• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
پاسخ : چگونه یک دانشجو شویم؟!

به نقل از MHO :
به عنوان یکی ک پشت کنکور مونده میگم بهت که،نه بابا حسودی نداره!منم پارسال میگفتم،موقعی ک شرایط تو رو داشتم میگفتم ،هعییی دانشجو هم نشدیم،سال بعد چقد برم سوال بپرسم واسه دانشگاه :-<
ولی واقعا همش از دور قشنگه :-" همش هااا :-"
خیر، خیلی هم عالیه اتفاقا.
کلی من الان ذوق و شوق دانشگاه رفتن دارم.
اصلا شبا خواب می‌بینم جلو سر در دانشگاه به حجابم گیر میدن.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
ای بابا همه امیدمون به نت پر سرعت نامحدودش بود ...
اگه اینجوریه من برم یه سیم کارت ایرانسل یا همراه اول بگیرم ..این رایتل که سرعتش فرقی ندازه اما قیمتاش خیلی بالاس...اینترنت سرعت پایه ش با حجم 200 مگ 2000 تومان روزانه اس ...اینجوری باشه باید هرهفته چندمیلیون خرج اینترنت کنم :(
به نقل از آقا حمید رضا :
الان هم دانشگاه محدوده هم خوابگاه؟! :| :-"
همه ی امیدم از رفتن به دانشگاه همین نتش بود ایرانسل که همه جاهست :|
من تصمیم گرفتم دغدغه های الکی مثل اینترنت وخودکار رنگی وجامدادی ورنگ مانتو ونحوه سلام دادن به ملت رو فراموش کنم :D
...
میریم سراغ سوالای نسبتن درسی :D
...
دانشجوهای پزشکی چند ساعت در روز باید درس بخونن؟
زمان کلاسهامون مثل مدرسه یه جا هست یا پراکنده هست در طول روز؟
من از بچه ها شنیدم که میگن بهتره صدای استادو ضبط کنین...وقتی خواستین درسو بخونین گوش بدین بهش...این موثره؟
دفتر برنامه ریزی کانونو ببریم برای یونی؟ :D
استاد کتاب معرفی کرد بخریم همرو؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,110112.msg1461608.html#msg1461608
...
بچه ها بیایین دایره تحقیقمونو درباره اینکه چطوری دانشجو شیم :D رو گسترش بدیم به مسائل مهمتر از رنگ مانتو وسلام دادن واینا :D

Maxin

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

کی و چه مقدار باید درس بخونیم؟
سر کدوم کلاسا میشه نرفت؟ :D

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

.کلاسای عمومی که فقط مال بچه های یترم نیست که ،نه؟ینی سال بالایی ها هم ممکنه باشن!
.سر کلاس رشته های دیگه میشه رفت؟ینی یکی ی درسی از رشته های دیگه رو دوست داره،میشه بره بشینه سر کلاساشون؟گیر میدن؟
.کتابخونه دانشگاها پنج شنبه جمعه ها بازه؟(برای فرجه امتحانات ،وگرنه وسط ترم ک ادم کتابخونه نمیره :د )

Biophilism

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مينا :
دانشجوهای پزشکی چند ساعت در روز باید درس بخونن؟
زمان کلاسهامون مثل مدرسه یه جا هست یا پراکنده هست در طول روز؟
من از بچه ها شنیدم که میگن بهتره صدای استادو ضبط کنین...وقتی خواستین درسو بخونین گوش بدین بهش...این موثره؟
دفتر برنامه ریزی کانونو ببریم برای یونی؟ :D
استاد کتاب معرفی کرد بخریم همرو؟

1. روزی 3 ساعت مفید بخونین شاگرد اول میشین، من که شدم همینجوری تو بهشتی :D
2. بدبختانه مثل مدرسه تقریبا یه جاس، خوشبختانه همه‌شون قابل پیچوندن هستن، چون بر خلاف چیزی که آدم فک می کنه، اساتید به شدت بی سواد و فسیل ان!
3. نه این کار نه به درد دنیا میخوره نه آخرت، اگه میخواین علم یاد بگیرین که اصن بی خیال نمره و فقط رفرنس بخونین، اگرم میخواین نمره بیارین، جزوه‌ی ترم بالایی ها رو بگیرین و وقتتونو هدر جزوه نویسی و سر کلاس رفتن و اینا نکنین
4. من میبردم ترم 1، مسخره ام کردن، دیگه نبردم ولی تو لپ تاپ برای خودم یه چیزی شبیه‌اش رو درست کردم با اکسل
5. ابدا!!!! فقط شما تو 5 ترم علوم پایه همین دو کتاب رو بگیرین و بخونین، تضمینش با من که تو علوم پایه بالای 150 میزنین، اینم باز تجربه‌ی خودمه! یکی فیزیولوژی گایتون و یکی هم آناتومی گری استیودنت (اصلیه رو نگیرین به درد نمیخوره، ینی به درد پزشکی نمیخوره)؛ حتی الامکان انگلیسی‌شو بخونین!

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Biophilism :
1. روزی 3 ساعت مفید بخونین شاگرد اول میشین، من که شدم همینجوری تو بهشتی :D
2. بدبختانه مثل مدرسه تقریبا یه جاس، خوشبختانه همه‌شون قابل پیچوندن هستن، چون بر خلاف چیزی که آدم فک می کنه، اساتید به شدت بی سواد و فسیل ان!
3. نه این کار نه به درد دنیا میخوره نه آخرت، اگه میخواین علم یاد بگیرین که اصن بی خیال نمره و فقط رفرنس بخونین، اگرم میخواین نمره بیارین، جزوه‌ی ترم بالایی ها رو بگیرین و وقتتونو هدر جزوه نویسی و سر کلاس رفتن و اینا نکنین
4. من میبردم ترم 1، مسخره ام کردن، دیگه نبردم ولی تو لپ تاپ برای خودم یه چیزی شبیه‌اش رو درست کردم با اکسل
5. ابدا!!!! فقط شما تو 5 ترم علوم پایه همین دو کتاب رو بگیرین و بخونین، تضمینش با من که تو علوم پایه بالای 150 میزنین، اینم باز تجربه‌ی خودمه! یکی فیزیولوژی گایتون و یکی هم آناتومی گری استیودنت (اصلیه رو نگیرین به درد نمیخوره، ینی به درد پزشکی نمیخوره)؛ حتی الامکان انگلیسی‌شو بخونین!
هفته ای چند ساعت کلاس خواهیم داشت؟
بعدش اینکه من با زبان مشکل اساسی دارم...کنکور 10 زدمش...
ترم اول زبان داریم؟اگه داشته باشیم میشه حذفش کرد؟

Biophilism

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مينا :

بسته به دانشگاه و واحدی که بر میدارینريال تقریبا هر روز از 8 تا 1 رو دارین بعلاوه بعضی روزا که تا 5 هم ممکنه حتی کلاس داشته باشین، الان من ترم 6 ام، هر روزی از 8 تا 3 کلاس دارم، چهارشنبه‌ها تا 5! البته خوب 90 درصد کلاس‌ها رو نباید رفت، یعنی بهترینای دانشگاه نمیرن :D عوضش یا میخوابن که برای شب سر حال باشن یا تو کتابخونه رفرنس میخونن و اینا

بعد در مورد زبان هم بگم که اگه زبان تون خفن نباشه، از لحاظ سواد متاسفانه به فنا هستین! روش کار کنین حسابی... کتابهای ترجمه داغونن؛ مثلا اسنل ترجمه شده، ASIS رو نوشته خار خاصره‌ای قدامی فوقانی و تازه این خوبه چون درست نوشته، بعضا مفهوم تغییر پیدا میکنه تو ترجمه‌ی اساتید گرانقدر که مثل چی چنبره زدن روی صندلی ریاست گروه؛ حالا ایشالله آشنا میشین به زودی باهاشون

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از JøkeR :
واسه کسی که بخواد جزء استعدادای دزخشان بشه واسه تخصص مستقیم، بازم همین حرفا رو میزنید
اینو هم در نظر داشته باش که تقریبا تمام دانشجو ها همچین چیزی رو میخوان نه صرفا دو سه نفر

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از JøkeR :
آدم بین چن راهی گیر میکنه.. واسه کسی که بخواد جزء استعدادای دزخشان بشه واسه تخصص مستقیم، بازم همین حرفا رو میزنید؟که سر کلاس نره مثلا؟

ضبط صدای استاد کلا کنسل؟ جزوه نویسی کلا کنسل؟
چیکار کنیم پس تو طول دانشگاه؟ :))
استاد با استاد فرق میکنه
همه جا استادایی هستن که خوب میتونن علمشونو منتقل کنن و بالعکسش
این حرف که همه استادا داغونن بی انصافیه واقعا...خودتون سر کلاس ها برید و ببینید کلاس کدوم استاد به دردتون میخوره...
ولی اگه نمره میخواین باید قلق هر استاد و از کسایی که باش کلاس داشتن بپرسین + یه سری کار ها که تو چند پست قبل تر گفتم
اگه هم واقعا دنبال علم واقعی هستید و اینا همونطور که گفتن باید رفرنس بخونید و این داستانا...(که اینم با کلاس نرفتن تناقض نداره مگه این که صب تا شب بخواین رفرنس بخونین طوری که حتی وقت کلاس رفتن هم نداشته باشین که من فکر نکنم همچین چیزی باشه...)

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از مينا :
زبان رو اگر در کنکور زیر ۳۰ بزنی ترم اول باید زبان پیش دانشگاهی رو پاس کنی ...

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

بیاین یه نصیحت کنم بهتون
خودتونو با هیچ کس مقایسه نکنین،نه اون اولا،که ببینین چار نفر کلاس نمیان،شمام پیش خودتون بگین بچه های سایت که می گفتن کلاس مال پیچوندن و کی دانشگاه کلاس میره،یا فلانی می گف ریاضی 1 کلاس نرفتم بعد 18.5 شدم،بچه های خودمونم که چند نفر نمیرن پس منم نرم.نه بعدترش وقتی نمره ای اومد ناراحت کنین خودتونو که فلانی چه جوری نمرش خوب شده اینقدر و من بد شدم و فلان. با این کارا خودتون به فنا می رین. من راجع به رشته های فنی حرف میزنم واقعا در مورد تجربی هیچی نمی دونم. ولی مقوله ی کلاس نرفتن،واسه نفر، به نفر فرق می کنه. یهو کلاس نمیری،شب میان ترم و فاینال می بینی یه سری چیزای عجیب غریب جلوته که مطلقا نمیفهمی چین. خدا نصیبتون نکنه می خوای بمیری ولی فردا نری سر امتحان :))
اگر آدمی هستین که باید سر کلاس باشین توضیحاتو بشنوین خودتون نت بردارین،حتما این کارو بکنین.جو نگیرتون یه وقت بگین کلاس نرم. یکی هس که شب امتحانیه کلا،می تونه که نره. ولی من برام خیلی فرق می کنه شنیدن توضیحات استاد یا چیزایی که خودم برداشت می کنم و می نویسم تا اینکه آخرش برم جزوه یکی دیگه رو بخونم.
اول برین کلاسارو،اگر،اگر دیدن واقعا چیزی بهتون اضافه نمیشه،اون موقع تصمیم بگیرن.

کلا،سعی کنین از جوگیر شدن در هر زمینه ای بپرهیزید چند ماه اول دانشگاتون :د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از MHO :
.کلاسای عمومی که فقط مال بچه های یترم نیست که ،نه؟ینی سال بالایی ها هم ممکنه باشن! بله امکانش زیاده که باشن
.سر کلاس رشته های دیگه میشه رفت؟ینی یکی ی درسی از رشته های دیگه رو دوست داره،میشه بره بشینه سر کلاساشون؟گیر میدن؟ گیر نمیدن من حتی اون موقع ها که اصلا دانشجو نبودم میرفتم سر کلاسا می نشستم و وقتی هم که دانشجو شدم کلاس رشته های دیگه رو میرفتم
.کتابخونه دانشگاها پنج شنبه جمعه ها بازه؟(برای فرجه امتحانات ،وگرنه وسط ترم ک ادم کتابخونه نمیره :د ) ممکن هست باز باشه ولی دقیقش رو باید بپرسید

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از شــقایــق :
بیاین یه نصیحت کنم بهتون
خودتونو با هیچ کس مقایسه نکنین،نه اون اولا،که ببینین چار نفر کلاس نمیان،شمام پیش خودتون بگین بچه های سایت که می گفتن کلاس مال پیچوندن و کی دانشگاه کلاس میره،یا فلانی می گف ریاضی 1 کلاس نرفتم بعد 18.5 شدم،بچه های خودمونم که چند نفر نمیرن پس منم نرم.نه بعدترش وقتی نمره ای اومد ناراحت کنین خودتونو که فلانی چه جوری نمرش خوب شده اینقدر و من بد شدم و فلان. با این کارا خودتون به فنا می رین. من راجع به رشته های فنی حرف میزنم واقعا در مورد تجربی هیچی نمی دونم. ولی مقوله ی کلاس نرفتن،واسه نفر، به نفر فرق می کنه. یهو کلاس نمیری،شب میان ترم و فاینال می بینی یه سری چیزای عجیب غریب جلوته که مطلقا نمیفهمی چین. خدا نصیبتون نکنه می خوای بمیری ولی فردا نری سر امتحان :))
اگر آدمی هستین که باید سر کلاس باشین توضیحاتو بشنوین خودتون نت بردارین،حتما این کارو بکنین.جو نگیرتون یه وقت بگین کلاس نرم. یکی هس که شب امتحانیه کلا،می تونه که نره. ولی من برام خیلی فرق می کنه شنیدن توضیحات استاد یا چیزایی که خودم برداشت می کنم و می نویسم تا اینکه آخرش برم جزوه یکی دیگه رو بخونم.
اول برین کلاسارو،اگر،اگر دیدن واقعا چیزی بهتون اضافه نمیشه،اون موقع تصمیم بگیرن.

کلا،سعی کنین از جوگیر شدن در هر زمینه ای بپرهیزید چند ماه اول دانشگاتون :د
دقیییییقققا
دو ترم اول دانشگاه خییییلی حساسن
اگه برین تو جو کاملا از همه نظر میتونین افت کنین... من به شخصه جوگیر شدم کلاس اینا رو نمیرفتم و این داستانا ... شب میانترم و ترم به شددددت دهنم سرویس شد... وای به حالتون اگه استاد بد نمره ده :D هم گیرتون بیوفته...

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اگه خوابگاهی هستین می تونین یوزر پس دوستاتون که خوابگاهی نیستن رو بگیرین و آخر هفته ها و شبا که اونا نیستن و حجم اینترنتشون داره حیف میشه، شما از حیف شدن این سرمایه ی ملی جلوگیری کنین :-"
بالایی هم درست میگه نمیخواد سیمکارت بخرین.میدن بهتون.. ایرانسل میدن همراه اول میدن رایتل میدن همه چی میدن
فک کنم هر ترم یه بار این پدیده پیش میومد :-?

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Bahar_R :
روز اول و کلاس اولمون اگه نیمکتی باشه و جایی که می‌خوایم بشینیم یه پسر نشسته باشه اگر آدم بره اونجا بشینه برداشت های خاصی می‌شه یا آدمن معمولا هم کلاسی ها؟
من ندیدم جایی نیمکتی باشه ولی اگه نیمکتی بودو نشستی اولین کسی که دچار برداشت بد میشه همون پسرس :))

به نقل از ×CraZy Girl× :
اقا الان اصن از كي شروع ميشه كلاسا و اينا :))؟ ( با توجه به تاخير در اعلام نتايج و اينا:-" )

آستين مانتو سه ربع باشه گير ميدن؟! :D
+اگه نخوايم جزو اونايي كه با همه گرم ميگيرن و اونايي كه كلا همه چپ چپ نگاهشون ميكنن باشيم بايد تو چه گروهي باشيم؟! ( يني در حدي كه سلام هم نكنيم به اجناس مخالف :)) )
بستگی به حراست دانشگاه داره.از ما گیر نمیدادن اصلا ولی یه هفته ای فازشون گرفت میومدن دم ورودی خوابگاه خواهران گیر میدادن
+آیا سلام کردن بد است؟کسی مجبورتون نمیکنه به سیرتی و شیوه ی خاصی رفتار کنین ولی میتونین با سلام به شخص احترام بذارین.مگر اینکه تشخیص بدین طرف جنبه ی سلامم نداره

به نقل از Human Manufacturing Machine :
یُبس نباشید دیگر! شما الان وارد مرحله دانشگاهی شدید! دیگه اون بچه ی 15 ساله ی راهنمایی نیستید! :rolleyes:
خودتون نمیفهمید ولی خیلی حال بهم زن هستید! دچار افسردگی هم میشید! (:|
#سری_دو
خب بی تجربه ان اینجوری برخورد نکنین باهاشون :rolleyes:
از دست استادا افسرده میشین ;;) :))

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
واقعا شما هم با این دغدغه هاتون ... [-(
من موندم دعوا بشه اول کف گرگی بزنم یا کله ! اگه اطلاعاتی دارین بگین
کف گرگی بزن سرت درد میگیره خب با کله

به نقل از zคђгค :
من برا دانشگاه یه مانتو بنفش گرفتم :| مشکل که نداره :|
؟؟؟
نه :D بستگی به مقنعه و طرز پوششت داره نه رنگ :-?

به نقل از maxin :
جشن معارفه داریم؟ کی هست مثلا؟چجوریه؟
اردو معارفه داشتن یه جاهایی انگار؟ :-"
اینترنت فقط به خوابگاهیا میدن؟
جشن معارفه دیگه اکثر اکثر دانشگاها دارن و اینکه یه برنامه خوبیه همه جمع میشن برنامه اجرا میکنند براتون.استادا معرفی میشن و پذیرایی هم میشین اگه انجمن علمیتون به فکرش باشه که باید باشه :-"
اردو معارفه هم میذارن بعضا.ما که نداشتیم
نه اینترنت همه باید داشته باشن مگه چه گناهی کردن دانشجوهای همون شهر :D

Biophilism

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از JøkeR :
آدم بین چن راهی گیر میکنه.. واسه کسی که بخواد جزء استعدادای دزخشان بشه واسه تخصص مستقیم، بازم همین حرفا رو میزنید؟که سر کلاس نره مثلا؟
ضبط صدای استاد کلا کنسل؟ جزوه نویسی کلا کنسل؟
چیکار کنیم پس تو طول دانشگاه؟ :))

من رشته‌های فنی رو نمی دونم ولی این چیزی که برای پزشکی گفتم رو فقط بچه های پزشکی درک می کنن! این حرفا رو که عرض کردم برای همه میگم، بنده الان هم استریت هستم (همون مستقیم تخصص رفتن) هم استعداد درخشان و معدلمم تو پزشکی 18.24 بود علوم پایه (همون 5 ترمی که باید کلاساشو پیچوند) و این داستان فقط در مورد من صدق نمی کنه، تقریبا تمام 10 نفر اول، سر 90 درصد کلاس ها نمیریم! دلیلشم واضحه، اساتید علم شون حداقل برای 20 سال پیشه، آره! قشنگ منتقل می کنن (اونم فقط بعضیاشون) اما علم 20 سال پیشو.

سوال: چه کنیم در طول ترم؟
پاسخ: رفرنس بخونین، منابع روز دنیا رو به انگلیسی رو بخونین...

پ.ن: میتونید کلاس هم برید اگه وقت اضافه دارید و کلاس رفتن نوعی تفریح حساب میشه براتون و بعد از 8 ساعت کلاس، حال و حوصله‌ی رفرنس خوندن هنوز دارین و صد البته تماشای هدر رفتن بهترین روزای کارکرد مغزتون با نشستن سر کلاس دانش 10 سال پیش که عملا به هیچ دردی نمیخورن دیگه (تو پزشکی البته)، باعث ناراحتیتون نمیشه :D

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از JøkeR :
میگم یه سوال دیگه.. کلاه پوشیدن سر کلاس خ ضایس؟ بخوام هندزفری بذارم؟ :-?
بستگي به مدل كلاه و تيزبيني استاد داره :دي
رديف يكي مونده با اخر بشينيد نميبينه و گير نميده

يه چند تا نكته كه شخصا تجربه كردم:
+نگين به خودتون امروز كه نخوندم درسو بيخيال ،"ميگن " شب امتحان بخوني خلاصه مير هم كافيه .
اصلا و ابدا فكرش رو هم نكنيد كه درسي رو شب امتحاني بشه خوند و ياد گرفتش.
+ترجيحا يه دوست ترم بالايي داشته باشين يا پيدا كنين واسه بدست اوردن قلق استادا.
+هفته اول هم رو برين تا با متد تدريس و رفرنس اينا اشنا شين
-،به نظرم نوت نويسي سر كلاس يا حتا گوش دادن سر كلاس باعث ميشه يه پيش زمينه ذهني از درسي كه دارين داشته باشين،اينجوري حتا اگه بعدش هم خواستين رفرنس بخونين مغزتون امادگي داره .
+اگر هم بتونين يه خلاصه واسه هر درسي كه ميخونين تهيه كنين،خيلي كمك ميكنه :D
و من الله توفيق :D

بالا