میخورم :|
ولی این کافه خرداد خوبه.متناش رو میشه به عنوان ادبی تلقی کرد :-"
مرسی بابت معرفیت :) اما منظور من از وبلاگ صرفا خوندن یا نوشتن ادبی نبود. مثلا از بین همونایی که خودمم گفتم هر کدوم درباره یه موضوع به خصوص که دغدغه شخصیشونه می نویسن که ممکنه خیلی خیلی با هم فرق داشته باشن. مثلا یکی از سفراش میگه یکی از دغدغه های سیاسی یا اقتصادیش و خلاصه هر کدوم به یه منظور:D

• شروع کننده موضوع

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
ترجیح میدم بنویسم!
یه وبلاگ داشتم با حداقل 200 تا دنبال کننده بعد بلاگفا خراب شد وبلاگم پرید :|
چرا از وردپرس استفاده نمی کنی؟ یه سری امکانات رایگانم برای بلاگرای معمولی داره البته من خودم هنوز استفاده نکردم ولی یه نگا بنداز شاید خواستی دوباره شروع کنی به نوشتن :D

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
یک سوال مگه وردپرس فیلتر نیست؟ :-"

• شروع کننده موضوع

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
یک سوال مگه وردپرس فیلتر نیست؟ :-"
به نظرت اگه فیلتر باشه این همه وردپرس کار تو ایران بیکار نمیشن؟! :D
در ضمن سایتای زیادی هستن که تو همین ایران خودمون از قالبای وردپرس استفاده می کنن :D
یه سر به wordpress.org بزن

آخرین ویرایش:

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام
چه تاپیک خوبی.
از این وبلاگ هایی که معرفی کردید، من شعبانعلی و صدرا رو تقریبن هر روز چک میکنم. علاوه بر اینا وبلاگ امیر تقوی رو هم مرتب میخونم. و البته وبلاگ دو تا از دوستای نزدیکم. و با این که دارم مخابرات میخونم و در مورد تکنولوژی مینویسم، کار میکنم و مطالعه میکنم، اما گوشیم ساده س و بجز سمپادیا توی هیچ شبکه اجتماعی دیگه ای عضو نیستم.
خودمم بیش تر از 5 ساله که وبلاگ نویسی میکنم. چند ماهیه که کوچ کردم به یه آدرس دیگه و البته هنوز فرصت نشده نوشته های قبلی رو منتقل کنم.
من حقیقتن وبلاگ نویسی رو توصیه میکنم. (اگه دلیل خواستید، سر فرصت مینویسم که چرا.) خب طبیعیه که اوایل سختتونه و نوشته هاتون خوب نمیشه و... ولی شروع کنید به نظرم.
برای شروع هم میتونید از سرویس بیان استفاده کنید. به نسبت بلاگفا و این ها به مراتب بهتر و حرفه ای تره. وردپرس بهتر هست، اما یکم دردسر داره و به نظرم برای کسی که تا حالا ننوشته، شروع کردن از وردپرس ضروری نیست.

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
بلاگ معرفی میکنین لینکشم بذارین لطفا.:-"
@619 میدونم گوگل هست ولی شما لینکا رو بذارین-_-

آخرین ویرایش:

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
اول از همه مرسی برای تاپیک. واقعا تاپیک خوبی هستش این تاپیک.
دوم، ببینید نوشتن یه هنره. نویسنده‌ها با نوع به کار بردن کلمه‌ها و چینش درست و خلاقانه اونها کنار هم یه اثر هنری به نظر من خلق می‌کنن.
حتما یه بخشی از وقتی که توی اینترنت می‌گذرونید رو به این موضوع اختصاص بدید که واقعا لذت بخشه.
این وبلاگ‌ها یه سری وبلاگ خیلی خوب هستن که من واقعا دوستشون داشتم و دارم.
و صد البته فیلتر هستن. :))
وبلاگ پرنده نیمه خودکار
وبلاگ مرا فرانسوی ببوس.
وبلاگ دختر بودن
وبلاگ 3روز پیش
وبلاگ هم‌فیلم‌بینی
وبلاگ مستربکس
وبلاگ اتاق‌ خواب یه پسر دویست تومنی.
×من باز هم این پست رو آپدیت میکنم.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
نوشتن همیشه جزو علایق من بوده و هست اما احساس می کنم که شاید هنوز برای انتشار نوشته هام به صورت عمومی آماده نباشم. یکی از دلایلش پیوند زیادیه که نوشته های من با مسایل شخصی و روزمره زندگیم دارن و خب شاید برای نوشتن در وبلاگ مناسب نباشه. از طرفی من هنوز در حال یادگیری و خودشناسیم و هر روز در حال تغییر :\ پس فکر نمی کنم بتونم با یک هدف واحد یا حتی افق روشن شروع به وبلاگ نویسی کنم. نوشتن عادت منه اما برای وبلاگ نویسی ترجیح میدم زمان بیشتری به خودم بدم.(البته نمی دونم این فکر به جور کمال گرایی مخربه یا یه تصمیم عاقلانه!) اما باز هم ممنون از توصیه تون. درضمن درباره کاربردی بودن یا نبودن دروس رشته کامپیوتر توضیح بیشتری می خوام اگر امکانش باشه (با کمی عجله چون سال بعد برای من سال ورود به دانشگاس) @619

• لایک
امتیازات: MSA

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام
نوشتن همیشه جزو علایق من بوده و هست اما احساس می کنم که شاید هنوز برای انتشار نوشته هام به صورت عمومی آماده نباشم. یکی از دلایلش پیوند زیادیه که نوشته های من با مسایل شخصی و روزمره زندگیم دارن و خب شاید برای نوشتن در وبلاگ مناسب نباشه. از طرفی من هنوز در حال یادگیری و خودشناسیم و هر روز در حال تغییر :\ پس فکر نمی کنم بتونم با یک هدف واحد یا حتی افق روشن شروع به وبلاگ نویسی کنم. نوشتن عادت منه اما برای وبلاگ نویسی ترجیح میدم زمان بیشتری به خودم بدم.(البته نمی دونم این فکر به جور کمال گرایی مخربه یا یه تصمیم عاقلانه!) اما باز هم ممنون از توصیه تون. درضمن درباره کاربردی بودن یا نبودن دروس رشته کامپیوتر توضیح بیشتری می خوام اگر امکانش باشه (با کمی عجله چون سال بعد برای من سال ورود به دانشگاس) @619
شروع کن. لزومن قرار نیست لینک وبلاگتو به کسی بدی یا همه جا پخشش کنی. چند تا مطلب بنویس. بعد به مرور زمان و خیلی محتاطانه، میتونی به بعضی افراد لینک بدی. (به مرور پیداشون میکنی) بعدشم. همیشه میشه نوشته ها رو پاک کرد... همیشه میشه وبلاگ نو ساختت ... همیشه میشه مبهم نوشت که کسی متوجه جزئیات نشه. حتا میشه پسورد گذاشت رو بعضی از مطالب. ولی امروز شروع کنی، بهتر از فرداس به نظرم.
داری از سال بعد صحبت میکنی فرزندم؟ من فردا امتحان دارم و هنوز عجله ای برای خوندن ندارم :)) ولی چشم. حتمن در اولین فرصت مینویسم. (در حالت خوشبینانه هفته بعد، بدبینانه تا آخر خرداد)

• شروع کننده موضوع

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
شروع کن. لزومن قرار نیست لینک وبلاگتو به کسی بدی یا همه جا پخشش کنی. چند تا مطلب بنویس. بعد به مرور زمان و خیلی محتاطانه، میتونی به بعضی افراد لینک بدی. (به مرور پیداشون میکنی) بعدشم. همیشه میشه نوشته ها رو پاک کرد... همیشه میشه وبلاگ نو ساختت ... همیشه میشه مبهم نوشت که کسی متوجه جزئیات نشه. حتا میشه پسورد گذاشت رو بعضی از مطالب. ولی امروز شروع کنی، بهتر از فرداس به نظرم.
داری از سال بعد صحبت میکنی فرزندم؟ من فردا امتحان دارم و هنوز عجله ای برای خوندن ندارم :)) ولی چشم. حتمن در اولین فرصت مینویسم. (در حالت خوشبینانه هفته بعد، بدبینانه تا آخر خرداد)
منظورم از سال بعد اینه که تا یک ماه و نیمه دیگه کنکور دارم. (و اگر یک دقیقه نودیه خوب تو عمرت دیده باشی به جریت می تونم بگم اون منم :D:D:D که البته توضیحات بیشترو باید از اطرافیان شنید چرا که اونا با سوز و گداز بیشتری از عمق فاجعه من خواهند گفت...>:D<)

• لایک
امتیازات: MSA
بالا