• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و بررسی در مورد بازیگرهای ایرانی

ermia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HnschII
شهر
mashad
مدال المپیاد
ادبیات
دانشگاه
سوال خوبیه‏!‏
رشته دانشگاه
اینم سوال خوبیه‏!‏
پاسخ : بحث و بررسی در مورد بازیگرها

اصولا بازی ها در شیدا و لیلا و کارهای قدیمی ی بازیگر تک بعدی

یک زن ستم دیده احساسی و .... رو تداعی میکنه

و در بازی های جدید مث نارنجی پوش و جدایی نادر از سیمین یک تصویر مشابه از علاق به مهاجرت خانوم ب هردلیلی رو ب وجود میاره

منکر توانایی هاش نیستیم

کسی بوده ک خودشو حفظ کرده و صلیب خودشو خودش ب دوش کشیده ....

اما جای کسایی مث گلاب آدینه تو سینما خالیه .....

یاد مهمان مامان بخیر (داریوش مهرجویی).......

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

اون یکسان بازی کردن رو تاحدی قبول دارم ولی بازیگرِ خوبیه یعنی خیلی خوب بازی میکنه و آدم حسش میکنه ...یکی از فیلمایی که من خیلی دوستش دارم "بی پولی"ـه که به نظرم توش خوب بازی کرده بود .

• شروع کننده موضوع

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بازیگر مورد علاقه ی زن بعد نگار جواهریان. :D
من جدایی نادر از سیمین رو دوس داشتم..
توی نارنجی پوش هم نقشش خیلی شبیه اونه..ولی یه جاهایی زیاده روی میکنه تو جیغ جیغ کردن..
یکم هم تکراری شده سبکش..

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

بازیگرهایی که تا به اینجای کار راجع بهشون صحبت کردیم:

بازیگران زن:
نیکی کریمی
باران کوثری
نگار جواهریان
لیلا حاتمی

بازیگران مرد:
حامد بهداد
امین حیایی
محمدرضا فروتن (بحث کامل نشد البته)
پرویز پرستویی
محمدرضا گلزار (نوع جدیدی از بحث که مناظره‌مانند بود)
جانی دپ

تا اینجای کار روند تاپیک به این شکل بود که یه بازیگر انتخاب میشد و تو یه پست راجع بهش توضیح داده میشد؛ در واقع اون پست حکم شروع بحث رو داشت. انتخاب بازیگرها هم اکثراً به پیشنهاد خود شما بود. اگه قرار باشه ادامه بدیم هم به همین شکل پیش میره. انتخاب بازیگر و توضیح مقدماتی راجع به اون و بعد، نظرات شما راجع بهش. این بین ممکنه به اقتضای شرایط بازیگر خارجی هم انتخاب بشه.
حالا با توجه به این، لطفاً تو نظرسنجی شرکت کنید که میخواید تاپیک به همین شکل ادامه پیدا کنه یا خیر. چندروزی تاپیک قفل میمونه. اگه اکثراً موافق این روند بودید که ادامه میدیم، اگه برعکس بود تاپیک رو باز میکنم تا نظراتتون رو بگید و یکی‌ش رو عملی کنیم. :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

خب،‌ با توجه به نتیجه‌ی این نظرسنجی،‌ تاپیک رو با همون روند سابق ادامه میدیم.
بازیگری که این بار میخوایم راجع بهش صحبت کنیم،‌ «صابر ابر» ـه. کسی که از یه مقطع زمانی (به نظر من از درباره‌ی الی) شروع به درخشیدن کرد و اوج هنرش رو تو اینجا بدون من به نمایش گذاشت. [nb]البته این دید مثبت، نظر من‌ـه؛ قطعاً‌ هستن کسایی که اینطور فکر نمیکنن.[/nb]

صابر ابر متولد ۱۸ خرداد ۱۳۶۳ست. بازیگری که این روزها فیلم هیچ‌کجا،‌ هیچ‌کس با بازی اون روی پرده‌ست. نکته‌ی جالبی که در مورد شروع کار هنری‌ش وجود داره، فعالیت‌ش تو تلویزیون به عنوان مجری برنامه رنگین کمان‌ـه! (کسی یادشه؟‌ من یادم نیست؛ تصویری هم پیدا نکردم ازش)
صابر ابر علاوه بر بازیگری تو عرصه‌ی تئاتر،‌ سینما و تلوزیون،‌ کارگردانی رو هم تجربه کرده:
واوها و ویرگول‌ها (۱۳۸۸)،‌ ۲۱ بار مردن در ۳۰ روز (۱۳۹۱)

%D8%B5%D8%A7%D8%A8%D8%B1_%D8%A7%D8%A8%D8%B1.png

این‌ها هم افتخارات‌ش:

● نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم درباره الی در ۲۷ امین جشنواره فیلم فجر
● نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم مینای شهر خاموش در ۲۵ امین جشنواره فیلم فجر

نظر شما راجع به فعالیت‌های هنری صابرابر چیه؟‌ چه کارایی رو ازش دیدید؟‌ کجا بازی بدی رو ارائه داده و کجا شاهکار کرده؟‌
بحث کنید! همدیگه رو به چالش بکشید و برای نظراتتون دلیل بیارید. امیدوارم که بحث‌وبررسی خوبی داشته باشیم.

h.f

نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

کارهای زیادی رو ازش دیدم مثه دایره زنگی ، اینجا بدون من ، درباره الی و ...
بازی اش رو دوست دارم و به نظرم بهتری بازیش توی درباره الی بود ...من عاشق بازیش توی این فیلمم .کار ضعیف تا حالا ازش ندیدم و البته به غیر از فیلم توی تئاتر هم فوق العاده بازی میکنه .
توی فیلم اینجا بدون من دیالوگهای فوق العاده ای داشت و خیلی خوب اداشون میکرد x:

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خوب...
من اولین بار یادمه ایشونو به عنوان مجری در مسابقه ای که فک کنم در 100 ثانیه بود اسمش دیدم با دو نفر دیگه که بازم فکر میکنم مهدی سلوکی و همین آقای عباسی که الانم مسابقه اجرا میکنن شبکه سه ،بودن.( هر کدوم از اطلاعات غلط بود دوستان درستش کنن، چون مال خیلی وقت پیشه! :D)
من به شخصه طرفدار بازیه صابر ابرم.اولین بار توی مینای شهر خاموش دیدم بازیشونو که خوب بود و یه شروع عالی میتونست محسوب شه.
بازیشون توی درباره الی،دایره زنگی،انتهای خیابان هشتم و اینجا بدون من از نظرم عالی بود. حتی اون نقش کوتاه در پذیرایی ساده.
یه جاهایی حس رو به شدت خوب منتقل میکنه،مثه سکانس های اول ورودش به فیلم درباره الی. و خوب اینکه بازیگر بی حاشیه ایه و آثار ارزشمندی رو به جای گذاشته از خودش.
من فکر میکنم صابر ابر نقشو خیلی خوب درک میکنه و میدونه میخواد چیکار کنه، خیلی تو ی نقش میره،جوری که بیننده، از ابتدای فیلم اون کاراکتر رو می پذیره و احساسش می کنه.
الان ویژگی بد یا منفی یادم نیومد، بعدا میام می گم! :D

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه
It,هوش مصنوعی,شایدم فلسفه,

سلام.ببخشید ولی اصلا تاپیک جالبی نبود....یعنی اینقدر بازیگرها مهم هستن که بخوایم دربارشون پست بذاریم...؟؟؟؟؟ ~X(درباره بازیشون خب میشه تو تاپیک فیلم ها بحث کرد ولی...........بحث و بررسی درمورد بازیگرها مسخرست ;)) :-/البته به نظر من .....بازم ببخشید اگه ناراحت شدید..

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از adeleh :
سلام.ببخشید ولی اصلا تاپیک جالبی نبود....یعنی اینقدر بازیگرها مهم هستن که بخوایم دربارشون پست بذاریم...؟؟؟؟؟ ~X(درباره بازیشون خب میشه تو تاپیک فیلم ها بحث کرد ولی...........بحث و بررسی درمورد بازیگرها مسخرست ;)) :-/البته به نظر من .....بازم ببخشید اگه ناراحت شدید..

سلام. اولاً که این رو باید تو تاپیک انتقادات و پیشنهادها مطرح میکردی و ثانیاً، مطمئن باش این انجمن انقدر چیپ نشده که ما بخوایم راجع به رنگ چشم و علایق بازیگرها صحبت کنیم. انقدر هم بیکار نیستیم! اینجا راجع به فعالیت هنری بازیگرها صحبت میکنیم، نه مسائل شخصی‌شون. لطفاً بحث ادامه پیدا نکنه و اگه حرفی بود پ.خ بده به من تا صحبت کنیم. در ضمن، ببخشید یه مقدار تند شد. چون با توجه به پستات تو انجمن حس کردم که داری خیلی از بالا به همه‌ی مسائل نگاه میکنی!

به نقل از جــــــــــــلاد لـــــاغر :> :
کار ضعیف تا حالا ازش ندیدم و البته به غیر از فیلم توی تئاتر هم فوق العاده بازی میکنه .

چه خوب که به بازیش تو تئاتر هم اشاره کردی. من تئاتری ازش ندیدم راستش؛ تو چی دیدی؟ :-?

h.f

نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

چه خوب که به بازیش تو تئاتر هم اشاره کردی. من تئاتری ازش ندیدم راستش؛ تو چی دیدی؟ :-?
[/quote]
من خودم تا به حال تئاتری ازشون ندیدم ولی تعریفشون رو خیلی زیاد شنیدم
جالبه که اینو بخونید !
تئاتر هایی که بازی کردن :

کرگدن (فرهاد آئیش/ ۱۳۸۷)
داستان یک پلکان (رضا گوران/ ۱۳۸۸)
کالیگولا (همایون غنی زاده/ ۱۳۸۹)
جیره بندی پر خروس برای سوگواری (علی نرگس نژاد/ ۱۳۸۹)
وُرک‌شاپ (سینا آذین/ ۱۳۹۰)
ریچارد سوم (آتیلا پسیانی/ ۱۳۹۰)
هملت (رضا گوران/ ۱۳۹۱)
ننه دلاور، بیرون پشت در (سجاد افشاریان/ ۱۳۹۱)

هیچکس به فیلم "هیچ" اشاره نکرد این فیلم هم یکی از کارهای متفاوت و قوی صابر ابر هست !

IMAGE634068407832656250.jpg

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

اولین باری که دیدمش تو دایره زنگی بود . نمی شناختمش و ازون جایی که بازیگرایِ جوونِ به معنایِ واقعیِ کلمه "بیخود" زیاد دیده بودم ،گفتم شاید اینم ازوناست .
بازیش تو دایره زنگی چون فیلم هم جایِ درخشش اینا نداشت ، زیاد به چشم نمیومد به نظرم. (سکانسِ خاص و این ها نداشت )

بعدش در باره یِ الی رو دیدم و اونجا خیلی خوب ظاهر شد به نظرم. اصن این درد و غم ُ عمقِ حالِ یه آدم با اون شرایط و مسائل رو ، قشنگ به آدم منتقل می کرد..اون گیجی.. بهت.. خیلی خوب نقشش رو به نظرم در آورده بود و ازون جا بود که حس کردم راضیم ازش ! :D

تو اینجا بدونِ من ، وااااقعاً بازیش عالی بود . دیوونگیِ خاصی که داشت ، دغدغه ها و مشکلاتش ، خیلی خوب نشونشون می داد و من ایفایِ نقشِ برادریش هم خیـــــــــلی دوست داشتم ! :>
اصن این سکانس هایی که برایِ نگار جواهریان برادری می کرد.. اونجا که بهش غذا می داد.. یه جورایی از حالتِ نقش بازی کردن درومده بود. انگار خودش بود کاملاً .
دیالوگاشم خیلی خوب بودن..

کلاً به نظرم با اینکه جوونه ، خیلی با تجربه و عمیق بازی می کنه. تئاتری ندیدم ازش متأسفانه .
جدی مجری بوده ؟ من اصن یادم نمیاد ! :-? :-"

آها آها! یه پُز (!)هم بدم ! :D ما که راهنمایی بودیم ، یه جلسه سره کلاس تئاتره مدرسه ـمون اومده بود ؛ منتها ما اون موقع زیاد نمی شناختیمش.. :-<

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

بعضی‌ـا معتقدن صابر ابر فقط با بازی کردن تو یه‌سری نقش‌های خاص میتونه بازیگر موفقی باشه. نقش‌هایی که تشویش، ناراحتی و مصیبت تم اصلی اون‌ها باشه! مثلاً، اینجا بدون من و انتهای خیابان هشتم. شما چی فکر میکنین؟ به نظرتون صابر ابر تونسته نقش‌هایی متفاوت‌ش رو هم خوب بازی کنه؟ مثلاً نقشش توی بوسیدن روی ماه یا نخودی.

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

صابر ابر توی فیلمایی مثه درباره ی الی و هیچ یه نقش کوتاه رو ایفا کرد که توی همون فرصت کوتاه به جرات میشه گفت شاهکار کرد!که به نظرم این یه تواناییه که یه بازیگر برای خوش درخشیدن لازم نداره که نقش اصلیِ یک فیلم باشه. توی یه نقش کوتاه هم کاری که باید رو انجام میده.
توی فیلم مینای شهر خاموش تا اونجایی که یادمه نقش،تشویش و ناراحتی نداشت.[nb]درسته؟چون حقیقاتا زیاد یادم نیست.[/nb]همین طور دایره زنگی! که خوب خیلی خوب ظاهر شد به نظرم.حالا این که نظرات متفاوت باشه راجع به بازیش تو این فیلم مثلا،باز جای بحث هست. یا فیلم هیچ.نقش یه پسر ساده با اون خصوصیات رو عالی اجرا کرد. هرچند به نظرم همون فیلمایی که یه جورایی مصیبت و ناراحتی تم اصلی فیلم بود مثه "اینجا بدون من" یا " انتهای خیابان هشتم" بازم جوری از پس اجرای نقش براومد که کسی فکر نکرد صابر ابر داره تکرار میشه یا نقشای کلیشه ای داره. بیان حس و انتقال اون حس،توی هر فیلم متفاوت بود.چون حس های مختلفی در طول فیلم جاری بود. اون سکانس از فیلم "اینجا بدون من"که داره با مادر حرف میزنه که آخرش میشه آدم خل باشه،بهترا ز اینه که فکر کنه سالمه،یه همچین چیزی،اون حس مستاصل بودن و درگیر بودن رو میشه حس کرد و یه جای دیگه که داره به خواهرش غذا میده،اون حس دوست داشتن و نگران بودن رو می شد کاملا درک کرد. منظور این که اگر هم توی این مدل فیلم ها شاید بیشتر دیده شده،اما بازم جوری ایفا کرده نقش ها رو که کاملا متمایز هستن از هم و هیچ تکراری احساس نمیشه.هستن برخی بازیگرا که کلا توی همه ی فیلما یه مدل عصبانی میشن،یه مدل لبخند میزنن،یه مدل هیجان زده میشن،اما توی بازی صابر ابر اینو نمیبینیم.

h.f

نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

ب نظر من اصلن لازم نیس توی نقش تشویش و ناراحتی باشه توی فیلم هیچ هم نقشش مشوش ( :D )نبود !و با توجه به اینکه یه مدت توی برنامه رنگین کمان هم اجرا داشته !

sina92

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم

من پیشنهاد می کنم که درباره"هانیه غلامی"بحث کنیم

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

به نقل از جــــــــــــلاد لـــــاغر :> :
ب نظر من اصلن لازم نیس توی نقش تشویش و ناراحتی باشه توی فیلم هیچ هم نقشش مشوش ( :D )نبود !و با توجه به اینکه یه مدت توی برنامه رنگین کمان هم اجرا داشته !

جدی ؟ چه سالی ؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شـب بو :
جدی ؟ چه سالی ؟

حدود سال ۸۰، ۸۲.

به نقل از sina92 :
من پیشنهاد می کنم که درباره"هانیه غلامی"بحث کنیم

پیشنهاداتتون رو تو پ.خ باهامون مطرح کنید، اینجا جاش نیست دوست‌ عزیز. :د

× این مطلب رو راجع به صابرابر بخونید؛ جالبه. ضمناً این روزـا «آسمان زرد کم‌عمق» با بازی صابرابر روی پرده‌ست؛ به نظرتون بازیش تو این فیلم چطور بوده؟ توی دومین همکاریش با بهرام توکلی تونسته به‌اندازه‌ی اولی موفق باشه؟

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary
عباس کیارستمی

فکر میکنم بد نیست درمورد عباس کیارستمی صحبت کنیم یکم.
کسی فیلماش رو دیده؟
نظرتون درموردشون چی بود؟
به نظرتون چقدر تاثیرگذار بوده توی سینمای ایران یا جهان؟

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر
پاسخ : بحث و بررسی در مورد بازیگرهای ایرانی

من «خانه دوست کجاست»،«زندگی و دیگر هیچ»،«طعم گیلاس» و «باد ما را خواهد برد» رو از کیارستمی دیدم.و خب همشون مطابق میلم بودند.من فیلمایی با رتیم کند رو دست دارم که فرصت میده به جریان فیلم فکر کرد.اصول توشون رعایت میشن،به فرم تا حد زیادی قائل ـن،و محتوا رو یونیک و هنرمندانه منتقل می کنن . همه ی اینا تا حد خیلی زیادی تویه فیلمای کیارستمی حس کردم و دیدم.البته که به صورت علمی حد عالی اینا رو نمی شناسم ولی میگم که حس خوبی از دیدن فیلماش بهم دست میداد و میده.این عبارت «شاعرانگی» که اخیرا زیاد استفاده میشه در مورد سینمای ایران رو واقعا میشه دید تویه فیلماش.مثلا تویه طعم گیلاس اون بخشی از فیلم که بدیعی[همایون ارشادی] آقای باقری رو سوار ماشینش می کنه و اون دایلاگی که بیان میشه توسط باقری که یارو رو از کاری که می خواد انجام بده منصرف کنه [در جهت عدم اسپویل شدن :-"]یا مشابهش وقتی تویه باد ماه را خواهد برد نقش اولِ پشت موتورسوار میشنه و حرفایی که میزنه ؛همه و همه انقال مفهوم به یه شکل زیباس که من باهاش حال می کنم.
کلا حس می کنم خیلی کیارستمی متعلق به هنر بود.فقط فلیم سازی نمی کرد،شعر،عکاسی،موسیقی،نقاشی و حتی طراحی پوستر.فک می کنم خیلی لذت برد از دنیا.غرق در هنر بود به واسطه دانش و استعدادی که داشت.دیگه چی میخاد واقعا از زندگیش آدم؟

کاربر حذف شده 8031

مهمان
عباس کیارستمی

کیارستمی رو به عنوان سینماگر قبول نداشتم و ندارم ولی این موضوع هم حتّی باعث نشده که در هنرمند بودن این بشر شک کنم. به قطع و یقین از بزرگترین هنرمندان تاریخ هنر ایران بود که متاسفانه دیگه در بین ما نیست. زیاد نمی‌خوام راجع سینمای‌ش صحبت بکنم و یا از هنرمند بودن‌ش بگم. صرفا می‌خوام راجع این نوشته پیتر بردشاو، منتقد مشهور گاردین، که به نظرم خیلی جالب بود یکم صحبت بکنم و بگم که چرا عاشق کیارستمی بودم. [nb]اینجا می‌تونید کل نوشته رو بخونید.[/nb]

hfl76o78yvi0ii1317wu.jpg
کیارستمی به همراه محسن مخلباف به طور یقین مهم‌ترین اثرگذاری را روی موج نوی سینمای ایران داشتند و باعث شدند که فیلم‌فارسی‌ها کم‌کم منسوخ بشن. مخلباف از ایران رفت. و اثرگذارترین فیلم‌ش روی جهان سینما رو میشه کلوزآپ نام برد. که این فیلم حتی در نشریه معتبر «سايت اند ساوند» جزو برترین فیلم‌های تاریخ سینما شناخته شد. و فیلمسازهای بزرگی مثل نوری جیلان هم بارها گفتند که تحت تاثیر کیارستمی هستیم. بعدها هم کسانی مثل بهمن قبادی و جعفرپناهی که بی‌شباهت به کیارستمی بودند، بعد چند تا فیلم از ایران رفتند.- به این کار ندارم که حالا مجبور شدن، مجبورشون کردند یا اینکه به میل خودشون رفتند و به ما هم ربطی نداره! زندگی شخصی‌ه خب. امّا مواضع عجیب و غریبی گرفتند، ضد مردم شدند. پشت به ایران کردند.- ابدا بحث روی حکومت نیست. اگر مشکل با حکومت داشتن ولی مواضع و فیلم‌هاشون حکایت از مشکل داشتن اونا با ایران بود. کیارستمی ولی بر خلاف همه اینا بود. اون‌م بعد مدتی درسته از ایران رفت ولی خارج ایران نشست و با دور کردن خودش از جامعه هدفف فیلم همون جامعه رو به بدترین شکل بسازه. اون عاشقانه برای مردمان سرزمین‌تلاش می‌کرد، دلسوزی می‌کرد و راهکار ارائه می‌داد. فیلمسازی بود که فیلم‌هاش موضوع اجتماعی داشتند ولی ابدا از دیدگاه بدبختی به مردم‌ش نگاه نکرد. و این موضوع چقدر مهمه، چقدر! از مخلباف و قبادی و پناهی گرفته تا فرهادی و حاتمی‌کیا وقتی سمت اجتماع میرن تا مشکل بازگو کنند، به سیاه‌نمایی روی میارن و مردم رو نکبت زده و منفعل و آشغال صفت نشون میدند. شاید ما دیگه نتونیم مثل کیارستمی داشته باشیم تا بتونه با فیلم‌هاش مظلومیت این جامعه رو نشون بده. اون وقتی توی این اجتماع مظلوم هم سراغ مظلوم‌ترین افراد یعنی کوکان می‌رفت. و یقینا همین موضوعات باعث میشدن که دغدغه‌های کیارستمی واقعی به نظر برسن، و خالی از هر گونه تزویر و یا «درد فروشی» باشند.

بالا