• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌ شخصیت شناسی میرز - بریگز (MBTI)

تيپ شخصيتي شما ؟؟

• ENTP

رای‌ها: 61 7.2%
  • ESTP

رای‌ها: 29 3.4%
  • ENFP

رای‌ها: 35 4.1%
  • ESFP

رای‌ها: 30 3.5%
  • ENTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • ESFJ

رای‌ها: 50 5.9%
  • ENFJ

رای‌ها: 27 3.2%
  • ESTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • INTP

رای‌ها: 121 14.2%
  • ISTP

رای‌ها: 41 4.8%
  • INFP

رای‌ها: 70 8.2%
  • ISFP

رای‌ها: 26 3.1%
  • INTJ

رای‌ها: 113 13.3%
  • ISFJ

رای‌ها: 32 3.8%
  • INFJ

رای‌ها: 45 5.3%
  • ISTJ

رای‌ها: 79 9.3%

• رای‌دهندگان
    851

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه
پاسخ : آزمون‌ شخصیت شناسی میرز - بریگز (MBTI)

به نقل از wish :
ESTJ
باردومیه که آزمون میدم بعد دوسال!خیلی فرق کرده
اتفاقن چند وقت پیش یه مقاله‌ای در همین مورد خوندم که می‌گفت مغز می‌تونه ویژگی‌های متضادش رو یاد بگیره! مثلن آدمی که برون‌گراست اگر تو محیطی قرار بگیره که لازمه‌ش صحبت و بروز کم‌تر خودشه، کم کم مغزش یاد می‌گیره کم‌تر برون‌گرا باشه. شرایط محیطی می‌تونن این تغییرات رو اعمال کنن.

به نقل از امیرحمزه :
اصلا خوشم نیومد از تستش
چرا؟ :د
پیشنهاد شخصی‌م اینه تست رو از یه سایت انگلیسی زبان بدید. به نظر خودم نتیجه‌ش خیلی دقیق‌تر و شبیه‌تر به من بود تا نتیجه‌ی تست ایران‌ذهن.
این رو هم مدنظر داشته باشید که این نتایج خیلی دقیق نیست. ممکنه نتیجه‌ی تست به شما بگه درون‌گرا؛ این به معنای عدم برون‌گرایی تو وجود شما نیست. صرفن درصد درون‌گرایی‌تون بالاتر بوده.

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ...moOn... :
اتفاقن چند وقت پیش یه مقاله‌ای در همین مورد خوندم که می‌گفت مغز می‌تونه ویژگی‌های متضادش رو یاد بگیره! مثلن آدمی که برون‌گراست اگر تو محیطی قرار بگیره که لازمه‌ش صحبت و بروز کم‌تر خودشه، کم کم مغزش یاد می‌گیره کم‌تر برون‌گرا باشه. شرایط محیطی می‌تونن این تغییرات رو اعمال کنن.
تیپ آدم تغییر نمیکنه هیچوخت، ینی اگه اون شرایط خاص برطرف شه دوباره همون میشه آدم. میدونی منظورم اینه که تفاوت estj و istj خیلی بیشتر از برون گرایی و درونگرایی ه و کلیت آدم عوض نمیشه
البته نه این که این حرفت رو نقض کنه:D خواستم سر صحبت رو باز کنم:-"

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

در ادامه این پست های اخیر بگم ک دوتا تون درست ميگين :D
تیپ شخصیتی آدم ها هیچ وقت عوض نمیشه ولی تو شرایط خاص با مرور زمان میتونه غلبه کنه بر یکی از حروف هاش مثلا و عوض شه، مثلا یک آدم احساسی اگه تو محیطی کار کنه ک لازمه ش نظم و جدی بودن ه، ب مرور زمان تبدیل ب یک آدم منطقی میشه و اون حرف ش عوض میشه یا اینکه درصد احساسی و منطقی بودنش خیلی ب هم نزدیک میشه.
جدیدا هم یک حرف دیگه اضافه شده ب این آزمون ک نشون دهنده شلوغی و آرامی شماست، چیزی ک اکثرا با با برون و درون گرایی اشتباه گرفته میشه.
تو ای سایت می تونین خیلی بیشتر مطالعه کنین راجع ب تیپ شخصیتی تون.
16personalities.com

Anonymous98

کاربر فوق‌فعال

جالبه واقعا
4 ساله با این تست آشنام.
هر 3 باری که آزمون دادم INTJ شدم.
این قدر ثبات شخصیت دارم خبر ندارم ؟ :D

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از دایناسور :
تیپ آدم تغییر نمیکنه هیچوخت، ینی اگه اون شرایط خاص برطرف شه دوباره همون میشه آدم. میدونی منظورم اینه که تفاوت estj و istj خیلی بیشتر از برون گرایی و درونگرایی ه و کلیت آدم عوض نمیشه
البته نه این که این حرفت رو نقض کنه:D خواستم سر صحبت رو باز کنم:-"
مرسی ^^
اتفاقن اینو خوندم یادم افتاد به این موضوع هم اشاره شده بود، ولی یه چیزایی هم راجع به اتصالات نورونی نوشته بود که تغییر نمی‌کنه :-‌؟ خیلی وقت پیش خوندم چیز زیادی یادم نیست، مقاله دارید معرفی کنید ؛؛؛)

به نقل از Farz :
در ادامه این پست های اخیر بگم ک دوتا تون درست ميگين :D
تیپ شخصیتی آدم ها هیچ وقت عوض نمیشه ولی تو شرایط خاص با مرور زمان میتونه غلبه کنه بر یکی از حروف هاش مثلا و عوض شه، مثلا یک آدم احساسی اگه تو محیطی کار کنه ک لازمه ش نظم و جدی بودن ه، ب مرور زمان تبدیل ب یک آدم منطقی میشه و اون حرف ش عوض میشه یا اینکه درصد احساسی و منطقی بودنش خیلی ب هم نزدیک میشه.
جدیدا هم یک حرف دیگه اضافه شده ب این آزمون ک نشون دهنده شلوغی و آرامی شماست، چیزی ک اکثرا با با برون و درون گرایی اشتباه گرفته میشه.
تو ای سایت می تونین خیلی بیشتر مطالعه کنین راجع ب تیپ شخصیتی تون.
16personalities.com
عه پس این تی‌ای که به شخصیت من اضافه شده مربوط به همینه. من فکر می‌کردم منظورش اینه بین اف و تی در نوسان‌م :‌))
ممنون بابت معرفی سایت. به نظرم خیلی جامع‌تر از ایران‌ذهن ه.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از fatemes :
ضمنا چجوری معلوم میکنن که یه فرد که قبل از ابداع شدن این تست زندگی میکرده، مثلا داستایوفسکی و ناپلیون و غیره چه ویژگی شخصیتی داشتن؟ شما چیزی میدونین؟

معمولا از رو نوشته هاشون یا رفتار و کارهایی که انجام دادن معلوم میکنن تیپ شون رو، که البته گاها اختلاف نظر هم هست توش.
مثلا عده‌ای معتقدن که شرلوک INTP عه ولی ی عده میگن INTJ عه که این اختلاف شون بخاطر شلخته بودن و خودقانونی بودن شرلوک(P) و نتیجه گیری ها و حل مسائل ش (J) عه.
یا مثلا برای هیتلر بین احساسی و منطقی بودنش شک هست، عده ای میگن که با توجه به رفتارها و نحوه زندگی ش هیتلر باید F باشه ولی عده‌ای دیگه میگن که با توجه به نوشته هایی که ازش بجا مونده باید T باشه.

کلا اگه خواستین راجع به آدمی بدونین کافیه ته اسمش personality type رو سرچ کنین تو گوگل و بخونین مطالبی که راجع به تیپ شخضیتی شون هست.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

شده از آدمایی که تیپ شخصیتی شما رو دارن نفرت داشته باشید؟ :د مثلن تو هر سریالی دقیــــقن اون کاراکتری که من ازش خوشم نمیاد تیپ شخصیتی‌ش با من یکیه. :‌|
من دوباره تست رو دادم، نتیجه همون بود ولی سر بعضی سوالا به نظرم گزینه‌ها خیلی گنگ و غیرمنصفانه بود. مثلن آدم چه‌طور می‌تونه بفهمه چقدر اگری یا دیس‌اگریه؟ :د همیشه می‌گم یه بار سر فرصت می‌شینم رو تک تک سوال‌ها فکر می‌کنم و بهترین گزینه رو انتخاب می‌کنم اما هروقت می‌رسم به سوالا اون مبهم بودنه دامنم رو می‌گیره :-‌"

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

من خیلی روی این تیپای شخصیتی وقت گذاشتم و یکی از مسائل مورد علاقۀ منه این موضوع :)) در این حد هم رو من تأثیر گذاشته که تقریبا می‌تونم بگم مثل نئو توی ماتریکس که همه رو به صورت کد می‌دید منم همه رو به صورت تیپ شخصیتی می‌دیدم :)) ولی علی رغم اینا، این یه تست روانشناسی گسترده نیست. شاید جالب باشه بدونین ولی مراکز روانشناسی تست غالبی که از افراد می‌گیرن MMPI عه که اصلا زیرساخت و مدلش با MBTI فرق می‌کنه.
حالا خودتونم وقتی خیلی روی این موضوع وقت بذارید متوجه می‌شین عوامل زیادی وجود دارن که باعث میشن صحت این تست حداکثر به 70% برسه. بیشتر جنبۀ فان داره تا این که بخوایم جدی ش بگیریم.

خیلی چیزای باحالی در کنار این تست می‌سازن که دیدنشون توصیه میشه مثل اینها:

mbtihateds.jpg

mbtijokes.jpg

mbtisecrets.jpg

+ یه مطلب خیلی مهمتری هم در مورد MBTI وجود داره که فک کنم تقریبا هیچکس تو این تاپیک در موردش صحبتی نکرد؛ فانکشن‌ها.
توضیح این که فانکشن اصلا چیه رو حتما از اینجا بخونید.
برای هر تیپی 4 تا فانکشن درنظر می‌گیرن، که دوتای اول غالبن و دوتای آخر معمولا اثر کمی روی تیپ می‌ذارن.
توضیحات خلاصه‌وار اگه بخوام در مورد هر کدوم از فانکشنا بدم؛

Extraverted Sensing (Se): Acts on concrete data from here and now. Trusts the present, then lets it go
Introverted Sensing (Si): Compares present facts and experiences to past experience. Trusts the past. Stores sensory data for future use
Extraverted Intuition (Ne): Sees possibilities in the external world. Trusts flashes from the unconscious, which can then be shared with others
Introverted Intuition (Ni): Looks at consistency of ideas and thoughts with an internal framework. Trusts flashes from the unconscious, which may be hard for others to understand
Extraverted Thinking (Te): Seeks logic and consistency in the outside world. Concern for external laws and rules
Introverted Thinking (Ti): Seeks internal consistency and logic of ideas. Trusts his or her internal framework, which may be difficult to explain to others
Extraverted Feeling (Fe): Seeks harmony with and between people in the outside world. Interpersonal and cultural values are important
Introverted Feeling (Fi): Seeks harmony of action and thoughts with personal values. May not always articulate those values​

++ من چندین بار از سایت 16personalities و چندین بار هم از ایران ذهن و جاهای دیگه تست دادم، به این نتیجه رسیدم INXP عم :)) البته ویژگیای تیپ INTP و INFP رو کامل خوندم و شاید به INFP نزدیک‌تر باشم تا INTP ، منتها بازم بهتره بگم که تلفیق این دو باهم هستم.

یه نکتۀ دیگه هم این که به اون درصد Assertive یا Turbulent ای که سایت 16personalities بهتون میده هم توجه کنین :)) من مثلا Turbulent بودم اونم با یه درصد بالا، که خب از نظر من خیلی خوب نیست. هر چند در مورد Assertive و Turbulent هم توضیح داده که دقیقا چی هستن ولی برداشتی که من کردم، اینه که اسرتیوها کمتر دچار استرس میشن، خیلی به خودشون سخت نمی‌گیرن، خوب موو آن می‌کنن گذشته براشون چندان مهم نیست، اعتماد به نفسشونم بالاست، ولی تربیولنت‌ها به استرس حساسن، خیییلی رینج وسیعی از احساسات رو تجربه می‌کنن (صرف نظر از تی و اف بودنشون اصلا) دمدمی مذاج میشن، تنوع طلب، از طرفی واسه همین حساس بودنشون ایده‌آلیست‌تر میشن. بعد ولی در نهایت می‌گفت که تربیولنت‌ها تو نقشای جدیشون نتایج بهتری می‌گیرن در مقایسه با اسرتیو ها چون اونا اهمیت نمیدن به اون outcome نهایی که چی می‌خواد بشه. من خودم اسرتیو بودن رو بهتر می‌دونم در کل.

+++ یه توضیح دیگه هم لازم دونستم بدم، چند نفر گفتن تیپ افراد اصلا عوض نمیشن و trait ها ثابتن؛ خب اصولا در راحت‌ترین حالت فک کنم P و J به هم تبدیل شن، بعد I و E ، بعد T و F ، ولی N و S خیلی بعیده شیفت پیدا کنن به هم. یعنی مثلا منِ INFP ممکنه INFJ شم، ممکنه ENFP شم و ممکنه INTP شم ولی امکان نداره ISFP شم! تمام این تغییرات هم وابسته به زمان و محیطی که توش قرار می‌گیریم هستن. خودِ من مثلا قبلا کاملا یک INTP بودم، ولی الان بنا به شرایط و گذر زمان و هر چیز دیگه، Tی من شیفت پیدا کرد به سمت F. تو آخرین تستی که دادم 56% F بودم.
یه بحثی هم هست که خودِ ایده‌آل و خودِ واقعی رو مطرح می‌کنه و بقیه تو زندگیشون تو ذهنشون یه چیزی هستن و در واقعیت چیزی که بروز میدن یه چیز دیگه، اینم باعث میشه رفته رفته این تریت‌هاشون شیفت پیدا کنن.

در مورد تیپ سلبریتیا هم یکی یه جا جواب خوبی داده بود:

Celebrity typing is wrong most of the time. It's hard enough typing people you know, typing people who put out a public persona is even harder, yet people blithely type away​

++++ یه روش سریع هم برای این که تیپتون رو پیدا کنین وجود داره :D اونم استفاده از ویژگیای هر تریت ه. مثلا من ویژگیای Mind Traits رو می‌خونم، متوجه میشم قاعدتا آی عم، Energy Traits رو می‌خونم می‌فهمم کاملا N هستم و S نیستم، Tactics Traits رو می‌خونم میگم بدیهیه که J نیستم و P عم :)) ولی خب مثن توی Nature Traits می‌مونم که کدومم. این یه راه سریعه ولی خب دقتش مسلما پایینه.

× در نهایت هم یه تست به اسم enneagram رو پیشنهاد می‌کنم که مشابه MBTI عه و چیزای جالبی هم تو خودش داره. نتیجه ش رو با MBTI تطبیق هم میدن.

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

به نقل از Farz :
مثلا عده‌ای معتقدن که شرلوک INTP عه ولی ی عده میگن INTJ عه که این اختلاف شون بخاطر شلخته بودن و خودقانونی بودن شرلوک(P) و نتیجه گیری ها و حل مسائل ش (J) عه.

مرسی :D از کی تا حالا P بودن نشونه‌ی خودقانونی و شلخته بودنه؟! نه که نباشه ها، هست! ولی نوع انتخاب کلمات برای توضیح دادن P و J جالبه. :D البته تقصیر شما نیست، همه فکر می‌کنن تیپ شخصیتی‌شون خفن‌ترین تیپ شخصیتیه موجوده. (شما هم احتمالن J هستید خودتون!)
در مورد شرلوک هلمز شنیده‌های من میگه INTJه. یا لااقل می‌دونم طرفدارای زیادی بین INTJها داره.

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از امین :
+ یه مطلب خیلی مهمتری هم در مورد MBTI وجود داره که فک کنم تقریبا هیچکس تو این تاپیک در موردش صحبتی نکرد؛ فانکشن‌ها.
توضیح این که فانکشن اصلا چیه رو حتما از اینجا بخونید.
برای هر تیپی 4 تا فانکشن درنظر می‌گیرن، که دوتای اول غالبن و دوتای آخر معمولا اثر کمی روی تیپ می‌ذارن.

اوه خیلی خوبه که یکی دیگه هم پیدا کردم که میدونه راجبشون:D البته کاملن قبول دارم در کل ام بی تی آی خیلی معتبر نیست ولی خیلی حال میده تحلیل رفتارای آدما بر اساس فانکشناشون:D بیاین اینکارو بکنیم (intp ام:-")

به نقل از امین :
++ من چندین بار از سایت 16personalities و چندین بار هم از ایران ذهن و جاهای دیگه تست دادم، به این نتیجه رسیدم INXP عم :)) البته ویژگیای تیپ INTP و INFP رو کامل خوندم و شاید به INFP نزدیک‌تر باشم تا INTP ، منتها بازم بهتره بگم که تلفیق این دو باهم هستم.

نمیشه دوتاشون باشی! ینی ممکنه همون بنابه شرایط یه مقدار f تر یا t تر شده باشی ولی فانشکشنات تغییر نمیکنن منظورم اینه که infp ها Fi دامننت ن در حالی که واسه intp ها Fi اینفیریر ه و intp ها Ti دامننت ن درحالی که infp اصن Fi نداره. حالا ممکنه تو این شرایطی که تو این برهه توشی درکل احساسی تر مثن واکنش نشون بدی ولی بازم وقتی با یه چیز مواجه میشه فانشکشن اولی خودت اول دس به کار میشه!
خونده بودم در کل feeling ها بیشتر احتمال داره thinking تایپ بشن به اشتباه تا thinking به feeling :-?

به نقل از امین :
+++ یه توضیح دیگه هم لازم دونستم بدم، چند نفر گفتن تیپ افراد اصلا عوض نمیشن و trait ها ثابتن؛ خب اصولا در راحت‌ترین حالت فک کنم P و J به هم تبدیل شن، بعد I و E ، بعد T و F ، ولی N و S خیلی بعیده شیفت پیدا کنن به هم. یعنی مثلا منِ INFP ممکنه INFJ شم، ممکنه ENFP شم و ممکنه INTP شم ولی امکان نداره ISFP شم! تمام این تغییرات هم وابسته به زمان و محیطی که توش قرار می‌گیریم هستن. خودِ من مثلا قبلا کاملا یک INTP بودم، ولی الان بنا به شرایط و گذر زمان و هر چیز دیگه، Tی من شیفت پیدا کرد به سمت F. تو آخرین تستی که دادم 56% F بودم.
ممکنه شیفت پیدا کنن ولی بعد این که اون شراطی که باعثش بود ازبین بره دوباره همون رفتار قبلی رو نشون میدن و این که فانکشنا عوض نمیشن.. ینی تو اگه infp باشی ممکنه تو یه شرایطی رفتار های j نشون بدی ولی اصلن شبیه یه infj نمیشی کلن فرق دارن چون
به نقل از امین :
× در نهایت هم یه تست به اسم enneagram رو پیشنهاد می‌کنم که مشابه MBTI عه و چیزای جالبی هم تو خودش داره. نتیجه ش رو با MBTI تطبیق هم میدن.

یه تاپیک هم واسه انیاگرم درس کنیم آقا:D خیلی دوس دارم بیشتر بدونم راجبش:D کنکورو بدم حالا:-" من 7w6 ام که گویا برای intp ها غیرمعموله راجبه ربط دوتا تست هم میتونیم صبت کنیم:D

اینا هم واسه وخت تلف کردن در این زمینه خوبن: typologycentral و personalitycafe :D

به نقل از Sina.A :
مرسی :D از کی تا حالا P بودن نشونه‌ی خودقانونی و شلخته بودنه؟! نه که نباشه ها، هست! ولی نوع انتخاب کلمات برای توضیح دادن P و J جالبه. :D البته تقصیر شما نیست، همه فکر می‌کنن تیپ شخصیتی‌شون خفن‌ترین تیپ شخصیتیه موجوده. (شما هم احتمالن J هستید خودتون!)
در مورد شرلوک هلمز شنیده‌های من میگه INTJه. یا لااقل می‌دونم طرفدارای زیادی بین INTJها داره.

ازونجا که یه شخصیت خیالی ه احتمالن تیپ مشخصی نداره ولی اگه داشته باشه مطمئنن intp نیست، موریارتی میتونه intp باشه ولی ( شرلوک بی بی سی رو میگم من)

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

این تست با همه ی وقتی که روش گذاشتم و خیلی هم تاکید میشه که تست دقیق و علمی ایه، ولی اشکالاتش کم نیستن. مهمترین اشکالش اینه که بر خلاف این تست درونگرا و برونگرا بودن یه چیز کاملاً نسبیه. البته این تست هم با درصد بیان میکنه هر کدوم از حروف رو، ولی نهایتاُ یه INTP با یه ENTP طبق نتیجه آخر خیلی فرق دارن. مثلاُ هر دو تای این تایپ ها و کلاُ خونواده ی NT علاقه خاصی به بحث کردن در مورد ایده های مختلف و معمولا غیرعملی دارن، ممکنه تو یه جمع NT، به طور جدی درباره ی ماشین زمان یا حمله ی زامبی ها بحث شه،‌ بحثی که شاید یه ISTJ یا ESTP حتی درباره ش فکر هم نکنه. ولی نحوه بحث INTP و ENTP خیلی فرق داره. INTP بحث میکنه تا اطلاعاتی رو که با دقت و تحقیق جمع کرده و الان از صحتشون اطمینان داره رو با کلمات حساب شده بیان کنه، ENTP بحث میکنه چون ذات بحث کردن رو دوس داره، به علاوه اینکه از این طریق اطلاعات جمع میکنه که بتونه تصمیم بگیره. ENTP یه جورایی انگار از سیستم «شلیک، نشونه گیری، پرکردن» استفاده میکنه. تو همین خونواده، INTJ برای نتیجه بحث میکنه. در حالی که P های این خونواده نتیجه محور نیستن زیاد و ENTJ هم که کلاً بحث نمیکنه، دستور میده :)) یعنی منطقی نیست یه I یا E بودن که یه چیز نسبیه اینقدر توی نتیجه اثر بذاره.

به نظرم ترکیب این تست با تست انیاگرم میتونه نتیجه ش خیلی به واقعیت نزدیک باشه .

+ به نظرم اینکه آدم بیاد شخصیتش رو «تعریف» کنه خیلی منطقی تر از اینه که بیاد از بین این تایپ ها شخصیتش رو «پیدا» کنه. چون ناخودآگاه این تست رو ذهن آدم تاثیر میذاره اگه خیلی وقت بذارین روش و مغز یه جورایی شرطی عمل میکنه. :D

نتیجه خودمم تو این تست ENTP عه، توی انیاگرم هم دفه آخر 5w6 بود فک کنم :-"

به نقل از دایناسور :
1.نمیشه دوتاشون باشی! ینی ممکنه همون بنابه شرایط یه مقدار f تر یا t تر شده باشی ولی فانشکشنات تغییر نمیکنن منظورم اینه که infp ها Fi دامننت ن در حالی که واسه intp ها Fi اینفیریر ه و intp ها Ti دامننت ن درحالی که infp اصن Fi نداره.
---------------------------------------------------------------------
2.ازونجا که یه شخصیت خیالی ه احتمالن تیپ مشخصی نداره ولی اگه داشته باشه مطمئنن intp نیست، موریارتی میتونه intp باشه ولی ( شرلوک بی بی سی رو میگم من)
1. INTP فانکشن چهارمش Fe عه نه Fi :د INFP هم اصلا Ti نداره نه Fi :د
-----------
2.برای شرلوک هولمز 4 تا تایپ رو دیدم که میگن، INTP، ENTP، ،ISTP ، INTJ . که ISTP همون اول حذفه، چون روش حل معمای شرلوک کاملاُ برگرفته از هوش و شم قویشه و یه کارآگاه باید همیشه تصویر بزرگ رو ببینه.
برای 3 تایپ دیگه من نمیخوام طبق اخلاقاشون قضاوت کنم، ولی برای حل مسئله، فانکشن Ti خیلی کاراتر از Ni عه و در عین حال ربط دادن قضایا به هم و پیدا کردن مجرم/حل مسئله، کاملاً نشون دهنده ی Ne عه که INTJ توی فانکشناش نداره اصلاُ. شاید خیلیا به خاطر جدیت و کاریزمای شرلوک و حساب شده بودن کاراش بگن INTJ عه، که این افرادم کاملاً دارن استریوتایپ طور به قضیه نگا میکنن که INTJ ها کاریزماتیکن، INTPها ایزی و محتاط. در صورتی که تو دنیای واقعی همچین چیزی نیس، استریوتایپ ساختن از این تایپ ها خیلی اشتباهه .

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

به نقل از ...moOn... :
برای این که تاپیک دوباره شروع به فعالیت کنه و این‌بار مفیدتر و متفاوت‌تر، هربار که تصویر یا مطلبی از ویژگی‌های شخصیتی تایپ‌های مختلف پیدا کردید، این‌جا به اشتراک بذارید. می‌تونیم درباره‌ی علل، کاربردها و نحوه‌ی کنار اومدن با این ویژگی‌های مثبت یا منفی صحبت کنیم ؛؛)

می‌دونستید گرگوری هاوس INTJ ه؟ : دی
22113_1575148076094176_3680650600780332777_n.jpg
هاوس ENTP ه. :|

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از The Last Horseman :
این تست با همه ی وقتی که روش گذاشتم و خیلی هم تاکید میشه که تست دقیق و علمی ایه، ولی اشکالاتش کم نیستن. مهمترین اشکالش اینه که بر خلاف این تست درونگرا و برونگرا بودن یه چیز کاملاً نسبیه. البته این تست هم با درصد بیان میکنه هر کدوم از حروف رو، ولی نهایتاُ یه INTP با یه ENTP طبق نتیجه آخر خیلی فرق دارن. مثلاُ هر دو تای این تایپ ها و کلاُ خونواده ی NT علاقه خاصی به بحث کردن در مورد ایده های مختلف و معمولا غیرعملی دارن، ممکنه تو یه جمع NT، به طور جدی درباره ی ماشین زمان یا حمله ی زامبی ها بحث شه،‌ بحثی که شاید یه ISTJ یا ESTP حتی درباره ش فکر هم نکنه. ولی نحوه بحث INTP و ENTP خیلی فرق داره. INTP بحث میکنه تا اطلاعاتی رو که با دقت و تحقیق جمع کرده و الان از صحتشون اطمینان داره رو با کلمات حساب شده بیان کنه، ENTP بحث میکنه چون ذات بحث کردن رو دوس داره، به علاوه اینکه از این طریق اطلاعات جمع میکنه که بتونه تصمیم بگیره. ENTP یه جورایی انگار از سیستم «شلیک، نشونه گیری، پرکردن» استفاده میکنه. تو همین خونواده، INTJ برای نتیجه بحث میکنه. در حالی که P های این خونواده نتیجه محور نیستن زیاد و ENTJ هم که کلاً بحث نمیکنه، دستور میده :)) یعنی منطقی نیست یه I یا E بودن که یه چیز نسبیه اینقدر توی نتیجه اثر بذاره.

به نظرم ترکیب این تست با تست انیاگرم میتونه نتیجه ش خیلی به واقعیت نزدیک باشه .

+ به نظرم اینکه آدم بیاد شخصیتش رو «تعریف» کنه خیلی منطقی تر از اینه که بیاد از بین این تایپ ها شخصیتش رو «پیدا» کنه. چون ناخودآگاه این تست رو ذهن آدم تاثیر میذاره اگه خیلی وقت بذارین روش و مغز یه جورایی شرطی عمل میکنه. :D

نتیجه خودمم تو این تست ENTP عه، توی انیاگرم هم دفه آخر 5w6 بود فک کنم :-"
نمیفهمم ینی قبول نداری که درونگرا و برونگرا بودن اینقد تاثیر میذاره یا داری؟ چون این چیزایی که گفتی راجبه این تایپا صرفن تئوری نیستن و قشنگ میشه دیدشون
البته قبول دارم که عجیبه این، در کل mbti رو اگه با فانکشنا نگا کنیم نسبتن منطقی تر به نظر میاد
اون شرطی شدن و اینارو ولی کاملن حق داری:-"
1. INTP فانکشن چهارمش Fe عه نه Fi :د INFP هم اصلا Ti نداره نه Fi :د
-----------
2.برای شرلوک هولمز 4 تا تایپ رو دیدم که میگن، INTP، ENTP، ،ISTP ، INTJ . که ISTP همون اول حذفه، چون روش حل معمای شرلوک کاملاُ برگرفته از هوش و شم قویشه و یه کارآگاه باید همیشه تصویر بزرگ رو ببینه.
برای 3 تایپ دیگه من نمیخوام طبق اخلاقاشون قضاوت کنم، ولی برای حل مسئله، فانکشن Ti خیلی کاراتر از Ni عه و در عین حال ربط دادن قضایا به هم و پیدا کردن مجرم/حل مسئله، کاملاً نشون دهنده ی Ne عه که INTJ توی فانکشناش نداره اصلاُ. شاید خیلیا به خاطر جدیت و کاریزمای شرلوک و حساب شده بودن کاراش بگن INTJ عه، که این افرادم کاملاً دارن استریوتایپ طور به قضیه نگا میکنن که INTJ ها کاریزماتیکن، INTPها ایزی و محتاط. در صورتی که تو دنیای واقعی همچین چیزی نیس، استریوتایپ ساختن از این تایپ ها خیلی اشتباهه .
اوه اوه عجب اشتباه داغونی کردم:))
ینی میگی intp ه شرلوک؟! قبول دارم استریوتایپ ساختن اشتباهه ولی بشتر به خاطر این که اغراق داره میکنه ولی کلن intj ها فاز جدی تری دارن و کمتر ممکنه مودی یا یطوری عجیب غریب به نظر بیان نبت به intp ها!
و این که یکم داری نسبت به s ها بی انصافی میکنی اینطور نیست که باهوش نباشن مثن! مثن توجه شدید شرلوک به جزئیات خیلی Se ه!

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از دایناسور :
نمیفهمم ینی قبول نداری که درونگرا و برونگرا بودن اینقد تاثیر میذاره یا داری؟ چون این چیزایی که گفتی راجبه این تایپا صرفن تئوری نیستن و قشنگ میشه دیدشون
البته قبول دارم که عجیبه این، در کل mbti رو اگه با فانکشنا نگا کنیم نسبتن منطقی تر به نظر میاد
اون شرطی شدن و اینارو ولی کاملن حق داری:-"اوه اوه عجب اشتباه داغونی کردم:))
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
ینی میگی intp ه شرلوک؟! قبول دارم استریوتایپ ساختن اشتباهه ولی بشتر به خاطر این که اغراق داره میکنه ولی کلن intj ها فاز جدی تری دارن و کمتر ممکنه مودی یا یطوری عجیب غریب به نظر بیان نبت به intp ها!
و این که یکم داری نسبت به s ها بی انصافی میکنی اینطور نیست که باهوش نباشن مثن! مثن توجه شدید شرلوک به جزئیات خیلی Se ه!

ببین درونگرا برونگرا بودن یه چیز نسبیه. حتی من اعتقاد دارم طی زمان میتونه عوض شه. نه اینکه یه loner بیاد بشه life of the party، ولی خب تغییرات عمده میتونه صورت بگیره. در حالیکه روش بحث کردن یه فرد میتونم بگم چیزیه که باهاش زاده میشه. درسته که باز مثلا بحث کردن یه فرد در حالی که مطالعه قبلی داشته با همون فرد وقتی مطالعه قبلی نداشته خیلی فرق میکنه، ولی فرقش توی نتیجه س نه روش بحث کردن.
به نظرم حرف اول و سوم این تایپ ها خیلی میتونن نسبی باشن ولی نتیجه ای که طبق این تست به دست میاد خیلی متفاوته. مثلاً INTP به رک بودن و بیرحم بودنش توی بحث معروفه، در حالی که INFP کلاً قاطی بحث نمیشه ! صفر و یکی عمل کرده اینجا، یا مثلاً ENTP به عنوان بی توجه ترین تایپ به احساسات اطرافیان معرفی میشه در حالی که ENFP همه ش به فکر بقیه س ! به هر حال من با اینکه درصد Tم 93% عه، ولی ببینم طرف مقابلم خیلی ناراحت میشه اگه این حرف رو بزنم، دیگه رعایت میکنم، T بودن یا F بودن لازم نداره !
و مورد دیگه ای هم که هست اینه که این تست میاد یه سری سوال میپرسه و 80٪ اش رو به همون شکل به عنوان جواب بهت برمیگردونه و احساس میکنی چقد راست گفته ! چقد منم‌‌! در حالی که سوالش این بوده که : آیا از کارهای عملی و واقعی بیشتر از ایده های ناب و جدید لذت میبرید ؟ جواب : خیر ؛ نتیجه : این تایپ از پرداختن به ایده ها بیشتر از فعالیت های عملی لذت میبرد !
--------------------------------------------------
حالا من شرلوک نگاه کن حرفه ای نیستم :د ولی تو سریال قدیمیش و کتاباش مشخصه که کاملا روشای نتیجه گیری و فکر کردنش مثل INTP هاست، از سریالای جدید و فیلم سینماییش خبر ندارم، شاید تغییر داده باشنش.
نه، من نمیگم S ها کم هوشن. اصن برای خودم خطرناکه این حرفو بزنم چون 75٪ جامعه Sن:)) ولی هوششون تو زمینه های دیگه س. دنیای واقعی، ارتباط با مردم، کارای عملی و اینا. Nها توی حل مسئله و علم و مسائل تئوری و ایده پردازی و اینا قوی ترن. یه نگاهی به افراد تاثیر گذار تاریخ بندازی میبینی اکثریتشون N دارن تو تایپشون که نشونه ی هوششونه.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Farz :
معمولا از رو نوشته هاشون یا رفتار و کارهایی که انجام دادن معلوم میکنن تیپ شون رو، که البته گاها اختلاف نظر هم هست توش.
ببخشید ولی تا اونجا که یادم میاد از بچّگی تا به الان چه تو خونه چه تو خوابگاه اون قسمتی که به من مربوط می‌شده شلخته بوده ولی از اون طرف مدیریت زمان برام خیلی مهم بوده و برنامه‌ریزی برای زمانم داشتم در واقع فکر نمی‌کنم شلخته بودن ویژگی شاخص (P) باشه.

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ببین درونگرا برونگرا بودن یه چیز نسبیه. حتی من اعتقاد دارم طی زمان میتونه عوض شه. نه اینکه یه loner بیاد بشه life of the party، ولی خب تغییرات عمده میتونه صورت بگیره. در حالیکه روش بحث کردن یه فرد میتونم بگم چیزیه که باهاش زاده میشه. درسته که باز مثلا بحث کردن یه فرد در حالی که مطالعه قبلی داشته با همون فرد وقتی مطالعه قبلی نداشته خیلی فرق میکنه، ولی فرقش توی نتیجه س نه روش بحث کردن.
به نظرم حرف اول و سوم این تایپ ها خیلی میتونن نسبی باشن ولی نتیجه ای که طبق این تست به دست میاد خیلی متفاوته. مثلاً INTP به رک بودن و بیرحم بودنش توی بحث معروفه، در حالی که INFP کلاً قاطی بحث نمیشه ! صفر و یکی عمل کرده اینجا، یا مثلاً ENTP به عنوان بی توجه ترین تایپ به احساسات اطرافیان معرفی میشه در حالی که ENFP همه ش به فکر بقیه س ! به هر حال من با اینکه درصد Tم 93% عه، ولی ببینم طرف مقابلم خیلی ناراحت میشه اگه این حرف رو بزنم، دیگه رعایت میکنم، T بودن یا F بودن لازم نداره !
و مورد دیگه ای هم که هست اینه که این تست میاد یه سری سوال میپرسه و 80٪ اش رو به همون شکل به عنوان جواب بهت برمیگردونه و احساس میکنی چقد راست گفته ! چقد منم‌‌! در حالی که سوالش این بوده که : آیا از کارهای عملی و واقعی بیشتر از ایده های ناب و جدید لذت میبرید ؟ جواب : خیر ؛ نتیجه : این تایپ از پرداختن به ایده ها بیشتر از فعالیت های عملی لذت میبرد !
--------------------------------------------------
حالا من شرلوک نگاه کن حرفه ای نیستم :د ولی تو سریال قدیمیش و کتاباش مشخصه که کاملا روشای نتیجه گیری و فکر کردنش مثل INTP هاست، از سریالای جدید و فیلم سینماییش خبر ندارم، شاید تغییر داده باشنش.
نه، من نمیگم S ها کم هوشن. اصن برای خودم خطرناکه این حرفو بزنم چون 75٪ جامعه Sن:)) ولی هوششون تو زمینه های دیگه س. دنیای واقعی، ارتباط با مردم، کارای عملی و اینا. Nها توی حل مسئله و علم و مسائل تئوری و ایده پردازی و اینا قوی ترن. یه نگاهی به افراد تاثیر گذار تاریخ بندازی میبینی اکثریتشون N دارن تو تایپشون که نشونه ی هوششونه.
نه میدونی منظورم اینه که مثن با وجود این که عجیبه درونگرا بودن اینقد تاثیر بذاره ولی من به وضوح با دوستای entp م فرق دارم و اونا کاملن این قضیه ی پریدن تو ایده ها و بحث و اینا به خاطر خود بحث رو دارن و من مثن بیشتر دوس دارم تحلیل کنم یچیزی رو.شاید منظورتو متوجه نمیشم، میدونی میگم هرچقدم من برون گرا باشم تو یه برهه ای، بازم اول Ti استفاده میکنم، منظورت اینه که شونزده تا تایپ وجود دارن ولی واسه تشخیصشون سوالای اشتباهی میپرسن؟
میخوام اصرار کنم که شرلوک intp نیست ولی واقعن فایده نداره چون اصن یه شخصیت واقعی نیست احتمالن کلن تایپ نداره:D

كي كي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
SMPD
شهر
krmn
سال فارغ التحصیلی
95

ISFP ها افرادی راحت و دوست داشتنی هستند آنها معتقدند که زندگی کن بگذار که دیگران هم زندگی کنند. آنها اغلب ساکت ، محطاط ، محافظه کارو فروتن هستند. ISFP ها در لحظه اکنون زندگی می کنند و زندگی را به صورت ساده دوست دارند. برای آنها روابط هماهنگ از درجه اهمیت فراوان بر خوردار است. این اشخاص صمیمی آرام و مهربان است و اغلب نیاز های دیگران را مقدم بر نیاز های خود محسوب می کنند.
محل کار
*آرمان گرا هستند. دوست دارند کارهای رضایت بخش انجام بدهند به شرط آنکه با ارزش های آنها سازگار باشد .
*کمال طلب هستند.
*کارکنانی همکار و صمیمی هستند. اگر به کاری که می کنند اعتقاد فراوان داشته باشند ، بسیار پر کار نشان می دهند .
*دوست د ارند مفید باشند و از کمک کردن به دیگران برای افزودن بر مهارت های علمی لذت می برند.
*انعطاف پذیر و سازگار هستند. دوست دارند با اشخاص به شکل تعاونی و هم کاری کار کنند.
*در معرض قوانین بیش از اندازه احساس محدودیت می کنند. از ساختار های انعطاف ناپذیر دل خوشی ندارد.
*از محیط هایی که در آن تعرض و تضاد میان شخص وجود نداشته باشد استقبال می کنند.
*به آنچه در لحظه به آن احتیاج دارند توجه می کنند.
*نیازی به کنترل کردن و رقابت کردن احساس نمی کنند. ترجیح می دهند که در پشت صحنه کار کنند.
*می توانند در محیط کار خود لذت و شادابی را وارد کنند.
*در شرایط اظطراری به خوبی عمل می کنند و با خود مهربانی را به محیط می آورند.
*به خاطر نداشتن قاطعیت ، نداشتن سمت و جهت و انگیزه کلافه و ناراحت می شوند.
عناوین شغلی
*هنرمند ، نقاش
*آرایشگر
* گیاه شناس
*نجار
*منشی ، کارمند
*اپراتور کامپیوتر
*مشاور
*رقصنده
*دستیار دندانپزشک و پزشک
*طراح
*متخصص تغذیه و رژیم غذایی
*کارگر کارخانه
*کارگر خدمات غذایی
*جنگل بان
*باغبان
*جغرافیادان
*زیست شناس دریایی
*مکانیک
*پرستار
*شغل درمانگر
*چشم پزشک
*چسم درمانگر
*افسر پلیس
*مسئول برنامه های تفریحی
*منشی
*آموزگار
*دامپزشک یا دستیار دامپزشک
ارتباط با دیگران
*علاقه مند ، سخاوتمند ، غیرخود خواه ، صمیمی و مهربان هستند.
*مستمعین خوبی هستند و به نیاز های دیگران می رسند.
*می توانند موقعیت های دشوار را ساده کنند و در مواقع دشواری به کمک دیگران برسند.
*بیش از آنکه با کلمات بازی منند با عمل محبت خودشان را نشان می دهند.
*به دیگران توجه فراوان دارند ، اما ملاحظات خود برای خودشان حفظ می کنند .
*به نظر آرام میرسد اما زیر این آرامش و صورت ظاهر با پیچیدگی هایی رو به روهستند.
* انتقادات را شخصی می کنند و به دل می گیرند. اغلب خود را به خاطر رفتار دیگران سرزنش می کنند.
*از برخورد و تضاد اجتناب می کنند ، مشروط بر اینکه ارزش عمیقا شکل گرفته ای در آنها مخدوش شود.
اوقات فراقت
ISFP ها کار پاره وقت را دوست دارند تا بتوانند کارهایی را که به راستی به آن علاقمند هستند دنبال کنند. که از جمله آنها می توانند به بودن با دوستان و خانواده اشاره کرد .آنها از فعالیت هایی که از دستان خود استفاده کنند لذت می برند که به عنوان مثال می توان به نقاشی کردن ، سوزن دوزی ، آشپزی و تعمیرات خانه اشاره کرد .
پیشنهاد
*در زمینه هایی که برای شما مهم هستند ، بیش تر قاطعیت نشان دهید.
*عقاید و احساسات خود را ابراز کنید و از گفتن "نمی دانم" ، "هر چه که تو بخواهی" و غیره خود داری ورزید.
*اگر در کارتان ناموفق هستید ، شغلی پیدا کنید که ایده آل های شما را ابراز کند . برای تعیین اولویت های خود کمک بگیرید و بعد شروع به کار کنید.
*گاه محبت خود را با کلامات بیان کنید.
*درباره کسانی که فکر می کنید خیر و صلاح شما را می خواهند ، بررسی کنید.
*طرح ها و پروژه های خود را ناتمام نگذارید.
*کارهایتان را به بخش های کوچکتری تقسیم کنید. وقتی هر قسمت از کارتان را انجام می دهید به خود امتیازی بدهید.
*به زمان توجه بیشتری بکنید.
*به همان اندازه که با دیگران آرام و ملایم هستید ، با خودتان آرام و ملایم باشید.
*از موفقیت های خود قدردانی کنید.
*به توانمندی های خود بها بدهید - سازگار بودن ، آرام بودن ، ملاحظه کار و باوفا بودن ، همکاری کردن ، فهیم بودن ، خود به خودی داشتن و داشتن حساسیت نسبت به دیگران.

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

من یه ENTP ام که درصدش فکرکنم شدید هم هست :))
یکی دوبار قبلا تو یه برهه زمانی و شرایط خاص یه چیز دیگه می شدم، اما بارها تو سایت های مختلف امتحان کردم و کاملا یه ENTP م.

مثلاً ENTP به عنوان بی توجه ترین تایپ به احساسات اطرافیان معرفی میشه در حالی که ENFP همه ش به فکر بقیه س ! به هر حال من با اینکه درصد Tم 93% عه، ولی ببینم طرف مقابلم خیلی ناراحت میشه اگه این حرف رو بزنم، دیگه رعایت میکنم، T بودن یا F بودن لازم نداره !
خب ببینین؛ اون به طور نسبی گفته، و منطقی هم هست، نهایتا هممون آدمیم[ویژگی های فطری مشترک دینی3 درس دوم]
منظورم اینه ربات نیستیم که مثلا وقتی به یکی میگه بی احساس یعنی برنامه ریزی ـش همون بوده و هر اتفاقی هم که بیفته همون مدلی رفتار خواهد کرد.
ولی خب مثلا واکنشی که شما به عنوان یه ENTP در مقابل طرفی که گفتین نشون میدین و مراعات و غیره شاید خیلی کمتر از سایر تایپ ها باشه و مثلا تو موقعیت مشابه اگه مثلا یه ENFP جای شما بود شاید به رعایت کردن بسنده نمی کرد و درمقابل ناراحتی طرف خودش رو به آب و آتیش می زد.
و فکرمیکنم چیزی که مد نظر تست هستش همینه.

+ و نکته دیگه ای که به ذهنم رسید، تفاوت ـای فردی ـه، من مثلا خودمو اگه بخوام با یه ENTP دیگه که میشناسم مقایسه کنم، خب درک میکنیم همو و راحت میتونیم با هم ارتباط برقرار کنیم، بحث ـای بینمون برام جاذبه و خاطرم نیست بحث کردن با فرد دیگه ای انقدر مو ارضا کنه و لذّت برده باشم ! :))
در حدی که مثلا بهش گفتم بیا با من بحث کن :)) من دلم میخواد بحث کنم؛ و با فرد دیگه ای نمی چسبه :))
اما خب در عین یه سری شباهت ها، تفاوت های رفتاری زیادی داریم!
قرار نیست همه عینا مثل هم باشن چون هیچ دو فردی پیدا نمیشن که دقیقا مثل هم باشن ولو هم تایپ؛ و تفاوت ـای رفتاری [حتی رفتار های ضد] هم تو افراد یه تایپ [با فرض اینکه درصدای تستشون عینا مثل هم باشه] زیاد هست چه برسه به افراد دیگه.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از عرفان. :
راجع به شخصیت‌های غیرواقعی نمی‌شه خیلی دقیق نتیجه‌گیری کرد، اما به شخصه فکر می‌کنم هاوس به شدت درون‌گراست.
ببینید چقدر اختلاف نظر هست. :د
kd1h6fxwjx2ormiwo6t3.png

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

به نقل از ...moOn... :
راجع به شخصیت‌های غیرواقعی نمی‌شه خیلی دقیق نتیجه‌گیری کرد، اما به شخصه فکر می‌کنم هاوس به شدت درون‌گراست.
ببینید چقدر اختلاف نظر هست. :د
نظر شخصی‌م اینه که اون‌قدر درون‌گرا نیست، بیش‌تر احساساتشو به صورت غیرمستقیم بروز می‌ده.
حالا اون هیچی، عدم توجه‌ش به احساسات دیگران، بحث‌کردن صرفا به‌خاطر بحث‌کردنش و Devil's advocate بودنش که خیلی پررنگ‌تره.

بالا