• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگه از الان شروع كنم ؟

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
سلام راستش يادمه چند سال پيش كنكوريا يه همچين چيزي داشتيم
اگر يه نفر از درس خوندن خودش راضي نباشه و مثلا بخواد از الان شروع كنه چه جوري ميتونه خودشو بالا بكشه و خلاصه اگر تجربه داشتين از تجربياتتون بگين ؟

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اگه از الان شروع كنم ؟

اصلا دیر نیست تجربه خودم رو بگم:
خودم چون تابستون دوره المپیاد بودم و مهرماه برگشتم تازه از وسط مهر شروع کردم به جدی خوندن
و پایم هم تعریفی نداشت چون جاش المپیاد خونده بودم و میانگین ساعت مطالعم هم آنچنان بالا نبود
اما درنهایت به اون چیزی که خواستم رسیدم - بنظرم بخاطر استفاده درست از وقتم و تمرکز و تست بالا بود (چون بیشترشو زماندار میزدم) و منطقی عمل کردن
الان 9 ماه مونده به کنکور و توی 9 ماه یه سلول زیگوت تبدیل میشه به یه انسان کامل خیلی چیزا قابل تغیره فقط کافیه اراده کنید
کنکور خوندن در قبالش چیز ساده ایه

الهه1391

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت حیدریه
شروع

سلام...من میخوام برای کنکور96شروع کنم پایه ام چندان خوب نیس هدفمم2رقمیه بنظرتون ازالان شروع کنم میتونم؟؟؟برابرنامه ریزی چیکارکنم؟؟؟منظورم اینه پایه و پیش رو باتوجه به حجم بالا چجوری بخونم من تابستونمم ازدست دادم قلم چی میرم تاالان کم کاری کردم ولی دیگه نمیخوام ازدست بدم زمانو بنظرتون میتونم موفق بشم باتوجه به اینکه کمتراز8ماه مونده؟؟؟برناممو چجوری بچینم؟؟؟منظورم اینه یه برنامه ی فشرده بدین که بتونم پیش ببرمش من اگه زمانوازدست ندم توانایی ساعت مطالعه ی بالادارم فقط مشکلم اینه که خیلی به حواشی فک میکنم اگه فک نکنم میتونم ساعت مطالعه ی بالاداشته باشم پیش دانشگاهیو خوب نخوندم تاالان ولی ازالان میخوام شروع کنم بنظرتون چجوری بخونم؟؟؟

الهه1391

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت حیدریه
پاسخ : شروع

من تازه اومدم انجمن اصن کارباانجمنو بلد نیستم من مدرسه میرم فارغ التحصیل نیستم

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : شروع

ببین،هیچکس جز خودت نمیتونه بهت بگه میشه یا نه . این خود تویی که براساس اراده و توانایی هات میتونی به هدفی که داری برسی.
بله،موارد زیادی بوده‌ن که دیر شروع کردن و موفق هم شدن.مهم اینه که باور داشته باشی میشه و بعد براش تلاش کنی.دیگه هیچ فرصتی رو از دست ندی و اشتباهات گذشته رو تکرار نکنی. نسبت به رقبات تلاش بیشتری داشته باشی تا نه تنها بتونی بهشون برسی بلکه ازشون جلو بزنی.
باتوجه به اینکه مدرسه هم میری،الآن بهترین کار بنظرم پیش رفتن با قلمچی‌عه. از همین قلمچی شروع کن و دیگه حتی یه مبحث هم عقب نمون. برای جبران درسای عقب افتاده‌ت دوتا فرصت مناسب داری،یکی ایستگاه‌های جبرانی قلمچی و یکی امتحانات نوبت اول.
توی ایستگاه‌های جبرانی سعی کن خورد خورد درسایی که نخوندی رو جلو ببری.مثلا این آزمون قلمچی که دوره‌ی پایه رو داره سعی کن دروس پایه رو برسونی و کلا تا قبل از دی‌ماه درکنار درس مدرسه، تمرکزت بیشتر روی دروس عقب افتاده‌ی پایه باشه تا پیش.
توی امتحانات نوبت اول ،خیلی از بچه ها یا خسته میشن یا دیگه میرن سراغ تشریحی خوندن و تست رو رها میکنن. اما تو اگر یه برنامه‌ریزی درست و حسابی داشته باشی میتونی توی دی ماه عقب افتادگی‌های پیش رو جبران کنی و حتی اگر از پایه هم هنوز چیزی مونده کامل برسونیش.مثلا اگر امتحان فیزیک داری و یک روز و نیم زمان داری،نصف روز رو کامل به مطالعه و حل مسئله فیزیک اختصاص بده و باقی زمان رو تست‌های عقب افتاده‌ فیزیک پیش رو بزن.در آخر اگر وقتی اضافه اومد بده به پایه.
و درنهایت اینکه کیفیت مطالعه رو فراموش نکن.چاهارتا فصل عقب‌افتاده هم موند برای ترم دوم خیلی بهتر از اینه که همه رو سرسری بخونی بری جلو.
موفق باشی: )

vidaa56

کاربر جدید
شهر
داراب
الان 12 روز از اذر ماه ميگذره و من هنوز شروع نكردم .وقتي ميبينم همه از تابستون شروع كردن و دارن با انگيزه ادامه ميدن سست ميشم احساس ميكنم من هرقدر هم بخونم باز عقبم،حتي نميتونم با برنامه ي ازمونا پيش برم نميدونم بايد از كجا و چي شروع كنم :((

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي
الان 12 روز از اذر ماه ميگذره و من هنوز شروع نكردم .وقتي ميبينم همه از تابستون شروع كردن و دارن با انگيزه ادامه ميدن سست ميشم احساس ميكنم من هرقدر هم بخونم باز عقبم،حتي نميتونم با برنامه ي ازمونا پيش برم نميدونم بايد از كجا و چي شروع كنم :((
ببين قلم چي كجا هست هرجا هست از همون شروع كن و اون رو خيلي خوب بخون كه بعدا نياز به مرور زياد نباشه و باهاش پيش برو به اين چيزا هم فكر نكن كه عقب هستي از همين الان هم شروع كني و خوب بخوني كافيه تا حالا اگه چيزيم ميخوندي فراموش ميكردي :D بعد يه سري ازمونا هست كه وقت جبران دارين مثل دي و عيد يا كلا ايستگاه هاي جيراني فك كنم تو خود اذر هم بايد داشته باشه كه مرور قبلي هاس اونوقت برگرد و رو اونايي كه نخوندي وقت بزار فلن به قبلي ها فك نكن هر چي پيش روت هست رو خوب بخون
در ضمن براي يه رتبه خوب لزوما نبايد صد درصد مطالب رو عالي بخوني كه ٨٠ درصد رو بارعمق صد در صد بخوني بهتر از ١٠٠ درصد مطالب با عمق ٨٠ درصده :-" #كاظم_طور

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
میرسونی. درسته بقیه که زودتر شروع کردند جلوترن اما معنیش این نیست که اونا همینجوری ادامه میدن لزوما.
خیلی هم درگیر اینکه فلانی رتبه و ترازش فلان میشه و خیلی جلوئه و ... نشو. چون واسه کنکور خیلی عوامل هست. مثلا شانس مهمه. مرور مهمه. قدرت حافظه و یادگیری مهمه و ...

vidaa56

کاربر جدید
شهر
داراب
میرسونی. درسته بقیه که زودتر شروع کردند جلوترن اما معنیش این نیست که اونا همینجوری ادامه میدن لزوما.
خیلی هم درگیر اینکه فلانی رتبه و ترازش فلان میشه و خیلی جلوئه و ... نشو. چون واسه کنکور خیلی عوامل هست. مثلا شانس مهمه. مرور مهمه. قدرت حافظه و یادگیری مهمه و ...
مرسي از راهنماييتون الان شروع كردم و دارم ميخونم:)

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
ی سوال از الان هم میشه.؟:-"
بزرگی میگفتن آدما هشتاد درصد کاراشونو تو 20درصد آخر انجام میدن!
شما اگه میدونستین بعد عید چقدر روزاتون برکت پیدا میکنه و چ حجم درسی رو در هر روز میخونین الان سریع عین یه ماشین که براش اهمیت نداره شبِ،روزه،آبانِ یا بهمن!استارت میزدین و تلاشتونو چند برابر میکردین.
فرق آدم های موفق با بقیه اینه وقتی بقیه خسته شدن اونا به کارشون ادامه میدن مثل الان که بعضیا بعد از چند ماه درس خوندن خسته شدن و کم کم مطالعشون داره افت میکنه میخواید موفق باشید از این فرصتا خوب استفاده کنید. شاید نتیجشو تو آزمون اول نشون نده ولی ناامید نشید و ادامه بدید خودتون پیشرفت خودتونو احساس میکنید:)

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
ها ها بند اخر راجب من هست
ولی با اینکه وضع خودم خرابه ولی مطمعنا از حتی الان میشه
یکی تو بازه اواخر بهمن یکی اواسط فر وردین یکیم اردیبهشت به بعد کلا نفرات عوض میشن کسایی میان بالا که نمیشناسین
و از الان زیاد بخونین اگه نخونین میبرن
اینا اتفاقاتی هس که واس خودم هم سال قبل افتاد

بالا