• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث داروسازان

calm ocean

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
kerman
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی
پاسخ : محل بحث داروسازان

سلام من نميدونم چقدر سوالم بجاست اگه ميشه راهنمايي كنين اگرم جواب سوالامو توي صفحه هاي قبل دادين بگين اخه من نخوندم شون
من امسال كنكور دادم از اولش هم دارو ميخواستم اما الان شك كردم اخه خيلي ها ميگن درس هاي دارو سخت هستن كار عملي كه بچه هاي پزشكي و دندون روي بيمار انجام ميدن نداره يه جورايي خشكه همچنين درامد ش به اندازه دندون نيست
از طرفي با رتبه 400 ميشه داروي تهران خوند و رقيب كمتر هست و ي جوري ميشه بهش فقط از ديد درماني نگاه نكرد ميشه باهاش تجارت كرد و خب شنيدم اگه تا تخصص طي شه به راحتي ميشه جزو هيئت علمي شد شانسي كه بچه ها پزشكي ندارن
حالا ميخواستم شما كه تجربه شو دارين معايب و مزيت داروسازي نسبت به دو رشته ي ديگه بگين
اگرم اشتباه كردم تو صحبت هام بگين
تشكر

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

سلام دوستان.اگه کسی درمورد داروی رشت و همدان و قزوین و اردبیل و ساری اطلاعات داره لطفا بگه

hana2

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
ازاد
شهر
تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

سلام دوستان
من لیسانس اقتصاد دارم دلم میخواد تو یه رشته ای ادامه تحصیل بدم که علمش به درد زندگیم بخوره و اصلا درامد و شاغل شدن هم
واسم مهم نیست یعنی نیاز مالی ندارم که واسه پول و درامد درس بخوونم
فک میکنم علم پزشکی تو زندگی خیلی بدرد میخوره ولی چون قصد ازدواج دارم به خاطر سخت بودن پزشکی و شیفتهاش
بیخیال پزشکی شدم دوستانی که داروسازی حوندید به نظر شما علم داروسازی چقدر میتوونه تو زندگی فرد موثر و مفید باشه البته فارق از
بحث شغل و درامد؟
اینکه میگن ((افراد داروساز تقریبا هیچ گونه تجربه ی بالینی در خصوص بیماریها ندارند . در طول دوره تحصیلی هر دکتر داروساز مطالعه ی اندکی بر روی اناتومی و کارکرد سیستم های بدن و تعریف مختصری از بیماری را می آموزد . اما حیطه ی اموزشی اصلی وی نحوه ی تهیه ، میزان مصرف ، نحوه ی سوخت و ساز و مکانیسم عمل دارو در بدن افراد می باشد . در درمان بیماری ها دکتر داروساز از نظر علمی اجازه ی تجویز دارو ندارد بلکه می تواند در مورد مکانیسم و مقدار مورد نیاز داروی تجویزی پزشک مشاوره ارائه بدهد.)) درسته؟
بچه های داروسازی در هفته چند روز دانشگاه میرید؟
به نظرشما یه خانم متاهل میتوونه داروسازی بخوونه و به زندگیش هم برسه؟
چرا میگن داروسازی رشته فوق العاده سختیه ولی وقتی از بچه های داروسازی میپرسن روزی چند ساعت درس میخونید میگن 3تا 4 ساعت
ممنون میشم به سوالام جواب بدید

• لایک
امتیازات: Diyar

paulhenry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
داروسازی

سلام
ترم 3ای هستم
تازه اومدم
خیلی خیلی خوش اومدم :D

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

بچه های دارو می تونن دو رشته ای باشن؟

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

سلام...یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. فارمایی که شما میخونین چقدر با فارمای پزشکی ها فرق داره؟؟؟ و اینکه یه دانشجوی داروسازی باید تمام مکانیسمها رو بلد باشه؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

فرقش اینه ما فقط فارماکولوژی نمیخونیم.
ما فارماکولوژی رو خیلی عمیق تر میخونیم ولی در کنارش یه عالمه درسای دیگه هست که اوناهم هستن،
تو فارماکولوژی دسته دارویی میخونیم و مکانیسم عمل ها و تقاوت داروها با هم رو.
شیمی داروییشون رو میخونیم، گیاهان دارویی میخونیم و مفردات پزشکی. که منبع داروها از کجاست و البته یکم این دوتا درس science bese هستن نه کلینیکال.
همچنین درمان شناسی میخونیم که پزشکی ها ندارن. بیماری ها توضیح داده میشه و درمان ها و فرق درمان هاشون. همچین نحوه پایش درمان.
فارماسیوتیکس و به زبون دیگه طراحی اشکال دارویی میخونیم که مثلا دید ما در مورد قرص E.Cبا پزشکا زمین تا آسمون فرق داره.
بیوفارماسی هم میخونیم که مکانیسمای جذب و انتشار و دفع و انواع دفع داروها و رسیدن به SS و محاسبه نیمه عمر و اینها رو میخونیم.
از سمت دیگه ما کاراموزی که داریم و معادل استاژری شماست اونم باز اشکال دارویی میخونیم یه قسمتی رو که مثلا از فلان دارو فلان اشکال دارویی وجود داره،و نحوه استفاده از دیوایس ها به چه صورته.

دانشگاه تهرانیا دوتا درس اطلاعات دارویی و OTC therapy رو هم مجبورن بگذرونن و نمره اش داخل کاراموزی لحاظ میشه.

همه ی اینا رو هم دیگه میشه دیدی که شما از درس فارماکولوژی دارید و تو این یک درس بهتون میگن ولی ما ریزشو میخونیم.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

درسته خیلی ممنون فقط یه قسمت از حرقتون رو متوجه نشدم.اینکه گفتین بیماریها توضیح داده میشه ینی مکانیسم و پاتولوژی بیماری ؟؟؟ یا صرفا اسم و علایم بیماری؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فـرشـاد :
درسته خیلی ممنون فقط یه قسمت از حرقتون رو متوجه نشدم.اینکه گفتین بیماریها توضیح داده میشه ینی مکانیسم و پاتولوژی بیماری ؟؟؟ یا صرفا اسم و علایم بیماری؟
ما پایه پاتولوژیمون قوی نیست ولی تا جایی که متوجه میشیم میگن.
مثلا برای COPD میگن که علل زمینه سازش چیه، مکانیسم ایجاد بیماری و فاکتورهای زمینه ساز کدوم هان و تو سیر بیماری چه تغییراتی در بدن ایجاد میشه، کرایتریاهای تشخیصی چی هست و پارامتر های پایش درمان و انواع درمان، و اقدامات غیر دارو درمانی رو هم تا حدی میگن که آشنا بشیم، مثلا تو آریتمی میگن که اینا انواعشه، این راهای تشخیصشه، این دارودرمانی انواع آریتمی ولی ابلیشن هم هست و شرایطش اینه.

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

البته اینا واسه دانشگاه تهرانه.
ممکنه دانشگاهای دیگه روندشون فرق کنه.

arsha

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

دوستان دارو ساز !
من يه سوال دارم ، حياتيه

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
  • لایک
امتیازات: N!ma

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)

سلام
در دوره ی دارو سازی،تشریح بدن رو هم باید مطالعه کرد؟
من کنکوری 95 ام،سه روز دیگه کنکورمه،میخوام تغییر رشته بدم،یه سال دیگه بمونم برای تجربی.

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Negar.H :
سلام
در دوره ی دارو سازی،تشریح بدن رو هم باید مطالعه کرد؟
من کنکوری 95 ام،سه روز دیگه کنکورمه،میخوام تغییر رشته بدم،یه سال دیگه بمونم برای تجربی.

آناتومی یکی از دروس پایه تقریبا تمامی رشته های علوم پزشکیه، تو بعضی دانشگاها ترم یک و بعضی مث ع.پ.بهشتی ترم2 آناتومی عمومی ارائه میشه. کلاس تئوری + مولاژ و جسد.

به نقل از arsha :
دوستان دارو ساز !
من يه سوال دارم ، حياتيه

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

میشه امیدوار بود برای دوره ی تخصص اپلای کرد و از ایران رفت؟!
کلا میشه امیدوار بود با این رشته از ایران بریم؟!
تخصص بیوتکنولوژی دارویی تو ایران داریم؟!

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

از سال بالاییای ما خیلی خوب اپلای کردن حتی به هاروارد، یه 87 ای داریم که من در جریانم 3ماهه منتظر ویزاشه ولی نمیاد ولی تاحالا 3تا دانشگاه تو امریکا فول فاند قبولش کردن برای تخصص.
میدونم بچه های دانشگاه تهران حداقل خیلی خوب دارن میرن.
تخصص بیوتک داریم ولی اون قدر که باید خوب نیست اموزشش.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

یه دانشجوی رشته ی داروسازی از کی می تونه تو داروخونه ها کار کنه؟!
چه قد بهش پول میدن؟! :-"

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

مبارکه قبولیت!

تا پارسال قانون میگفت بعد از 140 واحد میتونن یه نامه 6ماهه بگیرن از دانشگاه و برن قایم مقام داروساز باشن و دانشگاه باید بنویسه که دانشجو اون ترم مرخصی گرفته. ولی چون خیلی کمبود داشتن اینجوری انجام نمیشد و بعد 140 واحد افراد یه کارت 140 واحدی از دانشگاه میگرفتن و تا اخر تحصیل میرفتن هروقت خواستن کار میکردن. اون 6ماهه بودن و واحد نداشتن جدی پیگیری نمیشد.

الان جامعه داروسازی با ظرفیت کار فعلیش (که البته در اینده گسترش پیدا میکنه ولی فعلا این ظرفیت الان داره ) داره اشباع میشه اون قانون تبدیل شد به 180 واحد. یعنی باید 180 واحد پاس کرده باشید، از طرف دیگه شروع کردن که 6ماهه بودن و واحد نداشتن تو اون ترم رو هم جدی بگیرن و بازرسی هایی که از معاونت شهیدبهشتی انجام میشه براش مهم هست و اگر فرد این شرایط رو نداشته باشه براش غیبت میزنن انگار اصلا نبوده و داروخانه غیر قانونی باز بوده.
دانشگاه تهران از 3سال پیش شروع کرد که قبل از 180 واحد نامه نده، قانونشم از سال قبل اومد.
درامد هم ساعتی هست. داخل دانشگاه کار کنی کمتر و بیرون کار کنی بیشتر. عدد نمیگم تو تاپیک :D

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام الان دیگه واحد ندارم، ولی کارورزی ها هست، مثلا 7صبح تا 4عصر هر روز باید بری و شب هم باید درس بخونی یا تکلیف اماده کنی براش.ولی یه تایمایی هم خالی هست اونا رو ما شیفت میریم که پول بگیریم.بعد کار پایان نامه هست.خلاصه که من تقریبا هر روز الان حدود 6عصر تا 9:30شب بر می گردم خونه.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام من نمیدونم دقیقا کجا باید اینو میگفتم ولی فقط اینجارو پیدا کردم
ما قبلنا داشتیم روی یک میوه ای که خاصیت دارویی داره برای پوست تحقیق میکردیم ولی خوب امکانات زیادی نداشتیم اگه کسی اینجا پی گیر این کارای تحقیقاتی هست خبر بده: )

بالا