• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آمار عجیب تغییر جنسیت در ایران!

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
جراحی تغییر جنسیت ( Sex reassignment surgery) که به طور خلاصه اس آر اس ( SRS) گفته می‌شود، عمل جراحی است که پزشکان برای تغییر جنسیت فیزیکی افراد داوطلب انجام می‌دهند.
این افراد باید در مدت چند سال بیشتر از 20 عمل جراحی انجام بدهند!!
_______________________________________________________________________________________
تراجنسی به افرادی گفته می‌شود که دارای هویت جنسی متناقض هستند برای مثال ممکن است فرد اعضای جنسی مردانه داشته باشد در حالی‌که شخصیت جنسیتی‌اش زنانه باشد یا برعکس. این تضاد ممکن است در ذهن، رفتار خصوصی و یا رفتار اجتماعی مشخص باشد تراجنسی یک اصطلاح برای شناسایی افرادی است که دارای هویت جنسیتی (Gender) متناقض هستند و یا تطبیق فرهنگی درستی با هویت جسمی خویش (Sex) ندارند.
___________________________________________________________________________________

تغییر جنسیت در مسیحیت وتوسط اکثر علمای سنی وبرخی علمای شیعه حرام شمرده میشه وبه شدت با اون مقابله میکنن...
اما چیزی که عجیب هست اینکه به ایران لقب بهشت تغییر جنسیت رو دادن...
واین رو مدیون خانم ملک آرا هست...

خلاصه ای از زندگی نامه ایشونو با هم بخونیم..
___________________________________________________________________________________
مریم خاتون پور مُلک‌آرا (نام سابق فریدون) اولین تراجنسی شناخته شده در ایران است. او توانست فتوای مشروعیت تغییر جنسیت در ایران را از آیت الله خمینی بگیرد. مُلک‌آرا انجمن حمایت از بیماران مبتلا به اختلالات جنسی را در سال ۱۳۸۶ هجری شمسی با کمک چند تن از پزشکان برای حمایت از تراجنسی‌های ایرانی ثبت کرد..
ملک آرا قبل از انقلاب با حمایت فرح پهلوی تلاشهایی برای کسب مجوز خود وافراد مثل خود انجام داده بود و وقتی به کسب این مجوز نزدیک شده بود انقلاب شد.
ملک‌آرا بعد ازانقلاب از شغل خود اخراج شد و به اجبار به او هورمون های مردانه تزریق شد و تحت درمان روانپزشکان و درمان‌های اشتباه قرار گرفت. مُلک‌آرا تسلیم نشد و سعی کرد با روحانیان با نفوذ آن زمان، از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی ملاقات داشته باشد.وبعد ها موفق به ملاقات امام شد وامام اجازه این عمل را به او دادند(تحریر الوسیله امام)
__________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

طبق اماری که تو اینترنت بود امار تغییر جنسیت تو ایران 250 مورد در برابر 40 مورد کشورهای اروپایی هست!!!
واین مطلب رو هم باید مد نظر داشته باشیم که این امار سانسور شده هستن وآمار تغییر جنسیت خیلی بیشتر از اینهاست تو ایران!!
همچنین این عمل تو ایران بسایر بسیار حمایت میشه!! وام بدون بهره میدن به این افراد!! حتی در مواردی کمیته امداد امام همه هزینه های عمل رو هم قبول میکنه!!
شاید مصاحبه ها وعکسهای بهنوش بختیاری رو هم در حمایت از این افراد دیده باشین!!

نظرتون چیه؟
من زمانی که تو سایتها دنبال امار بودم(البته که آمار دقیقی پیدا نشد) پایین هر مطلب قسمت کامنتها اکثر کاربران کامنتهایی با این مضمون داشتن
"آخر الزمان شده-این افراد جامعه رو به فساد میکشن "ونظرهای مشابه این

شعار رایج ایران بهشت ترنس ها رو شنیده بودین قبلا؟؟ این موضوع بهشت بودن برای عمل های تغییر جنسیتی خوب هست یا بد؟
دلیل بالا بودن این عمل ها چیه؟
بخاطر اخر الزمان شدنه یا دلیلش چیه؟
به نظرتون این افراد باعث انحراف جامعه میشن؟

جامعه باید در مقابل این افراد چیکار کنه؟

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
برای بچه هایی که فیلتر شکن ندارن :D ویا وقت ندارن برنامه رو ببینن...
اگه امکانش باشه برداشتی که خودت از این برنامه رو داشتی بگو!

به نظرت چرا این آمار عجیب تو ایران وجود داره؟
روند تغییر جنسیت تو ایران رو مناسب میدنی؟

(اگه حرفهای شادی امین رو در جواب به سوالام گفتی بگو که حرفای اونه:D (ایران بهشت فلان گروه نیست جهنم فلان گروهه و....) ونظر خودتم بگو آخرش:)
حرفهای اینارو درست میدونی یا نه؟)

چرا رفتار ما بد هست با این گروه؟
چیار کنیم رفتار مردم بهتر بشه باهاشون؟
وجود ترنس آیکانهای سوپر استاری مثل بهنوش بختیاری چقدر جدی گرفته میشه تو ایران؟

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
دلیل آمار بالای تغییر جنسیت چیه به نظرت؟
تعداد ترنس های ما اینهمه بالا هست نسبت به کشورهای اروپایی؟
اگه نه دلیلش چیه؟

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
فشار جامعه به ویژه حکومت
خیر.آمار دقیق و قابل استنادی وجود نداره در حال حاضر

آمار دقیق که وجود داره قطعن!ولی در اختیار مردم قرارش نمیدن! واین آمارهایی هم که ارائه دادن با حذف صفرها بوده....ولی با این وجود بازم اینهمه ببشتره آمار تغییر جنسیت در مقایسه با کشورهای اروپایی....
......
به فشار حکومت اشاره کردین!
فشار حکومت روی چه گروهی؟
ترنس ها ؟گی ها؟
خیلی خلاصه گفتین اینو...
چه فشارهایی از طرف حکومت متوجه این گروه میشه؟

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من فکر میکنم آمار ترنسکشوال های واقعی توی ایران بیشتر از جاهای دیگه نیست، اما این آزادی ای که از لحاظ سیاسی و دینی هست، آمارش رو بیشتر میکنه (ینی تنها گروهی از اقلیت های جنسی هستن که بهشون بها داده میشه و بقیه هم میخوان بیان زیرمجموعه ش قرار بگیرن).
برای همین خیلیا که اصلا مساله شون چیز دیگه ای هست هم میرن سراغ اینکار، در حالیکه اصلا چیزی که میخوان این نیست.
منظورم اینه که خیلیاشون اصلا ترنسکشوال نیستن، و اونایی هم که هستن، خب تنها راه که تغییر جنسیت نیست!
وقتی تو خیلی جاهای دنیا یه پسر به راحتی میتونه لباس دخترونه بپوشه و آزاد باشه، خب دیگه اونجا نیازی به تغییر جنسیت نیست و اون آدم شاید به همون حد لباس پوشیدنه راضی باشه.
اما اینجا که چنین چیزی پذیرفته شده نیست اتفاقی که میفته اینه که حتی اگه فردی یه ذره هم از جنسیتش ناراضی باشه میره کلا جنسیتش رو تغییر میده.
من با عمل تغییر جنسیت خیلی مخالفم شخصا (چون همونطوری که گفتم خیلی از خود افراد ترنسکشوال هم چیزی که میخوان این نیست و به یه سری آزادی های جزیی تری راضی هستن و توی جامعه ما بیشتر یه مساله سیاسیه که مسوولین خواستن بین بد و بدتر، بد رو انتخاب کنن در حالیکه نمیدونن چه تاثیری روی خیلیا میذاره).
علت اصلی آزار و اذیت این افراد توی جامعه، آگاهی نداشتن مردمه.
مردم از هر چیزی که نمیشناسن، میترسن. حق نمیدم بهشون قطعا، اما خب طبیعیه.
همین که یه عده ای از ما پیدا بشیم که به نسل بعدی آگاهی بدیم در این مورد و بهشون بفهمونیم که بعضی انتخاب ها دست خود آدم نیست، تا حدی مشکل رو حل میکنه. و حتی بعضی وقتا لازمه این اطلاعات رو همین الان به پدر و مادر های خودمون بدیم.
و اگر هم انقدر توی تربیت بچه ها روی نقش های جنسیتی سنتی (مثل اینکه "مرد گریه نمیکنه" و "دختر باید موهاش بلند باشه" و ...) تاکید نکنیم بازم خیلی مشکلات حل میشه.
.
یه چیز دیگه که من شخصا با تمام احترامی که برای این افراد قائلم، باهاش مخالفم، حمایت افراطی جامعه س، که متاسفانه خیلی وقتا این حمایت کاملا بدون آگاهی عملی از ریشه ها و ابعاد پزشکی و روانشناختی این قضیه اتفاق میفته و به نظر من این تمرکز زیاد روی این گروه صرفا به خاطر نادیده گرفتن و کنار گذاشتن بقیه گروه های اقلیت های جنسیه.
و من فکر میکنم هر حمایتی که بدون آگاهی درست انجام بشه، جامعه _ و حتی خود اون افراد _ یه روز ضربه ش رو میخورن.

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
اگه راجع به ایران که بله آمار دقیق وجود نداره من فکر نمیکنم اصلا آماری وجود داشته باشه!که ثبت کنه..که چی بشه!؟ + اینکه طرف بعد این قضیه که این افراد باشند،بسیاری تمایلی به آشکار کردن این موضوع ندارن بهتره که این مسئله رو با قضیه اختلاس ها قاطی نکنید.
فشار حکومت روی چه گروهی؟ هردو! گروه اول رو به شکل فعلی قبول ندارند! گروه دوم رو هم که مجرم و مفسد فی الاعرض میدونن و اعدام میکنند!
این قضیه مثل آمار همجنسگراها نیست که کلن نباشه یا دقیق نباشه!
این افراد کل مدارکشونو تغییر میدن ! قبل تغییر جنسیت بهشون گواهی ای داده میشه مدتی طبق جنسیتی که میخان زندگی کنن...ام تو اف ها حجابو برمیدارن مثلن..
پس قطعن آمار خیلی دقیقی هست تو ثبت احوال.فقط عمومیش نمیکنن.
و طبق مصاحبه هایی که دیدم از فعالین خانواده رنگین کمان مثل ارشام پارسی وشادی امین و... .از جمله حذف صفرهای عمل های تغییر جنسیت استفاده میکردن.

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

دیدن مستندهای زیر تیغ جنسیت بی بی سی هم درباره این موضوع خالی از لطف نیست:) !

بیدام

بیدام
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
به نظر من یکی از دلایل رواج این عمل ها تاثیر فرهنگ غرب هست!
چرا وقتیکه ماهواره ها کم بود خبری از این اوا خواهر ها وهم ج ن س باز ها نبود؟
یه عده شدیدا تحت تاثیر فرهنگ غرب قرار میگیرن.این هم ج ن س بازی هم شدیدا مد شده تازگیا.هر فیلمی میبینم ازش حرف میزنن توش.یا یه شخصیت دارن که دچار این انحراف هست.
شما کافیه بری پارک دانشجو ومتوجه منظورم بشی.
وراه مقابله باهاش رو هم کاهش سن ازدواج پیشنهاد میدم.
وآسون شدن ازدواج ها وقرار دادن الگوهایی مثل حضرت فاطمه زهرا وامام علی تو زندگیمون.

واین رو هم بگم که حضرت امام این اجازه رو به دو جنسه ها دادن که تغییر جنسیت بدن ویا به عبارت بهتر اصلاح جنسیت کنن!
الان هر کی دچار این انحراف هست میره تغییر جنسیت میده! دولت مسئوله وباید اصلاح کنه این روندو.
اگه یه خرده تحقیق کنین میبینین که اکثر اونهایی که این انحراف رو دارن میرن ترکیه وتن فروشی میکنن.
یکی از این اوا خواهر ها هم ایدز گرفته بود بخاطرش ومرد تو همون ترکیه.خبرش عجیب پیچیده بود تو شبکه های مجازی.
آخر عاقبت کسی که از دستورات خدا سرپیچی میکنه همینه.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
یه عده شدیدا تحت تاثیر فرهنگ غرب قرار میگیرن.این هم ج ن س بازی هم شدیدا مد شده تازگیا.هر فیلمی میبینم ازش حرف میزنن توش.یا یه شخصیت دارن که دچار این انحراف هست.
وآسون شدن ازدواج ها وقرار دادن الگوهایی مثل حضرت فاطمه زهرا وامام علی تو زندگیمون.

واین رو هم بگم که حضرت امام این اجازه رو به دو جنسه ها دادن که تغییر جنسیت بدن ویا به عبارت بهتر اصلاح جنسیت کنن!
الان هر کی دچار این انحراف هست میره تغییر جنسیت میده! دولت مسئوله وباید اصلاح کنه این روندو.
اگه یه خرده تحقیق کنین میبینین که اکثر اونهایی که این انحراف رو دارن میرن ترکیه وتن فروشی میکنن.
یکی از این اوا خواهر ها هم ایدز گرفته بود بخاطرش ومرد تو همون ترکیه.خبرش عجیب پیچیده بود تو شبکه های مجازی.
هنوز مونده تا بفهمن که دارن دچار چه فرهنگ مسمومی میشن!
یکی از مهم ترین عواملش همین سن بالای ازدواجه. وقتی کسی در دسترس نباشه کم کم انسان به گزینه های موجود فکر میکنه!

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
loading
رشته دانشگاه
...
هنوز مونده تا بفهمن که دارن دچار چه فرهنگ مسمومی میشن!
یکی از مهم ترین عواملش همین سن بالای ازدواجه. وقتی کسی در دسترس نباشه کم کم انسان به گزینه های موجود فکر میکنه!
گزینه های موجود رو واقعا خوب اومدی.یه کتاب میخوندم یه جاییش میگفت حیوون های باغ وحش به خاطر محیط بسته ای که توش زندگی میکنن رفتار های جنسی جدیدی انجام میدن.مثلا میمون ها خود ارضایی میکنن.:eek::eek:

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
چرا اینجور فکر نمی کنین که "هم جنس گرایی" بوده اما به قول شما چون ماهواره ها کم بود رسانه ای نمی شد؟
شاید به خاطر فضای جامعه و مجازات ها این قضیه رو بروز نمی دادن!
قوم لوط رو که می شناسی؟نکنه اون زمان هم ماهواره بوده؟
"ترنس"
"هم جنس گرایی"
سه تا موضوعه جدان
:|

بیدام

بیدام
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
چرا اینجور فکر نمی کنین که "هم جنس گرایی" بوده اما به قول شما چون ماهواره ها کم بود رسانه ای نمی شد؟
شاید به خاطر فضای جامعه و مجازات ها این قضیه رو بروز نمی دادن!
قوم لوط رو که می شناسی؟نکنه اون زمان هم ماهواره بوده؟

"دوجنسه"
"ترنس"
"هم جنس گرایی"
سه تا موضوعه جدان

:|
من نگفتم دلیل وجودش ماهواره هست.گفتم دلیل رواجش ماهواره هست.
ودلیل وجودش رو هم توضیح دادم.بیشتر شدن سن ازدواجه!

این سه تا اسمی که شما گفتین اسم های غربین که برای رواج فساد بین جوان های ما این اسم هارو روشون گذاشتن که بگن طبیعی هستن ومد کنن این رفتارهارو.
همشون اوا خواهر و هم ج ن س باز هستن.
وطبق احکام اسلام باید دارشون زد از یه جا به بعد.

شما خودت تا حالا فکر کردی اگه این رفتارها تایید بشن چه بلایی سر بنیان خانواده میاد؟ نسل بشر منقرض میشه.
وخداوند هم اینها رو میدونسته که یه سری احکام رو گذاشته تو اسلام که از این اتفاق ها جلوگیری کنه.

KURT

KC
نام مرکز سمپاد
Hell i
شهر
Tehran
من نگفتم دلیل وجودش ماهواره هست.گفتم دلیل رواجش ماهواره هست.
ودلیل وجودش رو هم توضیح دادم.بیشتر شدن سن ازدواجه!

این سه تا اسمی که شما گفتین اسم های غربین که برای رواج فساد بین جوان های ما این اسم هارو روشون گذاشتن که بگن طبیعی هستن ومد کنن این رفتارهارو.
همشون اوا خواهر و هم ج ن س باز هستن.
وطبق احکام اسلام باید دارشون زد از یه جا به بعد.

شما خودت تا حالا فکر کردی اگه این رفتارها تایید بشن چه بلایی سر بنیان خانواده میاد؟ نسل بشر منقرض میشه.
وخداوند هم اینها رو میدونسته که یه سری احکام رو گذاشته تو اسلام که از این اتفاق ها جلوگیری کنه.
به نظرم شما یه دور کتابای دوران دانش آموزی ت رو بنداز دور و از الگوی زندگی فاطمه و علی پیروی نکن، اینطوری شاید بتونیم بحث کنیم.

پی نوشت. با سلاحی مثل اسلام میاید جلو که علتی از وجود قوانین نامنطقی ش نمی دونیم. با عقلمون می تونیم بحث کنیم اگه مایل باشید.

بیدام

بیدام
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
به نظرم شما یه دور کتابای دوران دانش آموزی ت رو بنداز دور و از الگوی زندگی فاطمه و علی پیروی نکن، اینطوری شاید بتونیم بحث کنیم.

پی نوشت. با سلاحی مثل اسلام میاید جلو که علتی از وجود قوانین نامنطقی ش نمی دونیم. با عقلمون می تونیم بحث کنیم اگه مایل باشید.

اسلام الگویی هست که خداوند که از همه ی ما دانا تره برای زندگیمون قرارش داده.
بنابراین همه ی احکام اسلام دلیلی قانع کننده وعقلی دارن.
اینطور نیست که عقل واسلام نقض کنن همدیگرو.
بفرمایین عقای بحث کنیم.

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
loading
رشته دانشگاه
...
فکر نکنم این بحث به جای سودمندی برسه.از اون جایی که عقاید پایه ای تری وجود داره که روی این مسئله تاثیر میگذاره تا افراد یه پایه مشترک انتخاب نکن و بر مبنای اون صحبت نشه نمیشه درست بحث جلو بره.خوب معلومه کسی که اسلام رو قبول داره با کسی که نداره دیدگاه متفاوت و راهکار متفاوتی ارائه میده.علاوه بر این که نه از اسلام یک نوع برداشت وجود داره نه نظر مکاتب مختلف شرقی و غربی توی این زمینه یکسانه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
خیلی زود به این نتیجه گیری رسیدید.
کسی که به عنوان یه مسلمان وارد بحث میشه یا دلیل قانع کننده ای میاره و یا درباره ش فکر میکنه و به نتیجه میرسه و بالعکس.هدف یه تاپیک صرف بحث کردن تا طرفو قانع کنی، یا ازش قطع امید کنی نیست، خوبه به همون اندازه ای که وقت میذاریم یاد بگیریم.

KURT

KC
نام مرکز سمپاد
Hell i
شهر
Tehran
خیلی زود به این نتیجه گیری رسیدید.
کسی که به عنوان یه مسلمان وارد بحث میشه یا دلیل قانع کننده ای میاره و یا درباره ش فکر میکنه و به نتیجه میرسه و بالعکس.هدف یه تاپیک صرف بحث کردن تا طرفو قانع کنی، یا ازش قطع امید کنی نیست، خوبه به همون اندازه ای که وقت میذاریم یاد بگیریم.
مشکلی با مسلمون بودن و نبودن و بیان عقاید و دلیلش نداریم. مشکل اینجاست که بعضی از دوستامون جواب تمام پرسش های عالم رو تو دوتا کلمه "خدا گفته" پاسخ میدن و حق به جانب، صرفا چون محیط اسلامیه و اذهان بیشتری به سمت درست بودن این عقاید سوق داده میشن.

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
loading
رشته دانشگاه
...
منظورم نتیجه گیری نیست. مثلا من خودم اگه مسلمون باشم یه نظری راجع به این موضوع دارم دارم اگه مسلمون نباشم یه نظر دیگه که اتفاقا کاملا این دو نظر متضاد هستند.خود این نظرات محصول یه عقیدن که تقریبا در تضاد هستند .بحث کردن موجب این موضوع باعث تغییر دیدگاهم نمیشه چون دیدگاهم نشات گرفته از این موضوع نیست.نمیدونم میتونم واضح بگم یا نه مثلا کسی که معتقد به اسلامه خیلی از آزادی ها رو درست نمیدونه و کسی که اومانیست هستش خیلی از محدودیت ها رو نمی پذیره .البته اگه یاد بگیریم حداقل وقتی داریم بحث میکنیم و اسمش رو بحث منطقی یا علمی میگذاریم به عقاید هم احترام بگذاریم و با دقت به نظر دیگران توجه کنیم ،یعنی بیشتر به دنبال این باشیم که مطلبی رو متوجه بشیم نه اینکه برداشت خودمون رو به بقیه نشون بدیم و تحمیل کنیم .ممکنه با عقاید مختلف بحث مفیدی برای افراد شرکت کننده داشته باشیم.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
منظورم نتیجه گیری نیست. مثلا من خودم اگه مسلمون باشم یه نظری راجع به این موضوع دارم دارم اگه مسلمون نباشم یه نظر دیگه که اتفاقا کاملا این دو نظر متضاد هستند.خود این نظرات محصول یه عقیدن که تقریبا در تضاد هستند .بحث کردن موجب این موضوع باعث تغییر دیدگاهم نمیشه چون دیدگاهم نشات گرفته از این موضوع نیست.نمیدونم میتونم واضح بگم یا نه مثلا کسی که معتقد به اسلامه خیلی از آزادی ها رو درست نمیدونه و کسی که اومانیست هستش خیلی از محدودیت ها رو نمی پذیره .البته اگه یاد بگیریم حداقل وقتی داریم بحث میکنیم و اسمش رو بحث منطقی یا علمی میگذاریم به عقاید هم احترام بگذاریم و با دقت به نظر دیگران توجه کنیم ،یعنی بیشتر به دنبال این باشیم که مطلبی رو متوجه بشیم نه اینکه برداشت خودمون رو به بقیه نشون بدیم و تحمیل کنیم .ممکنه با عقاید مختلف بحث مفیدی برای افراد شرکت کننده داشته باشیم.
در بحث علمی خرافات و موهومات جایی ندارن.
کسی که دین داره نباید با گفتن این که "خدا گفته..." نتیجه بگیره،بلکه باید با دلایل علمی و منطقی به بحث بپردازه.

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

احترام به نظرات همدیگه؟
فکر نمیکنین مسخره باشه به نظر کسی که معتقده اشخاص همو رو باید بخاطر گرایششون که دست خودشون هم نیست وانتخابی توش نداشتن اعدام کرد؟
چطوره به همه ی جانی ها احترام بذاریم واز فردا همشونو آزاد کنیم تا بر اساس طرز فکرشون هر کی رو که خواستن بکشن؟

وباید یادآور شم احترام گذاشتن جایی معنی میده که یه ویژگی شما دست خودت نباشه ونتونی تغییرش بدی.مثل رنگ پوستت.

وخوب انجمن جامعه شناسیه..برای اثبات حرف هاتون نمیتونین بگین چون فلان دین فلان چیزو گفته...

و برای حرف هاتون منبع ارائه بدین.یا اگه نظری دارین منطقی بیانش کنین.

مثلن این دوستمون باید منبع اراعه بده و توضیح بده ربط حرفهاشو به موضوع تاپیک.
ا
گزینه های موجود رو واقعا خوب اومدی.یه کتاب میخوندم یه جاییش میگفت حیوون های باغ وحش به خاطر محیط بسته ای که توش زندگی میکنن رفتار های جنسی جدیدی انجام میدن.مثلا میمون ها خود ارضایی میکنن.:eek::eek:

آخرین ویرایش:
بالا