• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

Nazanin666666

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : گپ دانشجویی

به نقل از میم ح میم دال :
راه حل جبران با نمرات بالاتر درس های دیگه تو ترم های بعدیه. فقط همین.
یعنی می گید اگه من این کارو بکنم ،حتی با وجود این که فرض رو بر این بگیریم نمره ی خوبی میارم ،بازم به ضرر منه؟؟؟؟؟؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

هیچکس‌ نمیره به استاد بگه نمره ۱۵ منو بنداز ! ۶واحد عقب افتادنم کم‌چیزی نیست. قطعا ایده شما اشتباهه.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از Radin666666 :
سلام به همگی!
من یه سوال خیلی حیاتی در مورد نمرات و این جور مسائل دارم
خواهش می کنم کمکم کنید! [-o< [-o< [-o<
می دونم که با این امتحانایی که من دادم تا این جا، نمره ی دو تا از درسام اون طوری که می خوام نمیشه (یعنی با 15 اینا پاس می شم) ولی چون واسه معدل 18 به بالا هدف گذاری کرده بودم با این شرایط همه چی میریزه به هم :-ss :-ss =(( =(( ، از طرف دیگه واسه اپلای کردن ریز نمرات نقش مهمی داره!
حالا راه حل من چیه؟!! می خوام برم از استادای این دو درس خواهش کنم که منو رد کنن! و در عوض تو تابستون این دو درسو بردارم و مثل بچه ی آدم بشینم و بخونم و ایشالا 20 اینا بگیرم (چون درس های ساده ای هستن)و می دونم که می تونم.
ولی مسئله ای که پیش میاد اینه که <<چه تو کارنامه ی این ترم و چه تو کارنامه ی کل مردود ثبت میشه و معدل این ترمم میاد پایین>>در عوض اگه مثلا 20 بگیرم -طبق آیین نامه ی جدید- نمره های مردودی تو کارنامه ی کل هستن و تو کارنامه ی کل عبارت مردود به چشم می خوره #-o #-o و معدل این ترمم کم باقی می مونه ولی در عوض نمره های جدید تو محاسبه معدل کل لحاظ می شن و مردودی ها تاثیری ندارن.
الان اگه من این کارو بکنم موقع اپلای ، چه دیدی نسبت به این مردودی ها وجود خواهد داشت؟؟؟؟؟؟؟ آیا نمره ی کم بدون مردودی بهتره یا مردودی جبران شده با نمره ی بالا؟؟؟؟؟
واقعا خیلی درگیر این مسئله هستم لطفا کمکم کنید. [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

اول اینکه مطمئن شین چنین چیزی حتمیه، اینکه نمره ی قبلی توی محاسبه معدل نمیاد. چون یه سری دوستای من امسال از آموزش پرسیده بودن بشون گفته بودن حساب میشه
و خب کلا هم هر روزی یه قانون میاد خیلی شاید عاقلانه نباشه این کار

و در ضمن برای اپلای اکثر دانشگاه های خارجی سیستم نمره هاشون فرق میکنه به خصوص آمریکا کاندانا اینا که از 4 ه بعدا اگه بگن خودتون تبدیل کنین یا خودشون تبدیل کنن معمولا نمره های 14-15 B حساب میشه (3 از 4) که بین بقیه نمره ها اگه اونا خوب باشن واقعا اونقدر تاثیری نداره

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سلام بچه ها یه سوال تا بحال شده کار تحقیقاتی با یکی از اساتیدتون بر دارید یعنی استاد تون داره یه مطالعه وپژوهشی میکنه بعدباهاش برید همراه بشید وکنارش کار کنید ویاد بگیرید؟؟ بعد این پیشنهاد از طرف خودتون بوده؟؟چجوری واینا

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از نمیدانم :
سلام بچه ها یه سوال تا بحال شده کار تحقیقاتی با یکی از اساتیدتون بر دارید یعنی استاد تون داره یه مطالعه وپژوهشی میکنه بعدباهاش برید همراه بشید وکنارش کار کنید ویاد بگیرید؟؟ بعد این پیشنهاد از طرف خودتون بوده؟؟چجوری واینا
این اتفاق تو کارشناسی خیلی کم اتفاق میافته. بیشتر برای سطوح ارشد و دکتراست. دلیلشم واضحه.

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Radin666666 :
سلام به همگی!
من یه سوال خیلی حیاتی در مورد نمرات و این جور مسائل دارم
خواهش می کنم کمکم کنید! [-o< [-o< [-o<
می دونم که با این امتحانایی که من دادم تا این جا، نمره ی دو تا از درسام اون طوری که می خوام نمیشه (یعنی با 15 اینا پاس می شم) ولی چون واسه معدل 18 به بالا هدف گذاری کرده بودم با این شرایط همه چی میریزه به هم :-ss :-ss =(( =(( ، از طرف دیگه واسه اپلای کردن ریز نمرات نقش مهمی داره!
حالا راه حل من چیه؟!! می خوام برم از استادای این دو درس خواهش کنم که منو رد کنن! و در عوض تو تابستون این دو درسو بردارم و مثل بچه ی آدم بشینم و بخونم و ایشالا 20 اینا بگیرم (چون درس های ساده ای هستن)و می دونم که می تونم.
ولی مسئله ای که پیش میاد اینه که <<چه تو کارنامه ی این ترم و چه تو کارنامه ی کل مردود ثبت میشه و معدل این ترمم میاد پایین>>در عوض اگه مثلا 20 بگیرم -طبق آیین نامه ی جدید- نمره های مردودی تو کارنامه ی کل هستن و تو کارنامه ی کل عبارت مردود به چشم می خوره #-o #-o و معدل این ترمم کم باقی می مونه ولی در عوض نمره های جدید تو محاسبه معدل کل لحاظ می شن و مردودی ها تاثیری ندارن.
الان اگه من این کارو بکنم موقع اپلای ، چه دیدی نسبت به این مردودی ها وجود خواهد داشت؟؟؟؟؟؟؟ آیا نمره ی کم بدون مردودی بهتره یا مردودی جبران شده با نمره ی بالا؟؟؟؟؟
واقعا خیلی درگیر این مسئله هستم لطفا کمکم کنید. [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

به هییییییچ عنوان اینکار رو نکنید. تاثیر یک مردودی در کارنامه به مراتب بدتر از تاثیر چند صدم اختلاف معدلی هست که ممکنه اون درس ایجاد کنه. در همین حد از اهمیت سابقه مردودی درس بگم که یکی از ملاک های گروه مکانیک دانشگاه فردوسی برای جذب استاد این هست که در طول دوران تحصیلش مردودی در کارنامه اش نداشته باشه !!!
درسته تاثیرش از توی معدل کل حذف میشه ، اما در هر صورت یک مردودی تو کارنامه تون وجود خواهد داشت.
+ اگر ولی مثلا درسی رو با 10-11 داشتین پاس میکردین منطقی هست که بگین شما رو با 9.5 بندازه تا ترم بعد دوباره پاس کنین !

به نقل از نمیدانم :
من با 2 تا از استاد هام تو دوران کارشناسی کار کردم. اولیش اینجوری بود که یک پروژه اکسترا درسی داد و من رفتم تو آزمایشگاهش و با دانشجو های تحصیلات تکمیلیش منو لینک کرد و بعد از اینکه اون پروژه تموم شد و نمره اون درس رو گرفتم خودش پیشنهاد داد که بیا اینجا ادامه بده کارتو و باهم کار کنیم و ... ! تقریبا 6 ماهی تو آزمایشگاه رباتیک دانشکده مون باهاش روی 2 تا پروژه کار کردم و یک رزومه ای هم بابتشون گرفتم. اما خب به خاطر اینکه میخواستم برم گرایش سیالات دیگه از سال سوم دانشگاه ادامه ندادم.

دومیش هم مربوط به یک استادی بود که برای برگزاری یک کنفرانس ملی که اون دبیر برگزاریش بود بهش کمک کردم. دیگه اونجا کاملا باهم رفیق شدیم و اون کلا منو به اسم کوچیک صدا میکنه و باهم به فکر کارهای مختلف دیگه ای مثل مقاله دادن و شرکت زدن و ... هم هستیم.
استاد پروژه و کارآموزیم و ... هم همه شون همون هست ! :D

البته محمد راس میگه ! عملا من باوجود همه اینا هیچ کدوم از کارهایی که انجام دادم واقعا جوری نبوده که ازش مقاله در بیاد و ... ! و خب به همین دلایل اساتید هم اکثرا ترجیحشون اینه وقتشون رو برای دانشجوهای تحصیلات تکمیلی بزارن. :D

star96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از نمیدانم :
سلام :D
خوب اساتید ترجیح میدن بیشتر با بچه های کارشناسی ارشد و دکترا کار کنن اونم به خاطر اینه که به یه سطح قابل قبولی رسیدن و استاد تو وقتش صرفه جویی میشه و زودتر وارد کار میشن اما بچه های کارشناسی هم میتونن تو این زمینه کار کنن اگر خود استاد پیشنهاد نداده باشه شما میتونی رو فیلد مورد علاقت مطالعه داشته باشی و بعد از اینکه به یه سطح قابل قبولی رسیدی بری پیش استادی که رو اون فیلد کار میکنه و پیشنهاد همکاری بهش بدی دیگه قبول کردن یا نکردن بستگی به خود استاد داره ولی برای دوره کارشناسی خیلی لازم و ضروری نیست اینکار اگه باشه که خیلی عالیه ولی اگرم نشد هیچ اتفاق خاصی نمیفته و چیزیو از دست نمیدی (;

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

ممنون بچه ها

رشته من هنوز ارشدش این واحد نیومده بعد این استاده خیلی شاخه ... از شدت شاخیش روم نمیشه برم باهاشون صحبت کنم.
حالا تابستون ببینیم چی میشه

.M.se

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
ارشد مهندسی شیمی-نساجی

سلام بچه ها
یکی از بچه ها دو ترم ارشد مشروط شده :D الان این بنده خدا اخراج میشه ؟؟ مثه کارشناسی تعهد معهد نداره :-?
مثه ادم جواب نمیدن هیچ وقت این مسئولین روانی دانشگاه :|

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

به نقل از Al3x :
عاقا به ریش بلند گیر میدن؟ بلنداا
برا عکس کارت دانشجویی گیر میدن؟
همونا که آدم شبیه داعش میشه :-" :D

• لایک
امتیازات: z.a97

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

برا ما که عکس دانشجوییمون همونی که رو کارت کنکور بود رو زدن

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از قاف :
برا ما که عکس دانشجوییمون همونی که رو کارت کنکور بود رو زدن
یعنی چی :(((
نمیشه عکس رو عوض کرد؟ :rolleyes: :-\

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از N@JMEH :
یعنی چی :(((
نمیشه عکس رو عوض کرد؟ :rolleyes: :-\
نمی‌شه؛ من کارتم گم شد یه بار رفتم المثنی بگیرم عکس جدیدم دادم ولی همون عکس قبلیه رو چیز کردن باز :‌))

• لایک
امتیازات: Quf

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از ارغوان :
نمی‌شه؛ من کارتم گم شد یه بار رفتم المثنی بگیرم عکس جدیدم دادم ولی همون عکس قبلیه رو چیز کردن باز :‌))
پلن Bم همین بود.خب پس تا هفت سال دیگه هم عکس سوم راهنماییم رو کارت باقی خواهد موند.

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ارغوان :
وات د...
من عکس کارت کنکورم عکس پنجم دبستانمه :||| تصور کنید چقدر میتونه داغون باشه :(( :( :-<

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از N@JMEH :
وات د...
من عکس کارت کنکورم عکس پنجم دبستانمه :||| تصور کنید چقدر میتونه داغون باشه :(( :( :-<
حالا بدیش اینه که موقع امتحانا عکسو میزنن رو برد و کل دانشگاه میبینن :D :D

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از WSS :
حالا بدیش اینه که موقع امتحانا عکسو میزنن رو برد و کل دانشگاه میبینن :D :D
خب تو روحشون قبل ثبت‌نام کنکور چرا این چیزا رو نگفتن آخه :rolleyes:

مثلا: در انتخاب عکس خود کوشا باشید تا سوژه قرار نگیرید!
ترم اولی بودن بس نبود که حالا عکس هم اضافه شد :(

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از Alexand3r :
من خدایی تو کار تمسخر و اینا نیستما..اصنم خوشم نمیاد
ولی مث که عکس کارت دانشجوییم پتانسیل سوژه شدن داره (;
در دانشگاه هرچیزی پتانسیل سوژه شدن داره.

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه

حتی ریش داعشی :-"

من روزی رو تصور میکنم که راه رفتن هم یادم میره بعد میخورم زمین بعد یه مشت پسر بی ادب میخندن بعد من توی دلم فحش میدم بعد به عکسم فکر میکنم بعد باز فحش میدم بعد به ترم اولی بودن هم فحش میدم
کلا فحش میدم

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

از همه چیز جالب تر عکس این دختراییه که میان دانشگاه تازه عمل میکنن :D :D :D
عکس قبل عملشون و میزنن رو برد :D :D :D