• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
چی کار باید کرد برای آزمونای تشریحی دینی؟ هر چی میخونم فراموش میکنم.
یا برای آزمونای تستی سرعتم خیلی پایینه و درصدم از پنجاه بالاتر نمیره
به نظرم اینکه احساس کنی برای امتحان دینی تشریحی همه چی رو فراموش کردی طبیعیه واقعا...(من هم 5شنبه امتحان دینی داشتم فکر میکردم نمره ام کم میشه ولی با وجود این که امتحان سخت بود نمره خوبی میگیرم).... سعی کن وسواس نداشته باشی موقع خوندن درس و سرعت خوندنت رو بالا ببری و تعداد دفعات خوندنت هم افزایش بده...
ولی برای افزایش سرعت توی تست باید پیام آیات رو خیلی خوب تکرار کنید چون بیشتر سوالات از آیه هست یا ترکیب آیه با متن.... (کتاب پیام آیات گاج خوبه)
برای افزایش درصد هم باید تست زد تا فهمید توی هر درس کدوم مباحث مهمتره مثلا توی درس a حدیث خیلی مهمه ولی توی درس b تیترها خیلی مهمه....
امیدوارم منظرمو رسونده باشم!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
سلام بچه ها
من خیلی با سرعت تست زدنم توی ریاضی و فیزیک مشکل دارم هم برای مطالعه هم برای ازمون که میرم
واقعا نمیدونم باید چی کنم:(#:O
چ کتابی بخونم
چقد وقت بذارم
اگه شما راه حلی دارین لطفا بهم بگید مرسی
با سرعتت برای کل درس ریاضی یا تک تک سوالا؟
اگر با تایم کلیش مشکل داری بهتره اول سوال های راحتتر و اونایی که فکر میکنی زمان کمتری میبره شروع کنی ، نیازی نیست حتما از اول سوالا به ترتیب حل کنی ، گاهی اولین سوال سخته و محاسبات زیادی و طبیعتا زمان زیادی میگیره در صورتی که میتونی اون تایم رو روی 2 یا 3 تا سوال کم تایم تر بذاری .

flight

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد _تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
با سرعتت برای کل درس ریاضی یا تک تک سوالا؟
اگر با تایم کلیش مشکل داری بهتره اول سوال های راحتتر و اونایی که فکر میکنی زمان کمتری میبره شروع کنی ، نیازی نیست حتما از اول سوالا به ترتیب حل کنی ، گاهی اولین سوال سخته و محاسبات زیادی و طبیعتا زمان زیادی میگیره در صورتی که میتونی اون تایم رو روی 2 یا 3 تا سوال کم تایم تر بذاری .
برای تک تک سوالا نه
مثلا من 1 ساعت درس میخونم ریاضی و فیزیک نهایتا 30 تا تست میزنم
از نظر بلد بودن مشکلی ندارم تمام سوالارو حل میکنم
یعنی پایه ای نیس
ولی دیر حل میکنم طول میکشه
سر ازمون استرس هم اینو مضاعف میکنه
باید چیکار کنم سرعتم بالا بره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من با تمرین زیاد مشکلمو با شیمی حدودن حل کردم،آزمون اول درصد خیلیییی افتضاحی داشتم،ولی خودمو مجبور کردم روزی پنجاه تا تس بزنم،یه هفته این کارو کردم،هم راه های کوتاهو یاد گرفتم و خوب تو ذهنم موند هم دست متوجه شدم داستان از چه قراره و هم رسیدم ب پنجاه درصد :-" دقت کردم اول تلاش مضاعفه بعد راه های دیگه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
برای تک تک سوالا نه
مثلا من 1 ساعت درس میخونم ریاضی و فیزیک نهایتا 30 تا تست میزنم
از نظر بلد بودن مشکلی ندارم تمام سوالارو حل میکنم
یعنی پایه ای نیس
ولی دیر حل میکنم طول میکشه
سر ازمون استرس هم اینو مضاعف میکنه
باید چیکار کنم سرعتم بالا بره؟
1 ساعت 30 تا سوال خیلی هم بد نیست ، ینی سوالی 2 دقیقه تایم گذشتی ، واسه هر سوال باید حدودا 1.5 دقیقه وقت دارن ولی خب مسلما سوالا سطحشون فرق داره و میتونی این تایم رو تو هر سوال تغییر بدی .
به نظرم الان سعی کن 30 تا سوال رو بکنی 35 ، بعد برسونی به 40
چجوری تایم میگیری ؟ دقیق تایم میگیری؟
این که میگم رو امتحان کن ، دیجیتالی تایم بگیر سوال به سوال که حل میکنی زمانی که واسش گذشتی رو بنویس کنارشون ، سوال های سخت و آسون رو مشخص کن که دستت بیاد هر سوال چقدر تایم نیاز داره و واسه سوال های سخت مثلا بگو نهایت 2دقیقه و 15 ثانیه و واسه سوال های آسون 1 دقیقه وقت میذارم .
سری بعدش که دوباره تایم میگیری سعی کن تو تایمی که واسه خودت تعیین کردی حلش کنی و وقتی زمانش تموم شد و حل نشد ولش کن ، ببین چه نتیجه ای میگیری ، فکر نکنم بیشتر از 3-4 ساعت نهایت اینکار ازت وقت بگیره . عوضش دستت میاد چجوری حل کنی و چه تایمی بذاری.

flight

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد _تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
1 ساعت 30 تا سوال خیلی هم بد نیست ، ینی سوالی 2 دقیقه تایم گذشتی ، واسه هر سوال باید حدودا 1.5 دقیقه وقت دارن ولی خب مسلما سوالا سطحشون فرق داره و میتونی این تایم رو تو هر سوال تغییر بدی .
این که میگم رو امتحان کن ، دیجیتالی تایم بگیر سوال به سوال که حل میکنی زمانی که واسش گذشتی رو بنویس کنارشون ، سوال های سخت و آسون رو مشخص کن که دستت بیاد هر سوال چقدر تایم نیاز داره و واسه سوال های سخت مثلا بگو نهایت 2دقیقه و 15 ثانیه و واسه سوال های آسون 1 دقیقه وقت میذارم .
سری بعدش که دوباره تایم میگیری سعی کن تو تایمی که واسه خودت تعیین کردی حلش کنی و وقتی زمانش تموم شد و حل نشد ولش کن ، ببین چه نتیجه ای میگیری ، فکر نکنم بیشتر از 3-4 ساعت نهایت اینکار ازت وقت بگیره . عوضش دستت میاد چجوری حل کنی و چه تایمی بذاری.
چشم
مرسی بی نهایت
حتما وقت میگیرم از این به بعد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من سر کلاس هندسه کلن خسته م :-" تمرینای کتاب که اثبات دارن رو نمی نویسم. دیده شده اثباتای قضایا رو هم نمی نویسم. کتاب کارم مبانی و مفهوم ها ی مبتکران رو میخونم. جلو تر از کلاس پیش میرم برای همین از قبل حل میکنم بعد الان دیدم غلط اثبات کردم. :-" بازم خودم اثبات کردم ولی :D
تصحیح هندسه نهایی چه طوره؟نکنم این کارا رو؟:-"

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من سر کلاس هندسه کلن خسته م :-" تمرینای کتاب که اثبات دارن رو نمی نویسم. دیده شده اثباتای قضایا رو هم نمی نویسم. کتاب کارم مبانی و مفهوم ها ی مبتکران رو میخونم. جلو تر از کلاس پیش میرم برای همین از قبل حل میکنم بعد الان دیدم غلط اثبات کردم. :-" بازم خودم اثبات کردم ولی :D
تصحیح هندسه نهایی چه طوره؟نکنم این کارا رو؟:-"
نهایی زیاد مهم نیست ماروکه خیلی ترسوندن از بد صحیح کردن اما ن تنها بد صحیح نکردن نمره هم اضافه دادن بستگی ب برگت هم داره تونهایی عمومی رو خیلی بخون مبتکرانو نمیدونم چ جوریه اما درمحدوده کنکوره مثل میکرو بخون اگه نه بیخیالش شو
:-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
نهایی زیاد مهم نیست ماروکه خیلی ترسوندن از بد صحیح کردن اما ن تنها بد صحیح نکردن نمره هم اضافه دادن بستگی ب برگت هم داره تونهایی عمومی رو خیلی بخون مبتکرانو نمیدونم چ جوریه اما درمحدوده کنکوره مثل میکرو بخون اگه نه بیخیالش شو
:-?
ینی چی بستگی به برگه ت داره؟ مثلن اینکه تمیز بنویسی یا نه؟
نه یه چیز جداییه برا خودش.:-?
از میکرو خوشم نمیاد خیلی. بیشتر نگران کنکورم،میگم اگه هندسه رو خوب کار نکنم کم میارم. ولی خب انگار باید میکرو بخون. نظرتون درباره ی نشر الگو چیه؟یا خیلی سبز؟

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اره تمیزی و ریاضی نوشتن موثره سوالایی هم بلد نبودی شکلشو بکش میگن بعضی وقتا نمره میدن
زیاد خودتو درگیر منبع نکن اکثریتشون(ب جز خوشخوان و مبتکران) درچارچوب کنکورن بااونیکه خوشت میاد شروع کن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
اره تمیزی و ریاضی نوشتن موثره سوالایی هم بلد نبودی شکلشو بکش میگن بعضی وقتا نمره میدن
زیاد خودتو درگیر منبع نکن اکثریتشون(ب جز خوشخوان و مبتکران) درچارچوب کنکورن بااونیکه خوشت میاد شروع کن
اکثر موارد تمیز می نویسم. اثباتای خودم زیاد من درآوردی نیستن البته
چه طوره امسال با مبتکران بخونم،تابستون تستای میکرو رو بزنم؟

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اکثر موارد تمیز می نویسم. اثباتای خودم زیاد من درآوردی نیستن البته
چه طوره امسال با مبتکران بخونم،تابستون تستای میکرو رو بزنم؟
خوبه بای شیب ملایم برو جلو

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من تو آزمونا دو ساعت آخر علنا خوابم. تو عمومیا عربی رو رو میذارم آخر ولی باز نزدیکه خوابم ببره. کلن روزا درس خوندنم بازدهی نداره،شما راه حلی ندارید؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
من تو آزمونا دو ساعت آخر علنا خوابم. تو عمومیا عربی رو رو میذارم آخر ولی باز نزدیکه خوابم ببره. کلن روزا درس خوندنم بازدهی نداره،شما راه حلی ندارید؟
منم دقیقن همینطور!
راه حلی که یکم جواب داد این بود که ظهر ها کمتر میخوابم تا شب زودتر بخوابم....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
منم دقیقن همینطور!
راه حلی که یکم جواب داد این بود که ظهر ها کمتر میخوابم تا شب زودتر بخوابم....
اووو اینا رو من جواب نمیده،من از هشت شب تا دوازده بازدهیم خوبه، تا یک و دو بعدازظهر هم خوابم میاد :-"
همه کاریم کردم. چهل و پنج دیقه ورزش کردم، آب زیاد خوردم، ساعت خوابمو تنظیم کردم،فایده نداره هیچ کدوم

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اووو اینا رو من جواب نمیده،من از هشت شب تا دوازده بازدهیم خوبه، تا یک و دو بعدازظهر هم خوابم میاد :-"
همه کاریم کردم. چهل و پنج دیقه ورزش کردم، آب زیاد خوردم، ساعت خوابمو تنظیم کردم،فایده نداره هیچ کدوم
توکتاب میرصادقی نوشته ظهرا باید اینه موری(چرت نیم ساعته)کنید
تو اینترنت هستش

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی