• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایران،دومین کشور افسرده ی جهان

آیا شما خودتون رو یک فرد شاد می دونین؟

• بله

رای‌ها: 33 37.1%
  • خیر

رای‌ها: 56 62.9%

• رای‌دهندگان
    89
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
چند وقت پیش یک شرکت تحقیقاتی در واشنگتن با نام «گالوپ» یک رده‌بندی از شادترین و غمگین‌ترین کشورهای جهان منتشر کرد که طبق آن ایران بعد از کشور عراق غمگین ترین کشور جهان معرفی شد.
معیارهای گالوپ برای این آمار:
1-به خوبی استراحت کرده اید؟
2-مورد احترام قرار گرفته اید؟
3-موقعیت لبخند و خنده زیاد برایتان پیش آمده است؟
4- موضوع جالب وتازه ای را یاد گرفته اید؟
5- شاد شده اید؟
برای توضیحات کامل تر و شرح این گزارش به اینجامراجعه کنین.
متاسفانه ترجمه ی فارسی ش رو پیدا نکردم. و چیزی که بشه مختصرا گذاشت. این پنج مورد رو هم از سایتای فارسی پیدا کردم که البته بهتره خود گزارش رو بخونین.
+شما به نتایج تحقیقات این شرکت تحقیقاتی [nb]گالوپ[/nb] اعتماد دارید؟ اگر معتقدین که این آمار درسته،از نظر شما چه علتی می تونه داشته باشه؟ معیارای شما برای یه آدم شاد چیه؟

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.
پاسخ : ایران،دومین کشور افسرده ی جهان

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
چند وقت پیش یک شرکت تحقیقاتی در واشنگتن با نام «گالوپ» یک رده‌بندی از شادترین و غمگین‌ترین کشورهای جهان منتشر کرد که طبق آن ایران بعد از کشور عراق غمگین ترین کشور جهان معرفی شد.
شما به نتایج تحقیقات این شرکت تحقیقاتی [nb]گالوپ[/nb] اعتماد دارید؟ اگر معتقدین که این آمار درسته،از نظر شما چه علتی می تونه داشته باشه؟ معیارای شما برای یه آدم شاد چیه؟

همیشه این مساعل میتتونه مقاصد سیاسی داشت باشه مثله اسکار یا نوبل صلح....
ضمن اینکه اون ها معیارای متفاوتی با ما دارند
مثلا شاید اونها عزاداری ما برای سید الشهدا رو افسردگی بدونن

مثلا یکی از معیارای اونها برای دانشگاهای برتر مساحت دانشگاهاس
چیزی که من به شخصه به نظرم توی سطح کیفی و علمی دانشگاه کاملا بی تاثیره

خلاصه اینکه اونا مشروب رو وسیله شادی میدونن و ما؟؟!!

من کاملا با این نتیجه گیریشون مخالفم

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

نه بابا :))
اینا همش خالی بندیه ... شما برید یه جک خارجی بخونید اصلا خندتون نمیگیره ... ولی یدونه وطنی اصلشو بخونید ببینید چی میشه ...
اونا بخاطر این هیئت ها و اینا میگن احتمالا ... چون مراسمای مذهبی برای شهادت ائمه و اصحاب توی ایران و عراق زیاده ... مثلا وقتی میبینن مردم ایران هر سال، ده روز از سال ( محرم ) ، همه جا رو سیاه میکنن بایدم نتیجه بگیرن شادیشون کمتره ... تازه محرم یکیشه ... فاطمیه ... شبای قدر ... خیلی زیاده ...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

گالوپ معیارای مشخصی داره برای این آمار که عزاداریای ما شاملش نمیشن. سوالاش به نظر نمی رسید هدف و مقصد سیاسی داشته باشن.
معیاراشو حتما اضافه میکنم به پست اصلی
+معیار ها اضافه شدن.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از دهقان خلافکار :
نه بابا :))
اینا همش خالی بندیه ... شما برید یه جک خارجی بخونید اصلا خندتون نمیگیره ... ولی یدونه وطنی اصلشو بخونید ببینید چی میشه ...
اونا بخاطر این هیئت ها و اینا میگن احتمالا ... چون مراسمای مذهبی برای شهادت ائمه و اصحاب توی ایران و عراق زیاده ... مثلا وقتی میبینن مردم ایران هر سال، ده روز از سال ( محرم ) ، همه جا رو سیاه میکنن بایدم نتیجه بگیرن شادیشون کمتره ... تازه محرم یکیشه ... فاطمیه ... شبای قدر ... خیلی زیاده ...
خب اینکه ما به جکای خارجی نمی خندیم یا خنده مون نمیگیره که دلیل نمیشه.
یا مثلا مراسم سوگواری همه جای دنیا هست،حالا برای ما مدت زمان و نحوه برگزاریش متفاوته. شاید حتی تاثیر این هم باید بررسی بشه.
ولی خب معیار شادی برای ما چیه؟

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

واقعا مثل بچه ها از وضعیت دفاع نمی کنید؟؟!!

اولا معیار اونا مشروب خواری هست؟!!!
من زبانم خیلی ضیف شده یا چشمام؟!!
آیا شما چنین چیزی رو در روش انجام این مطالعه آماری دیدید؟!

ثانیا چه نتیجه سیاسی از این مسئله میشه گرفت؟!
مثلا به کمک این نظر سنجی سازمان ملل تحریم میکنه ایران رو به علت افسردگی؟
یا اینکه باعث میشه قدرت آمریکا بره بالا؟!
مثلا فکر کردید آمریکایی ها اصلا قصد دارند خودشون رو با ما ها مقایسه کنند؟!
واقعا فکر می کنید شرایطمان طوری هست که اصلا ارزش مقایسه داشته باشیم؟!

ثالثا خودمون رو به ندیدن زدن و نادیده گرفتن یک مسئله هیچ چیز را حل نمی کنه...
نمی شه گفت این مشکل وجود نداره...
الان توی همین سایت ببینید
این سایتی که اکثرا تحصیلات خوبی دارند و دانش آموز تیزهوشان و یا دانشجو دانشگاه های خوب هستند و به اصطلاح نخبه هستند (و همچنین وضع مالی اکثریت هم متوسط به بالا است) تا حالا طبق اذعان خود افراد 9 نفر شاد بودند و 11 نفر افسرده...
یعنی 55 درصد ناراضی از شرایط زندگی که همون طور که گفتم وضع درس و زندگی و شغل آن ها از اکثریت بهتر است

اولین قدم توی حل یه مشکل پذیرفتن وجود اون مشکل هست تا وقتی که مشکلاتمونو رو تقصیر غربی ها و توطئه غربی و شرقی بدانیم هیچ وقت به هیچ راه حلی نخواهیم رسید چون در اصل مسئله اشتباهی را داریم حل می کنیم....

پ.ن. یک سوال معیار شادی ما پس چی هست؟!
شعار مرگ بر همه به جز خودمان سر دادن؟!
توسط گشت ارشاد گرفته شدن؟!
افسردگی گرفتن بر اثر کنکور؟!
مشکلات مالی داشتن؟!
تماشا اعدام مردم همراه با خوردن پفک؟!
اگه این هاست
ترجیح میدم همه با هم الکلی بودیم و معیار شادی هامون الکل بود به جای این ها

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

به نقل از CPHM :
واقعا مثل بچه ها از وضعیت دفاع نمی کنید؟؟!!

اولا معیار اونا مشروب خواری هست؟!!!
من زبانم خیلی ضیف شده یا چشمام؟!!
آیا شما چنین چیزی رو در روش انجام این مطالعه آماری دیدید؟!

ثانیا چه نتیجه سیاسی از این مسئله میشه گرفت؟!
مثلا به کمک این نظر سنجی سازمان ملل تحریم میکنه ایران رو به علت افسردگی؟
یا اینکه باعث میشه قدرت آمریکا بره بالا؟!
مثلا فکر کردید آمریکایی ها اصلا قصد دارند خودشون رو با ما ها مقایسه کنند؟!
واقعا فکر می کنید شرایطمان طوری هست که اصلا ارزش مقایسه داشته باشیم؟!

ثالثا خودمون رو به ندیدن زدن و نادیده گرفتن یک مسئله هیچ چیز را حل نمی کنه...
نمی شه گفت این مشکل وجود نداره...
الان توی همین سایت ببینید
این سایتی که اکثرا تحصیلات خوبی دارند و دانش آموز تیزهوشان و یا دانشجو دانشگاه های خوب هستند و به اصطلاح نخبه هستند (و همچنین وضع مالی اکثریت هم متوسط به بالا است) تا حالا طبق اذعان خود افراد 9 نفر شاد بودند و 11 نفر افسرده...
یعنی 55 درصد ناراضی از شرایط زندگی که همون طور که گفتم وضع درس و زندگی و شغل آن ها از اکثریت بهتر است

اولین قدم توی حل یه مشکل پذیرفتن وجود اون مشکل هست تا وقتی که مشکلاتمونو رو تقصیر غربی ها و توطئه غربی و شرقی بدانیم هیچ وقت به هیچ راه حلی نخواهیم رسید چون در اصل مسئله اشتباهی را داریم حل می کنیم....

پ.ن. یک سوال معیار شادی ما پس چی هست؟!
شعار مرگ بر همه به جز خودمان سر دادن؟!
توسط گشت ارشاد گرفته شدن؟!
افسردگی گرفتن بر اثر کنکور؟!
مشکلات مالی داشتن؟!
تماشا اعدام مردم همراه با خوردن پفک؟!
اگه این هاست
ترجیح میدم همه با هم الکلی بودیم و معیار شادی هامون الکل بود به جای این ها

دوست عزیز اگر میخواهی افسرده را تشخیص دهی در چهره اون پسری نگاه کن که تو امریکا داره از بار و کاباره میاد بیرون

اون جایی که فک مکنه فقط لذتش همونجا خوابیده و دیگه پول نداره که ازش استفاده کنه اون یعنی افسردگی....

در ضمن آمار افسردگی معمولا تو نخبه ها بیشتره پس سمپادیا معیار ایران نیست البته اگه ما باشیم که در مورد خودم شک دارم باشم

این کشور اسلامیه
حالا اگر به اسلام عمل نمیشخ نصفش تقصیر خودمونه
که اگر میشد الان شاد بودیم

من دوستانی دارم مومن که دارم از نزدیک میبینمشون که کاملا خوبن و...
بله ما اگر توی سیستم اسلامی رفتار غیر اسلامی نشون بدیم طبیعتا ممکنه برامون ناراحتی به وجود بیاره
.
.
.فلسفه شعار مرگ بر آمریکا:که در بیانان رهبری هم هست: شعار بر ملت آمریکا نیست شعار بر سیاست های آمریکاست.
حالا اگر شما با سیاست های آمریکا و استکبار آن ها که اخیرا کلینتون هم اعتراف کرده شاخه ای از داعش رو این ها ساختن موافقید بحث دیگه ای است....

گشت ارشاد : برخورد با بی قانونی خاصی است که گاهی درش افراطی گری میشه که اون مشکل از مجری هایش است وگرنه پایهوو اساس درست است... ببنین کسی که میخواد با یه نفر عشق بازی کنه بهتره اینکارو تو خونه بکنه تا تو پارک فلسفش اینه!!!
چون دارن میکنن این کارو و بارها حتی با وجود گشت ارشاد دیده شده!

افسردگی گرفتن بعد از کنکور به پدر و مادر و مغز خودت بستگی داره یکی میدونه که بدون کنکور هیچ اتفاقی نمیفته و حتی اگر منفی بزنه هحوز جا برای عالی شدن هست
یکی شاید پدر و مادرش خیلی کنکور رو تو ذهنش بزرگ کردن و فک میکنه پله صراطه و تو ذهنش خود خوری میکنه وای اگه دوستم بیشتر شد! چیکار کنم.؟؟؟... این مشکل رو بسیاری ندارنن..گ لطفا مشکل خودتون رو عمومی نکنین

تماشای اعدام ببین بازم یه اتفاقای افتاده اینجا و مجری قانون که یه روزی من و تو میشمیم درست عمل نتونسته بکنه و فرهنگ سازی کنه که این از برای عبرت گیری و ایجاد ترس بین افراد مستعد به قتل و... است.
بازم اگه یکی پفک خورده شاید یکی از ماهاست و....!

-------------
در مورد ارزش ما برای امریکا دوست عزیز کل خاورمیانه برای اونها مهمه.... الان اگر دقت کنین در تمام خاورمیانه تمام کشور ها یا با موجودیت اسراعیل کنار امدن یا توشون جنگه!! فقط یه کشور اینجوری نیست که ایرانه! تا همین جند سال میش سوریه هم هیچکدوم از این دو حالت نبود که توش جنگ شد...
قبول دارم دید بدبینانه ای به اونها دارم و یادت باشه دید بدبینانه به دشمن و دید خوشبینانه به دوست باید داشت! این کار رو پلیس ها نسبت به حنایتکارا هم انجام میدن......

باهمین جیز های کوجیک میشه سطح نارضایتی مردم رو بالا برد و .......روی افکار عمومی تاثیر گزاشت

دوست عزیز سعی کردم به تمام قسمتای حرفت پاسخ بدم منتظر پپاسخت هستم
:)

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

اگه بخوایم از حرفای خودتون نتیجه گیری کنیم بازم این طور به نظر میرسه که توی کشور دلایل زیادی برای افسردگی هست...باتوجه به همه ی ایراداتی که به مجریان قوانین مختلف وارد کردید...دفاع کردن نداره واقعیت هم همینه من خودم تا به حال کسای زیادی رو ندیدم که راضی باشن از زندگیشون....خودمونو که گول نمیزنیم....چیزای زیادی برای ناراحتی وجود دارن که از دلایلی که بتونیم به خاطرشون شاد باشیم بیشترن

• لایک
امتیازات: MHO
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب البته اینجا قصد داشتیم بدونیم معیارهای شما برای شادی چیَن و آیا خودتون رو فرد شادی می دونین یا نه،و اگر دوست داشتین ذکر دلیلش.
بهتره اگر استقبال شد در مرحله بعدی به مواردی که شما نقدش کردین بپردازیم. ;;)
به نقل از wish :
اگه بخوایم از حرفای خودتون نتیجه گیری کنیم بازم این طور به نظر میرسه که توی کشور دلایل زیادی برای افسردگی هست...باتوجه به همه ی ایراداتی که به مجریان قوانین مختلف وارد کردید...دفاع کردن نداره واقعیت هم همینه من خودم تا به حال کسای زیادی رو ندیدم که راضی باشن از زندگیشون....خودمونو که گول نمیزنیم....چیزای زیادی برای ناراحتی وجود دارن که از دلایلی که بتونیم به خاطرشون شاد باشیم بیشترن
چه چیزایی برطرف بشن که احساس شادی کنی؟

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد

یکیش همین که من به عنوان یه شونزده ساله استرس انتخاب رشته ای که بتونم توش کار پیدا کنمو نداشته باشم یا استرس کنکور که قبلا هم گفته شد
یا اینکه توی ایران حریم شخصی کلا مطرح نیس...خب فرهنگ ما یکم یه جوریه دیگه وحریم شخصی خیلی مهمه....من احساس ناراحتی میکنم از اینکه برای خودم نتونم یه چیزایی رو شخصی نگه دارم

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

به نقل از wish :
یکیش همین که من به عنوان یه شونزده ساله استرس انتخاب رشته ای که بتونم توش کار پیدا کنمو نداشته باشم یا استرس کنکور که قبلا هم گفته شد
یا اینکه توی ایران حریم شخصی کلا مطرح نیس...خب فرهنگ ما یکم یه جوریه دیگه وحریم شخصی خیلی مهمه....من احساس ناراحتی میکنم از اینکه برای خودم نتونم یه چیزایی رو شخصی نگه دارم

ببین این استرس انتخاب رشته رو خانوادت مدرست و دوستات ایجاد کردن
ربطی به ایران و نظام حاکم نداره بخدا....
به شخصه من خیلی ریلکس بودم اون زمان حداقل

مانانائیل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
bhshti
شهر
rs
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
rs
رشته دانشگاه
nd

به نقل از wمحمد حسینw :
سد کنکور جلوی هر نوجوانی تو کشور ما هست(حالا اینجا جای تعریف یا تکذیب فضیلت های کنکور نیست)، و تعداد کسایی که نمیخوان کنکور بدن یا براشون مهم نیست خیلی کمه؛ حالا چرا؟ چون عملن راه خاصِ دیگه ای نیست برای ادامه، و صد البته چیزی که بیش از پیش روی "کنکور" شدنِ کنکور موثره تعدادِ خیلی زیادِ شرکت کننده هاشه، که بحمدالله با درایتِ اون بالاییا و با توکل به خدا و ممنوع کردنِ وازکتومی قراره این جمعیتِ گل های رنگارنگ رو به 150-200 میلیون نفر هم برسونیم.
نقل قولِ زیر رو یادمه یه جایی تو مقدمه همین کتابای کنکوری خوندم، الان گشتم از تو خود کتاب پیداش کردم:
بیست سال پیش[nb]این کتاب چاپ اولش مال سال 1380 عه؛ بیست سال پیش یعنی اوایل دهه شصت.[/nb] یک عده آمدند و گفتند ما باید نفوسمان را زیاد کنیم؛ ایرانی از نظر کیفیت که الحمدللاه مشکلی ندارد، اگر از نظر کمیت هم بالا برود دیگر کار تمام است، دنیا را می توانیم بگیریم! شروع کردند به برنامه تکثیر خانواده! این جا و آن جا چهار تا اعتراض هم که بلند شد یا صدایش را درنیاوردند و یا خفه اش کردند. بیست سال گذشت تازه فهمیدند که برنامه ریزی از جمله برنامه ی کنترل جمعیت یعنی چه؟ این لشکر کاملا معصوم و بی گناه نور چشمی ها که ناخواسته دعوت شده و به این واویلاسرا پا گذاشته اند چه عاقبتی دارند؟[nb]جمعیت ایران اوایل دهه شصت حدود 35میلیون بود، اواخرش حدود 50میلیون؛ با یه حساب سر انگشتی میبینی که جنگ با عراق باعث نشد کمتر شیم، حدودن پونصد هزارتا(یا بیشتر) شهید و جانباز گرفت، پونزده میلیون تا اضافه کردیم.[/nb]
جالب است که حتی بعد از فهمیدن هم حاضر نشدند این امر را یکباره و با شفافیت اعلام کنند؛ اول وقتی این بچه ها شش ساله و هفت ساله شدند متوجه شدند مدرسه ها را باید در اکثر جاها سه نوبتی و دو نوبتی بکنند. حالا تا کودک بودند یک مقدار غذا می خواستند و مدرسه و کمی لباس؛ آن وقت ها از محل ارثیه ی آبا و اجدادی می شد یک بلایی سرش آورد، ولی همین بچه که مثلا نیازهایش در هشت سالگی با ماهی پنج هزار تومان تامین می شد وقتی بیست و دو ساله شد، زن می خواهد، شوهر میخواهد، جهیزیه و خانه می خواهد، و از همه مهم تر شغل می خواهد! شغل را دیگر نمی شود مثل گندم این ور و آن ور پول زیادتر داد و خرید. شغل را دیگر باید تولید کنی، و خودتان بهتر می دانید که ایجاد یک شغل ساده چقدر هزینه دارد (کوپن فروشی و دکه داری را من شغل نمی دانم).
- جامعه شناسی خودمانی(چرا درمانده ایم؟)، صفحه ی 66؛ حسن نراقی؛ نشر اختران

دوست عزیز اگر میخواهی افسرده را تشخیص دهی در چهره اون پسری نگاه کن که تو امریکا داره از بار و کاباره میاد بیرون
اون جایی که فک مکنه فقط لذتش همونجا خوابیده و دیگه پول نداره که ازش استفاده کنه اون یعنی افسردگی....
|=

این کشور اسلامیه
ادعای بزرگیه؛ اولن ظاهرن اسلام واقعی قرار نیس هیچ وخت بهش عمل شه، حداقل تا ظهور امام عج، دومن میشه اون فضای شاد اسلامی رو ترسیم کنید که بیشتر متوجه شیم منظورتون چیه دقیقن؟

اتفاقن منم دوستانی دارم، از جمله یه پسر امریکایی که بار و کاباره میره، پولم داره، درساشم میخونه، پسر خیال پرداز و رویا بافیه، مامانشم خیلی دوس داره، شبا هم زود میخوابه...
نتیجه منطقی: بیاید با دوستامون -حتی واقعی- کاری نداشته باشیم و به بحثمون برسیم.

فلسفه شعار مرگ بر آمریکا:که در بیانان رهبری هم هست: شعار بر ملت آمریکا نیست شعار بر سیاست های آمریکاست.
خب، باشه، منم از فردا شعارِ مرگ بر ایران سر میدم، چون با سیاست های ایران مشکل دارم؛ قانع شدی؟ ضمن اینکه اصلن بحث شعار نبود، منظور دوستمونو نفهمیدی فک کنم...

حالا اگر شما با سیاست های آمریکا و استکبار آن ها که اخیرا کلینتون هم اعتراف کرده شاخه ای از داعش رو این ها ساختن موافقید بحث دیگه ای است....
من عمیقن استدعا دارم یه منبع قابل پذیرش برای حرفاتون ارائه بدید، خصوصن برای اون قسمت "اعترافات کلینتون"؛ هرچند توطئه های امریکا همیشه مشخصه، ولی با یه منبع موثق عادم خیالش راحت میشه.

گشت ارشاد : برخورد با بی قانونی خاصی است که گاهی درش افراطی گری میشه که اون مشکل از مجری هایش است وگرنه پایهوو اساس درست است... ببنین کسی که میخواد با یه نفر عشق بازی کنه بهتره اینکارو تو خونه بکنه تا تو پارک فلسفش اینه!!!
اینو بحثی ندارم باهاتون، چون نه تنها اینجا جاش نیس، بلکه اصلن خودش موضوع بحث نیس؛ اختلافمون پایه ای تر از این چیزاست. فقط اینکه "عشق بازی" تو همه جای دنیا(حتی تو امریکای...) در ملا عام ممنوعه، تو کشور ما که دیگه هیچی؛ چیزی که بهش گیر میدن عشق بازی نیست.

تماشای اعدام ببین بازم یه اتفاقای افتاده اینجا و مجری قانون که یه روزی من و تو میشمیم درست عمل نتونسته بکنه و فرهنگ سازی کنه که این از برای عبرت گیری و ایجاد ترس بین افراد مستعد به قتل و... است.
خب مشکل همینجاس، این چیزی که از برای عبرت گیری و ایجاد ترس بین افراد مستعده ظاهرن هیچگونه بازخوردِ مثبتی نداره، و البته افراد غیر مستعد هم خواه ناخواه شاهد این اسباب عبرت میشن که میگن تاثیر خوبی نداره روشون... و اینکه بنظرتون "ایجاد و القاء ترس" دیگه یه روش منسوخ و احمقانه برای تربیت و اموزش عادم ها نیس؟ این ترسِ نهادینه شده با سرکوب و خفقان مطمئنن چیز شاد کننده ای نیست، خصوصن وقتی که با چاشنیِ فراوانِ خشونت همراه میشه.

در مورد ارزش ما برای امریکا دوست عزیز کل خاورمیانه برای اونها مهمه.... الان اگر دقت کنین در تمام خاورمیانه تمام کشور ها یا با موجودیت اسراعیل کنار امدن یا توشون جنگه!! فقط یه کشور اینجوری نیست که ایرانه! تا همین جند سال میش سوریه هم هیچکدوم از این دو حالت نبود که توش جنگ شد...
قبول دارم دید بدبینانه ای به اونها دارم و یادت باشه دید بدبینانه به دشمن و دید خوشبینانه به دوست باید داشت! این کار رو پلیس ها نسبت به حنایتکارا هم انجام میدن......
هرچند بازم نمیفهمم ربطشو به "افسردگی" و حتی به پستی که بهش جواب دادید، ولی خب چن تا نکته:
اولن؛ مصر و تونس و... اسرائیل رو به رسمیت میشناسن، نه؟ و ازونطرف، ظاهرن عربستان و امارات و کویت و... به رسمیتش نمیشناسن، درسته؟ پس نمیشه خیلیم با قاطعیت گفت "فقط یه کشور اینجوری نیست که ایرانه!"...
دومن؛ حداقل کاری که میتونیم بکنیم اینه که قبل از پذیرش و تکرار حرف های یه طرف، حرف های اون یکی طرفم یه کوچولو بشنویم، مثلن همین ویکی پدیا چند تا پیج درمورد رژیم غاصب داره، درمورد تاریخچه و شکل گیریش، درمورد چند تا جنگی که بین اعراب و اونا رخ داده، و غیره... برای شروع میتونه اطلاعات مفیدی در اختیارمون بذاره.

آخرین ویرایش:

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از wمحمد حسینw :
من گفتم اینا ربطی به نظام ایران داره و مربوط به خانواده ودوستان من نیست؟؟؟
شما چرا همه ش میخوای از بحثی که راجع به حکومت ایران نیس یه جوریه یه چیزی بکشی بیرون که بگی نه مشکل از نظام نیس...من اونجا این نبود منظورم ولی الان هس...به هرحال سیستم باید یه جاهایی غلط داشته باشه که من ونود درصد هم سن های من داریم کنکور میدیم و هشتاد درصد اون نود درصد هم داریم تجربی کنکور میدیم...واین بازم از طرف خانواده س؟؟؟؟
واینکه اون کار هایی که گفتی عملی ان؟؟؟آینده دارن؟؟؟؟من خودم به شخصه نمیتونم بهشون اطمینان کنم...همه میرن تجربی که مطمئن باشن کار دارن ولی وقتی تو بری یه رشته دیگه ممکنه کار پیدا کنی وممکنه توی اون کار نتونی بمونی چون درامدش کافی نیس یا شرایط کاریش سخته یا پارتی بازیه یا خیلی چیزای دیگه...
منم دوست اونور آبی دارم عزیزم
بزار از شادی هاشون بگم یادمه از بحثای چرت باهاش در امدم و خواستم یخورده جدی و فسلفی باهاش حرف بزنم بهش گفتم هدفت چیه از زندگی و اینا
گفت تاحالا بهش فک نکردم و نهایتن خیلی فک کرد گفت دوست دارم زودتر هیجده سالم بشه پوستم رو تتو کنم ظاهر تا ایالتی بود که اجازه تتو تا 18 نمیدادن
خوب سوال اینجاس این شادیه؟ اگر این شادی شادیه درستیه من اینو نمیخوام
گرچه اون زندگی شادیم نداشت همیش فیک و تقلبی بود....

خب این بخش از حرفتون هم در ارتباط باهاش بگم که شما نمیتونید بگیدشادی کسی فیک هست یا نه...چون شما توی زندگی اون فرد نیستید شاید از دیدگاه اون شماهم دارید خودتون رو گول میزنید که شاد هستید وواقعا شادی نمیکنید این دلیل نمیشه که یه شادی واقعی باشه یه شادی نه
و اینکه شما بر طبق یکی از سوال های این تاپیک اصن معیار های خودتون رو نگفتین برای جامعه شاد؟

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

به نقل از wمحمد حسینw :

در ضمن آمار افسردگی معمولا تو نخبه ها بیشتره پس سمپادیا معیار ایران نیست البته اگه ما باشیم که در مورد خودم شک دارم باشم

این کشور اسلامیه

بله ما اگر توی سیستم اسلامی رفتار غیر اسلامی نشون بدیم طبیعتا ممکنه برامون ناراحتی به وجود بیاره
.
.
.فلسفه شعار مرگ بر آمریکا:که در بیانان رهبری هم هست: شعار بر ملت آمریکا نیست شعار بر سیاست های آمریکاست.

افسردگی گرفتن بعد از کنکور به پدر و مادر و مغز خودت بستگی داره یکی میدونه که بدون کنکور هیچ اتفاقی نمیفته و حتی اگر منفی بزنه هحوز جا برای عالی شدن هست
یکی شاید پدر و مادرش خیلی کنکور رو تو ذهنش بزرگ کردن و فک میکنه پله صراطه و تو ذهنش خود خوری میکنه وای اگه دوستم بیشتر شد! چیکار کنم.؟؟؟... این مشکل رو بسیاری ندارنن..گ لطفا مشکل خودتون رو عمومی نکنین

بازم اگه یکی پفک خورده شاید یکی از ماهاست و....!

-------------

باهمین جیز های کوجیک میشه سطح نارضایتی مردم رو بالا برد و .......روی افکار عمومی تاثیر گزاشت

دوست عزیز سعی کردم به تمام قسمتای حرفت پاسخ بدم منتظر پپاسخت هستم
:)
خوب من آمریکا رو نمی دونم ولی توی انگلیس وقتی به چهره اون پسری که داره از بار و کاباره بیرون میاد نگاه می کنم هیچ چیزی جز کمی خنده و کمی مستی نمی بینم
ببین عزیز این که شما نمی تونید از این فعالیت لذت ببرید و اون رو نوعی افسردگی می دونید تنها و تنها به علت عقاید مذهبی شماست لذا کسی که این عقاید را ندارد از این جمع شدن با دوستانش در یک بار و کمی مسخره بازی و خنده لذت می برد (گرچه متاسفانه خودم اینطور نیستم)

اتفاقا جالبه این حرف رو میزنید که نخبه ها افسرده اند. این پدیده تا جایی که من شاهد آن بوده ام منحصر به ایران است یعنی من در انگلیس تا به حال با تعداد زیادی استاد دانشگاه های بسیار برجسته و معروف و بسیاری دانش جویان عالی برخورد داشته ام که همه به شدت از این که این همه موقعیت برای درس خواندن و تحقیق دارند راضی هستند و کلا زندگی شادی دارند
ولی در عوض در ایران هرکه نخبه باشد به علت اینکه هیچ وقت تسهیلات(؟) مناسب و امکانات مناسب برای پی علاقه اش رفتن را پیدا نمی کند و به علت هوش ذاتی اش که محکوم به فنا بودن این جامعه را می بیند دچار افسردگی می شود

نمی خواهم الان بحث رو مذهبی کنم(چون میدونم در نهایت جواب منطقی اینه که این کشور اسلامیه شما برو هر غلطی دلت خواست بکن) ولی به نظر نمیاد که این کشور اسلامی (چه دروغی هست چه واقعی) نتایج مثبتی به بار اورده باشه

و شما اصلا منظور من رو از اون چند مورد اخر نفمیدید
ببینید منظورم اینه که فرهنگ ما بر پایه ''مرگ بر'' و تماشای اعدام و جمع آوری بد حجاب توسط گشت ارشاد و دخالت توی زندگی شخصی مردم است که این ها باعث ایجاد این نرخ افسردگی می شود

درباره اون چیزی که درباره آمریکا گفتم هم منظور من اینه که این آمار دروغی نیست چون نفعی برای آمریکا ندارد
من هم فکر می کنم آمریکا در گروه های تروریستی نقش دارد ولی من فقط حرفم اینه که این آمار درست هستند و لذا به جای پاک کردن صورت مسئله باید تلاش برای حل این مسئله شود

و واقعا معتقد هستم که این ها تقصیر حکومت نیست بلکه 100 درصد تقصیر عموم مردم هست
چرا که این مردم اند که تلاشی برای اصلاح حکومت نمی کنند و این مردم اند که سیاست مداران را تربیت می کنند و نهایتا از ماست که بر ماست

پ.ن. اون معضل کنکور هم مشکل شخصی بنده نیست کافیه در تا پیک حرف بزن پست های کنکوری رو بخونید
((من اصلا کنکور نداده ام و نخواهم داد :D))

واما موضوع اصلی تا پیک که معیار های شادی هست:
به نظر من نمیشه معیار خاصی برای شادی همه افراد یک جامعه در نظر گرفت
چون هرکسی یک سری معیار ها داره
یک نفر پول باعث شادی اش می شود یک نفر شهرت یک نفر قدرت یک نفر یک زندگی عادی و دور از هیاهو یک نفر لذت حل مسائل و تحقیق و این پیر ها

لذا به نظرم سه تا معیار منطقی برای سطح شادی یک جامعه هست:
1. اینکه چند درصد جامعه نیازهای اولیه شان در حد نرمال تامین است(چون یک معیار شادی جامع بین همه افراد است و همه میخواهند حداقل محلی برای اقامت و غذایی برای خوردن و پولی برای کمی تفریح داشته باشند)
2. اینکه خود افراد میزان شادی و رضایت از زندگی خودشون رو درجه بندی کنند
3. اینکه افراد چه مقدار فکر می کنند شرایط برایشان فراهم بوده و هست تا به چیزهایی که دوست دارند بپردازند(یعنی چه مقدار اون جامعه توانسته راه برای رسیدن به انواع رضایت رو برای انواع سلیقه ها هموار کنه)

چالش برای دوست عزیز:
معیار های شادی در این جامعه اسلامی ما که شما می فرمایید چی هست؟
اینکه همه را به زور هم که شده ببریم بهشت جزو آن معیار هاست؟

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

نکنه این که به زور آدما رو ببرن جهنم معیار شماست؟؟
وقتی تمام سیستم بانکی یه کشور آلوده به ربا باشه این اتفاق میفته
.
.
.

حداقل ما اینجا امنیت داریم که خیلی مهمه
.
.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از wمحمد حسینw :

چطور میگی ربطی به نظام حاکم نداره؟
خیلی از پسرا صرفا به خاطر این درس می خونن که از سربازی اجباری فرار کنن و باز هم وقتی به سربازی میرسن استرس می گیرن افسرده میشن. همسایه ما سربازی میره افسرده شده. پسر عمه من دانشجوی امیر کبیر و ارشد دانشگاه تهران بوده الان میره سربازی ۱۰ دقیقه باهاش حرف زدم افسرده شده بود! خود من وقتی به این فکر می کنم که نمیتونم از دانشگاه به راحتی انصراف بدم و برم دنبال کار هام چون سربازی خرمو میگیره یه حالت افسرده ای بهم دست میده.
سربازی اجباری هم لابد ربطی به نظام نداره؟ دیگه اینو نگو لطفا.
چطوریاست که وقتی آمار پیشرفت هست طرفداران نظام و رهبری میگید این ها کاره نظام و رهبریه ولی هر جا مشکلی هست کار نظام نیست؟
همین الان که دارم این هارو می نویسم ممکنه بیان من رو دستگیر کنن یا حتی برام پرونده درست بشه و از استرسش افسردگی میگیرم. این هم ربطی به نظام نداره؟

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از wمحمد حسینw :
حداقل ما اینجا امنیت داریم که خیلی مهمه
اگ امنیت رو بخوایم این طوری تعریف کنیم ک از حملات نظامی گروم های تروریستی و کشور های غیر دوست در امانیم ،فعلا، بله حق با شماست
اما اگه به معنی امنیت از این منظر نگاه کنیم ک امنیت به معنی دوری از خطر وترس و وجود آرامش خاطر باشه ،من از شما میپرسم ایا امنیت داریم ؟

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

به نقل از زهرا :) :
اگ امنیت رو بخوایم این طوری تعریف کنیم ک از حملات نظامی گروم های تروریستی و کشور های غیر دوست در امانیم ،فعلا، بله حق با شماست
اما اگه به معنی امنیت از این منظر نگاه کنیم ک امنیت به معنی دوری از خطر وترس و وجود آرامش خاطر باشه ،من از شما میپرسم ایا امنیت داریم ؟
من دارم شما رو نمیدونم والله :-[

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یک نمونش اینه که،خانم ها تو خیابون نمیتونن راحت تردد کنن.حالا امنیت هم میتونه جانی باشه هم لفظی.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از wمحمد حسینw :
من دارم شما رو نمیدونم والله :-[
ما امنیت داریم ولی هر وقت از خونه بیرون میریم باید منتظر یه مزاحمت باشیم [nb]ملیکا هم اشاره کرده [/nb]
ما امنیت داریم ولی دختر بچه ی هفت ساله مورد تعرض واقع میشه
امار بزه کاری ، ضرب و شتم و دعواهای خیابانی رو برو تو سایت ناجا ببین
و......
مرز های ما امنیت داره ، فعلا، ولی اجتماع ما هم امنیت داره ؟
نبود همون چیزی ک شما معتقدی داریم و من برام سواله که داریم ؟ و فشار های روانی ک روی افراد میاره باعث از دست رفتن شادی مردم میشه

بالا