• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرسش و پاسخ پیرامون برنامه‌نویسی

• شروع کننده موضوع max
  • تاریخ شروع

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : پرسش و پاسخ پیرامون برنامه نویسی

به نقل از Ali.N :
عاقا کسی درمورد برنامه نویسی و کار با ربات های تلگرام اطلاعاتی داره بهم بده؟؟؟
چه اطلاعاتی میخوای خب؟
یه کد میزنی که با API تلگرام وصلش می کنی به رباتت و باید رو یه سروری چیزی بذاری.

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

بچه ها من تو اندروید لوگین میکنم اکیه، حالا میخوام تو همه اکتیویتی ها یوزر آی دی طرف تا وقتی log out کنه معتبر باشه.
کسی بلده راهنمایی کنه؟

سرور رو با php زدم، از کتابخونه volley هم برا ارتباط با سرور استفاده کردم.
به نظرم با session تو php باید کار راه بیفته ولی امتحان کردم جواب نمیده :(

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از Blest Girl :
بچه ها من تو اندروید لوگین میکنم اکیه، حالا میخوام تو همه اکتیویتی ها یوزر آی دی طرف تا وقتی log out کنه معتبر باشه.
کسی بلده راهنمایی کنه؟
سرور رو با php زدم، از کتابخونه volley هم برا ارتباط با سرور استفاده کردم.
به نظرم با session تو php باید کار راه بیفته ولی امتحان کردم جواب نمیده :(
روال کار منطقا باید این باشه که بعد از لوگین کوکی سشن رو یه جایی مثل sharedpreferences ذخیره کنید و هر بار قبل از httprequest دادن باید دوباره کوکی سشن رو تو هدر درخواستتون ست کنید. به این لینک نگاه کنید دقیقا باید همین کار رو بکنید با این تفاوت که کوکیتون رو یه جای قابل دسترسی برای همه‌ی اکتیویتی ها نگه دارین.

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

به نقل از Yabançı :
روال کار منطقا باید این باشه که بعد از لوگین کوکی سشن رو یه جایی مثل sharedpreferences ذخیره کنید و هر بار قبل از httprequest دادن باید دوباره کوکی سشن رو تو هدر درخواستتون ست کنید. به این لینک نگاه کنید دقیقا باید همین کار رو بکنید با این تفاوت که کوکیتون رو یه جای قابل دسترسی برای همه‌ی اکتیویتی ها نگه دارین.

مرسی
ساغول :)
سعی میکنم پیاده ش کنم

یه سوال دیگه هم
ممنون میشم جواب بدید

من یه لیست ویو دارم که اطلاعات رو از دیتابیس میریزم توش
و میخوام با کلیک رو هر سطر یه اکتیویتی باز شه و اطلاعات بیشتر همون سطرو از دیتابیس بگیرم و نمایش بدم
از چی استفاده کنم؟ چی سرچ کنم؟

اینکه هم تعداد row ها متغیره
هم باید value اون سطرو پاس بدم به اکتیویتی دیگه که بتونم با ارسالش به دیتابیس اطلاعات همون سطرو از جدول بخونم و نمایش بدم
میخوام تو اکتیویتی جدید آپدیت کنم اطلاعات رو

*****راستی jwt یا OAuth لازم نیست تو اون سوال اول؟

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از Blest Girl :
*****راستی jwt یا OAuth لازم نیست تو اون سوال اول؟
استفاده از jwt یا cookies sessions مسئله‌ی تفاوت مدیریت جلسه در سمت سرور هست نه سمت اندروید. استفاده از هر کدوم از اینا در سمت اندروید فرقی نداره، تنها تفاوتی که میکنه هدر request به جای کوکی سشن شما شامل token خواهد بود،برای انتخاب بین این دوتا و تفاوت‌هاشون این لینک رو بخونید.
اما اگه سایتی که میخواین بهش وصل بشین از OAuth استفاده میکنه(یعنی لاگین به طور مستقیم نیست و از جیمیل، ایمیل، توییتر، فیس‌بوک و ... به عنوان واسطه لاگین استفاده میشه)، قضیه فرق میکنه.

به نقل از Blest Girl :
من یه لیست ویو دارم که اطلاعات رو از دیتابیس میریزم توش
و میخوام با کلیک رو هر سطر یه اکتیویتی باز شه و اطلاعات بیشتر همون سطرو از دیتابیس بگیرم و نمایش بدم
از چی استفاده کنم؟ چی سرچ کنم؟
اینکه هم تعداد row ها متغیره.
هم باید value اون سطرو پاس بدم به اکتیویتی دیگه که بتونم با ارسالش به دیتابیس اطلاعات همون سطرو از جدول بخونم و نمایش بدم
میخوام تو اکتیویتی جدید آپدیت کنم اطلاعات رو
متاسفانه‌ نمیتونم مشکلتون رو کامل متوجه شم. ضمنا من برنامه‌نویسی اندروید خیلی کم انجام دادم (حدود دو سال قبل به مدت چند هفته) و به همین دلیل نمیتونم با جزئیات کامل کمکتون کنم.
کار شما شامل دو مرحله هست:
۱- اطلاعات رو از دیتابیس میگیرین و نمایش میدین در لیست ویو:
اگه لیست شما تو دیتابیس آفلاین هست با اجرای کوئری مناسب انتخابش میکنید و تو لیست‌ویو نمایشش میدین. اگه تو دیتابیس آنلاینتون هست با Htmlrequest و به صورت json داده رو میگیرن و تو لیست ویو نمایش میدین. بدیهی هست که با استفاده از لیست‌ویوآداپتور میتونه تعداد row لیست‌ویوتون کاملا متغیر و وابسته به داده‌هاتون باشه.
۲- پس از انتخاب آیتم از لیست ویو:
برای اجرای این مورد اگه بخواین از اکتیویتی استفاده کنید میتونید داده رو با چیزی مثل متد putextra پاس بدین به اکتیویتی جدیدتون، مستندات این تابع رو تو این لینک بخونید و در این لینک هم یه مثال ساده از استفادش هست.
البته فکر کنم روش درست‌ترش استفاده از DialogFragmentها بجای اکتیویتی باشه چون باید تفاوت طراحی تبلت‌ها و گوشی ها رو هم درنظر بگیرین، منظورم چیزی مثل این هست:

aSUoD.png

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

برای فراگیری mathlab پیشنهادی دارید؟ یا سایتی که خوب باشه در این زمینه؟؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

saaraa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
امین اصفهان
چجوری تو سی پلاس پلاس یه برنامه بنویسیم که معادلات درجه 5 به بالا رو حل کنه؟

saaraa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
امین اصفهان
http://www.gnu.org/software/gsl/manual/html_node/General-Polynomial-Equations.html

http://www.gnu.org/software/gsl/man...s-Examples.html#Roots-of-Polynomials-Examples

این دوتا لینک احتمالا کمکت میکنه
در کل معمولا از متد نیوتن استفاده میکنن برای حل معادلات بالای چهار درجه و معمولا جواب دقیقی وجود نداره اگه اشتباه نکنم.
مرسی/m\
بعد برای معادله های مثلا 5 معادله 5 مجهول(و به بالا) چی؟

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
مرسی/m\
بعد برای معادله های مثلا 5 معادله 5 مجهول(و به بالا) چی؟
برای حل معادلات خطی(linear equations) باید از روش‌های محاسبات عددی(numerical analysis) استفاده کنی :
اول باید معادلات رو به این فرم بنویسی : Ax=b
که A ماتریس ضرایب هست در مسئله شما 5*5 و b ماتریس ؟ (سمت دیگه‌ی معادلات:-/) و ایکس هم ماتریس مجهولات.( در مسئله‌ی شما ماتریس b و x یک ستون هستند و ۵ سطر)
روش حل اینه که شما بیای تلاش کنی برای تجزیه‌ی ماتریس A به دو تا ماتریس مثلثی که یکیش بالا مثلثی هست یکیش پایین مثلثی یعنی اینطوری : A = L * U
بعد معادلت میشه LUx=b
برای حل این هم اول Ux رو y میگیریم و Ly=b رو حل میکنیم از اونجایی که L پایین مثلثی هست مقادیر y خیلی راحت به دست میاد، بعد Ux=y رو حل میکنی و مجهولاتت رو بدست میاری.
در واقع قسمت اصلی مسئله تجزی LU هست پس باید دنبال کد (lu decomposition) بگردی.
من این درسو به زور پاس کردم بقیشو دیگه خودت سرچ کن پیدا کن.:D

آخرین ویرایش:

saaraa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
امین اصفهان
برای حل معادلات خطی(linear equations) باید از روش‌های محاسبات عددی(numerical analysis) استفاده کنی :
اول باید معادلات رو به این فرم بنویسی : Ax=b
که A ماتریس ضرایب هست در مسئله شما 5*5 و b ماتریس ؟ (سمت دیگه‌ی معادلات:-/) و ایکس هم ماتریس مجهولات.( در مسئله‌ی شما ماتریس b و x یک ستون هستند و ۵ سطر)
روش حل اینه که شما بیای تلاش کنی برای تجزیه‌ی ماتریس A به دو تا ماتریس مثلثی که یکیش بالا مثلثی هست یکیش پایین مثلثی یعنی اینطوری : A = L * U
بعد معادلت میشه LUx=b
برای حل این هم اول Ux رو y میگیریم و Ly=b رو حل میکنیم از اونجایی که L پایین مثلثی هست مقادیر y خیلی راحت به دست میاد، بعد Ux=y رو حل میکنی و مجهولاتت رو بدست میاری.
در واقع قسمت اصلی مسئله تجزی LU هست پس باید دنبال کد (lu decomposition) بگردی.
من این درسو به زور پاس کردم بقیشو دیگه خودت سرچ کن پیدا کن.:D
مرسی
ینی همون روش گاوس توی ماتریسا دیگه؟
روش کرامرم می شه تو اینا رفت؟

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
عامل انتخاب بین‌روش ها صرفا وابسته به تعداد عملیات مورد نیاز تو هر روش هست و به نظر از بین روش های کرامر و گاوس و ماتریس معکوس برای محاسبات بهینه‌ترین روش برای محاسبه با کمترین عملیات gaussion elimination هست.
روش cramer نسبت به gauss elimination زمان‌بر‌ هست و کلا به صرفه نیست برای بیشتر از ۳ در ۳ استفاده کنید، برای نمونه فکر کنم برای پنج معادله با پنج مجهول باید دترمینان شش تا ماتریس ۵*۵ رو پیدا کنید.(ماتریس ضرایب + پنج تا جایگزینیتون)
در مورد دلیل عدم استفاده از روش inverse matrix هم یه چیزایی تو این دو تا لینک نوشته:
اول این لینکو بخونین : http://www.johndcook.com/blog/2010/01/19/dont-invert-that-matrix/
بعد اینو بخونین :https://www.r-bloggers.com/dont-invert-that-matrix-why-and-how/

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
با سلام
زبان #C
اگه بخوايم از كاربر يك اسم بگيريم (با فرمان console.readline) و يك ابجكت با دقيقا همون اسم درست كنيم چه جوري ميشه؟
و به طور مشابه اگر بخوايم از كاربر يك اسم بگيريم و ابجكتي كه با اون اسم از قبل وجود داشته رو چطور بياريم بالا(!)(لود كنيم)كنيم؟

آخرین ویرایش:

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
با سلام
زبان #C
اگه بخوايم از كاربر يك اسم بگيريم (با فرمان console.readline) و يك كلاس با دقيقا همون اسم درست كنيم چه جوري ميشه؟
و به طور مشابه اگر بخوايم از كاربر يك اسم بگيريم و كلاسي كه با اون اسم از قبل وجود داشته رو چطور بياريم بالا(!)(لود كنيم)كنيم؟
سلام. تو برنامه نویسی شی گرا کلاس ها ساخته نمیشن اون اشیا هستن که ساخته میشن اصولا تو دنیای واقعی ما چیزی به اسم کلاس نداریم . مفهوم کلاس صرفا یه دسته بندی ذهنی ما از اشیایی هست که تو ویژگی ها و رفتار مشابه اند و برای غلبه بر پبچیدگی ما از دسته بندی اشیا استفاده میکنیم پس اون چیزی که قراره ساخته بشه یک شی هست نه یه کلاس . پس قسمت اول سوال منتفیه . اما شما میخوایین یه اسم بگیرین و طبق اون اسم یه شی از کلاسی که به اون اسم مربوطه بسازین تا کار خاصی رو انجام بده خوب میتونین از الگوهای طراحی استفاده کنین. دیزاین پترنی که بدرد این کار میخوره اسمش factory هست. تو گوگل اطلاعات زیادی هست راجع اون اما اگه دقیقتر بگین که چه کاری میخواین انجام بدین شاید جواب های بهتری بگیرین

آخرین ویرایش:

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
با سلام
زبان #C
اگه بخوايم از كاربر يك اسم بگيريم (با فرمان console.readline) و يك كلاس با دقيقا همون اسم درست كنيم چه جوري ميشه؟
و به طور مشابه اگر بخوايم از كاربر يك اسم بگيريم و كلاسي كه با اون اسم از قبل وجود داشته رو چطور بياريم بالا(!)(لود كنيم)كنيم؟
فکر نکنم بشه اینکارو کرد توی زبونی مثل سی شارپ
توی پایتون که زبون اینترپرتری هست میشه.

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
فکر نکنم بشه اینکارو کرد توی زبونی مثل سی شارپ
توی پایتون که زبون اینترپرتری هست میشه.
بحث ویژگی هایی از زبان نیست که بشه این کار رو با اون کرد سی شارپ تو نوع خودش فوق العادس و به نظرم هیچ کمبودی نداره بحث تکنیک هاییه که بتونه اون مسئله رو حل کنه . هدف مطرح کردن الگوهای طراحی تو برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار هم همینه که "مسلئه ای که شما سعی در حل اون دارین قبلا حل شده و شما فقط کافیه از اون استفاده کنیین"

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
بحث ویژگی هایی از زبان نیست که بشه این کار رو با اون کرد سی شارپ تو نوع خودش فوق العادس و به نظرم هیچ کمبودی نداره بحث تکنیک هاییه که بتونه اون مسئله رو حل کنه . هدف مطرح کردن الگوهای طراحی تو برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار هم همینه که "مسلئه ای که شما سعی در حل اون دارین قبلا حل شده و شما فقط کافیه از اون استفاده کنیین"
اتفاقا بحث ویژگی هاس
سی شارپ تو نوع خودش فوق العادس و به نظرم هیچ کمبودی نداره.
سی شارپ اینترپرتری نیست. ولی سی شارپ reflection داره و طبق تحقیق های به عمل آمده میشه اینکارو کرد اما پیشنهاد نمی کنم اینکارو بکنین مگر در شرایط خواص.
اطلاعات بیشتر stackoverflow.com :|

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
اتفاقا بحث ویژگی هاس
سی شارپ تو نوع خودش فوق العادس و به نظرم هیچ کمبودی نداره.
سی شارپ اینترپرتری نیست. ولی سی شارپ reflection داره و طبق تحقیق های به عمل آمده میشه اینکارو کرد اما پیشنهاد نمی کنم اینکارو بکنین مگر در شرایط خواص.
اطلاعات بیشتر stackoverflow.com :|
خوب فکر کنم فکتوری دقیقا چیزی باشه که دنبالش هست حالا رفلکشن کلاس ها به کنار اما ارتباط اینترپرت بودن پایتون رو با این مسئله متوجه نشدم اگر امکانش هست یه توضیح کوتاه بدین

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
خوب فکر کنم فکتوری دقیقا چیزی باشه که دنبالش هست حالا رفلکشن کلاس ها به کنار اما ارتباط اینترپرت بودن پایتون رو با این مسئله متوجه نشدم اگر امکانش هست یه توضیح کوتاه بدین
چون اینترپرتری هست می تونه با کار بارشته خودش برنامه کلاس رو بنویسه و بعد با exec اجراش کنه.
بعدش از اون کلاس استفاده کنه.

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
اگر بخوایم یه سایتی رو سازگار با موبایلش کنیم، باید چی کار کنیم؟!

بالا