• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
درود
باید تمرکز اصلی تون روی نهایی وار خوندن مطالب باشه و در کنار اون تست بزنید.
بهتره وقت رو به صورت 80 - 20 تقسیم کنید یعنی 20%برای تست زدن و بقیه هم برای نهایی خوندن.
تقریبا روزی 8 -10 ساعت باید وقت بذارید و تو اون هشت ساعت دو تا درس عمومی و یک اختصاصی رو کار کنید . یعنی کتاب درسی رو از صفحه اول باز کنید و ففط حفظ کنید.☺
در اون بازه تست زدن هم لازم نیست تمام تستای یه مطلبو بزنید و سعی کنید روشهای حل تست های کار آمد هر موضوع رو یاد بگیرید و تست اضافه و آزمونی بمونه برای بعد.
حتما برنامه ریزی مکتوب داشته باشید و تا جایی که میتونید کاراتون رو با جزییات تو اون فایلی که برنامه تون هست وارد کنید.
"این یک هفته باقی مونده تا عید هم بزارید برای برنامه ریزی برای نوع درسا و پاور سیوینگ قبل استارت نهایی"

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
سلام. براى عيد توصيه اى خاصى داريد ؟! براى زوج درس زيست كدوم رو برداريم ؟! تو اين دوهفته مطالب ازمون ١٨ فروردين هم بخونيم ؟! رو نخونده ها تمركز كنيم يا روى كم خونده ها ؟! ( چه جمله اى شد:D) .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
یه کتاب که درسنامه ی خوبی داشته باشه برای عربی ۳ معرفی میکنین؟
خودم نشرالگو داشتم تا الانم مشکلی نداشتم باش، ولی الان که میام بخونم می بینم کتاب تقریبا! حجیمیه ولی درسنامه ی خیلی قویی نداره. یه کتاب با یه درسنامه مثل شیمی مبتکران مثلا :-" که تضمینی جا بندازه

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
از بین کتابا گاج نقره ای ب نظرم درسنامه ی مختصر،مفید داره که خوبم توضیح داده،کتابش جامعه واسه همین بعضی قسمتا رو جدا کرده مثلن نوشته:
"اگر سالِ سوم هستید این قسمت را نخوانید.."
گاج کتاب محوری!هم درسنامه داره ولی خب حجم درسنامه هاش نسبت به گاج نقره ای بیشتره و ...
فوت و فن عربی رو هم من نداشتم ولی دوستام که داشتن زیاد راضی نبودن...
الان دقیق نمیدونم شما که سومید گاج نقره ای پیشنهاد میشه بهتون یا نه...
ولی عین شیمی مبتکران درسنامه و بعدش تست داره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
از بین کتابا گاج نقره ای ب نظرم درسنامه ی مختصر،مفید داره که خوبم توضیح داده،کتابش جامعه واسه همین بعضی قسمتا رو جدا کرده مثلن نوشته:
"اگر سالِ سوم هستید این قسمت را نخوانید.."
گاج کتاب محوری!هم درسنامه داره ولی خب حجم درسنامه هاش نسبت به گاج نقره ای بیشتره و ...
فوت و فن عربی رو هم من نداشتم ولی دوستام که داشتن زیاد راضی نبودن...
الان دقیق نمیدونم شما که سومید گاج نقره ای پیشنهاد میشه بهتون یا نه...
ولی عین شیمی مبتکران درسنامه و بعدش تست داره
عربی به زبان ساده مبتکران رو دیدین؟
عربی جامع کنکور؟
سومم الان مختصر نمی خوام،نمی دونم

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
عربی جامع کنکور؟
نه ندیدم :-?
من خودم جزوه میخوندم از گاج هم برایِ مرور و نمونه سوال استفاده میکردم
حالا شاید بقیه دیده باشن،اونام نظرشونو بگن :-?

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
عربی جامع کنکور؟
کتابای غزال موسوی تقریبا از همه بهتره جامعشو بگیر کارتو راه میندازه ترجمه رم ازروی کتاب بخون

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
یه کتاب که درسنامه ی خوبی داشته باشه برای عربی ۳ معرفی میکنین؟
خودم نشرالگو داشتم تا الانم مشکلی نداشتم باش، ولی الان که میام بخونم می بینم کتاب تقریبا! حجیمیه ولی درسنامه ی خیلی قویی نداره. یه کتاب با یه درسنامه مثل شیمی مبتکران مثلا :-" که تضمینی جا بندازه

من عربی گاج نقره ای داشتم ولی واقعیت ش اینه که هیچ وقت نتونستم با خوندن درسنامه ش تست بزنم. برای من که عربی م ضعیف بود، درسنامه ش خیلی کلی توضیح داده بود. فوت و فن هم درسنامه ش به نظرم خیلی زیاد بود و تا میرسیدم به پایان مطلب، ابتدای اون مطلب رو یادم میرفت چی بود و اینکه وقتمو گرفته بود خیلی اذیت م میکرد. به خصوص اینکه من بعد عید پیش دانشگاهی تازه شروع کرده بودم به عربی خوندن!
در وصف عربی سه اینو میتونم بگم که واقعا ساده س. به جز معتلات که خب من قاتی میکردمشون و به خاطر اینکه وقت کم داشتم حذفشون کردم نزدیک کنکور، و نظری ندارم در باره ش برای شما که سومید، منصوبات خیلی ساده هستند و با چندتا نکته ریز خیلی راحت میشه تفاوت هاشون رو یاد گرفت و خیلی هم سریع تست هاش رو بزنید.
نظر شخصی من اینه که جزوه استاد تون رو بخونید. اوایل که شروع میکنید برای مبحث مثلا بیست الی سی تا تست آموزشی بزنید، برگردید و از روی جزوه نکته مربوط به اون تست رو پیدا کنید و با اون نکته سوال رو برای خودتون حل کنید. بالای صفحه کتاب تستتون هم اون نکته رو یادداشت کنید. من اینجوری عربی رو یاد گرفتم. یکبار امتحان کنید شاید برای شما هم مفید بود و اگه مفید نبود به توصیه بقیه دوستان تو همین تاپیک رجوع کنید.

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه های تجربی فاگوزیست چطوره؟؟ شماها میخونین؟؟ خیلی حجمش زیاده. هر فصلو میرسم نصفشو بخونم
چند تا درسنامه خوندم ازش خیلی مسخره بود چیزایی رو گفته بود ب عنوان نکات خفن ک کتاب رو خوب بخونی و 20-30 تا تست بزنی همش دستت میاد مشکل دومشم خودت گفتی حجمش زیاده توضیح زیاد گفته واسه بعضی چیزای ساده ای ک بدون توضیحم میشه فهمیدشون تازه ابهام ها رو هم باز نکرده. گذشته از همه ی اینا نویسندش فردین جوادیه:(

• لایک
امتیازات: Sep

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
من با معتلات مشکل دارم فقط.عربی پایه م قویه تست زیاد بزنم یا دنبال درسنامه باشم؟ عربی رو چه طور خوندین شما؟

اگر عربی پایه ت قویه، درسنامه خوندن خیلی وقتتو نمیگیره واقعا. یه جور مرور نکات ه که خب خیلی راحت میتونی انجام بدی و حالا با فاصله زمانی مناسب بشینی و تست های کتاب مورد نظرتو بزنی - نه همه تست ها - و حالا اینکه میگی درسنامه بخونی یا چیکار کنی نمیدونم منظورت چیه. به نظرم همون جزوه یا درسنامه ای رو بخون که قبلا خوندی و با اونا یاد گرفتی. چون درسنامه جدید رو خوندن خیلی وقت میبره و چون از نظر ویرایش متفاوت ه آدم فکر میکنه حتما نکته جدیدی هم داره و علاوه بر اینکه الکی سرعتتو کم میکنه، نگرانی هم ایجاد میکنه. وقتی میگی پایه قوی م یعنی خودت بلدی که با چه روشی و چه جوری و از چه منبعی استفاده کنی. پس دنبال روش متفاوت نباش هِی. من مدل خوندن م رو گفتم بالا. مدل تست زدن م رو در واقع. حالا خفن های سایت هم میگن برات. ببخشید نظر دادم باز هم.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
یه سوال.تو کنکور تراز مهمه یا امتیاز.مثلا اگه اون سال زیست راحت باشه و زبان سخت بعد من زیستو خراب کنم ولی زبانو خوب بزنم بهتره یا برعکسش؟

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال.تو کنکور تراز مهمه یا امتیاز.مثلا اگه اون سال زیست راحت باشه و زبان سخت بعد من زیستو خراب کنم ولی زبانو خوب بزنم بهتره یا برعکسش؟
ببینید ، ضریب درس زیست شناسی توی کنکور تجربی 4 هست ولی زبان ارزشش به مراتب از زیست کمتره
اگه میخواید رتبه خوب بیارید روی دروس پر ضریب سرمایه گذاری کنید.
و فک کنم هم تراز همون امتیازه !!!!!!!!!

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
بچه ها پیشنهاد و مشاورتون به یه المپیادی که از اول سال هیچی عمومی نخونده و شیمی ترم دو چیزی نمیدونه ، برای امتحان نهایی چیه؟
کلا یه المپیادی چه جوری واسه نهایی درس بخونه معدلش خوب شه؟ مثلا بالای نوزده؟

×المپیادی تجربه دار هست لطفا مشاوره بده×

آخرین ویرایش:

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
کسی نیست؟ :-"
حداقل المپیادی ها بیان بگن تو این یک ماه برنامشون چیه؟

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
البته من خيلي المپيادي خفن نبودم ولي به همون حد المپيادياي خفن نمي خوندم:D
راهكار خاصي نيست! بشينيد كتاب هاي وزارتي عمومي رو از اول تا اخر چندين بار بخونيد
و اون فرجه هاي امتحاني رو فقط سوالات نهايي سال هاي پيش رو حل كنيد (هر سه نوبت هر سال) مثلا ٥ سال رو كه ميشه ١٥ تا امتحان و خوب طبيعتا غلط هاتون رو ياد بگيريد و خيلي به فكر چند دور خوندن وزارتي نباشيد (خودم با همين سيستم عربي و ادبيات رو بالاي ١٩ شدم حتي ادبيات كه فقط جلسه اول مهر رو رفته بودم)
شيمي نخوندن يك مقدار تصميم استراتژيك خوبي نبوده. براي شيمي شايد اين روش خوندن كتاب جواب نده. اگر حالش و وقتش رو داريد آموزش شيمي مبتكران رو براي اون بخش هايي كه اصلا نبوديد بخونيد حله.

نكته١: اگر احتمال بالاي قبولي مرحله ٢ داريد به نظر من كلا امتحانا رو بذاريد براي شهريور و بچسبيد به المپياد
نكته٢: هيچ روشي براي ديني نهايي جواب نميده:( شخصا پنج دور كتاب رو كامل خونده بودم و ٢١ امتحان نهايي سال هاي پيش حل كرده بودم. چند روز بعد امتحان معلم دينيمون زنك زد بهم گفت برگه ات رو خودم توي حوضه تصحيح كردم! افتاده بودي =P~ ولي يذره برات درستش كردم:D
نكته ٣: درسي كه امپيادي بوديد رو هم چند نمونه سوال حل كنيد چون اكثرا به روش هاي غير كتابي و جواب هاي درست از نظر علمي گير ميدن@:

و باز هم تاكيد مي كنم كه براي خودم سوالات نهايي سال هاي قبل واقعا كمك كرد. مثلا ادبيات و عربي تقريبا ٨٠ درصد سوالات توي امتحانات چند سال قبلشون بود.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
بچه های تجربی فاگوزیست چطوره؟؟ شماها میخونین؟؟ خیلی حجمش زیاده. هر فصلو میرسم نصفشو بخونم
من مال سال سومو دارم و فقط فصل آخرو از روش خوندم! بنظرم اگه تو فهم بعضی قسمتهای کتاب درسی مشکل دارین کتاب خوبیه! روونه. اما اینکه بخواید از رو اون کلا بخونید خیلی وقت گیره
مثلا من فقط بخاطر فصل آخر زیست سال سوم خریدمش چون معلممون خوب توضیح نداد کتابم ک وضعیتش مشخصه
کلا منظورم اینه ک بعنوان یه کتاب برای فهموندن چیزای گنگ خوبه اما خوندن همش وقت تلف کردنه! مثلا برای هورمون خود کتاب کافیه و برای تسلط باید تست زد

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
.

آخرین ویرایش:

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
برای دینی نهایی اگه از الان هر هفته یا دو هفته یه بار کتابو جمع بندی کنیم فک کنم جواب بده:-?

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
بالاخره نفهمیدم که واسه ازمون تیزهوشان چه کتابای بخونم مرآت/مبتکران/وزیری؟ راهنمایی کنید خواهشا ممنون

بالا