• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

به نقل از نازنیــــــــــن :
چون سوالای کنکور و قبلا یه بار زدین و دبیراتون نکته هاشو غیرمستقیم گفتن ;;)
یک اینکه کانونم حدودن سوالای کنکورای قبله!
دو اینکه من سوالای کنکورو نزدم حتی تو کتابای آموزشیم! از 91 به اینورشو رد میکردم سوالارو!

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از amirziaee680 :
یک اینکه کانونم حدودن سوالای کنکورای قبله!
دو اینکه من سوالای کنکورو نزدم حتی تو کتابای آموزشیم! از 91 به اینورشو رد میکردم سوالارو!
مگه سوالای کانونو بررسی نمیکردین ؟توش بود کنکورا
حتی حل هم نکرده باشید دبیر هاتون بر اساس اونا درس دادن نکته گفتن وگرنه این تنها مشکل شما نیست منم کنکور میدادم میشدم 1 تا 50 میرفتم کانون میشدم 500

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از amirziaee680 :
دوستاااان یه سوال!

چرا نتیجه کنکورااایی که تو خونه با شرایط حوزه آزمون میدم با امتحانایی که تو کانون میدم زمین تا آسمون فرق داره!!

من کنکور هایی که تو خونه میدم رتبه میانگینم بین 200 تا 300 ـه ولی تو کانون فقط تو خراسان 50 تا بالامن! :/
تو خراسان همه شاخن...تو کشور رتبتون همون رتبه آزموناتونه حتما B-)
#تعصب_خراسانی
دو دلیل میتونه داشته باشه که به هر حال دلیل اول حتما تاثیر گذاره
1)همون دیدن قبلی سوالا
2) سوالای کانون براتون استاندارد نیست و ایشالا کنکورم به خوبی کنکورای تو خونتون میدین
این مورد دوم نمونش بوده...

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

بچه ها،من کنکورای89،90،91 خارجو نزنم طوری میشه؟

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

به نقل از f@him :
تو خراسان همه شاخن...تو کشور رتبتون همون رتبه آزموناتونه حتما B-)
#تعصب_خراسانی
دو دلیل میتونه داشته باشه که به هر حال دلیل اول حتما تاثیر گذاره
1)همون دیدن قبلی سوالا
2) سوالای کانون براتون استاندارد نیست و ایشالا کنکورم به خوبی کنکورای تو خونتون میدین
این مورد دوم نمونش بوده...
منم به خودم میگفتم قلم چی استاندارد نیست کنکور استاندارده کنکورتو خوب میدی مخصوصن زیست که توی گزینه 2 بالای 50 میزدم تو کانون بد میزدم تو کنکور از کانونم بد تر زدم رتبه ی کنکورم 2 برابر بدترین رتبه های قلم چیم شد =(( درصدام از قلمم کمتر بود تو کنکور
اولین آزمون جامع کانونو که همین هفته دادم از رتبه ی کنکورمم بیشتر شد :( الان یکم سردرگمم بین نا امیدی و هدر رفتن یه سال از عمر لنگ در هوام :(
خیلی وضع بدیه خیلی چیزا رو خوندم کاملن بلد بودم الان یادم رفته کلن اعصابم خورده نمیدونم توی این یه ماه بهترین کار چیه...یه کاری بتونم توی کنکور نتیجه ی خوبی بگیرم

پ ن:من سر کنکور احساس میکردم مغزم قفل کرده کلن مغزم پردازش نداشت چرا؟؟ :-? از استرسه؟چیکار کنم امسالم اینطوری نشه؟

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

چه دلیلی میتونه داشته باشه آدم قلمچیو بهتر از کنکورا بده؟!!!

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

بابا اینجوری نباشید خیلی افت و خیز داره رتبه ها تو ازمونا باید با تمام فشار به مغزتون ظاهر بشین تا نتیجه بگیرین.
من اینو تجربه کردم . من تا قبل اسفند ریلکس سوال حل میکردم سر قلم ، رتبه هام بد نمیشد خوب بود . بعد اسفند اصلا یاد گرفتم چجوری باید سوال حل کنم ، انگار یکی دنبالم کرده باشه سر جلسه ، واقعا تند تند ، ازون به بعد من اصلا فهمید آزمون دادن ینی چی . ببین باید یاد بگیری چجوری آزمون بدی این خیلییییی مهمه . شاید بخاطر این نتیجه نمیگیری. باید توی آزمون ، تو سوار سوالا بسی این چیزیه که باید یاد بگیری توی آزمونا ، و 50% بقیه ی کار ، میزان اطلاعتته . من مورد دیدم خیلی داغون بود ، اصلا امیدی بش نبود ، بعد گفت من سر آزمون سوار سوالا شدم و رتبش شد 300. تجربی بود.
مورد دیدم توقع تک رقمی داشتیم ازش شد 300 و خورده ای تجربی. خودشم میگفت باطر بی حس بودنش سر جلسه بوده. یا آدم دیدم میانگین تراز 6100 ، صد و خورده ای شده بود رتبه اش ، تجربی هم بود . تو این یک ماه یاد بگیر سر جلسه چطور با سوالا برخورد کنی .
همینا ب ذهنم رسید موفق باشیم همه ;;)

shima tajeddin

کاربر فعال
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره المپیاد ریاضی 1394
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از FullMoon :
بابا اینجوری نباشید خیلی افت و خیز داره رتبه ها تو ازمونا باید با تمام فشار به مغزتون ظاهر بشین تا نتیجه بگیرین.
من اینو تجربه کردم . من تا قبل اسفند ریلکس سوال حل میکردم سر قلم ، رتبه هام بد نمیشد خوب بود . بعد اسفند اصلا یاد گرفتم چجوری باید سوال حل کنم ، انگار یکی دنبالم کرده باشه سر جلسه ، واقعا تند تند ، ازون به بعد من اصلا فهمید آزمون دادن ینی چی . ببین باید یاد بگیری چجوری آزمون بدی این خیلییییی مهمه . شاید بخاطر این نتیجه نمیگیری. باید توی آزمون ، تو سوار سوالا بسی این چیزیه که باید یاد بگیری توی آزمونا ، و 50% بقیه ی کار ، میزان اطلاعتته . من مورد دیدم خیلی داغون بود ، اصلا امیدی بش نبود ، بعد گفت من سر آزمون سوار سوالا شدم و رتبش شد 300. تجربی بود.
مورد دیدم توقع تک رقمی داشتیم ازش شد 300 و خورده ای تجربی. خودشم میگفت باطر بی حس بودنش سر جلسه بوده. یا آدم دیدم میانگین تراز 6100 ، صد و خورده ای شده بود رتبه اش ، تجربی هم بود . تو این یک ماه یاد بگیر سر جلسه چطور با سوالا برخورد کنی .
همینا ب ذهنم رسید موفق باشیم همه ;;)
روش یادگرفتنش هم میشه بگی؟! :)
ینی چه جوری این طوری بریم سر جلسه؟!
من کاملن حس میکنم با آزمون دادن مشکل دارم...
بعد لطفا یکی در مورد وقت کم اوردن تو اختصاصی ها هم یه توضیحی بده...شدیدا نیازمندیم :-"
به نقل از سارا کانر :
89 به نظرم عین داخلش بود ولی 90 خارجش سوالش بهتر از داخل بود بنظرم...91 هم نزدم...

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از سارا کانر :
زیست و شیمیش ک (حدااقل) 89 و 90 اسونه!
ولی کاری ک من میکنم،ریاضی و فیزیک و عمومیارو میزنم!
مثلا برای اینکه فرمولای فیزیک و راه حلای ریاضی از ذهنم نپره،هر دو روز یبار یکی از این سالاروی ریاضی یا فیزیکشو امتحان میدم.

منم به خودم میگفتم قلم چی استاندارد نیست کنکور استاندارده کنکورتو خوب میدی مخصوصن زیست که توی گزینه 2 بالای 50 میزدم تو کانون بد میزدم تو کنکور از کانونم بد تر زدم رتبه ی کنکورم 2 برابر بدترین رتبه های قلم چیم شد =(( درصدام از قلمم کمتر بود تو کنکور
اولین آزمون جامع کانونو که همین هفته دادم از رتبه ی کنکورمم بیشتر شد :( الان یکم سردرگمم بین نا امیدی و هدر رفتن یه سال از عمر لنگ در هوام :(
خیلی وضع بدیه خیلی چیزا رو خوندم کاملن بلد بودم الان یادم رفته کلن اعصابم خورده نمیدونم توی این یه ماه بهترین کار چیه...یه کاری بتونم توی کنکور نتیجه ی خوبی بگیرم

پ ن:من سر کنکور احساس میکردم مغزم قفل کرده کلن مغزم پردازش نداشت چرا؟؟ :-? از استرسه؟چیکار کنم امسالم اینطوری نشه؟
الان برای درسی مثل زیست،بهترین کار فقط و فقط و فقط مروره!
کتاب تست خوب هم هست تو بازار ولی بهترین کار فقط مرپرِ دائمی و ریز ریزه هر صفحست!
اینکه مثلا رسیدی به کلمه "حشرات" بتونی مغزتو زیر و رو کنی که هر چی درباره حشرات از زمانی ک اومدن خشکی،تنفس،گوارش و گردش خونشونو یادت باشه!
اصلا برای هر کلید واژه(پرندگان،خزندگان و...)تو کتابت تیتر بزن،کتابای س سالم جلوت باشه،بعد تر چی میتونی دربیار راجعشون و تو کتاب جا هست بنویس

برای بقیه درسا،مثلا شیمی،مرور حفظیاتش خیلی مهمه یا دینی یا فرمولای فیزیک،الان فقط باید مرور کنی.
نا امبدم نشو،یه ماه وقت زیاااادیه:)
+استرس ی اثری ک داره،مسیر بازیابی حافظه رو بلاک میکنه،بخاطر همین یادت نمیاد یا "هنگ میکنی"
1-یاد بگیر به خودت ارامش بدی
2-ی ted talkهست راجع به استرس،تو تاپیک ted talk پیداش میکنی،من هر وقت طوری میشه میرم نگاش میکنم،و ب نظرم مفیده

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

هان،مرسی!:د

بعد ی مشاوره میگف 94داخلو خارجو هفته آخر بزنین:| چرت گفته،ن؟:-"

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از shima taj :
روش یادگرفتنش هم میشه بگی؟! :)
ینی چه جوری این طوری بریم سر جلسه؟!
من کاملن حس میکنم با آزمون دادن مشکل دارم...
بعد لطفا یکی در مورد وقت کم اوردن تو اختصاصی ها هم یه توضیحی بده...شدیدا نیازمندیم :-"89 به نظرم عین داخلش بود ولی 90 خارجش سوالش بهتر از داخل بود بنظرم...91 هم نزدم...
باید یه جوری سریع کار کنی که مغزت تیلیت شه ، البته دقت رو هم باید حفظ کنی . انگار یکی دنبالته :D خیلی سریع سوالا رو بخوت و حل چونکه خیلی وقتا خود خوندن سوالاته ک وقت میگیره ، چون تمرکز نداری باید چند دور بخونی ، استراتژی بازگشت کانون هم خیلی خوبه ، چون مجبورت میکنه توی اون نیم ساعتی ک وقت واسه اختصاصیا میزاری سریعتر حل کنی سوالا رو ، خود این تمرکزتو میبره بالا .
بعد اینکه باید سوالا رو خوب تشخیص بدی ، خیلی وقتا وقت رو سوال الکی گذاشتنس زان از دست میده ، اول اون بحثایی که بات راحته رو سوالاشو ج بده ، ینی توی اون نیم ساعتی که داره توی این استراتژیه برو بحثایی ک برات اسون تره ج بده . کلا یه حالتیه ک باید تمرین کنی تو ازمونایی ک میدی سرعت عملت خیلی بره بالا ;;)

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از سارا کانر :
هان،مرسی!:د

بعد ی مشاوره میگف 94داخلو خارجو هفته آخر بزنین:| چرت گفته،ن؟:-"
نه چرت نگفته:-"
من ک قراره اینکارو بکنم!البته فقط خارجشو هفته اخر میزنم!
داخل ی هفته عقب تر:D

• لایک
امتیازات: ZDM

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سرعت تست زنی شیمیم پایینه!تو ازمونا فیزیک و تو تایم خودش میزنم از ریاضی12 دقیقه میزنم،زمین 5 دقیقه جواب میدم به زیست در حد 5-10 دقیقه بیشتر وقت میدم ولی امان از شیمی! :|
تو خونه هم ازمون زمان دار میگیرم وقت کم میارم!چ کنم؟

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از MHO :
سرعت تست زنی شیمیم پایینه!تو ازمونا فیزیک و تو تایم خودش میزنم از ریاضی12 دقیقه میزنم،زمین 5 دقیقه جواب میدم به زیست در حد 5-10 دقیقه بیشتر وقت میدم ولی امان از شیمی! :|
تو خونه هم ازمون زمان دار میگیرم وقت کم میارم!چ کنم؟
من شیمی رو اول سوالای حفظیش رو میزنم بعد از آخر شروع میکنم به حل کردن حسابیا! تا جایی که وقت شیمی تموم شه!

بعد 20 دقیقه با زمان نقصانی دارم میرم سراغ نزده های ریاضی و فیزیک اگه تهش چیزی موند میام بقیه ی حسابیارو حل میکنم :))

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از amirziaee680 :
من شیمی رو اول سوالای حفظیش رو میزنم بعد از آخر شروع میکنم به حل کردن حسابیا! تا جایی که وقت شیمی تموم شه!

بعد 20 دقیقه با زمان نقصانی دارم میرم سراغ نزده های ریاضی و فیزیک اگه تهش چیزی موند میام بقیه ی حسابیارو حل میکنم :))
خب اینجوری که درصد خوب نمیشه.من الان حدودای 70 میزنم
اگرم وقت اضافه بیارم تو بقیه درسا بازم میرم شیمی،چون بالاخره شیمی مهمتر از فیزیک و ریاضیه ولی تا جاییکه اسیب نزنه!

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از MHO :
خب اینجوری که درصد خوب نمیشه.من الان حدودای 70 میزنم
اگرم وقت اضافه بیارم تو بقیه درسا بازم میرم شیمی،چون بالاخره شیمی مهمتر از فیزیک و ریاضیه ولی تا جاییکه اسیب نزنه!

شیمی سنجش رو 70 میزنی؟؟ واقعن!؟؟

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از amirziaee680 :
شیمی سنجش رو 70 میزنی؟؟ واقعن!؟؟
جامع تا حالا شرکت نکردم ولی سوالاشو تو تایم خودش تو خونه میزنم اره،حدودا
ولی کانونو حدودا
اشتباهام بخاطر همین کمبود وقت واقعا بده!

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از MHO :
جامع تا حالا شرکت نکردم ولی سوالاشو تو تایم خودش تو خونه میزنم اره،حدودا
ولی کانونو حدودا
اشتباهام بخاطر همین کمبود وقت واقعا بده!
من دیگه حرفی ندارم خوشبحالت!
ایول! فک کتم 70 خیلی خوب باشه!!
موفق باشی ایشالله

• لایک
امتیازات: MHO

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

دس راستتم رو سر ما حتی! :))

من درسی ک آخر میزنم(اکثرا فیزیک) درصدش بد میش خیلی(خ بی دقتی میکنم،بعدم سر اون درس خستم دیگ!)همین فیزیکو اگ قبل شیمی بزنم خوب میزنم،ولی خب چون شیمی مهمتره قبل فیزیک میزنمش. چ کنم؟

+زمانهای نقصانیرم تالا نتونسم اجرا کنم:-" اینو چیکارش کنم؟

shima.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از سارا کانر :
دس راستتم رو سر ما حتی! :))

من درسی ک آخر میزنم(اکثرا فیزیک) درصدش بد میش خیلی(خ بی دقتی میکنم،بعدم سر اون درس خستم دیگ!)همین فیزیکو اگ قبل شیمی بزنم خوب میزنم،ولی خب چون شیمی مهمتره قبل فیزیک میزنمش. چ کنم؟

+زمانهای نقصانیرم تالا نتونسم اجرا کنم:-" اینو چیکارش کنم؟
نیم ساعت قبل خواب تست اون درس رو بزن که ذهنت عادت کنه تو شرایط خستگی سوال حل کنی

بالا