• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
پاسخ : مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

این‌که میگه ناموجود یعنی خودشون تموم کردن. نه به این معنی که کلا موجود نیست و کم‌یاب عه.
می‌تونید برید از یه جای معتبر بخرید (همین Asus سری N هم مشمول حرفم می‌شه)

• لایک
امتیازات: mrm

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

به نقل از Im_SPHR :
توی بازار کمبود لپ تاپ سبک هست.... اگر هم باشه معمولا نیم کیلو از لپ تاپ خود شما سبک تر هست.....
تنها مدل هایی که زیر ۲ کیلو هستن ُ مک بوک ایر هست و سری U ایسوس و چند مدل ایسر....
http://www.digikala.com/Product/DKP-137748/Acer-Aspire-R7-371T-B-13-inch-Laptop

http://www.digikala.com/Product/DKP-149438/Lenovo-IdeaPad-500s-A-13-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-13-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-IdeaPad-500s-A

http://www.digikala.com/Product/DKP-116806/ASUS-Zenbook-UX303UB-B-13-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-13-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-Zenbook-UX303UB-B#!/tab-techspecs/

جدا از این ها نظرتون در مورد تبلت ویندوزی چیه؟
آهان . ممنون .
نه ، با تبلت ویندوزی زیاد کنار نمیام .

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Farnoosh_H :
آهان . ممنون .
نه ، با تبلت ویندوزی زیاد کنار نمیام .
خواهش ميكنم.... يه نگاه به اين چندتا مدل هم بندازيد:
http://www.digikala.com/Product/DKP-149748/Lenovo-Yoga-500-A-14-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-14-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-Yoga-500-A#!/tab-techspecs/

http://www.digikala.com/Product/DKP-151703/Lenovo-Yoga-500-C-14-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-14-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-Yoga-500-C#!/tab-techspecs/

http://www.digikala.com/Product/DKP-171276/ASUS-X540LJ-D-15-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-15-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-X540LJ-D

دومي به نظرم گزينه خوبي هست : )

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

بین این دوتا کدومش بهتره؟؟ :-?
https://www.digikala.com/Product/DKP-172373
https://www.digikala.com/Product/DKP-165902

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از ـمـ ـهـ ـر ـنا ـز :
بین این دوتا کدومش بهتره؟؟ :-?
https://www.digikala.com/Product/DKP-172373
https://www.digikala.com/Product/DKP-165902
اگه بین این 2تا از لحاظ قطعات بخوام بگم کدوم بگیری قطعاً اونی که قطعات بهتری داره رو و سبک‌تره رو بگیر ولی اگه از لحاظ ارزشی بخوام بگم بنظرم هیچ کدوم خوب نیستش :D
قیمت جفتش نسبت به چیزی که باید باشه خیلی زیاده مثلاً N552VW - C نسبت به n56 من برتری خیلی کمی داره و وزنش هم فقط 200 گرم کمتره ولی نسبت به قیمت 3 سال پیش لپ تاپ من 300 تومن گرون‌تره حالا نمی‌دونم که این گرونی به خاطر قیمت دیجی کالا هست که از بقیه جاها گرون‌تره یا کلاً الکی گرونه دوست من یه لپ‌تاپ شبیه این لپ‌تاپ‌ها گرفته(4تومن) ولی کیفیت صداش نسبت به لپ‌تاپ من خوب نبود اگه صبر می‌کنید من هفته دیگه برمیگردم تهران براتون یه نگاه به لپ‌تاپش می‌اندازم ببینم چطوره ولی قطعاً اگه می‌خوای 5 تومن خرج کنی هیچ کدوم از اینا نگیر.

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

بله کل تحقیقاتم رفت زیر سوال ((:
تا جایی که پرسیدم گفتن اول مایکروسافت بعد ایسوس.
کلا ایسوس نگیرم یا این مدلش خوب نیست؟
ولی من تعریف این مدلشو زیاد شنیدما :-?

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

لپ تاپ 13اینچی خوب چی پیشنهاد میدید؟
برای استفاده معمولی و کارهای روزانه..

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از dre@mer :
بودجه؟

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

[quote author=ســــپــــ

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از dre@mer :
نهایتاً 4 میلیون
این دو مدل خوب هستن:
http://alldigitall.ir/index.php?route=product/product&path=768&product_id=95916&sort=p.price&order=DESC

http://alldigitall.ir/index.php?route=product/product&path=766&product_id=300065&sort=p.price&order=ASC

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از dre@mer :
سلام.
تا به چی بگی کار روزانه.بعضیا کار روزانشون بازی کردنه مثلا.بعضیا فیلم دیدنه و .... در ضمن بودجه ای که گفتی رو میشه باهاش یه لپ تاپ گیمینگ خرید تا یه لپ تاپ مالتی مدیا.و ۴ میلیون یا ۳ میلیونی هم که گفتی میشه چندین نوع لپ تاپ متفاوت پیشنهاد داد.مثلا پردازنده ش بالا باشه یا گرافیکش خوب باشه یا حافظه ش بالا باشه

[quote author=ســــپــــ

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Believe :
سلام.
تا به چی بگی کار روزانه.بعضیا کار روزانشون بازی کردنه مثلا.بعضیا فیلم دیدنه و .... در ضمن بودجه ای که گفتی رو میشه باهاش یه لپ تاپ گیمینگ خرید تا یه لپ تاپ مالتی مدیا.و ۴ میلیون یا ۳ میلیونی هم که گفتی میشه چندین نوع لپ تاپ متفاوت پیشنهاد داد.مثلا پردازنده ش بالا باشه یا گرافیکش خوب باشه یا حافظه ش بالا باشه
نوع اول لپ تاپی که ایشون پیشنهاد دادن یه پردازنده ی مناسب و حافظه جانبی ssd رو داره ولی حافظه ی ۲۵۶ گیگیش کمه.ولی بازم بستگی به کاری که میخوای باهاش انجام بدی داره.

دومی هم که سیستم عاملش مکه حواست بهش باشه.بازم بنظرم حافظه ش کمه

جفتشون به خاطر نوع حافظه جانبیش و مدل پردازنده ش که U عه کم مصرفن و دیرتر یسری لپ تاپا نیاز به شارژ دارن.
من خودم اپل نمی خوام با همین ویندوز راحت ترم..
فکر نکنم لپ تاپ13 اینچی خوب وجود داشته باشه..
کار روزانه در حد فیلم و اینترنت و دانلود و..
کلن گیم و کارهای تخصصی نه..
گرافیکشم در حد متوسط
کلن یه چیزی در حد سری k ایسوس.. که متاسفانه 13 اینچ نداره

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از dre@mer :
گرافیکشم در حد متوسط
سری U ایسوس مناسبه

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از dre@mer :
گرافیکشم در حد متوسط
اینجا رو ببین.اینا ایسوسن مثلا.
بنظرمم خوبن.
من دو نمونه شو دیدم.یکیش از نظر گرافیکی و حافظه خوب بود ولی هارد دیسک بود به خاطر همینم 5 ساعت روشن میمونه نهایتا.
یکی دیگه بود حافظه و گرافیکش نسبت به اولی خوب نبود ولی 10 ساعتو باتریش ساپورت میکرد

خودت باید بری بازار بگردی ببینی چی موجوده چی موجود نیست.و ظاهرشم ببینی.مثلا کیبوردش نرم باشه یا صفحه ش مات باشه بهتره و ...من خودم چیز خاصی رو معرفی نمیکنم چون باید خودت ببینی و بسنجی که پاسخگوعه نیازت هست یا نه.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از ـمـ ـهـ ـر ـنا ـز :
بله کل تحقیقاتم رفت زیر سوال ((:
تا جایی که پرسیدم گفتن اول مایکروسافت بعد ایسوس.
کلا ایسوس نگیرم یا این مدلش خوب نیست؟
ولی من تعریف این مدلشو زیاد شنیدما :-?
نه تحقیقات نرفته زیر سوال منم الان بخوام معرفی کنم می‌گم همین شرکت‌ها رو می‌گم ولی شما داری هزینه‌ای می‌کنی که نیازش نیست یا یه سری مسائل هست که توی جدول مشخصات نوشته نشده به عنوان مثال محل قرار گرفتن بلندگوها خیلی مهمه ؛ می‌دونم که N550 و N56 بلندگوهاشون زیر لپ‌تاپ نیست ولی سری k ایسوس بلندگوشون زیر لپ‌تاپ هست بعدش وقتی می‌خواند صدا بلند شه باید لپ‌تاپ رو با زمین فاصله بدند که باز هم به خوبی لپ‌تاپ‌های دیگه نمیشه صداشون. یا مثلاً شما داری یه لپ‌تاپ 2.5 کیلویی با قیمت بالا می‌خری اگه مشکل وزن لپ‌تاپ یا قیمت نیست خب یه سری g ایسوس بگیرید.
به هر حال من لپ‌تاپی که دست دوستم دیدم بنظرم اومد کیفیت صداش به خوبی بقیه سری N نبود اگه صبر کنید بهتون اطّلاع می‌دم.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من رفتم لپ‌تاپ دوستم رو دیدم N501VW-A رو دیدم لپ‌تاپ رو 4 گرفته بود و میشه گفت بهترین مزیّتش باتریش بود که دوستم ادّعا داشت با وای‌فای 4:30-5 ساعت جواب میده که خیلی عالی هست ولی در مورد کیفیت صدا با اینکه سری N هست انگشت کوچیکه N56 هم نیست حتّی اگه با زمین فاصله بهش بدیم بازم قدرت رقابت نداره.
در واقع سری N معروفاً به صدای عالیشون و تعجّب می‌کنم چرا اینطوری بود صفحه لمسی داشت با وضوح 4k که کیفیتش خیلی خوب بود ولی اینطور که پرس و جو کردم صفحه‌های لمسی توی نور عملکرد خوبی ندارند و شما نمی‌تونی توی ظهر داخل فضای باز استفاده کنی.
بحث لپ‌تاپ یه مقدار سلیقه‌ای هست ولی از نظر من یه مهندس برق هیچ نیازی به صفحه‌ی لمسی یا صفحه‌ای با وضوح 4k نداره و آدم داره پول چیزهایی میده که هیچ استفاده‌ای نداره بهتره ram بالایی داشته باشه گرافیک هم تا یه حدّی باشه خوبه اونم برای بازی کردن کاربر هست نه استفاده‌ی مهندسی!
سری G ایسوس کیفیت ساخت بهتری دارند واگه مشکل هزینه ندارید یه نگاهی به این کنید.[nb]اینطور که دوستم گفت بلندگوش روی لپ‌تاپه.[/nb]
البته من خودم تمام کارهای مهندسی رو با لپ‌تاپ ram 8 و گرافیک 2 (nvidia 740m) انجام دادم (متلب ،زایلینکس ، پی‌اس‌پایس ، پروتئوس و آلتیوم دیزاینر) بچّه‌ها با لپ‌تاپ‌های خیلی خیلی ضعییف‌تر هم انجام دادند هیچ مشکلی هم نبود ولی آدم دوست داره یه هزینه میکنه یه لپ‌تاپ تک بخره :))
فقط بگم سری N یه ساب ووفر دارند که صدای تخت لپ‌تاپ رو بم می‌کنه و این خیلی برای پخش آهنگ عالیه ولی سری G نداره.

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
من رفتم لپ‌تاپ دوستم رو دیدم N501VW-A رو دیدم لپ‌تاپ رو 4 گرفته بود و میشه گفت بهترین مزیّتش باتریش بود که دوستم ادّعا داشت با وای‌فای 4:30-5 ساعت جواب میده که خیلی عالی هست.
سری k باتریش بیشتر هم شارژ نگه میداره.
سری k ایسوس بلندگوشون زیر لپ‌تاپ هست بعدش وقتی می‌خواند صدا بلند شه باید لپ‌تاپ رو با زمین فاصله بدند که باز هم به خوبی لپ‌تاپ‌های دیگه نمیشه صداشون. .
این که بلندگو زیر لپ تاپه اگه رو میزی چیزی باشه صداش خوب نیست باید مثن لپ تاپو بالا بگیرید!!! ولی ب نظر من بلندگو ملاک کافی ای واسه خرید لپ تاپ نیست . همون رم , هارد , وزن , تعداد هسته ها , باتری و سایر نیاز ضروریتونو در نظر بگیرید.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از f-1391 :
سری k باتریش بیشتر هم شارژ نگه میداره.
من هم اتاقیم k56 داشت یک سال هم بود خریده بودش و نصف این مقدار نگه می‌داشت شاید در ابتدا شارژ خوب نگه دارند :D
به نقل از f-1391 :
ولی ب نظر من بلندگو ملاک کافی ای واسه خرید لپ تاپ نیست . همون رم , هارد , وزن , تعداد هسته ها , باتری و سایر نیاز ضروریتونو در نظر بگیرید.
صحبت شما درسته ولی الان هم تو سری G و هم تو سری N میتونیم رم ، گرافیک و یا cpu بالا داشته باشیم پس چیزهای دیگه هم ملاک قرار بدیم یا می‌تونیم با همین قطعات بریم سراغ یه برند دیگه ولی می‌بینیم در عمل کیفیتی که asus داره باعث میشه سراغ اون بریم.
شاید اینکه لپ‌تاپ آدم 4k باشه کارایی زیادی برامون نداشته باشه چون ما مگه چقدر فیلم 4k می‌تونیم دانلود کنیم یا داشته باشیم ولی اینکه لپ‌تاپ رزولوشن 1080 داشته باشه مهم میشه چون وقتی رزولوشن پایین‌تر باشه و آدم میاد برنامه نصب می‌کنه همه پنجره‌ها خیلی بزرگ میشه. و حس خوبی به آدم نمیده. و همین صحبت هم در مورد صدا ...
راستی لپ‌تاپ که توی پست قبل معرفی کردم حافظه‌اش هیبریدی هست و برای اینکه نخوام بحث رو طولانی کنم به این کلیپ یه نگاه کنید متوجه تفاوت سرعتش با هارد معمولی می‌شید

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

من رفتم لپ‌تاپ دوستم رو دیدم N501VW-A رو دیدم لپ‌تاپ رو 4 گرفته بود و میشه گفت بهترین مزیّتش باتریش بود که دوستم ادّعا داشت با وای‌فای 4:30-5 ساعت جواب میده که خیلی عالی هست ولی در مورد کیفیت صدا با اینکه سری N هست انگشت کوچیکه N56 هم نیست حتّی اگه با زمین فاصله بهش بدیم بازم قدرت رقابت نداره.
در واقع سری N معروفاً به صدای عالیشون و تعجّب می‌کنم چرا اینطوری بود صفحه لمسی داشت با وضوح 4k که کیفیتش خیلی خوب بود ولی اینطور که پرس و جو کردم صفحه‌های لمسی توی نور عملکرد خوبی ندارند و شما نمی‌تونی توی ظهر داخل فضای باز استفاده کنی.
بحث لپ‌تاپ یه مقدار سلیقه‌ای هست ولی از نظر من یه مهندس برق هیچ نیازی به صفحه‌ی لمسی یا صفحه‌ای با وضوح 4k نداره و آدم داره پول چیزهایی میده که هیچ استفاده‌ای نداره بهتره ram بالایی داشته باشه گرافیک هم تا یه حدّی باشه خوبه اونم برای بازی کردن کاربر هست نه استفاده‌ی مهندسی!
سری G ایسوس کیفیت ساخت بهتری دارند واگه مشکل هزینه ندارید یه نگاهی به این کنید.[nb]اینطور که دوستم گفت بلندگوش روی لپ‌تاپه.[/nb]
البته من خودم تمام کارهای مهندسی رو با لپ‌تاپ ram 8 و گرافیک 2 (nvidia 740m) انجام دادم (متلب ،زایلینکس ، پی‌اس‌پایس ، پروتئوس و آلتیوم دیزاینر) بچّه‌ها با لپ‌تاپ‌های خیلی خیلی ضعییف‌تر هم انجام دادند هیچ مشکلی هم نبود ولی آدم دوست داره یه هزینه میکنه یه لپ‌تاپ تک بخره :))
فقط بگم سری N یه ساب ووفر دارند که صدای تخت لپ‌تاپ رو بم می‌کنه و این خیلی برای پخش آهنگ عالیه ولی سری G نداره.
راستش لمسی بودن یا نبودن صفحه برام خیلی اهمیتی نداره چون کاربرد اونقدی نداره!!
بیشتر مد نظرم یه لپ تاپ با کیفیت خوب برای کارای مهندسیه یا گاهی دیدن فیلمای معمولی.
و کیفیت صفحه هم تا حد معقولی خوب باشه جواب گو هست فک میکنم.. و البته هرچی وزنش کمتر باشه حملش راحت تره!
این مدلی که معرفی کردید در رده لپ تاپ های مخصوص بازی قرار گرفته بود :-? ولی مشخصات خوبی داشت! فزقش با لپ تاپ های مالتی مدیا چیه؟؟

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

کارهای مهندسی رو با با سری k به راحتی میشه انجام داد دیگه سری N و یا G جای نگرانی نداره.
اگه کیفیت تصویر می‌خواید رزولوشن 1080p بگیرید رزولوشن بالاتر دادن پول خرج کردنیه که لزومی نداره. البته با رزولوشن پایین‌تر هم به خوبی میشه فیلم دید ولی بنظرم این رزولوشن ارزش پول دادن داره.
اگه می‌خواید فیلم ببینید من 15 اینچی رو پیشنهاد میکنم ولی مشکلش اینه وزنش زیاد میشه.
لپ‌تاپ‌های سری G سری Game هستند و سخت‌افزار سخت جونی دارند مثلاً فنی که سری G داره خیلی قوی‌تر سری‌های دیگه هستش ؛ قیمتشون بالا هست و خب هرکسی هم همچین مشخصات عالی نمی‌خواد من اکثر طرح بدنه‌های ایسوس رو دوست داشتم ولی این یکی خیلی چنگی به دل نمی‌زد امّا سخت‌افزارش وسوسه کننده هستش.
شما نیازی به گرافیک خیلی بالا یا حافظه هیبریدی یا ... نداری ولی اگه گرافیک بالا داشته باشی این امکان رو دارید که بازی‌هایی که تا چند سال آینده هم میاد بازی کنی(من با گرافیک 740m اساسین کرید یونیتی هم بازی کردم مشکلی نداشت) یا اینکه اگه حافظه هیبریدی داشته باشی سرعت لپ‌تاپت بالاتر می‌ره و ... انتخاب با خودتونه که هزینه این امکانات رو بدی یا نه.
مشخصات مطلوب از نظر من : رم 8 ، cpu cori7 (نمی‌دونم الان آخرین cori7 که اومده چیه) گرافیک 2 960m ، رزولوشن 1080 داشتن حداقل یه usb3 حافظه داخلی یک ترا.
دیگه حالا اگه مشخصات عالی می‌خواین رم 16 بگیرید گرافیک بالاتر یا هارد هیبرید باشه و... (هارد ssd خیلی بهتره‌ها ولی خیلی گرونه البته یه راهی هم هست لپ‌تاپ با هارد ssd بگیرید و یه هارد یک ترا اکسترنال هم کنارش بخیرد)
دیگه بقیه چیزهایی که امکانات جانبی هستند که به قولی میگن هر گرونی بی حکمت نیست اگه بخوام به این امکانات اشاره کنم :
زاویه دید بیشتر صفحه نمایش ، تنظیم نور صفحه کلید داشتن touch pad بزرگ ، حسگر اثر انگشت ، subwoofer داشتن چند تا usb3 (البته انگار یه چیز جدیدتری هم اومده) امکان فست شارژینگ باتری لپ‌تاپ داشتن سیستم ice cool و ... (صفحه لمسی نمی‌دونم خوبه یا بد چون شنیدم توی نور جوابگو نیست :D )
البته معمولاً همه این امکانات تو یه لپ‌تاپ جمع نمیشه :))

بالا