• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روش مطالعه دروس

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
بچه های فارغ التحصیل هر راهکاری به ذهنشون میرسه در رابطه با شیوه کلیِ خوندن هر درس ، اینجا بگن : )

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
پاسخ : روش مطالعه دروس

عربی :

عربی درسی هست که اهمیتش بالاس و رتبه رو کاملا میتونه تغییر بده
اگه اون 4-5 سوال درک مطلب رو درنظر نگیریم و بگیم خود فرد باید شهود عربی داشته باشه و اکتسابی نیست و گاهی اوقات حتی بسته به سلیقه طراح هست ( که خب من تا حدودی مخالف این قضیه هستم ) بیست سوال دیگه رو میشه کاملا با درست خوندن جواب داد و خب 20 سوال میشه هشتاد درصد که تا قبل از سال 94 که عمومی های کنکور خیلی اسون بشه ، 80 درصد درصد خیلی خوبی برای عربی بود و حتی حالا هم که عمومی ها رو اسون میدن باز هم درصد خوبی حساب میشه

برای خوندن عربی اول از همه بدونید که هیچ نیازی به خوندن کلمات کتاب ، برای جواب دادن تست های "معنی کنید " نیست و اون تست ها اغلب با نکات دستوری به راحتی و زیر 30 ثانیه قابل حل کردن هستن
ب
رای تست زدن به این نکته توجه کنید که تست عربی رو باید بلافاصله بعد از درسنامه بزنید تا تثبیت بشه و مهمترین نکته اینکه خوندن عربی بدون زدن تست هیچ ارزشی نداره

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

من فارغ التحصیل نیستم اما این شیوه ى زیست خوندن خیلی کمکم کرد.
یه کتاب مثلا نشر الگو یا خیلی سبز هم باید داشته باشید :D
اول اینکه کتاب وزارتیو خیلی خیلی دقیق بخونید بعد از روی درسنامه کتاب کمکی بخونید و بعد 1/3 تستارو بزنید.
دوباره وزارتی و درسنامه و 1/3 بقیه
اینبار با دید بهتری میتونید تست بزنید
1/3 بقیه رو هم به صورت آزمونی بزنید تا خودتونو محک بزنید!
یه سری هم که باید اشتباه ها و سوالای شک دار و یا اونایی که به کمک پاسخنامه زدید رو دوباره بزنید! (:|
همین دیگه امتحان کنید خوب بود بگید ذوق کنم :D

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

یکی از کارهایی که امسال به من خیلی کمک کرد این بود که صدای خودم رو موقع خوندن لغت های ادبیات و عربی و زبان ضبط کردم و به جای آهنگ هرشب تو گوشم میذاشتم و میخوابیدم و وقت بیشتری هم براشون نذاشتم ولی همه رو از هرکسی بهتر یادم بود و سر جلسه آزمون ها هم صدام برام یادآور میشد
این کار رو بعد از عید برتی تست هایی که خیلی سخت بودن و چالش انگیز هم انجام دادم

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

واسه ي هندسه مخصوصا هندسه پايه فرمولاي دايره چيكارشون كنيم حفظ ؟ مثلا لايتنر كنيمشون؟ :-" من خيلي زود يادم ميره بايد كلي فكر كنم يادم بياد مخصوصا كه خيلي شبيه به همن بعضياشون

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

به نقل از خــــــــــــــــتـــــه :
واسه ي هندسه مخصوصا هندسه پايه فرمولاي دايره چيكارشون كنيم حفظ ؟ مثلا لايتنر كنيمشون؟ :-" من خيلي زود يادم ميره بايد كلي فكر كنم يادم بياد مخصوصا كه خيلي شبيه به همن بعضياشون
لاینتر تا حد خوبی جواب نمیده،
پیشنهاد من نوشتن فرمولا تو یه صفحه است و جایی بچسبون که حداقل روزی یه بار بخونیشون
البته من همه ی حفظ کردنی هام رو رو د و دیوار خونه چسبونده بودم و خیلی راضی بودم

.Munes.

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

ادبیات رو برای ازمون باید چجوری بخونیم؟!الان برای ازمون 23 مهر 2 درس پیش/4درس دوم/3 درس زبان فارسی رو باید چجوری تقسیم بندی کنیم و بخونیم؟!
گاج سبز رو برای پیش بخونیم؟!اخه درس جدیده من هیچ تصوری ازش ندارم،کلاس مدرسه رو هم میخوام بپیچونم،ولی خوندش هم وقت گیره زیاد تاثیری هم تو تست نداره!
زبان فارسی رو چیکارکنم؟!هامون سبطی خیلی زیاده،اصلا نمیرسم بخونمش ولی تست های الگو رو هم کلا غلط میزنم،نیاز دارم یه درسنامه قبلش بخونم،من باید چیکار کنم؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از .Munes. :
ادبیات رو برای ازمون باید چجوری بخونیم؟!الان برای ازمون 23 مهر 2 درس پیش/4درس دوم/3 درس زبان فارسی رو باید چجوری تقسیم بندی کنیم و بخونیم؟!
گاج سبز رو برای پیش بخونیم؟!اخه درس جدیده من هیچ تصوری ازش ندارم،کلاس مدرسه رو هم میخوام بپیچونم،ولی خوندش هم وقت گیره زیاد تاثیری هم تو تست نداره!
زبان فارسی رو چیکارکنم؟!هامون سبطی خیلی زیاده،اصلا نمیرسم بخونمش ولی تست های الگو رو هم کلا غلط میزنم،نیاز دارم یه درسنامه قبلش بخونم،من باید چیکار کنم؟!

خوندن متن درس خیلی مهمه . چون شما یه تصوری از موضوع و زمینه ی درس دستتون میاد و معنی لغت ها رو با توجه به ارتباط به متن یاد میگیری و عمقی تر میره تو ذهنت . من همیشه اینجوری می خوندم. توی هر واحد ادبیاتی که تو برنامه ریزیته دو درس (اگر آسون بودن بیشتر) رو بگنجون و با حوصله متنشونو بخون و کلمه هاشونو به خاطر بسپار . تاریخ ادبیات رو به صورت موضوعی تو برنامت بذاری بهتره . گاج سبز توضیحای خوبی داده به نظرم خوندنش برای پیش خوانی درس جدید مناسبه . اما قابل اطمینان محض نیست . گاهی تو توضیح دادن و نکته دراوردن زیاده روی کرده . )
شمارشا و ساختمان واژه ی زبان فارسی چرت محضه :| اصن براش اونقدری احترام قائل نبودم که بخونم B-)
تو نظرته که چه درصدی تو کنکور ازش بیاری؟

.Munes.

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

ممنون از توضیحاتت :)
80 به بالا، ولی برای مثلا 80 باید در حد 100 خوند خب!
شما کلا زبان فارسی نخوندی؟!چند زدی تو کنکور؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از .Munes. :
ممنون از توضیحاتت :)
80 به بالا، ولی برای مثلا 80 باید در حد 100 خوند خب!
شما کلا زبان فارسی نخوندی؟!چند زدی تو کنکور؟!

75 :))
ببین به نظرم سوالای شمارش و ساخت واژه خیلی انتخابی و سلیقه ای اعمال میشد . گاهی ساختار قدیمی مشتق رو ساده حساب می کرد و گاهی مشتق . خب اینجا جنبه ی حفظ کلماتو پیدا می کرد که اعصابشو نداشتم. یا می دیدم توی فلان سال کلمه رو یه چیزی حساب کرده ، چند سال بعدش یه جور دیگه

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم

شیمی سه فصل اولش رو چطور بایدخونداصن؟ ~X( از فرمولا اصلا نمیدونم‌چیا رو بایدحفظ کرد و چی لازمه؟
ازطرفی جزوه ی مناسبی هم‌نداریم و درسنامه ی خیلی سبزومبتکران‌توضیح زیاد داره‌ک بعضیاش نیاز نیست.با این اوصاف چه کنم‌برای شیمی ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

یه کتاب که کمتر دیدینش شیمی خانه زیست شناسیه. اونو ک بخونی دستت میاد چی به چیه.
و اینکه من دوتا برگه دارم کل معادله های کتاب با موازنه شو داره،اونو میذارم اینجا.فکر می کنم مفید باشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

متاسفم بابت متوالی
این عکس جلد کتاب و این عکس یکی از صفحات کتاب
پ.ن: لینکا درستن؟

+پژواک : درست شد ; )

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از K I A N A Z :
لینکا جابه‌جان.
چه باحاله! فکر کنم برای حفظیات شیمی کنکور خیلی مفید باشه + شیرفهم‌شدن!
ممنون بابت معرفی.
:D یحتمل خستم :-"
آره خیلی خوبه. آدم نمی دونه این فصل رو چه جوری باید بخونه و تو این ترکیبا چی مهمه و ویژگی خوبش اینه متن کتابه و درس نامه ی جدا نداره. البته شخصا به موازاتش شیمی۳خیلی سبزم میزنم.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از خــــــــــــــــتـــــه :
اول یه مسئله‌ای در مورد هندسه پایه، هدفت رو تخمین بزن نسبت به تواناییت توی هندسه بعد کتاب انتخاب کن. ربطش به سوالت اینه که کتابی انتخاب کن که فرمول‌هاش در حد خداوند هندسه شدن نباشه و معقول باشه حجم و سطحش وگرنه وسط کار کلا می‌ذاریش کنار.
بعد از این که کتاب درست انتخاب کردی (پیشنهاد من گاج نقره‌ایه) درسنامه که می‌خونی طبیعتا یه سری فرمولا برات آشناتره و حس می‌کنی تو ذهنت مونده، اونایی که پیچیده تره بنویس رو یه کاغذ و یه نگاهی بهشون بنداز تا چند روز بعد. دفعه بعدی که میری سراغ اون مبحث دوباره از اول فرمولایی که همچنان تو ذهنت نمی‌مونه بنویس رو یه کاغذ.
برای من این جواب میداد و به تدریج کم میشد فرمولایی که بلد نبودم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Bahar_R :
اول یه مسئله‌ای در مورد هندسه پایه، هدفت رو تخمین بزن نسبت به تواناییت توی هندسه بعد کتاب انتخاب کن. ربطش به سوالت اینه که کتابی انتخاب کن که فرمول‌هاش در حد خداوند هندسه شدن نباشه و معقول باشه حجم و سطحش وگرنه وسط کار کلا می‌ذاریش کنار.
بعد از این که کتاب درست انتخاب کردی (پیشنهاد من گاج نقره‌ایه) درسنامه که می‌خونی طبیعتا یه سری فرمولا برات آشناتره و حس می‌کنی تو ذهنت مونده، اونایی که پیچیده تره بنویس رو یه کاغذ و یه نگاهی بهشون بنداز تا چند روز بعد. دفعه بعدی که میری سراغ اون مبحث دوباره از اول فرمولایی که همچنان تو ذهنت نمی‌مونه بنویس رو یه کاغذ.
برای من این جواب میداد و به تدریج کم میشد فرمولایی که بلد نبودم.
به نظرتون هندسه نشر سنگینه؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

این کتاب رو من ندیدم، اما برای پایه اگر کتاب نسبتا سختی هم برداری ولی دوست داشته باشی و بخونی مشکلی نداره چون وقت توی پایه خیلی زیاده.

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

وضعيت عربى ام اصلا خوشايند نيست
٣٦
٤٠
٤٥
:rolleyes:
:-?
اونم ترجمه است
ترجمه رو درست ميزنم يعنى
ولى اصولا وحشتناك كندم ! تو زمان اصلا نميتونم بزنم .. كمك بنماييد :-?

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از Niki Zi :
وضعيت عربى ام اصلا خوشايند نيست
٣٦
٤٠
٤٥
:rolleyes:
:-?
اونم ترجمه است
ترجمه رو درست ميزنم يعنى
ولى اصولا وحشتناك كندم ! تو زمان اصلا نميتونم بزنم .. كمك بنماييد :-?

بقیه شم قواعده و اگه ترجمه مشکل نداری اونا رو هم راحت میتونی بزنی البته جز درک مطلب که قاعده خاصی نداره

درمجموع هرچی میتونی تست زیاد بزن برای عربی ، خود به خود دستت میاد

به نقل از سیم ظرفشویی :
خب یه مسئله مهم در زدن تستهای ترجمه اینه که باید اون ها رو با تکنیک بزنی!
یعنی در تجرمه اصلا لازم نیست که تک تک گزینه ها رو بخونی و تحلیل کنی و بررسی کنی(حتی صورت سوال هم نیاز زیادی به تحلیل نداره)
نمیدونم چقدر اشنا هستی با تکنیک های تست ترجمه،اگه اشنا نیستی بگو تا بهت یه توضیح کلی بدم
هرچند هم دی وی دی های خوبی برای این کار هست و همه کتاب های خوب.

سوالش این بود که درصد عربیم اینه ، اونم به خاطر ترجمه ها . یعنی ترجمه ها رو درست میزنه و مشکل نداره

بالا