• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات نرم افزاری

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : سوالات و مشکلات نرم افزاری

آقا توی ورد پاورقی که میزنم و انگلیسی مینویسم عدش پاورقی رو انگلیسی میکنه. پایان ناممه. باید اینا فارسی بشن. چیکار کنم؟
راست به چپ میکنم فارسی میشه ولی خب میره سمت راست خط. سمت چپ هم دوباره میارمش عددش میره انتهای عبارت ضایع میشه.

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Believe :
تو حین استفاده از موزیلا بودم که یهو یه نرم افزاری خودش شروع به نصب شد نمیدونمم چی بود.بعدش که دوباره صفحه ی موزیلا رو آوردم نوشته هاش بهم ریخته بود،عکسا هم مات و شطرنجی شده بود.گفتم شاید باید موزیلای 64 بیتی رو نصب کنم اما بازم همین مشکلو داشت.کسی میدونه چرا اینجوری شده؟
بدافزار بوده..... معمولا پاك كردنشون هم سخته

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

نور صفحه لپ تاپم تا آخر کم شده. هرچیم میرم تو تنظیمات زیادش میکنم میزنه تا ته زیاده ولی زیادش نمیکنه. چیکارش کنم؟ :(( :(( :((

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از puzzle :
نور صفحه لپ تاپم تا آخر کم شده. هرچیم میرم تو تنظیمات زیادش میکنم میزنه تا ته زیاده ولی زیادش نمیکنه. چیکارش کنم؟ :(( :(( :((
احیانا vaio نیست؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

نه lenovo ه
آقا درست شد، حالا اگه کسی این مشکلو داشت سیستمو خاموش کنه، روشن که کرد F12 رو نگه داره. درست میشه ایشالا :D
داشتم سکته میکردم

ph_pouya

p o u y a
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز (سابقاً :-")

به نقل از میم ح میم دال :
آقا توی ورد پاورقی که میزنم و انگلیسی مینویسم عدش پاورقی رو انگلیسی میکنه. پایان ناممه. باید اینا فارسی بشن. چیکار کنم؟
راست به چپ میکنم فارسی میشه ولی خب میره سمت راست خط. سمت چپ هم دوباره میارمش عددش میره انتهای عبارت ضایع میشه.
تو formatting باید دنبالش بگردی، تا جایی که یادمه یه هم‌چین آپشنی تو word2007 به بعد رفت تو تب reference یه جاییش هست که تنظیم می‌کنی مثلا اعداد رومی یا الفبا بزنه واست فرمت footnote رو، اونجا بزار رو Arabic. متاسفانه من ویندوز ندارم که خودم تست کنم و بگم دقیقا کجاست. اگه مشکلت حل نشد در اصرع وقتی که دستم به یه ویندوز برسه می‌گم :‌)‌)

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

به نقل از آقا فریبرز :

سلام
اگر درست متوجه شده باشم ، از منوی Page Layout قسمت Scale رو تغییر بدید تا سایزتون در هنگام چاپ تغییر کنه

به نقل از میم ح میم دال :

برای فارسی کردن اعداد از تنظیمات ورد ، قسمت advanced بخش numeral رو روی context بذارید تا به هر زبانی که مینوشیتید به همون زبون اعداد رو براتون درست کنه. اگر هم می خواید همه اعداد فارسی بشن روی hindi بذاریدش. همچنین از فونت های سری W هم می تونید استفاده کنید که اعداد درونشون فارسی هستن

به نقل از Believe :
تو حین استفاده از موزیلا بودم که یهو یه نرم افزاری خودش شروع به نصب شد نمیدونمم چی بود.بعدش که دوباره صفحه ی موزیلا رو آوردم نوشته هاش بهم ریخته بود،عکسا هم مات و شطرنجی شده بود.گفتم شاید باید موزیلای 64 بیتی رو نصب کنم اما بازم همین مشکلو داشت.کسی میدونه چرا اینجوری شده؟

نمیدونم دقیقا مشکلت چیه ولی اگر محتویات فایرفاکست برات مهم نیست برو و محتویات فایرفاکس رو پاک کن .
(برو به این آدرس :

C:\Users\PC1\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox

به جای PC1 باید وارد اسم سیستم خودت بشی. اسم ویندوز من PC1 هست.
توی این پوشه (Firefox) دو تا پوشه هست به نام های Crash Reports و Profiles و یک فایل به نام profiles.ini
هر سه تاش رو کات کن و یه جایی بریز (پاک نکن که بتونی برگردونی اگه به مشکل خوردی)
بعد دوباره نرم افزار فایرفاکس رو باز کن

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

موقه ی خاموش کردن لپ تاپ به shut down گزینه ی update اضافه شده بود منم گزینه شو زدم و خاموشش کردم :-??
حالا یه صفحه ی آبی برام باز شده و ارور :CRITICAL_PROCESS_DIED میاد برام.چیکار کنم ویندوزم بالا بیاد؟هر کی بلده پ.خ بده بهم #S-:

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Believe :
موقه ی خاموش کردن لپ تاپ به shut down گزینه ی update اضافه شده بود منم گزینه شو زدم و خاموشش کردم :-??
حالا یه صفحه ی آبی برام باز شده و ارور :CRITICAL_PROCESS_DIED میاد برام.چیکار کنم ویندوزم بالا بیاد؟هر کی بلده پ.خ بده بهم #S-:
احتمال خیلی زیاد یه بد افزار هست....
با یه آنتی ویروس تحت محیط boot لپ تاپ رو اسکن کنید....
اگر حل نشد ، چاره ای جز نصب مجدد ویندوز نیست....

ph_pouya

p o u y a
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز (سابقاً :-")

به نقل از Believe :
این‌جا کامل توضیح داده.

به نقل از Im_SPHR :
احتمال خیلی زیاد یه بد افزار هست....
با یه آنتی ویروس تحت محیط boot لپ تاپ رو اسکن کنید....
اگر حل نشد ، چاره ای جز نصب مجدد ویندوز نیست....

یه سری فایل تو هارد از بین رفتن در حین آپدیت، ربطی به ویروس و این چیزها نداره.

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

من اومدم لپ تاپ م رو روشن کردم و دیدم آیکونـای دسکتاپ و نشانگر موس م و کل‍ا همه‌چیز پهن‌تر و بزرگ‌تر شده،در حالی که من همه‌ی آیکون هام رو روی کوچیک ترین حالت تنظیم کردم،بعدشم متوجه شدم گزینه ی اسلیپ از منوی استارت م محو شده،باید چیکار کنم؟ :-<

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

به نقل از فاطِمـه :
من اومدم لپ تاپ م رو روشن کردم و دیدم آیکونـای دسکتاپ و نشانگر موس م و کل‍ا همه‌چیز پهن‌تر و بزرگ‌تر شده،در حالی که من همه‌ی آیکون هام رو روی کوچیک ترین حالت تنظیم کردم،بعدشم متوجه شدم گزینه ی اسلیپ از منوی استارت م محو شده،باید چیکار کنم؟ :-<
برای اندازه آیکون ها روی دسکتاپ راست کلیک کنید و از گزینه گزینه view میتونید اندازه رو تغییر بدید. شاید از این باشه
اگر همه چیز پهن شده ، از resulation میتونه باشه. به تنظیمات resulation سیستم برید و تغییرش بدید.
تغییر سایز ناگهانی هم احتمالا به خاطر پریدن درایور باشه. از نظر من آخرین ورژن درایور کارت گرافیکتون رو دانلود و نصب کنید ، همه این مشکلات حل میشه

• لایک
امتیازات: Sep

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من یک مدت با کامپیوتر ان نشدم امروز که انلاین شدم یک پیام اومد که همه اطلاعات تون اسکریپ شده
بعد دیدم همه چیم عکسام اهنگام ویدیو هام همه دلیت شده
ولی نرم افزارام سالم بودن
مشکل چیه؟

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

به نقل از alireza.p :
من یک مدت با کامپیوتر ان نشدم امروز که انلاین شدم یک پیام اومد که همه اطلاعات تون اسکریپ شده
بعد دیدم همه چیم عکسام اهنگام ویدیو هام همه دلیت شده
ولی نرم افزارام سالم بودن
مشکل چیه؟

سلام
اسکریپ یعنی چی ؟ پیغامی که براتون اومده رو مینویسید ؟ یا یه اسکرین شات بگیرید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

من دیکشنری رو لپ تاپم نصب کردم، فونت فارسی رو با حروف ناخوانا نشون میده مثلا اینجوری Çáæ æ ØæÑí æ åãäíä ÈÌÇí ÂåÇí ÈßÇ
کسی بلده چیکارش کنم؟

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

به نقل از puzzle :
من دیکشنری رو لپ تاپم نصب کردم، فونت فارسی رو با حروف ناخوانا نشون میده مثلا اینجوری Çáæ æ ØæÑí æ åãäíä ÈÌÇí ÂåÇí ÈßÇ
کسی بلده چیکارش کنم؟

سلام
به بخش
region and language در کنترل پنل مراجعه کنید. سپس :‌

4d37ab161848bca8e1289d3b212730ca.jpg

روی فارسی بذارید
یه دور ری استارت کنید سیستم رو

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

من ميخوام همه محتويات لپ تاپم از بيخ پاك شه :-"
به جز delete كردن كار ديگه اي ميشه كرد ؟ :D يعني يه جوري كه قابل برگردوندن نباشه :-"

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از 3pide gh :
به جز delete كردن كار ديگه اي ميشه كرد ؟ :D يعني يه جوري كه قابل برگردوندن نباشه :-"
میتونی تک تک درایو هارو فرمت کنی...

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از 3pide gh :
اگر میخوای کلا پاک بشه باید طوری که نشه برگردوند فرمت کافی نیست. باید از wiper ها استفاده بکنی.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی