• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چه زبان برنامه نویسی ای کار میکنید!؟

• شروع کننده موضوع Quf
  • تاریخ شروع

چه زبان برنامه نویسی ای کار میکنید!؟

• ++C

رای‌ها: 65 36.3%
  • #C

رای‌ها: 18 10.1%
  • Java

رای‌ها: 26 14.5%
  • VB.Net

رای‌ها: 3 1.7%
  • Python

رای‌ها: 63 35.2%
  • Perl

رای‌ها: 1 0.6%
  • ASP.Net

رای‌ها: 2 1.1%
  • ASP

رای‌ها: 0 0.0%
  • PHP

رای‌ها: 21 11.7%
  • Ruby

رای‌ها: 1 0.6%
  • JavaScript

رای‌ها: 12 6.7%
  • فریم ورک ها

رای‌ها: 7 3.9%
  • غیره ...

رای‌ها: 19 10.6%

• رای‌دهندگان
    179
  • شروع کننده موضوع

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سلام.

برای شروع کار و سر و سامون دادن به انجمن و برنامه ریزی برای کارایی مثل مسابقه و آموزش و ایجاد بحث... لازم بود بدونیم که چن نفر چیا بلدن... که بعدا توی کارامون از این آمار استفاده کنیم. مثلا 20 نفر جاوا بلدن 2 نفر پایتون... یهو مسابقه پایتون نذاریم (البته مثال بود)

یه سری نکته هم بگم...
-اگر غیره رو انتخاب میکنید زیر همین پست، بگید اون غیره چیه!
-اگر فکر میکنید خیلی خفنید و میتونید تو کارایی مثل آموزش کمک کنید اعلام کنید! استقبال میکنم به جون خودم!
- CSS و HTML زبان برنامه نویسی نیستن! ولی بازم اگر بلدید اعلام کنید همینجا...
- ایده هاتونم بگید!

sorena100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
آباده
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : چه زبان برنامه نویسی ای کار میکنید!؟

غیره: Qt
البته دو ساله به خاطر کنکور سراغ برنامه نویسی نرفتم و تقریبا همه زبان هایی که بلد بودم یادم رفته :-<. کم کم دارم مرور میکنم...
کاش امکان عوض کردن نظر رو هم میذاشتین. من که هر لحظه ممکنه سراغ یه زبان جدید برم

farooghkz

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران اسد پور
شهر
بندرعباس

بنده ۲ ۳ سالی هست برنامه نویسی میکنم.با سی شارپ شروع کردم و حدود یک سال باهاش کار میکردم اما دیگه نه.الآن با پایتون کار میکنم و گاهی سی و سی پلاس پلاس.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اولش با ++c و سی شارپ شروع کردم
با سی شارپ و پروژه mono اندروید پیاده سازی کردم

بعدش جاوا کار کردم ،میکنم الان
و برای طراحی وب php
با adob dreamweaver هم html و اینا کار کردم :-[ ازین وبسایتای مسخره درست کردم :-[

farooghkz

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران اسد پور
شهر
بندرعباس

پیشنهاد میکنم پایتون رو حتما یاد بگیرید.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
سوال خوبیه :/

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
برنامه نویسی مثه شنا کردنه شما اگه تو استخر شنا یاد بگیری تو رودخونه هم میتونی . من خودم با پاسکال شروع کردم یادش بخیر الان منسوخ شده خخخخخخ . ولی خوب بجای کار کردن با چندتا زبان یه زبان انتخاب شه خیلی بهتره وگرنه مفاهیم مشترکه شما اگه مفاهیمو خوب درک کنیین سوییچ کردن از یک زبان به زبان دیگه زیاد زمان نمیبره. و فراموش نکنیم که زبان برنامه نویسی فقط و فقط یه ابزاره یادگرفتن صرفا syntax یه زبان و اشنایی با مفاهیم شما رو برنامه نویس نمیکنه . یادگرفتن چند زبان هم شمارو حرفه ای نمیکنه کار اصولی اینه که شما یک زبان و به عنوان ابزار کارتون انتخاب کنین و فقط و فقط برنامه بنویسین و هرروز تجربه کسب کنیین و یاد بگیرین سیستم های نرم افزاری مختلف چطوری کار میکنن . برای متخصص شدن تو هر کاری 10 سال زمان لازمه اینو من نمیگن سخن بزرگانه .
توصیه میکنم بجای یادگیری صرفا سطحی یک یا چندزبان و تصور اینکه برنامه نویسیم یه نگاهی هم به کدهای برنامه های مختلف بندازیم تا ببینیم چقدر از اون کدها میفهمیم . و در اخر خوندن این مقاله هم خارج از لطف نیست
http://barnamenevis.org/showthread.php?150950-خودآموز-برنامه-نویسی-در-10-سال

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
زبان های برنامه نویسی با هم فرق دارن حتی از نظر مفاهیم
مثلا شما پایتون بلد باشی به این معنی نیستش سی رو هم بلدی.
البته بستگی داره منظور از بلد بودن یه زبان چی باشه. اگر صرفا نوشتن یه برنامه ساده مدرسه باشه خیلی مهم نیستش چی یاد بگیرید.
هیچ دوتا زبونی نیستن که مثل هم باشن.

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
منظور بنده از مفاهیم شاید اون چیزی نباشه که خیلی ها تصور میکنن . مفاهیمی که یه برنامه نویس با اونا کار میکنه ربطی به زبان برنامه نویسی نداره . زبان های برنامه نویسی صرفا پیاده سازیهایی از این مفاهیم هستن اگه یه برنامه نویس مثلا بدونه ارایه چیه و کجا کاربرد داره ویا مثلا سمافورها برای حل چه مشکلاتی بکار میرن و یا مثلا mvc چیه و تو چه جاهایی کاربرد داره و یا تفکر شی گرایی برای غلبه بر چه مشکلاتی توی صنعت نرم افزار بوجو اومد و مفاهیم اون چین ویا ... دیگه پیاده سازیش تو هر زبانی کار مشکلی نیست . شاید پیاده سازی ها یه تفاوت های جزیی باهم داشته باشن اما اونقدر مهم نیست که برنامه نویس رو دچار مشکل کنه و یادگیری عمیق این مفاهیم و سطح سواد اون رو برنامه نویس میکنه . این که شخصی مثلا پایتون بلده و یا کسی که دات نت کار میکنه دلیل نمیشه که اینا نسبت به هم برتری و یا ضعف داشته باشن .

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
پس منظورتون استفاده سطحیه.
چون یه برنامه نویس باید زیرساخت های زبانی که داره باهاش کار می کنه رو هم بدونه.
کسی که پایتون کار می کنه برتری ای نسبت به کسی که سی شارپ کار می کنه نداره و وارونش.
ولی مفاهیمی که کسی که پایتون کار می کنه بلده و کسی که سی شارپ کار می کنه یکی نیستن(اشتراک دارن)
مثلا سی شارپ رفرنس داره ولی پایتون چیزی تحت عنوان رفرنس نداره و اینکه سی شارپ اینترپرتری نیست این خیلی تفاوت ایجاد می کنه.

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
چون یه برنامه نویس باید زیرساخت های زبانی که داره باهاش کار می کنه رو هم بدونه.
کسی که پایتون کار می کنه برتری ای نسبت به کسی که سی شارپ کار می کنه نداره و وارونش.
ولی مفاهیمی که کسی که پایتون کار می کنه بلده و کسی که سی شارپ کار می کنه یکی نیستن(اشتراک دارن)
مثلا سی شارپ رفرنس داره ولی پایتون چیزی تحت عنوان رفرنس نداره و اینکه سی شارپ اینترپرتری نیست این خیلی تفاوت ایجاد می کنه.
اگر برنامه نویس با مفاهیم اشنا باشه باید انتخاب کنه مثلا اگر برنامه ای که میخواد بنویسه در اون برنامه عملکردها مهم باشه و ذات برنامه اصطلاحا تابعی یا functional باشه باید ابزار و یا زبان برنامه نویسی مناسب این کار مثله زبان سی یا اف شارپ رو انتخاب کنه و اگر برنامه اصطلاحا enterprise level باشه و یه برنامه بزرگ باشه باید با مفاهیم شیگرایی کار کنه و ایزار موردنظرشو انتخاب کنه مثه سی پلاس پلاس جاوا و یا سی شارپ اینجوریه که یه برنامه نویس حرفه ای به دید ابزار به زبا ن های برنامه نویسی نگاه میکنه نه به دید بت که باید اونو بپرسته . این که فلان زبان بهتر از قلان زیانه این زیاد شاید علمی نباشه

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
اگر برنامه نویس با مفاهیم اشنا باشه باید انتخاب کنه مثلا اگر برنامه ای که میخواد بنویسه در اون برنامه عملکردها مهم باشه و ذات برنامه اصطلاحا تابعی یا functional باشه باید ابزار و یا زبان برنامه نویسی مناسب این کار مثله زبان سی یا اف شارپ رو انتخاب کنه و اگر برنامه اصطلاحا enterprise level باشه و یه برنامه بزرگ باشه باید با مفاهیم شیگرایی کار کنه و ایزار موردنظرشو انتخاب کنه مثه سی پلاس پلاس جاوا و یا سی شارپ اینجوریه که یه برنامه نویس حرفه ای به دید ابزار به زبا ن های برنامه نویسی نگاه میکنه نه به دید بت که باید اونو بپرسته . این که فلان زبان بهتر از قلان زیانه این زیاد شاید علمی نباشه

منم همین رو میگم زبان ها مثل هم نیستن چه از دید مفاهیم چه از دید سستی ها و نیرومندی ها.
هر چیزی رو برای کاری ساختن.
نمی تونیم بگیم یه زبون رو بلد باش همه چی بلدی.

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
نمیشه بهش بگیم یادگیری سطحی بحث من رو اینه و پاسخ به اون کسایی که هرهفته یه زبان رو تست میکنن اصولا یادگیدی همه زبان ها کار درستی نیست کسی که وب کار میکنه باید انتخاب کنه که تا اخر هم وب کار کنه و کسی که به برنامه نوسی سیستم علاقه داره باید با مفاهیم سیستم عل ها درگیر شه و تا اخر ابزار موردنظرشو بشناسه و تو همون زمینه هم کار . دقیقا نظر من هم مثه نظر شماست که با یادگیری مفاهیم مربوط به اون مبحثی که علا قه داره باید متوجه بشه که چه زبانی مناسب اون کاره . البته تو چندسال اخیر صنعت نرم افزار خیلی پیشرفت کرده و سازندگان زبان های برنامه نویسی شدیدا در حال رقابت هستن که بتونن تکنولوژی های مختلفی رو برای کارهای مختلف ارایه بدن و الان مثلا انتخاب بین جاوا و دات نت خیلی کار پیچیده ایه چون این زبان ها هرروز دارن توسعه پیدا میکنن . اگه چندسال پیش به من میگفتم اوراکل یا اس کیو ال سرور میگفتم اوراکل ولی الان وضعیت بشدت تغسیر کرده و انتخابا سخت تر شده و ادم باید تو یادگیری مفاهیم خیلی تلاش کنه تا انتخاب خوبی داشته باشه. به این نمیتونیم بگیم یادگیدی سطحی .

S R H

Artist Plus
نام مرکز سمپاد
سمپادی نیستم:-(
شهر
امیدیه
من c#و کمی همc++

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
من تازه با c++ شروع کردم

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام
بنده هم 2 روزه php شروع کردم
قصدم اینه css هم یاد بگیرم

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
من با basic شروع کردم و بعد از اون هم C++
البته یکسال و نیمه که از برنامه‌نویسی دور بودم و دوباره دارم شروع میکنم. تقریبا از صفر :(

• لایک
امتیازات: fteh

rozhina.sh

bitmask
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (log (10
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
من با پایتون شروع کردم الان هم دارم ادامش میدم زبان خیلی خوبیه یکم هم html بلدم

dr.namingstuff