• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
خب نتایج مدارس امریکایی رو که دارید اون رو مطالعه کنید
ببین، "هر" نتیجه و آمار ـی قابلِ استناد نیست. خیلی بستگی به موسسه ای داره که اون آمارگیری رو انجام می‌ده، و خیلی بیشتر به افرادی بستگی داره که اون داده‌ها رو بررسی می‌کنن! بارِها دیدیم که از داده‌هایِ یکسان، نتایجِ مختلفی گرفته شده!
در نتیجه واقعاً به این سادگی ـم نیست که با یه سرچ، بخوای همچین مقایسه‌ای بینِ مدارسِ ایران و امریکا، انجام بدی.
بابا جامعه ایران رو شما دارید می‌بینید همینکه خیابون ها مختلط هست کافیه
خُب باید رو فرهنگِ جامعه کار کرد...
و گرنه می‌خوای تونِل بزنیم؛ ورودیِ بانوان، ورودیِ آقایان؟ به صورتِ تفکیک شده؟ :-

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
خب نتایج مدارس امریکایی رو که دارید اون رو مطالعه کنید
بابا جامعه ایران رو شما دارید می‌بینید همینکه خیابون ها مختلط هست کافیه:D البته این شوخی بود:D
بازم تکرار میکنم، مگه فقط مدارس آمریکا مختلطن ؟ با استدلال شما تجاوز بین دانش آموزا تو ایران باید از همه دنیا کم تر باشه ...

ناتانائیل

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱(حاج ترابی)
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
ببین، "هر" نتیجه و آمار ـی قابلِ استناد نیست. خیلی بستگی به موسسه ای داره که اون آمارگیری رو انجام می‌ده، و خیلی بیشتر به افرادی بستگی داره که اون داده‌ها رو بررسی می‌کنن! بارِها دیدیم که از داده‌هایِ یکسان، نتایجِ مختلفی گرفته شده!
در نتیجه واقعاً به این سادگی ـم نیست که با یه سرچ، بخوای همچین مقایسه‌ای بینِ مدارسِ ایران و امریکا، انجام بدی.

خُب باید رو فرهنگِ جامعه کار کرد...
و گرنه می‌خوای تونِل بزنیم؛ ورودیِ بانوان، ورودیِ آقایان؟ به صورتِ تفکیک شده؟ :-
بزرگوار خوبه نوشتم برای شوخی خیابون رو گفتم ها تازه در ادامه هم گفتم که اگه زمینه عقلی یا بهتر از اون دینی وارد بشه اشکالی نداره

بازم تکرار میکنم، مگه فقط مدارس آمریکا مختلطن ؟ با استدلال شما تجاوز بین دانش آموزا تو ایران باید از همه دنیا کم تر باشه ...
اینو برا مثال گفتن آخه داداش تو ایران یکسری هستن که بگی امریکا فک میکنن گفتی مدینه فاضلهP:<

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من چندین بار تذکر دادم پست متوالی ندین، چرا رعایت نمی کنید؟
+ یه سری چیزا بین ما و کسایی که اعتقادات دیگه ای دارن مشترکه، یه سری چیزا هم نه. پس شما نمی تونید به این روابط اشکالی وارد کنید. و یا نمی تونید بگید چون y,xکنترلی رو خودم
ش نداره مختلط نباشه. اگه آمار روابط بالاست توی اون جامعه این معنی فساد نمیده، تعریف فرهنگشونه که رابطه نداشتن ارزش نیست و کسی که رابطه نداشته رو خیلی پاکدامن و ... فرض نمی کنن. اگه فیلم های اصیلشون رو ببینین نه اونایی که خیلی افراطی هستن متوجه این قضیه میشین.
اگه معتقد هستین که خدا به آدم اختیار و انتخاب داده، پس کنترل این مسائل چیزیه که باید رعایتش کنید. اگر هم کسی نیست باید به حدود روابط با هر فرد احترام بذاره، و تا اونو رعایت کنه شما نمی تونین اشکال بگیرین، یعنی می تونین ولی توجیه عقلانی و یا دینی ندارید براش. ضمنا شاید نامربوط باشه ولی خالی از لطف نیست. تقوا یعنی در معرض گناه قرار بگیرید و خودتونو حفظ کنید، نه اینکه همه چیز محدود باشه که به گناه نیفتین و من هنوز متوجه نشدم این جمله چه معنیی داره. پس اگه قراره از دین استفاده بشه از همه ی دستورات باید تبعیت کرد، نه مواردی که نظر شخصی رو تایید کنه، اونم در صورتیکه برداشت فرده نه واقعیت. آزادی خواسته های هر کس نباید باعث محدودیت کس دیگه ای باشه. این بدیهیه حالا بعضیا بهش اعتقادی ندارن متاسفانه.
راه حل روابطی که شما بد می دونین محدودیت و جداسازی نیست. این باعث نمیشه بعدا که وارد جامعه میشن بیشتر به گناه بیفتن؟! وقتی بیش از حد و غیر منطقی محدودیت تعیین میشه بعضیا برای آزادی که بیش از حد معموله حریص تر میشن. این خطر جدی تریه تا مختلط بودن.
این برای من حداقل غیر قابل قبوله کسی فکر کنه هیچ وقت نمی تونه رو خودش کنترل داشته باشه.
اینکه اقلیت جامعه به خاطر اکثریت نادیده گرفته باشن درست نیست. برای همین باید از روشایی استفاده بشه و برنامه ای بریزن که متعادل باشه و مشترک.
واقعیت این چیزایی که ذکرشده نیستن و اگر واقعیت یه غلط رایجه نباید بهش استناد کرد و ادامه ش داد.
میشه متمدن زندگی کرد. منظورم تقلید صرف از فرهنگای دیگه نیست. منظورم توجه به ارزشای انسانیه، نه غرایز و توجه محض بهشون.
و یه سوال، متظرتون از زمینه عقلی چیه؟

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
من چندین بار تذکر دادم پست متوالی ندین، چرا رعایت نمی کنید؟
+ یه سری چیزا بین ما و کسایی که اعتقادات دیگه ای دارن مشترکه، یه سری چیزا هم نه. پس شما نمی تونید به این روابط اشکالی وارد کنید. و یا نمی تونید بگید چون y,xکنترلی رو خودم
ش نداره مختلط نباشه. اگه آمار روابط بالاست توی اون جامعه این معنی فساد نمیده، تعریف فرهنگشونه که رابطه نداشتن ارزش نیست و کسی که رابطه نداشته رو خیلی پاکدامن و ... فرض نمی کنن. اگه فیلم های اصیلشون رو ببینین نه اونایی که خیلی افراطی هستن متوجه این قضیه میشین.
اگه معتقد هستین که خدا به آدم اختیار و انتخاب داده، پس کنترل این مسائل چیزیه که باید رعایتش کنید. اگر هم کسی نیست باید به حدود روابط با هر فرد احترام بذاره، و تا اونو رعایت کنه شما نمی تونین اشکال بگیرین، یعنی می تونین ولی توجیه عقلانی و یا دینی ندارید براش. ضمنا شاید نامربوط باشه ولی خالی از لطف نیست. تقوا یعنی در معرض گناه قرار بگیرید و خودتونو حفظ کنید، نه اینکه همه چیز محدود باشه که به گناه نیفتین و من هنوز متوجه نشدم این جمله چه معنیی داره. پس اگه قراره از دین استفاده بشه از همه ی دستورات باید تبعیت کرد، نه مواردی که نظر شخصی رو تایید کنه، اونم در صورتیکه برداشت فرده نه واقعیت. آزادی خواسته های هر کس نباید باعث محدودیت کس دیگه ای باشه. این بدیهیه حالا بعضیا بهش اعتقادی ندارن متاسفانه.
راه حل روابطی که شما بد می دونین محدودیت و جداسازی نیست. این باعث نمیشه بعدا که وارد جامعه میشن بیشتر به گناه بیفتن؟! وقتی بیش از حد و غیر منطقی محدودیت تعیین میشه بعضیا برای آزادی که بیش از حد معموله حریص تر میشن. این خطر جدی تریه تا مختلط بودن.
این برای من حداقل غیر قابل قبوله کسی فکر کنه هیچ وقت نمی تونه رو خودش کنترل داشته باشه.
اینکه اقلیت جامعه به خاطر اکثریت نادیده گرفته باشن درست نیست. برای همین باید از روشایی استفاده بشه و برنامه ای بریزن که متعادل باشه و مشترک.
واقعیت این چیزایی که ذکرشده نیستن و اگر واقعیت یه غلط رایجه نباید بهش استناد کرد و ادامه ش داد.
میشه متمدن زندگی کرد. منظورم تقلید صرف از فرهنگای دیگه نیست. منظورم توجه به ارزشای انسانیه، نه غرایز و توجه محض بهشون.
و یه سوال، متظرتون از زمینه عقلی چیه؟
واقعا توضيح كاملي بود و من حرف ديگه اي در مورد منطقي بدون فراهم بدون هر دو حالت ندارم.......

فقط يك مسئله اي مطرح شد تحت عنوان ميزان روابط ميان دختر و پسر ها كه ادعا شد كه اتفاقا زياد هم هست و كم نيست. طبق قوانين كشور:
١. از تشكيل كلاس هاي مختلط در آموزشگاه هاي فرهنگي هنري جلوگيري مي شوط مگر در شرايط خاص (اين قانون به ويژه در شهرستان ها اجراء ميشه حتي اگر در تهران اينطور نيست. حداقل اون سه چهار تا شهرستاني كه من به طور مستقيم اطلاع دارم)
٢. نيروهاي انتظامي و بسيج هم دختر و پسراي توي پارك رو جمع مي كنند يا دستگير
آماري ندارم از اينكه سطح روابط چقدره ولي با اين شرايط در خيلي از نقاط كشور (از جمله شهرستاني كه خود من بودم) رابطه اي كه شما ميگيد در سطح اينه كه چند تا انسان كه حجاب دارند رو توي خيابان ديديم و از وجود انسان هايي به عنوان دختر اطلاع داريم و تحت همين شرايط رابطه بين دختر و پسر تبديل به يك متلك توي خيابان ميشه....

و يك نكته : ما إنسان هستيم نه زامبي س.س (برگرفته از مازيمون)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خجالت نمی کشین میگین قرص بارداری پخش شه و ذهن میره طرف ضربدر ضربدر ضربدر ؟
خب میتونین بگین "من" نمی تونم جلوی خودمو بگیرم و باید قرص پخش شه.من با این که ذهن تمرکز کامل روی درس رو از دست میده موافقم ولی اینکه ذهن همه میره طرف اون چیزا واقعا چرته :|
یه نکته: چرا فقط مدارس آمریکا رو مثال میزنید؟ اول اینکه تو همه ایالت های آمریکا در این حد روابط جنسی زیاد نیست و صرفا تو چند تا ایالت باشه شاید :| دوم اینکه بهتر نیست اروپا رو مثال بزنیم؟ چون من به شخصه آمریکا رو از نظر فرهنگی زیاد بالاتر از خودمون نمیبینم :-"
در ضمن این اختلاط واقعا کم کم داره اجرا میشه ها! همین کلاس زبان خودم قبلا مختلط بود :-" ولی من به شخصه تک جنسیتی رو ترجیح میدم.بهتر نیست جای دیگه تعامل یاد گرفته شه؟ مخصوصا تو ایران که عمده هدف مدارس تحصیله.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
خجالت نمی کشین میگین قرص بارداری پخش شه و ذهن میره طرف ضربدر ضربدر ضربدر ؟
خب میتونین بگین "من" نمی تونم جلوی خودمو بگیرم و باید قرص پخش شه.من با این که ذهن تمرکز کامل روی درس رو از دست میده موافقم ولی اینکه ذهن همه میره طرف اون چیزا واقعا چرته :|
یه نکته: چرا فقط مدارس آمریکا رو مثال میزنید؟ اول اینکه تو همه ایالت های آمریکا در این حد روابط جنسی زیاد نیست و صرفا تو چند تا ایالت باشه شاید :| دوم اینکه بهتر نیست اروپا رو مثال بزنیم؟ چون من به شخصه آمریکا رو از نظر فرهنگی زیاد بالاتر از خودمون نمیبینم :-"
در ضمن این اختلاط واقعا کم کم داره اجرا میشه ها! همین کلاس زبان خودم قبلا مختلط بود :-" ولی من به شخصه تک جنسیتی رو ترجیح میدم.بهتر نیست جای دیگه تعامل یاد گرفته شه؟ مخصوصا تو ایران که عمده هدف مدارس تحصیله.
اگر شما از رابطه با جنس مخالف پرهیز می کنین دلیلتون چیه برای این کار؟
اگه یکم فرهنگشونو تو منابع غیر فارسی و بدون جهت گیری مطالعه کنین می بینین این خبرایی که گفتین نیست. پذیرفتن این مسئله شخصیه و قوانینی با این اساس وضع کردن... حالا نمیشه گفت صد درصد درسته یا غلط. و کسی که استفاده کرده منظورش این نبوده احتمالا.
بد نیست اگه هر کس بگه چرا مختلط و چرا جدا. حداقل میشه نقطه نظرات رو جمع کرد و روشون بحث کرد.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اگر شما از رابطه با جنس مخالف پرهیز می کنین دلیلتون چیه برای این کار؟ وقت گیره و تمرکزم به هم میخوره
اگه یکم فرهنگشونو تو منابع غیر فارسی و بدون جهت گیری مطالعه کنین می بینین این خبرایی که گفتین نیست. پذیرفتن این مسئله شخصیه و قوانینی با این اساس وضع کردن... حالا نمیشه گفت صد درصد درسته یا غلط. و کسی که استفاده کرده منظورش این نبوده احتمالا. http://www.thedailybeast.com/articles/2015/07/22/american-teens-are-waiting-to-have-sex.html
بد نیست اگه هر کس بگه چرا مختلط و چرا جدا. حداقل میشه نقطه نظرات رو جمع کرد و روشون بحث کرد.
مختلط واسه این که کسایی که می خوان روابط اجتماعیشون از همون اوایل زندگیشون شکل بگیره.تک جنسیتی واسه افرادی مثل من که عجله ای ندارن و فعلا ترجیح میدن استفاده های دیگه ای از این سن بکنن.

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
بهبهان
بحث خیلی جالبیه که چند از زنگ های مدرسه مارو گرفته(سخنرانش خودم بودم)
نگاه کنین دوستان
این یه بحث فرهنگیه و به قول یکی از دوستای من درست شدن و اصلاح فرهنگ کار یک قرنه نه یک سال دوسال
تو جامعه ی ما که تقریبا از هزارو سیصد سال پیش زن و مرد جدا بودن نمیشه یروزه مدارسو مختلط کرد چرا؟؟
چون دختری پسری که تا الان همو ندیدن وقتی می بینن جوگیر میشن
اشکال هم از خودمونه که باعث این کار شدیم
از پست های دوستانم پیداست که همه گفتن این بدرد ایران نمیخوره ولی از نظر من باید فرهنگ سازی بشه.باید عقاید نسل ما عوض بشه تا ما برای نسل ایندمون یه کاری کنیم که مثل خودمون تو این زندان تک جنسیتی نسوزم.
یه نفر می گفت که تو آمریکا الان پدر و مادرا دارن بچه هارو تو مدارس تک جنسیتی ثبت نام می کنن
در جواب باید بگم که نه فرهنگ غرب صد در صد جواب میده (آزادی زیاد از حد) و نه فرهنگ ما (محدودیت بیش از حد).
نه مثل غرب که طرف تا بزرگ بشه با صد نفر رابطه داره و بعد از ازدواجم همینطور .
نه مثل اینجا که خیلیا فکر می کنن نگاه به جنس مخالف باعث بدبختیه و فساد.
از نظر من اگه دختر و پسرا تو یه جامعه با هم رشد کنن و از سنین کم
بزرگ که شدن هیچ مشکلی پیش نمیاد
ولی الان پسرایه ما (تاکیدم رو پسراس چون خودم پسرم و دیدم) یه دخترو وقتی می بینن هیچ شناختی جز اندامش ندارن و این میشه که بچه های مدرسه ما از دخترا فقط به عنوان یه ابزار جنسی یاد میکنن(البته این به بحث حجاب هم بر میگرده که من تا حدودی باهاش مخالفم)
اما همین کلاس ما اگه از اول مختلط بود باعث میشد که ذهن خیلیا آلوده نشه و در ضمن در اینده تو زندگیشون بفهمن یه دختر چه نیازایی داره و اصلا اخلاق دخترا چجوریه و موقع ازدواجم یه شناخت نسبی از دخترای محیط اطرافشون داشته باشن.
در ضمن باعث میشه چون پسرا منطقی ان و دخترا احساسی این دو حس ترکیب بشه و یه شناخت که باعث شکوفا شدن جامعه بشه به دو جنش دست بده.

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بحث خیلی جالبیه که چند از زنگ های مدرسه مارو گرفته(سخنرانش خودم بودم)
نگاه کنین دوستان
این یه بحث فرهنگیه و به قول یکی از دوستای من درست شدن و اصلاح فرهنگ کار یک قرنه نه یک سال دوسال
تو جامعه ی ما که تقریبا از هزارو سیصد سال پیش زن و مرد جدا بودن نمیشه یروزه مدارسو مختلط کرد چرا؟؟
چون دختری پسری که تا الان همو ندیدن وقتی می بینن جوگیر میشن
اشکال هم از خودمونه که باعث این کار شدیم
یه نفر می گفت که تو آمریکا الان پدر و مادرا دارن بچه هارو تو مدارس تک جنسیتی ثبت نام می کنن
در جواب باید بگم که نه فرهنگ غرب صد در صد جواب میده (آزادی زیاد از حد) و نه فرهنگ ما (محدودیت بیش از حد)
از نظر من اگه دختر و پسرا تو یه جامعه با هم رشد کنن و از سنین کم
بزرگ که شدن هیچ مشکلی پیش نمیاد
ولی الان پسرایه ما (تاکیدم رو پسراس چون خودم پسرم و دیدم) یه دخترو وقتی می بینن هیچ شناختی جز اندامش ندارن و این میشه که بچه های مدرسه ما از دخترا فقط به عنوان یه ابزار جنسی یاد میکنن(البته این به بحث حجاب هم بر میگرده که خودم بعدا یه تاپیک میزنم چون باهاش مخالفم)
اما همین کلاس ما اگه از اول مختلط بود باعث میشد که ذهن خیلیا آلوده نشه و در ضمن در اینده تو زندگیشون بفهمن یه دختر چه نیازایی داره و اصلا اخلاق دخترا چجوریه و موقع ازدواجم یه شناخت نسبی از دخترای محیط اطرافشون داشته باشن.
در ضمن باعث میشه چون پسرا منطقی ان و دخترا احساسی این دو حس ترکیب بشه و یه شناخت که باعث شکوفا شدن جامعه بشه به دو جنش دست بده.
آقا ترمز ترمز :D خیلی معلومه که "اصلا" پست هارو نخوندی.پستارو بخون.تاپیک حجابم هست.برو اونارم بخون.:*

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
شهر
بهبهان
آقا ترمز ترمز :D خیلی معلومه که "اصلا" پست هارو نخوندی.پستارو بخون.تاپیک حجابم هست.برو اونارم بخون.:*
من تو این انجمن تاز وارد شدم اگه تاپیک حجاب هست که چه بهتر
ولی نظرمو گفتم
چون جامعه پسر اطراف خودمو می بینم
اونم ویرایش کردم

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
دوستان جوري از مدارس آمريكايي صحبت ميكنن
و بد ميگن
يكي ندونه فك ميكنه كل سال هاي تحصيليشون رو تو آمريكا گذروندن!!!

دوران پهلوي رو فراموش كرديد؟!

هيچ مشكلي نبود
پدرم تو اون دوره تحصيل كرده
و "قرص ضد بارداري" هم توزيع نميشد!!!!!!!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دوستان جوري از مدارس آمريكايي صحبت ميكنن
و بد ميگن
يكي ندونه فك ميكنه كل سال هاي تحصيليشون رو تو آمريكا گذروندن!!!
من از مدارس آمریکا بد نمیگم.
آقا من یکی دو ماه پیش یه مطلب تو ویکی پدیا خوندم در مورد این قضیه. آمار بالای سکس نوجوانان تو دبیرستان های بعضی ایالات آمریکا.الان نمی تونم پیداش کنم :| به خدا بود! آقا اصلا فحش مادر بذاریم واسه دروغگو؟ =))(آینه هم نداریم :D)

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
شهر
بهبهان
دوران پهلوي رو فراموش كرديد؟!

هيچ مشكلي نبود
پدرم تو اون دوره تحصيل كرده
و "قرص ضد بارداري" هم توزيع نميشد!!!!!!!
عزیز من اون موقع مدارس فک نکنم مختلط بوده باشه ها چون پدربزرگ منم اون موقع بوده
ولی در کل باید فرهنگ سالم باشه نه رابطه زیاد که قرص ضد بارداری بخواد نه کم که قرص اعصاب و مشاوره روانی و جنسی بخواد

من از مدارس آمریکا بد نمیگم.
آقا من یکی دو ماه پیش یه مطلب تو ویکی پدیا خوندم در مورد این قضیه. آمار بالای سکس نوجوانان تو دبیرستان های بعضی ایالات آمریکا.الان نمی تونم پیداش کنم :| به خدا بود! آقا اصلا فحش مادر بذاریم واسه دروغگو؟ =))(آینه هم نداریم :D)
عزیزم خودتو نکش
اون مقالرو منم خوندم و منبعشم موثقه ولی به ویکی پدیا اعتماد نکن هیچ وقت
آزادی زیاد از حد نتیجش اینه که سقط جنین تو اون کشورا یکی از عملاییه که زیاد انجام میشه(عمل کورتاژ)

Mo'Ad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
به نطر من اگه ذره ذره از همین مدارس سمپاد شروع به فرهنگسازی و جا انداختن مدارس مختلط کنن خیلی از مشکلا حل میشه
شاید هنوزم وقت باشه برای تغییر ماها

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
به نطر من اگه ذره ذره از همین مدارس سمپاد شروع به فرهنگسازی و جا انداختن مدارس مختلط کنن خیلی از مشکلا حل میشه
شاید هنوزم وقت باشه برای تغییر ماها
ملت گرامی میگن تبعیضه و هست
اونوقت چی؟
اگ از دوران پیش از دبستان و فراگیر باشه بهتر نیست؟
تا اینکه بخوایم غربال کنیم

• لایک
امتیازات: Mo'Ad

Mo'Ad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
ملت گرامی میگن تبعیضه و هست
اونوقت چی؟
اگ از دوران پیش از دبستان و فراگیر باشه بهتر نیست؟
تا اینکه بخوایم غربال کنیم
از سنین پایین فرهنگسازی کردن طبیعتا کار خوب و عاقلانه ایه
اما برای ماها که تقریبا رو به زوال هستیم
باید از همین مدارس سمپاد فرهنگسازی کنیم
چون طبیعتا سطح شعور و فرهنگ یه دانش اموز سمپاد با یه دانش آموز معمولی فرق میکنه
و مختلط شدن دانش آموزان مدارس عادی نتایج جالبی رو در پی نخاهد داشت

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دوستان میشه یکی منو توجیح کنه؟
تو اروپا مدرسه مختلط باعث عادی شدن روابط میشه.تو ایران فقط روستاها مختطلن.ولی تاثیری نداره.چرا؟ :-?

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
دوستان میشه یکی منو توجیح کنه؟
تو اروپا مدرسه مختلط باعث عادی شدن روابط میشه.تو ایران فقط روستاها مختطلن.ولی تاثیری نداره.چرا؟ :-?
میتونه یکی از دلایلش زمان باشه.از زمانی ک مدرسه ای تو اروپا ایجاد شده مختلط بودن مدارسشون ولی توی کشور مااز ی قرن بیشتره؟
مطمئنا زمان روی خیلی چیزا اثر میزاره

بالا