• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حمله به کلوب همجنسگرایان

• شروع کننده موضوع ma76
  • تاریخ شروع

دلیل این حمله رو چی میدونین؟

• رای‌دهندگان
    97

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : حمله به کلوب همجنسگرایان

به نقل از مازیمون :
ما بنیادگرا نیستیم، ولی منطق و حقیقت علمی تنها چیزی هست که به عنوان واقعیت و معیار در نظر میگیریم.

و بله، برای اینکه نظرتون در مورد یک موضوع ارزش مراجعه داده شدن باشه، لازمه که نظرتون درست، منطقی و لزوما علمی باشه. یعنی اگر به من بیای بگی که مثلا مسیر حل کردن SAT3، غیر NP عه، درسته من نمیتونم بیام و ساکتت کنم ( که واقعا اگه بدونی چقدر این تمایل رو دارم! ) ولی اگر همچین چیزی رو بدون داشتن هیچ مدرکی ( و اینجا مدرک یعنی یک راه حل پلی‌نومیال )‌ ارایه بدی، افراد تحصیل کرده در این حوزه حرفت رو جدی نمیگیرند. چون تو طبیعتا هیچ درک و فهمی در این موضوع نداشتی.

همینطور وقتی سواد کافی ای از زیست شناسی رفتار جنسی نداری درسته متاسفانه حق ابراز نظرت رو داری، ولی نظرت ارزش ارجاع نداره.

من میدونم که احتمالا هیچ درسی از منطق و گزاره های منطقی نخوندی، ولی A=> B تضادش با چیزی که فکر میکنی فرق داره!
یکی از پایه ای ترین مسایل توی امارگیری اطمینان از این هست که فرد امار دهنده بابت ابراز نظرش خطری تهدیدش نمیکنه. ولی قوانین کشور هایی مشابه ایران رسما این افراد رو تهدید میکنه، به خاطر همین امارگیری از تعداد افراد با پرسیدن سوال از خود افراد در کشوری مثل ایران، غیر منطقیه و نتیجه ی امار بی ارزش.

مثلا به قطع تعداد افرادی که در ایران مشروبات الکلی استفاده میکنند باید خیلی بیشتر از کسایی باشه که به این موضوع در یک امار گیری دولتی\غیر دولتی اعتراف میکنند.
ولی تفاوت اینجاست که میشه نتیجه ی این امار رو از میزان واردات مشروبات الکلی یا از کسایی که بابت مصرف مشروبات الکلی غیر استاندارد بینایشون رو از دست اورد فهمید. ولی همجنس‌گرایی متاسفانه همچین چیزی نداره که بشه بدون پرسش از ادم ها و به صورت کاملا ناشناس متوجهش شد.
پس بررسی امار هایی که اساسا به شکلی گرفته شدند که پایه ای ترین قسمت های اعتبارشونو زیر سوال میبره منطقی نیست.

خیلی از زن ها با وجود اینکه نابرابری رو هر روز حس میکنند، هیچ وقت اعتراضی به این نابرابری جنسی نمیکنند، دلیلش چیه ؟ چون یا بلد نیستند اعتراض کنند یا اصلا علم کافی به داشتن حق اعتراض ندارند. ایا این دلیل میشه که اعتراض کردن در مورد این موضوع غیر منطقی یا اشتباه باشه ؟ نه.
خیلی از ادم ها دارند اعدام میشند و به خود اعدام شدن به عنوان یک اقدام غیر انسانی نگاه نمیکنند، ایا چون منی که پای چوبه ی اعدام نیستم و به اعدام به عنوان یک اقدام غیر انسانی نگاه میکنم و اعتراض نکنم اشتباهه ؟ نه. اعدام غیر انسانیه. اهمیت برابری زن و مرد یه موضوع غیر قابل زیر سوال بردنه.
ببین مازیار یا من دارم به زبونی صحبت می کنم که تو بلد نیستی یا تو اصلا پست های من رو نمی خونی. حرفات حرف منم هست بعضا. من کی ادعایی علمی در حوزه ی زیست شناسی(که ظاهر منی که پزشکی انسان می خونم از تویی که فنی می خونی درش کمتر سواد دارم :D) مطرح کردم که میگی؟ اگه من ادعایی علمی کنم به اشتباه و کسی بگه توی فلان مقاله این اومده یا فلان چیز تو فلان کتاب اومده در عرض دو ثانیه قبول می کنم. من کی ادعایی علمی کردم که خلاف علم بوده و گفتم علم چرته حرف من درسته که دویست بار این رو گفتید؟
اینم بگم که اگه منظورت از منطق توی دانشگاهه نه خیر هیچ درسی نخوندم ولی خودم یک سری مطالعه ی خیلی سطحی در حد یک سری مقاله از ضیا موحد خوندم در باره ی منطق(یعنی مقالاتی که دیگران در باره ی نظرات ضیا موحد نوشته بودند) مسئله ی آمار گیریت هم قبل از این که تو بگی خودم گفتم که این آمار چندان معتبر نیستند ولی گفتم اگر قرار باشه مورد استناد قرار بگیرند(که خیلی راحت قبول می کنم که شما این آمار مخدوشه و البته منم خیلی روی اون بخش صحبتم تاکیدی نداشتم) این اماریه که فعلا داریم. خودم اول گفتم که خیلی قابل اعتنا نیستند ولی فعلا چیزیه که داریم. این کم اهمیت ترین بخش اون پستم بود. و خدا رو شکر که از جهالت خارج شدم و فهمیدم که نقش سمپلینگ درست و تاثیر جامعه روی آمار گیری ها چطوریه. باور کن من حالیم نمی شد فکر می کردم آمار گیریه دولتی مثلا مصف الکل توی ایران صد در صد درسته چه خوب شد که از چاه ضلالت خارجم کردی
دوباره و در اخر پستت هم حرفی از طرف من زدی و خودت بش جواب دادی! من کی گفتم اگه فردی جزو جامعه ی هدف موضوعی نبود حق انتقاد ازش رو نداره؟ همین مناظره برای من یکی خیلی مفید بود و کلا هر نوع بحث بدون تنشی کردن مفیده و هرکسی می تونه حامی هر کسی باشه(من یه مدت همیشه نشریه زنان شهلا شرکت رو می خریدم بعد یک عده از دخترا شوخی می کردن بام می گفتن ما این نشریه رو نمی خونیم که تو این قدر پیگیرشی!!) ولی من دارم می گم اولویت بندیه ی بحث های طیفی که ادعای روشنفکری و آزاد اندشی داره توی ایران و خیلی از کشور های در حال توسعه تغییر کرده و بعضا افراد حتی از خود طیف هدف جامعه ی مورد بحث رادیکال ترند

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

به نقل از A.R.K :
تهِ استدلال،راهکار ، عقلانیت و منطق رو تو این 6 صفحه بحث رو این جمله یافتم:
"باید تمهیداتی بیندیشیم که اونایی که وضع موجود رو نمیخوان بتونن راحت ول کنن برن جایی که دوس دارن" :D :rolleyes:
بعد جالبه همین آدما برای سلب تابعیت از شیخ قاسمِ بحرینی گریبان چاک میکنن در حالیکه بنده خدا آل خلیفه هم همینو میگه دیگه
میگه شیخ جان همینه که هس یا بمون(لال مونی بگیر و راضی باش) یا برو یا پرتت میکنم بیرون اصن شما بحرینی نیستی.
بیست دفعه گفتم، بازم می‌گم که منظورم برای تک‌تک جامعه‌هاست، نه این‌که ایران مال ماست دلت نمی‌خواد هرّی!
منم می‌تونم هر قسمت دل‌خواه از هر حرف منطقی‌ای که شما زده باشی رو ندیده بگیرم بعد بگم «هاهاها، چه احمقی»؛ ولی این کار درست نیست و انجامش نمی‌دم.
و من نه این شیخ که گفتی رو می‌شناسم، نه درباره بحرین اطلاع خاصی دارم، و درکت هم نمی‌کنم که داری درباره چه قضیه‌ای حرف می‌زنی.

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از عرفان. :
بیست دفعه گفتم، بازم می‌گم که منظورم برای تک‌تک جامعه‌هاست، نه این‌که ایران مال ماست دلت نمی‌خواد هرّی!
و من نه این شیخ که گفتی رو می‌شناسم، نه درباره بحرین اطلاع خاصی دارم، و درکت هم نمی‌کنم که داری درباره چه قضیه‌ای حرف می‌زنی.
"باید شرایطی فراهم باشد که در هر جامعه‌ای اگر فردی با وضعیت حاکم در جامعه مخالفه،
بتونه با اختیار از اون‌جا خارج شه و شرایط برابری رو در جای دیگه داشته باشه"
این عین جمله شماس دیگه درسته؟
اینکه میگین با وضعیت حاکم در جامعه مخالفه بره بیرون قابل قبول نیست خب. وطنشه بهرحال ی سری پیوند هایی داره باهاش (خانواده ،دوستان و...)
نمیشه که ول کنه بره!
باید ظلمی که میشه رو متوقف کرد نه که اونایی که بهشون ظلم میشه برن!! :rolleyes:
ی سوال پیش میاد الان آیا منطقیه که بگیم انقلابیونی که سال 57 اعتراض میکردن نباید اعتراض میکردن و اگه با شرایط موجود مخالف بودن باید
میرفتن از مملکت؟؟ :-? :D

target

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
ایران

به نقل از عرفان. :
بزنی اخبار ایران میفهمی هر روز ازش میگن تو اخبار! منم کارشناس مسائل بحرین نیستم! :D (اتفاقی آشنا شدم با ایشون!)
منم چندان نمیتونم درکتون کنم! :-?
بقیشم بالایی گفت دیگه!

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

به نقل از «Reza 7» :
"باید شرایطی فراهم باشد که در هر جامعه‌ای اگر فردی با وضعیت حاکم در جامعه مخالفه،
بتونه با اختیار از اون‌جا خارج شه و شرایط برابری رو در جای دیگه داشته باشه"
این عین جمله شماس دیگه درسته؟
اینکه میگین با وضعیت حاکم در جامعه مخالفه بره بیرون قابل قبول نیست خب. وطنشه بهرحال ی سری پیوند هایی داره باهاش (خانواده ،دوستان و...)
نمیشه که ول کنه بره!
باید ظلمی که میشه رو متوقف کرد نه که اونایی که بهشون ظلم میشه برن!! :rolleyes:
ی سوال پیش میاد الان آیا منطقیه که بگیم انقلابیونی که سال 57 اعتراض میکردن نباید اعتراض میکردن و اگه با شرایط موجود مخالف بودن باید
میرفتن از مملکت؟؟ :-? :D
اون عین جمله‌ی منه و یکی از ویژگی‌هاییه که جامعه‌ی ایده‌آلی که توی ذهن من هست داره. حرفت درسته.
ببین خب، همیشهٔ خدا یه‌سری آدم بودن که حس می‌کردن توی جامعه‌ای که دارن زندگی می‌کنن داره بهشون ظلم می‌شه و عادلانه نیست، اما بحث اینه که یکی هیچ‌وقت نمی‌شه همه رو راضی نگه داشت، یکی دیگه‌ این که شما هرجای قانون رو که بخوای عوض کنی حداقل یه نفر بهش اعتراض می‌کنه.
وضعیت جامعه الان جوری نیست که بتونه این تغییرات رو توی‌ خودش جا بده یا حتی رفراندومی درباره‌ش برگزار کنه.
و این‌که زمانی که انقلاب شد، اکثریت خیلی قوی‌‌ای بودن که می‌خواستن تغییرات انجام شه، ولی الان حتی نزدیک اون حد هم نیست. (حالا درسته این‌جا به نظر می‌آد اکثریتن، ولی خیلی آدم‌های دیگه‌ای رو دیدم که مخالفن با آزادشدن هم‌جنس‌گرایی ولی صرفا این‌جا حضور ندارن. :‌دی)

target

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
ایران

به نقل از عرفان. :
اون عین جمله‌ی منه و یکی از ویژگی‌هاییه که جامعه‌ی ایده‌آلی که توی ذهن من هست داره. حرفت درسته.
ببین خب، همیشهٔ خدا یه‌سری آدم بودن که حس می‌کردن توی جامعه‌ای که دارن زندگی می‌کنن داره بهشون ظلم می‌شه و عادلانه نیست، اما بحث اینه که یکی هیچ‌وقت نمی‌شه همه رو راضی نگه داشت، یکی دیگه‌ این که شما هرجای قانون رو که بخوای عوض کنی حداقل یه نفر بهش اعتراض می‌کنه.
وضعیت جامعه الان جوری نیست که بتونه این تغییرات رو توی‌ خودش جا بده یا حتی رفراندومی درباره‌ش برگزار کنه.
و این‌که زمانی که انقلاب شد، اکثریت خیلی قوی‌‌ای بودن که می‌خواستن تغییرات انجام شه، ولی الان حتی نزدیک اون حد هم نیست. (حالا درسته این‌جا به نظر می‌آد اکثریتن، ولی خیلی آدم‌های دیگه‌ای رو دیدم که مخالفن با آزادشدن هم‌جنس‌گرایی ولی صرفا این‌جا حضور ندارن. :‌دی)
بله نمیشه 100 درصد مردمو راضی کرد ولی باید به سمتش رفت
دموکراسی(با اجرای نظر اکثریت) و لیبرالیسم هم با آزاد گذاشتن مردم در عقیده و اعمالشون سعی دارن کاری کنن که
مردم راضی باشن
هر چند عده ای همین باعث نارضایتیشونه!.
واینکه وضعیت جامعه جوریه که نمیشه درش تغییری ایجاد کرد
خودش ی نقصیه که هس.
اگه ساختار رسیدگی درست باشه تعداد مهم نیست.
مهم اینه حق با کدوم طرفه.
مثلا شرکت برق یهو بیاد خونه شما رو بکوبه بگه میخوایم دکل بزنیم مثلا به نهایتاً 10-نفر ظلم کرده
دیگه ولی شکایت کنین شما قاضی نمیاد بگه تعدادتون کمه نمیشه رسیدگی کرد. :-?
برای اقدامات قهریه که تعداد نفرات زیاد دخیله.

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

به نقل از A.R.K :
بله نمیشه 100 درصد مردمو راضی کرد ولی باید به سمتش رفت
دموکراسی و لیبرالیسم هم سعی داره با آزاد گذاشتن مردم در عقیده و اعمالشون
مردم راضی باشن
هر چند عده ای همین باعث نارضایتیشونه!.
واینکه وضعیت جامعه جوریه که نمیشه درش تغییری ایجاد کرد
خودش ی نقصیه که هس.
اگه ساختار رسیدگی درست باشه تعداد مهم نیست.
مهم اینه حق با کدوم طرفه.
مثلا شرکت برق یهو بیاد خونه شما رو بکوبه بگه میخوایم دکل بزنیم مثلا به نهایتاً 10-نفر ظلم کرده
دیگه ولی شکایت کنین شما قاضی نمیاد بگه تعدادتون کمه نمیشه رسیدگی کرد. :-?
برای اقدامات قهریه که تعداد نفرات زیاد دخیله.
برادر حرفت تناقض داره.
اول می‌گی باید بریم به سمت دموکراسی (که برتری اکثریت ه)
بعد می‌گی مهم نیست تعدادتون چه‌قدر باشه، مهم اینه که حق با کیه.
من آخرش نفهمیدم که تعداد مهم هست یا نیست، اینم نفهمیدم که شما چه کسی رو لایق تعیین‌کردن حق می‌دونی.

ویرایش: ببین من حرفت رو درست درک نمی‌کنم الان، حال بحث‌کردن هم ندارم دیگه، می‌خوام مثل دوستان بشینم یه‌گوشه دیس بدم فقط.

target

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
ایران

به نقل از عرفان. :
برادر حرفت تناقض داره.
اول می‌گی باید بریم به سمت دموکراسی (که برتری اکثریت ه)
بعد می‌گی مهم نیست تعدادتون چه‌قدر باشه، مهم اینه که حق با کیه.
من آخرش نفهمیدم که تعداد مهم هست یا نیست، اینم نفهمیدم که شما چه کسی رو لایق تعیین‌کردن حق می‌دونی.
دموکراسی به حوزه مسائل خصوصی افراد نباید
ورود کنه.بقیه موارد مثه همین جدا شدن از اتحادیه
اروپا و رای و ...حاصل دموکراسیه.
اگه ساختار درستی وجود داشته باشه اینکه چن
نفر مورد ظلمن مهم نیست برای اقامه دعوا.
اگه بخواد جنبشی راه بیفته تعداد مهم میشه.
حق رو هم منطق و اخلاقیات فرادینی تعیین میکنه.
مثلا توی این مورد پر واضحه که کسی حق دخالت
توی مسائل خصوصی اینچنینی رو نداره.

• لایک
امتیازات: mhdl

Reyhoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بم
شهر
بم !

از وقتی ک این تایپیک به وجود اومده تا الان یه موضوع خیلی ذهنمو درگیر کرده اونم اینه ک خدا برای تمام نیاز های ما یه سری راه حل قرار داده مثلا برای احساس گرسنگی مود غذایی مختلف رو برای انسان ها قرار داده و شرط گذاشته ک از یه سری غذاها استفاده نکنن یا درمورد شهوت جنس مخالف و رابطه با اون رو قرار داده و یه سری شروط هم براش قرار داده ولی درمورد هم جنس گرایی هیچ راه حلی وجود نداره و فقط خدا منع کرده هم جنس گرایی رو و براش عذاب های سختی قرار داده حتی ازعذاب های زناکار هم بدتر!
یعنی هم جنس گرایی اصلا نیاز نیست؟
اگه نیاز نیست پس چیه؟!

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

ظاهرا خداوند حکیم و مهربان برای این نیاز هم راه حلی گذاشته:
اول توی دنیا می کشندت به وضع فجیعی
دوم تو اخرت تا ابد می سوزانندت به وضع فجیع تری

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Reyhoon :
از وقتی ک این تایپیک به وجود اومده تا الان یه موضوع خیلی ذهنمو درگیر کرده اونم اینه ک خدا برای تمام نیاز های ما یه سری راه حل قرار داده مثلا برای احساس گرسنگی مود غذایی مختلف رو برای انسان ها قرار داده و شرط گذاشته ک از یه سری غذاها استفاده نکنن یا درمورد شهوت جنس مخالف و رابطه با اون رو قرار داده و یه سری شروط هم براش قرار داده ولی درمورد هم جنس گرایی هیچ راه حلی وجود نداره و فقط خدا منع کرده هم جنس گرایی رو و براش عذاب های سختی قرار داده حتی ازعذاب های زناکار هم بدتر!
یعنی هم جنس گرایی اصلا نیاز نیست؟
اگه نیاز نیست پس چیه؟!
شما فکر می کنید خدا از طریق اسلام و شیعه با آدم ها حرف زده و راه حل نیاز ها رو قرار داده. شاید بهتر باشه تجدید نظر کنید رو این مورد.

Reyhoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بم
شهر
بم !

به نقل از N_OiSe :
شما فکر می کنید خدا از طریق اسلام و شیعه با آدم ها حرف زده و راه حل نیاز ها رو قرار داده. شاید بهتر باشه تجدید نظر کنید رو این مورد.

ولی اسلام واسه همه مجهولات ذهن من جوابی داشته اگه تو قرآن نتونمستم پیداش کنم تو احادیث تونستنم پیداش کنم چیزایی ک تو کتاب های ادیان دیگه نتونستم پیداشون کنم .در این مورد ولی همش شدیدا نهی شدن و تهدید شدن! :-?
پس خدا از چ راه دیگه ای با آدما حرف زده؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Reyhoon :
ولی اسلام واسه همه مجهولات ذهن من جوابی داشته اگه تو قرآن نتونمستم پیداش کنم تو احادیث تونستنم پیداش کنم چیزایی ک تو کتاب های ادیان دیگه نتونستم پیداشون کنم .در این مورد ولی همش شدیدا نهی شدن و تهدید شدن! :-?
پس خدا از چ راه دیگه ای با آدما حرف زده؟
فرضیات اولیت خوب لزوما درست نیست، اول اینکه صرف جواب داشتن، به معنی جواب درست داشتن نیست.

دیگه اینکه اگر در دو کتاب علمی در مورد موضوعی صحبت نشده، معنیش این نیست که اون موضوع کلا وجود نداره! معنیش اینه که صرفا توی اون دو کتاب نیست، یا شاید ما هنوز جوابشو نمیدونیم، دلیل نیست چیزی که توی هر کتاب غیر علمی ای جواب نامربوطی هست ببینیم رو درست بدونیم.

Reyhoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بم
شهر
بم !

به نقل از مازیمون :
فرضیات اولیت خوب لزوما درست نیست، اول اینکه صرف جواب داشتن، به معنی جواب درست داشتن نیست.

دیگه اینکه اگر در دو کتاب علمی در مورد موضوعی صحبت نشده، معنیش این نیست که اون موضوع کلا وجود نداره! معنیش اینه که صرفا توی اون دو کتاب نیست، یا شاید ما هنوز جوابشو نمیدونیم، دلیل نیست چیزی که توی هر کتاب غیر علمی ای جواب نامربوطی هست ببینیم رو درست بدونیم.

چیزی ک از صحبتتون فهمیدم این بود ک بری پاسخ دادن به سوال هامون باید کاملا عقل گرا باشیم (امیدوارم درست متوجه شده باشم :) )
ولی من اعتقاد دارم ک عقل نتونسته به همه ی سوالات بشر جواب بده مثلا آدما به طوری فطری به بقا علاقه دارن و از فنا گریزان اند ولی وقتی با عقل این موضوع رو بررسی کنیم مرگ مثل یه دیوار روبرومون قرار بگیره درحالی ک قرآن یه دنیای دیگه رو پیشنهاد میده به ما با دلایل منطقی میگه اصلا اصل قصه اونوره نه اینور!
یا در مورد عدالت مثلا به نظرتون با توجه به قوانین دنیایی برای هیتلر چ مجازاتی باید در نظر بگیرن تا جواب اون همه جنایت رو بده!
در هر صورت قرآن منو در بسیاری از موارد قانع میکنه درحالی ک عقل بشر و کتب آسمانی دیگه نتونسته بهش جواب بده!
من اون پست رو فرستادم تا اینجا کمک بخوام از بقیه جواب این سوال رو تو قرآن پیدا کنیم نه اینکه کلا قرآن رو رد کنیم!

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Reyhoon :
چیزی ک از صحبتتون فهمیدم این بود ک بری پاسخ دادن به سوال هامون باید کاملا عقل گرا باشیم (امیدوارم درست متوجه شده باشم :) )
ولی من اعتقاد دارم ک عقل نتونسته به همه ی سوالات بشر جواب بده مثلا آدما به طوری فطری به بقا علاقه دارن و از فنا گریزان اند ولی وقتی با عقل این موضوع رو بررسی کنیم مرگ مثل یه دیوار روبرومون قرار بگیره درحالی ک قرآن یه دنیای دیگه رو پیشنهاد میده به ما با دلایل منطقی میگه اصلا اصل قصه اونوره نه اینور!
یا در مورد عدالت مثلا به نظرتون با توجه به قوانین دنیایی برای هیتلر چ مجازاتی باید در نظر بگیرن تا جواب اون همه جنایت رو بده!
در هر صورت قرآن منو در بسیاری از موارد قانع میکنه درحالی ک عقل بشر و کتب آسمانی دیگه نتونسته بهش جواب بده!
من اون پست رو فرستادم تا اینجا کمک بخوام از بقیه جواب این سوال رو تو قرآن پیدا کنیم نه اینکه کلا قرآن رو رد کنیم!

قرآن رد کرده همجنس گرایی رو خب و اونو یک کار زشت و ... می دونه. و میگه کلا نباید انجام داد. هر چقدر هم بگردی دنبال آیه ای حدیثی، چیزی نمی تونید پیدا کنید راه حلی براش وجود نداره. صرفا منع شده. پس یا منطق شما اشتباه می کنه یا قرآن. که خب انتخاب خودتونه.
اگر فکر می کنید قرآن به همه ی سوال ها پاسخ داده و فقط این مورده پیشنهاد می کنم بیشتر تحقیق و تفکر کنید.

• لایک
امتیازات: CPHM

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از N_OiSe :
قرآن رد کرده همجنس گرایی رو خب و اونو یک کار زشت و ... می دونه. و میگه کلا نباید انجام داد. هر چقدر هم بگردی دنبال آیه ای حدیثی، چیزی نمی تونید پیدا کنید راه حلی براش وجود نداره. صرفا منع شده. پس یا منطق شما اشتباه می کنه یا قرآن. که خب انتخاب خودتونه.
اگر فکر می کنید قرآن به همه ی سوال ها پاسخ داده و فقط این مورده پیشنهاد می کنم بیشتر تحقیق و تفکر کنید.
شما هم اگر فکر می کنید قرآن به همه ی سوالات مورد نیاز بشر پاسخ نداده پیشنهاد می کنم بیشتر تحقیق و تفکر کنید.
پ.ن: این دو تا گزاره(جمله من و جمله آخر شما) به یک اندازه ارزش دارن. هر دو هیچ چیز یرو واسه طرف مقابل توضیح نمی دند بلکه فقط میگن چون تو به اندازه کافی تحقیق و مطالعه و تفکر نکردی به نتایج من نرسیدی!! مثلا در همین مورد شما که بیشتر تحقیق کردید و به این نتایج رسیدید. آیا تا به حال یک بار قرآن را کامل خوانده اید؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Reyhoon :

جواب یک مساله قرار هست منطقی باشه نه لزوما عادلانه، دنیا بر اساس عدالت ساخته نشده، دنیا در اصل یک نظام داروینی داره، اینکه ما داریم به طور عامدانه سعی میکنیم از این نظام داروینی دوری کنیم در واقع موضوع خیلی جذاب تری هست.

و لزوما هر چیزی که شما بهش تمایل دارید قرار نیست قابل دستیابی باشه یا اصلا وجود داشته باشه.
صرف اینکه جواب درستی وجود داره که تمایلات تورو ارضا نمیکنه دلیل بر نقص جواب نیست.

به نقل از علی دلاور :
شما هم اگر فکر می کنید قرآن به همه ی سوالات مورد نیاز بشر پاسخ نداده پیشنهاد می کنم بیشتر تحقیق و تفکر کنید.
پ.ن: این دو تا گزاره(جمله من و جمله آخر شما) به یک اندازه ارزش دارن. هر دو هیچ چیز یرو واسه طرف مقابل توضیح نمی دند بلکه فقط میگن چون تو به اندازه کافی تحقیق و مطالعه و تفکر نکردی به نتایج من نرسیدی!! مثلا در همین مورد شما که بیشتر تحقیق کردید و به این نتایج رسیدید. آیا تا به حال یک بار قرآن را کامل خوانده اید؟
قرآن یک متن ثابت هست، سوال هایی که انسان ها در قرن ۲۱ ام مطرح میکنند و دنبال جوابش هستند اصلا در قرن ۵ ام میلادی وجود نداشته. و به فرض ثابت بدون این کتاب و در نظر گرفتن اینکه در همون ابتدا نوشته شده باز هم غیر ممکن هست به تمام سوالات جواب داده باشه.

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

به نظرم این حمله فارغ از اهدافی که داشته به وجه اسلام در آمریکا صدمه زیادی زده
به گروه های افراطی انگیزه بیشتری برای فعالیت میده.

بالا