• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و بررسی آزمون‌های قلم‌چی

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
پاسخ : بحث و بررسی آزمون‌های قلم‌چی

دوستان من ترازم استاپ کرده :|
ینی هیچ جوره بالا نمیاد
جشکل با ترازعمومی ندارم مشکل از تخصصیاس.پیشنهادتون پیه ک ترازم بیادبالا علی الخصوص در زیست و ریاضی ~X(

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

سلام خوبید؟ x: h-:

امروز نرفته بودم :D :D :D :D رفته بودم سفر تازه امروز صبح رسیدیم :D :))

• لایک
امتیازات: Sep

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

بعضیها میرن زرد عمومیو رو میخونن بعد تراز عمومیشون میشه 7000 اختصاصی 6040 مثلا بعد تراز کلش 6300 و خرده ای

یکیشون دوست منه تمام سوالای زرد عمومیو صد زده 8-> [-(

من اختصاصی 6300 عمومی 5600 خخخ :D اتفاقا زرد عمومی رو از همه کمتر میزنم دفعه قبل عربیش 20 درصد :D

• لایک
امتیازات: Sep

Maxin

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از Shirin77 :
بعضیها میرن زرد عمومیو رو میخونن بعد تراز عمومیشون میشه 7000 اختصاصی 6040 مثلا بعد تراز کلش 6300 و خرده ای

یکیشون دوست منه تمام سوالای زرد عمومیو صد زده 8-> [-(

من اختصاصی 6300 عمومی 5600 خخخ :D اتفاقا زرد عمومی رو از همه کمتر میزنم دفعه قبل عربیش 20 درصد :D

هر کاری میکنین این سوالای زرد عمومیو حفظ نکنین.این دوستان تو مهر و اینا که زرد عمومی برداشته میشه خعلی جذابه مشاهده ی اختلاف ترازشون :D

heaven

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(برهان) شهریار
شهر
شهریار
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پارادوکس :
ینی هیچ جوره بالا نمیاد
جشکل با ترازعمومی ندارم مشکل از تخصصیاس.پیشنهادتون پیه ک ترازم بیادبالا علی الخصوص در زیست و ریاضی ~X(
درمورد زیست برای خود من م درس چالشی بود تا آبان اینا ترازم بالا نمیومد ساعتشو بردم بالا.مباحثو مرتبط با هم بخون.من از کتابای قلم چی استفاده میکردم راضی بودم البته به جز زیست آبی.
از خود سوالای آزمونت ایده بگیر که چجوری بخونی.ببین به کجا دقت نکردی که باعث شده اون سوالو جواب ندی.
بعضی مواقع هم خوب به مبحث مسلطی اما خود سوال دقت بالایی میخاد.مثلا گه به یه نشانه ی جمع توجه نکنی نمیتونی درست بزنی.مثل جمله ای که با ((سرخرگ های بند ناف جنین))شروع بشه.
خیلی واضح بخام بگم به نظرم کل جملات کتاباتو حفظ باشی به نفعته.به مرور زمان میشی البته.
شاید به نظر وقت گیر بیاد اما نوشتن برای من که حسابی جواب میداد.از اون درختا میکشیدم برای کل جانوران .بخش های گیاه.هربار یه جور دسته بندی میکردم.تراز زیستم از حدود8000 وحتی 8000 و خورده ای پایین نمیومد.
به سوالا باید با آرامش پاسخ بدی.من حتی برای کل سوالای فیزیک کنکور حدود 45دقیقه برای ریاضی و فیزیک وقت گذاشتم.همیشه سر درس زیست ساعتمو کنار میذاشتم حسابی لفتش میدادم.نمیدونم از نظر مشاوره تحصیلی درسته یا نه اما اصلا به مشکل بر نخوردم.
روی زیست هر چقدر بیشتر وقت بذاری بیشتر جواب میده.از ایده های طراح کنکور کمک بگیر.
چقد حرف زدم :D
امیدوارم مفید بوده باشه

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از maxin :
هر کاری میکنین این سوالای زرد عمومیو حفظ نکنین.این دوستان تو مهر و اینا که زرد عمومی برداشته میشه خعلی جذابه مشاهده ی اختلاف ترازشون :D
:D :D :D
حقشونه :Dخیلی اعصاب ادمو خرد میکنن خودم به چشم خودم دیدم ریدینگ زبان رو نخونده میزد L-:

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

.

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از پارادوکس :
ینی هیچ جوره بالا نمیاد
سلام :)
من یکی از ازمونا که احتمال بود خیلی سبزو خوندم تستاشو زوجاشو زدم اون ازمون 70 زدم ریاضی پیشو الان چون تمرین نمیکنم کمتر میزنم
ولی زیست روشم جواب میده به خصوص زیست دوم:
من واسه زیست دوم اول کتابو با دقت میخونم بعد درسنامه ی خیلی سبز کلشو بعد میرم هر جمله ی کتاب ازش ص و غ درست میکنم شکلا
رو هم میکشم قیدا می تواند ممکن است اینا رو پر رنگ میکنم بعد اگه وقت شد فقط تستای شمارشی خیلی سبز یا الگو رو میزنم
البته بنظرم زیست بدون تست هم میشه بالا زد من اکثرن وقت نمیکنم بزنم ولی اگه زده شه قطعن موثره بعد نکات تستا رو تو کلاسور می نویسم سوال طرح کردن هم خوبه :D
سر ازمون هم اگه مطمئن نیستی نزن من قبلنا خیلی غلط میزدم :D

علـی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
شیراز

1.به قلم چی اهمیت نده..تراز مهم نیس..
نه که مهم نباشه.. ینی بد بودن تراز دلیل بر بد بودن شما نیس..
عمومیا توی قلم چی خیلی کم تاثیرن.. به عمومیتون توجه ویژه کنید
واسه چشم و هم چشمی ترازاتونو نبرید بالا.. تو کنکور ضرر میکنید
بدی قلم چی اینه که اگه چن تا آزمون یه مبحث رو خراب کردی، روت اثر میذاره
کلن زیاد به قلم چی تکیه نکنید.. مخصوصا ترازاش.. :)

شکل کشیدن تو زیست خ مهمه.. من قلب و الکترو رو یاد گرفتم. که بکشم. بعدش دیگه تو ذهنم مث تصویر ضبط شد
روش خوندن هم علاوه بر 1114، من یه بار کتاب میخوندم روزنامه وار، بار دوم با دقت + هایلایت. بعد کتاب کمک درسی.. بعد خلاصه درسنامه کتاب کمک درسی. بعد اگه زیست شیمی دینی بود مینوشتم تو کتاب.. اگه عربی ریاضی فیزیک بود جزوه نویسی و خلاصه برداری
بعدشم تست و ادامه 1114

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی

ینی هیچ جوره بالا نمیاد
برای زیست روش مطالعتو اول بررسی کن شاید باید تغییرش بدی
من اوایل خیلی زیست رو بالا میزدم 50 بود با این که تستای کتاب خیلی سبز رو هم میزدم واسه هر فصل
اما بعد روش مطالعم رو عوض کردم متن رو با دقت میخوندم و به کوچیک ترین چیزای شکل ها هم دقت میکردم(البته نه اینکه وسواس پیدا کنی)
واسه خودم درس رو جالب میکردم مثلا میخواستم سلول رو بخونم از هرچیزی که امکان داشت منو یاد سلول و نکته هاش بندازه استفاده میکردم
قید ها رو هم حتما بولد کن !
همونطور که بالا هم گفتن توی زیست مهم ترین چیز کتابه و بس!
و حالا نتیجش:چند وقت پیش رفتم یکی از آزمونایی که درصد زیستم توش چهل و خورده ای شده بود برداشتم
با این که از خوندن مباحثی که توی آزمون اومده بود خیلی میگذشت درصدم 81 شد!
ریاضی هم که تست زیاد بزن راهش همینه :)

آخرین ویرایش:

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

برای دوستانی ک وقت کم میارن:
1.اگ سرعتتون کمه،برای شیمی مخصوصا،تستا سخت با عددای غیر رند کار کنید،و ی ساعت رو مشخص کنیدبرای ی تغداد تست مشخص ک تا اون موقع تموم کنید!پیوسته!
و بعد از یک مدت،برای یک تعداد تست مشخص،زمان رو کمتر در نظر بگیرید!ک عادت کنید دستتون تند شه!
و ی نکته ای ک خ مهمه،بعضی از تستا هست ک اصن باید رد شید و بذاریداسه اخر!موقع تست زدن حواستون باشه ک پیدا کنین این نوع سوالارو و گذشتن ازشون رو یاد بگیرین!
برای ادبیات،تستای ارایه و قرابت معمولا بیشترین وقتو میگیرن(خب بیشترین سوالو دارن :D )،هر شب،15 دقیقه تست بزنین!ارایه یا قرابت(برای ارایه من الگو داشتم و اون تستای گلی اخرشو میزدم،برای قرابتم جزوه معلممون)!این معجزه میکنه :D

+++در تکمیل حرفای اقای joker,درسته ک تراز و اینا نباید رو روحیتون تاثیر بذاره،چون ازمونه ازمایشیه و شما باید طی اون یادبگیرین تا ازمون اصلی ر
خوب بدین،ولی حواستون باشه ک اگ ی جاهایی ایست کرد ترازاتون،با اینکه میخونید،یا حتی کمتر شد،یا روشتون مشکل داره،یا کتاباتون یا ازمون دادنتون!ینی شما باید از ازمون دادن یاد بگیرین ک چطوری بخونید و غیره...

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

شما هم احساس میکنید سوالات تالیفی عمومی نسبت به پارسال آسون شدن ؟ به غیر از زبان فارسی البته:-"""""
فیزیک 3 امروز -.- جای اینکه جریان رو دو قسمت کنن القا رو دو قسمت کردن بعد اینطوری سوال میدن ازش:|

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

امروز کسی ازمون نداده بود؟

من که نرفتم واقعا حالم بد بود این دفعه

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Shirin77 :
امروز کسی ازمون نداده بود؟

من که نرفتم واقعا حالم بد بود این دفعه
منم نرفتم
چون حجم مطالب زیاد بود و واقعا نرسیدم بخونم هم اینکه کلا امروز کار داشتم نتونستم برم
عجیبه خیلی از دوستام مریض بودن امروز :-"

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از arcana :
منم نرفتم
چون حجم مطالب زیاد بود و واقعا نرسیدم بخونم هم اینکه کلا امروز کار داشتم نتونستم برم
عجیبه خیلی از دوستام مریض بودن امروز :-"
خخ :D :)
اره دقیقن من این ازمون خیلی به خودم فشار اوردم شبش فقط 1 ساعت خوابیدم {-8 صبح سرگیجه داشتم اشتباه کردم کاشکی میخابیدم :D

M.H.R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
urm

چه طور بود ازمون ? :-"
سخت نبود ? :-"

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد