• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

اینکه به ایران افتخار نمیکنم ایراد از منه که عزت نفس ندارم نه از ایران
درسته که مشکلات زیادی وجود داره ولی خب همه کشور ا همینجوری بودن و با افتخار درستش کردن

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از alireza.p :
اینکه به ایران افتخار نمیکنم ایراد از منه که عزت نفس ندارم نه از ایران
درسته که مشکلات زیادی وجود داره ولی خب همه کشور ا همینجوری بودن و با افتخار درستش کردن
ما هم وقتی 15 سالمون بود ازین حرفا می زدیم که باید کشور و بسازیم و فیلان :-"

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

رشته تحصيلي موقعيت شغلي و اجتماعي دوستاني خوب موفقيت ورزشي چيزايي هستن كه ميشه بهشون افتخار كرد اما به كسي كه به طور مثال به سفيد پوست بودنش افتخار ميكنه و در حقيقت اونو برتري ميدونه ميگن نژاد پرستي اين از اين #ناسیونالیسم
اما حالا تو ايران كه اين مسئله مطرح نيست مسلما اين مسئله برا كسي مطرحه كه داره خارج از ايران زندگي ميكنه كه با افتخار ميگه ايرانيم يا نع(وگرنه كه اينجا همه فرزندان ايرانيم ميهن پاك خود را مانند جان ميدانيم) خب حالا اگه بتونن از عرب ها تمايزمون بدن تازه اين مطرح ميشه كه انصافا با افتخار به چه داشته اي بايد بگيم ايرانيم؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

از آنجایی که خون پاک آریایی و پدرمان کوروش بزرگ در رگ هایمان جاری است چنان کشوری خواهیم ساخت که پدرمان کوروش به ما افتخار کند /m\ اولین قدم نیز بیرون کردن سوسمارخوران و تازیان مغول از میهن پاکمان است که مارا به این روز انداخته اند.در پناه اهورامزدا انشاالله.

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

خب،سوال اینجاست که دقیقا باید به چه چیز ایرانی بودن افتخار کنم؟من توی زندگیم هیچوقت احساس نکردم ایرانی بودنم برام یه پوئن مثبت محسوب میشه.شرایط اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی و... هیچکدوم طوری نبوده که من بخوام درمقام مقایسه با کشورهای درست و حسابیِ دیگه کشورم رو برتر بدونم.
از طرف دیگه ، “ایرانی بودن“ چیزی نیست که من با تلاش و یا حتی انتخاب خودم به دستش آورده باشم ، اون هم درحالیکه اگر انتخاب با خودم بود ، قطعا اینجا رو انتخاب نمیکردم.
پس، نه ، من به ایرانی بودنم افتخار نمیکنم.

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397

به اینکه ایرانی مسلمانم افتخارمیکنم....
واینکه با افرادبزرگواری هم میهنم ...
بنظرم بهتره نپرسیم ایران چی داره ک بهش افتخارکنم؟بپرسیم من چی دارم ک ایران بهم افتخارکنه...

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بنظرم اگه هرنفر کاری کنه که" به خودش" افتخار کنه بهتر از اینه که به کشوری که تصادفا توی اون به دنیا اومده افتخار کنه.
حالا شکر خدا کشور ما که تحفه ای هم نیس با این همه فساد و عقب موندگی و بی فرهنگی.
*به لطف مردمش که ماها باشیم البته.
+فساد هم مرتبط با مردمه.
عقب موندگی هم حاصل کم کاری مردم گذشته و حاله.

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397

انصاف نیس...
اگه کشور فرهنگش خوب نیس...ازماعه ک مردمشیم...اما فساد و عقب موندگی رو بی انصافی نکنیم دیگه،توخیلی چیزا جلوتریم...اگه عقبیم دوباره از ماعه ک بر ماعه....

parmiiida

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
رادیولوژی^-^

من با همه ی این مشکلات به ایرانم افتخار میکنم!
و متاسفم ک آدم برجسته ای نشدم براش ک اونم به من افتخار کنه ولی لزومی نداره کار خفنی بکنم تا بهم افتخار بکنه همین که انسان باشم هوای هم وطنمو داشته باشم براش کافیه فک کنم!

اینم بگم که بنظرم همه ی مشکلاتش به خودخواهیه مردمش برمیگرده به اینکه دیگه مثل قبل همو دوست ندارن...من حتی زمان جنگو به الان ترجیح میدم!با اون همه سختی ولی همه به یاد هم و بفکر هم و نگران هم بودن نه اینکه الان حتی بچه از پدرو مادرش فراریه چه برسه به همسایه و همشهریو...
کاش یکم مهربونیه زیادبشه فقط :)

فاطیما

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Esf
سال فارغ التحصیلی
99

منم به شخصه خیلی به ایرانی بودنم افتخار میکنم و از صمیم قلب خوشحالم که یه ایرانی به دنیا اومدم و به عنوان یه ایرانی زندگی میکنم >:D< x:
دلم میخواد که کشورای دیگه رو ببینم ولی زندگی توی ایران رو بیشتر از اونجا دوس دارم :)

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

از آنجایی که در مورد بحث موردنظز (که البته بسیار کلان تر از آنچه هست که دراینجا مطرح شده) کلی سوال بی پاسخ و کلی هم پاسخ بی سوال دارم و شایدم در اینده با دوراهی هایی در زمینه کشور روبرو بشم ترجیح میدم چیز خاصی نگویم و شاید خوندن دومورد زیر مجال خوبی برای اندیشیدن فراهم بیاوره:
اولین مطلب از شوپنهاور:
"مبتذل ترین نوع غرور،غرور ملی است زیرا کسی که به ملیت خود افتخار می‌کند در خود عملکرد با ارزشی برای افتخار ندارد وگرنه به چیزی متوسل نمی‌شد که با هزاران هزار نفر در آن مشترک است. برعکس، کسی که امتیازات فردی مهمی در شخصیت وعملکردخود داشته باشد، کمبودها و خطاهای ملت خود را واضح‌ تر از دیگران می‌بیند، زیرا مدام با این‌ها برخورد می‌کند. اما هر نادان فرومایه که هیچ افتخاری در جهان ندارد، به مثابه‌ آخرین دستاویز به ملتی متوسل می‌شود که خود جزیی از آن است. چنین کسی آماده و خوشحال است که از هر خطا و حماقتی که ملتش دارد، با چنگ و دندان دفاع کند.”
کتاب در باب حکمت زندگی/ آرتور شوپنهاور

دومین مطلب از شعبانعلی(+)

آخرین ویرایش:

Sme

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از Panah :
انصاف نیس...
اگه کشور فرهنگش خوب نیس...ازماعه ک مردمشیم...اما فساد و عقب موندگی رو بی انصافی نکنیم دیگه،توخیلی چیزا جلوتریم...اگه عقبیم دوباره از ماعه ک بر ماعه....
دقیقا میشه بگید تو چه مواردی جلوتر از بقیه هستیم اگه منظورتون کشورای افریقایی هس من حرفی ندارم :D
و اینم اگه بشه بگید که با کدوم افراد بزرگوار هم میهن هستیم؟اقای xیاy؟
مشکل بی فرهنگی هم از افراد ناشی نمیشه سیستم فرهنگی ای که برای ایران پایه ریزی شده اشتباهه وافراد هم تو این سیستم این کارای اشتباهو پیاده میکنن

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر

به نقل از Elahe.N :
دقیقا میشه بگید تو چه مواردی جلوتر از بقیه هستیم اگه منظورتون کشورای افریقایی هس من حرفی ندارم :D
و اینم اگه بشه بگید که با کدوم افراد بزرگوار هم میهن هستیم؟اقای xیاy؟
مشکل بی فرهنگی هم از افراد ناشی نمیشه سیستم فرهنگی ای که برای ایران پایه ریزی شده اشتباهه وافراد هم تو این سیستم این کارای اشتباهو پیاده میکنن
ما امنیتی ک داریم رو فرانسه هم نداره.چه برسه ب کشور های افریفایی و اطرافمون.
اطراف ما دور تا دور نا امنه . ولی خودمون از آمریکا هم امن تریم. برید ببینید چن نفر سالانه با اسلحه کشته میشن اونجا .
داعش تا اروپا هم عملیات داشته ولی اینجا نه. چطور چنین چیزی افتخار نداره ؟

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از rezchit :
ما امنیتی ک داریم رو فرانسه هم نداره.چه برسه ب کشور های افریفایی و اطرافمون.
اطراف ما دور تا دور نا امنه . ولی خودمون از آمریکا هم امن تریم. برید ببینید چن نفر سالانه با اسلحه کشته میشن اونجا .
داعش تا اروپا هم عملیات داشته ولی اینجا نه. چطور چنین چیزی افتخار نداره ؟
بله این امنیته رو داریم ولی
امنیت که فقط امنیت نظامی و ملی نیس.
امنیت غذایی داریم؟!
امنیت اقتصادی داریم؟!
امنیت اجتماعی چی؟! :rolleyes:

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

میشه این دوستانی که میگن به ایرانی بودنشون افتخار می کنن دقیقا ذکر کنن که چرا به "ایرانی بودنشون" افتخار می کنن؟!
اصلا افتخار کردن به محل تولد چه معنی و مفهومی داره؟!

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

اول نظرمو میگم بعد میرم واس بقیه رو میخونم.(الان اصلا وقت ندارم)
من هم بخش های مثبت کشورمو میدونم هم منفی(تا حدودی خیلی کمی)ولی با اینکه میدونم کلی نکته ی منفی داره که (دوستان از منم وارد ترن)اما خیلی دوسش دارم.در مورد افتخار خب چه عرض کنم.اگ بگم دلم میسوزه اگ نگم پل میمونه اونور آب.الان حتما همه میخوان نقل قول کنن و بگن "دقیقا بگو چرا به ایرانی بودنت افتخار مکنی"اما انصافا نمیدونم چرا هم دوسش دارم هم بهش افتخار میکنم.
قبول دارم یه عده از خدا بی خبر اومدن به اسم اسلام و دین و.... نون خونه راه انداختن که به قول بابام یه داستان هس ک میگه:یه روز یه نفر خروس میدزده بهش میگن خروس دزدیدی؟میگه به حضرت عباس ندزدیدم.بعد دم خروس معلوم بوده.حالا آدم نمیدوننه قسم حضرت عباس رو قبول کنه یا دم خروس رو!همین ادما الان باعث شدن که فرق اونی ک بی هیچ چشم داشتی واس کشورش دل میسوزنه با اونی که اومده با اسم خدا و اسلام و منافع کشور داره خیلی راحت زندگیشو میکنه.هم وام بلا عوض میگیره در حدی ک خودشو وهفت پشتشم راضی هستن معلوم نشه.
فقط دلم میخواد بدونم اونی که خیلی راحت میخوره یه آبم روش یک درصد به اون بیچاره ای ک تو دور افتاده ترین منظقه ایران بی هیچ امکاناتی زندگی میکنه یا اون مادری ک با اشک بچه شو فرستاد جنگ تا این کشور رو واسه امثال این آدم و دوستاش حفظ کنه،فکر نمی کنه؟

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

افتخار میکنم به ایرانی بودنم . . . نه بخاطر این که یه وطن پرست متعصب باشم ...نه ... بلکه به این خاطر افتخار می کنم که با انسان های شریفی هم میهنم حالا شاید اون افراد شریف از نظر بعضیا شریف نباشن، خب قبوله ...این به ایدئولوژی و آرمان افراد بستگی داره
اما انسان هایی هم هستن که از نظر هر انسان تکرار می کنم "انسان" ، شریفن
افتخار می کنم به کشوری که دادستان مظلومان است وهم خود مظلوم است
بلی اختلاس و فشار اقتصای هم هست . . . اما این چیزی نیس که درست نشه
اونایی که میگن این جا چی داره؟؟!!همون کسایین که تا چیزی میشن زرتی اینجارو فراموش میکنن میرن یه مملکت دیگه ... اونا هموناین که تا جنگی میشه پا میهن نمی ایستن
و مهمتر اینکه افتخار می کنم به رهبرم x:

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر

به نقل از «Reza 7» :
بله این امنیته رو داریم ولی
امنیت که فقط امنیت نظامی و ملی نیس.
امنیت غذایی داریم؟!
امنیت اقتصادی داریم؟!
امنیت اجتماعی چی؟! :rolleyes:
بله امنیت غذایی داریم ... مگه سومالیه ؟!
اقتصادی هم خیلی اوضاع خوب نیست ولی در مجموع ثبات داریم بعد از عوض شدن رییس جمهور
اجتماعیمون هم خوبه
برادر من . تو مقایسه کن با اطرافمون؛ ببین عراق سوریه یمن لببی بحرین ترکیه کدومشون کدوم نوع امنیت رو از ما بیشتر دارن؟!
متاسفانه دید ایرانی ها خیلی بده نسبت ب کشورشون....
توریست فرانسوی رو تو خیابون-خیابان طالقانی شیراز- خودم دیدم گفت توی کشور شما بیشتر احساس امنیت میکنم.
امیدوارم یه روزی برسه همه ایرانی ها خودباوری داشته باشن و ب بیگانه ها گوش نکنن...

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر

به نقل از Weeping Angel :
میشه این دوستانی که میگن به ایرانی بودنشون افتخار می کنن دقیقا ذکر کنن که چرا به "ایرانی بودنشون" افتخار می کنن؟!
اصلا افتخار کردن به محل تولد چه معنی و مفهومی داره؟!
فک کن تمام ملت های دنیا اینجوری فک میکردن
سنگ رو سنگ بند میشد؟
اگر روزی برسه ک هیچ شهروندی تو هیچ کشوری تعصب رو کشورش نداشته باشه اون وقت میشه اینجوری فک کرد
مثلا اون بابای آلمانی کشورش رو دوس داره
ژاپنیه هم دوست داره
اینا جنس های خودشونو میخرن
همه ب فکر کشورشونن جز ما اگر این تغکرو رو داشته باشیم
اون وقت با این تفکر ، سر کدوم ملت بی کلاه میمونه؟.
همون ما !

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از rezchit :
بله امنیت غذایی داریم ... مگه سومالیه ؟!
اقتصادی هم خیلی اوضاع خوب نیست ولی در مجموع ثبات داریم بعد از عوض شدن رییس جمهور
اجتماعیمون هم خوبه
برادر من . تو مقایسه کن با اطرافمون؛ ببین عراق سوریه یمن لببی بحرین ترکیه کدومشون کدوم نوع امنیت رو از ما بیشتر دارن؟!
متاسفانه دید ایرانی ها خیلی بده نسبت ب کشورشون....
توریست فرانسوی رو تو خیابون-خیابان طالقانی شیراز- خودم دیدم گفت توی کشور شما بیشتر احساس امنیت میکنم.
امیدوارم یه روزی برسه همه ایرانی ها خودباوری داشته باشن و ب بیگانه ها گوش نکنن...
نه همه مردم ایران به غذای سالم و کافی دسترسی ندارن.
وضع اقتصادی بهتر شده ولی همچنان همونطور که میگی "خوب" نیست اصلا.
امنیت اجتماعی داریم واقعا با وجود اینهمه تهدیدات اجتماعی؟؟ :rolleyes:
بیکاری، خودکشی، مسائل جنسی،کودکان کار ، رفتن نخبه ها از کشور ، فقر، شکاف طبقاتی، بی عدالتی ، فساد ، اعتیاد.
چون عراق و افغانستان و لیبی و کنگو و سومالی و موزامبیک بدبخت تر از مان دلیل میشه که ما خوشبختیم؟

بالا