• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مرثیه ای برای یک رویا (سمپاد)

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

_.khakestari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
بيوتك
عنوان و تیزر های آپارات به نظر مناسب میاد
ارزش وقت گذاشتن رو داره ؟ پاشیم بریم؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر
حرفای جالبی زده شد توی پنل انتهای مراسم! ولی خب «حرف» بود دیگه، با این مراسم‌ها و مستندها و نطق‌ها چیزی عوض نشده و قرار هم نیست بشه.

nafas sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
مسلما با حرف زدن چیزی عوض نمیشه اما گاهی حداقل یر سوزنی سبک میشی که گفته شده ... علاوه بر اون همه میدونن باید یه کاری انجام بشه برای نجات این قطار که روی ریل تباهی جلو میره ... و صرفا هم سمپاد نیاز به نجات نداره سیستم کل اموزش کشور به یک منجی نیاز داره و اون منجی نمیتونه یه مسئول باشه تفکر همه مردم نیاز به یه تغییر اساسی داره ... تا وقتی نمره محوریم و مدرک محور همینه که هست ... و البته همه این جمله ها از چند جهت قابل بررسیه ... و خیلی چیزا موثره ...
+ با دیدن این مستند میتونستی خوشحال باشی از حضورت در سمپاد و میتونستی بغض کنی برای از دست رفتن چیزی که 7 سال از عمرتو لحظه به لحظه باهاش گذروندی ... که چقدر همه چیز رو به رکوده ...

parmiiida

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
رادیولوژی^-^
جدا از بحث سمپاد اکثرا کسایی که تو سیستم دارن تصمیم میگیرن با پارتی بازیو بدون هیچ علاقه و حس تعهدی تو اون پست قرار گرفتن( مثل خیلی دیگه از ارگانها)وقتی مدیر یه مدرسه از وقت درسایی مثل ادبیات هنر تاریخ و علوم اجتماعی و خیلی درسایی که به تقویت شعور دانش آموز کمک میکنه میزنه و جشن صبحانه میگیره که دوتا عکس بگیره 4نفرو از اداره دعوت بکنه یا به دبیرا فشار بیاره ک میانگین نمرات کلاستون کمتر از 18 نشه و الکی نمره بدین به بچه ها و درنهایت مدرسش سر این کارا (درواقع مسخره بازی از نظر من )سرزبونا بیافته و خودش امتیاز بگیره و یذره دلش به حال دانش آموز نسوزه چه انتظاری از پستای بالاتر از اون ک این چیزارو ملاک امتیاز دادن کردن میشه داشت؟؟
مامان من کلی تشویقی داره از دبیرای مطرح ادبیات استان محسوب میشه پارسال تو درس پژوهی نفر اول شد ولی سی دی کارش فقط رفت اداره یه تشویقی بهش دادن و دیگه هیچ کس ندید تو اون سی دی چه روشایی استفاده شده بود!خب یه دبیرم ک از جونو دل مایه میزاره دلسرد میشه و دبیرای دیگم چیزیو نمیبینن بلکم شیوه ی جدیدی به ذهنشون برسه!
میشه با برداشتن کنکورو پذیرش دانشگاها بر اساس رزومه پژوهشیو علمی دانش آموزا مثل خیلی از کشورا سیستمو اصلاح کرد ولی خب تا وقتی که ایران پول و پارتی حرف اولو میزنه کنکور عادلانه ترین کاریه ک خوشبختانه هنوز از بین نرفته!و دیگه چاره ای نیست جز ملاک قرار گرفتن نمره و درسای خاصی که تو کنکور میاد تباه شدن بقیه درسا و بی توجهی به مفاهیم اصلی درسایی مثل ادبیاتو دینی از ضررهاییه ک باید بخاطر اون حفظ عدالت نسبی تحمل کرد و دیگه هر دانش آموزی به میل خودش میتونه تو فعالیتای پژوهشی ک یذره فشار قرار بیاره به مخ مبارکشون شرکت کنه
و البته تاثیرش تو کنکور مثل امتیاز های جشنواره خوارزمی و المپیادا خیلی خوبه که البته اکثرا دانش آموزارو خیلی به این کار تشویق نمیکنن!
...
من تریلرشو دیدم کلی گریه کردم!خیلی دردناک بود برام!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
شاید یه کم بی ربط به تاپیک، اما جالبه بدونید توی مدرسه ما دقیقا "هیچکس" اسم دکتر اژه ای هم به گوشش نخورده. حتی اسم سمپاد رو هم دارن با قدرت هرچه تمام کمرنگ میکنن و جاش میگن تیزهوشان.

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک
خوب چی به ما میرسه؟
نمیشه از این نکته غافل موند که حق ما که خورده شد رو کی میده؟؟؟؟

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
چه مستند سخیف سیاسی و مسخره ای بود. بعد از مدت ها گفتم میرم باز توی فضای ایده ال های گذشته ولی بعد از دیدن این مستند واقعا حالم گرفته شد. از نظر محتوایی یا حرف های تکراری زدند یا مشتی چرندیات و از نظر هنری واقعا در حد پایین تر از قابل قبو بود. البته از سفیر فیلم که پیش از این هم مستند های میراث البرتا را ساته بود بیش از این انتظار نمی رفت

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مستند خیلی متملقانه بود! و خو طی تحقیقی که انجام دادم دلیلش این جوری عنوان شد که مستند رو حلی 2 ای ها ساختن و کلا جو حلی 2 متملقانس!
و مستند هم همش در مورد حذف سمپاد داشت حرف می زد و اینکه همه مشکل سمپاد حذف شدنشه! هیچ اشاره ای به رشد قارچ گونه ی مدارس سمپاد که در اصل در جهت کمرنگ کردنش بود نشد. حداقل اگه یکباره حذفش می کردن با شرافت می مرد! نه الان با این وضع!

+من حضور یه مشت بچه ی راهنمایی توی سالن رو اصلا درک نکردم! :-?

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
آقا از ۳ ۴ تا دانش آموز سوم دبیرستان انتظار دارید مستند چی بسازند؟

_.khakestari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
بيوتك
هرچه که بود از سکوت بهتر بود.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
برای من پررنگترین چیز جمعیتی بود که اومده بودند.
یه سری از صحبت‌ها افراد رو احساس کردم به این دلیل صورت گرفته بود که اون افراد همیاری واسه این مستند انجام بدند خلاصه بگم از 2 نفرشون خوشم نیومد :D
یه چیز دیگه هم که دوست داشتم وقتی بود که یکی از اعضای اون کار پژوهشی مربوط به راکت یه چیز تو این مایه‌ها گفت که ما این باور داشتیم که بیشتر از امکاناتمون نتیجه بگیریم که این خب یه جور روحیه بود که تو سمپادی‌ها یافت میشد و یافت میشه و به کم راضی نیستند و تلاش زیادی انجام میدند.
حس کردم خیلی دستشون واسه صحبت هم باز نبوده (اشاره به حرف‌های دبیر تاریخ)
با وجود تکراری بودن خیلی از جاها به عنوان کار دانش‌آموزی دوست داشتمش
راستی بهتر بود از ساندترک‌هایی که اینقدر مشهور باشند استفاده نمی‌کردند.
مستند خیلی متملقانه بود! و خو طی تحقیقی که انجام دادم دلیلش این جوری عنوان شد که مستند رو حلی 2 ای ها ساختن و کلا جو حلی 2 متملقانس!
و مستند هم همش در مورد حذف سمپاد داشت حرف می زد و اینکه همه مشکل سمپاد حذف شدنشه! هیچ اشاره ای به رشد قارچ گونه ی مدارس سمپاد که در اصل در جهت کمرنگ کردنش بود نشد. حداقل اگه یکباره حذفش می کردن با شرافت می مرد! نه الان با این وضع!

+من حضور یه مشت بچه ی راهنمایی توی سالن رو اصلا درک نکردم! :-?
من هم انتظار داشتم در مورد اینکه چرا اینقدر سمپادها زیاد شده صحبت بشه ولی نشد متاسفانه ؛ فکر کنم ترجیح دادند که به دغدغه اصلیشون که حذف خود سمپاد باشه صحبت کنند.
بچّه راهنمایی‌ها برای پر کردن سالن بوده چون احتمالاً حدس نمی‌زدند که استقبال زیاد بشه.

بالا