• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
بچه ها شدیداً به کمکاتون نیاز دارم. خیلی استرس دارم. ازمون 7 بهمنه. از کجا میشه تا حدی متوجه شد که ادم مرحله اول قبول میشه ی ن؟
من مطالبی ک میخونم یادم میرن! چه کنم؟
و این که هوشمون و سوادمون باید در چه سطحی باشن؟

یه توصیه ای که من به همه میکنم خلاصه نویسی نکات مهم و مرورشونه.
به من خلاصه نویسی خیلی کمک میکنه و تو مرور مطالبم راحتترم، بعدشم قرار نیست مطلبی که ماه پیش خوندی رو یادت بمونه اشکالی نداره ینی، باید حتما مرورش کنی تا ملکه ی ذهنت بشه،
چون حدودا ۳۰~۲۵ روز به مرحله ۱ مونده بهتره مطالبی که میخونی و خوندی رو پنجشنبه جمعه مرورشون کنی، از حل سوالات مرحله ۱و ۲ دریغ نکن حتی دوره های ابتدایی.
استرس هم نداشته باش چون کاری رو پیش نمیبره و باعث میشه عقب بیفتی،
کاملا درکت میکنم که نگرانی م۱ شاید قبول نشی ولی وقتی امتحانو بدی به عقب نگاه کنی متوجه میشی که نگرانیت الکی بوده و اونقدام م۱ غول نبوده!

در مورد هوش و سواد همین قد که سمپادی هستی بسه!

Amirhosein.km vvbbv

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی بابل
شهر
بابل
سلام وقت به خیر
خواهشا راهنمایی کنین. من پایه هشتم سمپاد هستم.تازه با المپیاد زیست آشنا شدم البته علاقه ی زیادی نسبت به زیست دارم. میخاستم بدونم اگه از تابستون سالی که میخاد بیاد برای المپیاد بخونم دیره یا نه. البته دوستام از چند ماه پیش استارت زدن. بعد این که چه چیزی بخونم و چطور شروع کنم

Amirhosein.km vvbbv

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهر
بابل
=((لطفا راهنمایی کنید

Amirhosein.km vvbbv

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهر
بابل
خواهشا راهنمایی کنین. من به راهنمایی های شما خیلیییی احتیاج دارم. چز شما کس دیگه ای رو برا راهنمایی ندارم.:((

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
سلام وقت به خیر
خواهشا راهنمایی کنین. من پایه هشتم سمپاد هستم.تازه با المپیاد زیست آشنا شدم البته علاقه ی زیادی نسبت به زیست دارم. میخاستم بدونم اگه از تابستون سالی که میخاد بیاد برای المپیاد بخونم دیره یا نه. البته دوستام از چند ماه پیش استارت زدن. بعد این که چه چیزی بخونم و چطور شروع کنم
قبلا تو همین تاپیک به سوالایی که پرسیدین پاسخ داده شده، صفحات قبل رو بهشون مراجعه کنید به جواب سوالاتون میرسید ولی اگر باز هنوز مبهم بود جایی واست بپرس. با آرزویی موفقیت

Amirhosein.km vvbbv

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهر
بابل
میخاستم بدونم سال سوم به کنکورم لطمه وارد نمیشه

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
میشه لطفا بگید کمپبلو چطوری بخونیم؟ مثل کتاب درسی زیست؟

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
میشه لطفا بگید کمپبلو چطوری بخونیم؟ مثل کتاب درسی زیست؟
بخون بعد خلاصه نویسی کن.
حفظ نکن چند بار بخون که تو ذهنت ملکه بشه.(البته حفظ کردن هم مرحله ای از یادگیریه:-" منظورم اینه که بفهم مطلب رو)
خلاصه نویسی تو درک کردن مطلب خیلی تاثیر میذاره. چون تو که یک بار مطلب رو خوندی دوباره میخونیش میاری تو ذهنت، قسمت های مهمش رو برمیداری، می نویسی رو کاغذ.۳ دفعه دوباره مطلب برات تکرار میشه.

آخرین ویرایش:

Yasaman83

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲ البرز
شهر
کرج
سلام من هشتم هسنم و از معلم زیستمون دربارهی المپیاد نتونستم اطلاعات کافی بگیرم ۲ تا سوال دارم

۱.من دارم شروع به خوندن کتاب های سولومون می کنم به نظرتون این خوبه یا بهتر اول زیست دبیرستان رو بخونم
۲. کدوم سال باید برای شرکت در المپیاد اقدام کرد دوم یا سوم ؟

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
سلام من هشتم هسنم و از معلم زیستمون دربارهی المپیاد نتونستم اطلاعات کافی بگیرم ۲ تا سوال دارم

۱.من دارم شروع به خوندن کتاب های سولومون می کنم به نظرتون این خوبه یا بهتر اول زیست دبیرستان رو بخونم
دوم یا سوم که نداریم دیگه.
دهم می تونی شرکت کنی و هیچ بایدی هم وجود نداره.

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
اینجا فک میکنم جوابت رو پیدا کنی ! همون صفحه اول توضیح دادن ...

Yasaman83

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲ البرز
شهر
کرج

ممنون

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
ميگماااO_oمن امسال ميرم نهم اصلا تا الان هيچ آشنايي با المپياد نداشتم،ولي ميبينم بعضيا از هشتم شروع كردن!!در كل ميخواستم ببينم چى بايد بخونم؟!يعنى من در حد صفرم!!الان فقط با ماهيت المپياد و برگزاريش آشنام،ميخوام بدونم الان كه نظام جديده من كتابا رو از كجا گير بيارم و اينكه اين كتابا رو آدم خودش بخونه با مشكلي مواجه نميشه؟!:-?
و اينكه آيا الان براي شروع ديره؟:-?اگه ديره كه زياد سرمايه گزارى نكنم روش!

نه دیر نیست ؛ خیلی زمان منطقی و خوبیم هست ، فراتر از سطح کتابای درسی باید بدونی و باید کامل مسلط باشی حالا چه خودت بخونی چه کلاس بری براش، در کل حضور یه راهنما ، مثل کسی که خودش قبلا مدال آورده خیلی کمک کنندس،تو سایتم کلی تاپیک هست درباره ی نحوه ی خوندن و اینا، بخونشون حتما.

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
من حرفهاى كاربراى اين سايت رو خيلي خوندم كتابايي كه معرفي كرده بودن به حدي زياد بودن كه ٥-٦ سال هم واسه خوندنشون كمه!!آيا خوندن همه ى اين كتابها لازمه؟!
و مهم تر از همه اينكه من كتابهاى دبيرستان رو از كجا گير بيارم؟:-?
خب مسلماً خوندن تمام منابع لازم نیست! شما برای هر مبحث یه منبع رو برای خودت انتخاب میکنی، بعد میتونی کتاب های دیگه رو از همون مبحث به عنوان کتاب مکمل استفاده کنی. یعنی مثل منبع اصلیت روش وقت نذاری.
کتاب های دبیرستان رو از سال بالایی ها بگیر یا اینکه تو انقلابم راحت پیدا میشه کتاب های دبیرستان.

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
یک سوالی داشتم واون اینکه تا حالا کسی به سایتی که خود کتاب های کمپل معرفی کرده رفته تا سوالاتش رو حل کنه؟

• لایک
امتیازات: Mindy
بالا