• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

به نقل از ـمـ ـهـ ـر ـنا ـز :
الان که فیزیک1 رسما جزو منابع کنکور شده باید متن کتابو حفظ باشیم؟ (به جز فصل آینه و عدسی) تو فصلای اول مثل منابع انرژی و اینا.
تا جایی که من میدونم هر سال بوده جز منابع اصلی
فک کنم سال 90یا 91 از تمرین آخر فصل 1 مربوط به توربین بود سوال اومده بود ولی تست حفظی تا بحال نیومده
البته نظر من اینه که امسال فیزیکمونم تست شمارشی داره و توش از مطالب حفظی جدید فیزیک 3 سوال میاد :((

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از Amir HD :
تا جایی که من میدونم هر سال بوده جز منابع اصلی
فک کنم سال 90یا 91 از تمرین آخر فصل 1 مربوط به توربین بود سوال اومده بود ولی تست حفظی تا بحال نیومده
البته نظر من اینه که امسال فیزیکمونم تست شمارشی داره و توش از مطالب حفظی جدید فیزیک 3 سوال میاد :((
مطالب حفظی جدید؟؟

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از amirziaee680 :
مطالب حفظی جدید؟؟
منظورم کار و فناوری که تو امتحان نهایی میگفتن نمیاد ولی اومد
یا اون مطالب مربوط به چرخش الکترون که سبب ایجاد خاصیت مغناطیسی میشد
اون شکل گالوانومتر و اینا که تغییر کرده و...

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

واسه جمع بندی ازمونای کانون ک از اول سال بودیم و ب فرض قبلا درست بررسی نکردیم رو الان بررسی کنیم ب عنوان نمونه سوال یا بیزار باشیم؟ :-"

rezaostore

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
محل حکومت پــــــارت ها
مدال المپیاد
زیست شناسی وشیمی
دانشگاه
علوم پزشكي بـابـل
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از ـمـ ـهـ ـر ـنا ـز :
الان که فیزیک1 رسما جزو منابع کنکور شده باید متن کتابو حفظ باشیم؟ (به جز فصل آینه و عدسی) تو فصلای اول مثل منابع انرژی و اینا.
سلام
فکرنمیکنم طراح بخوادیک تست روبصورت اسون بده که حفظی باشه.مگراینکه بقول دوستان شمارشی باشه.درکل متنش چیزایی داره حالانگاه بکنیدعالیه.
مثال میزنم:فصل چهار(نورواینه ها) درمتنش گفته شده اینه های شلجمی.حالاممکنه طراح بگه درگزینه ای:« اینه های شلجمی نوعی اینه ی کروی هستند یــــا فقط دونوع اینه ی تخت وکروی وجوددارد» که درهرصورت غلطن وتعدادکسانیکه این رومیدونن خیلی کم خواهندبود!

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرتون بهترین زمان برای شروع سه روز یکبار کیه؟؟
برای کسی که یه کم درساش عقب مونده!

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از @@sin :
به نظرتون بهترین زمان برای شروع سه روز یکبار کیه؟؟
برای کسی که یه کم درساش عقب مونده!
با در نظر گرفتن برنامه‌هاتون، از حدود 1 هفته مونده به کنکور، به ترتیب از سال 94 به عقب، کنکورای داخل و خارج رو بچینین؛ با توجه به بازه زمانی که به نظرتون برای هر کنکور و بررسی ـش لازم ـه؛ بعد مشخص میشه که از کی باید شروع کنین!

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

من هنوز واسه فيزيك خود درگيري دارم . يكي بياد بگه تستاي كنكور سالاي قبلو بزنيم بهتره يا تستاي ويژه جمع بندي گاج ؟ و كلا هر فصل چن تا بزنيم خوبه ؟!

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

به نقل از @rmin@ :
من هنوز واسه فيزيك خود درگيري دارم . يكي بياد بگه تستاي كنكور سالاي قبلو بزنيم بهتره يا تستاي ويژه جمع بندي گاج ؟ و كلا هر فصل چن تا بزنيم خوبه ؟!

هووم راست میگه!نه تنها فیزیک بلکه!! بقیه ی درسا رو هم چ جوری باید جمع بندی کنیم؟؟!!مثلن عمومیا (مثه دینی)بلد نیستیم بریم کتاب جمع بندی بخونیم؟یا کاری که از اول باید میکردیمو نکردیمو انجام بدهیم؟!مسئولان!مدیران!کاربلدان!واردان!دانش آموزان پاسخگو باشید :-" (پاسخ های جامع کامل و صحیحتان را :| پذیرا هستیم! :|)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

دینیو من خودم خط ویژه روزی 3 4 تا درس میخوندم هر 12 روز تقریبن یه دور مرور میشد .
کلن بستگی داره برای مرور ب خودتون بنظرم . باید از روی تحلیل ازمونها و شناخت خودتون روی نقاط ضعفتون و نقاط قوتون یه فرمولی برا خودتون بسازین :د من دینیم نقطه قوت عمومیام بود .

فیزیکو جزوه شادمهر نداری ؟ با کی کلاس میرفتی ؟ (@rmin) فیزیک نباید بنالیا فیزیک شیراز قویه :د من خودم جزوه شادمهرو خوندم فقط بعد از عید هعی هر مبحث تو ازمونها می دیدم مشکل دارم یا حس میکردم فراموش کردم جزوشو میخوندم سوالاشو حل میکردم روز قبل هر ازمونیم لقمه مهر و ماه ورق میزدم :د

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از sadlove :
دینیو من خودم خط ویژه روزی 3 4 تا درس میخوندم هر 12 روز تقریبن یه دور مرور میشد .
کلن بستگی داره برای مرور ب خودتون بنظرم . باید از روی تحلیل ازمونها و شناخت خودتون روی نقاط ضعفتون و نقاط قوتون یه فرمولی برا خودتون بسازین :د من دینیم نقطه قوت عمومیام بود .

فیزیکو جزوه شادمهر نداری ؟ با کی کلاس میرفتی ؟ (@rmin) فیزیک نباید بنالیا فیزیک شیراز قویه :د من خودم جزوه شادمهرو خوندم فقط بعد از عید هعی هر مبحث تو ازمونها می دیدم مشکل دارم یا حس میکردم فراموش کردم جزوشو میخوندم سوالاشو حل میکردم روز قبل هر ازمونیم لقمه مهر و ماه ورق میزدم :د
آره اتفاقا شادمهر ميرفتم :D
سوال نميدونم از كجا حل كنم . شادمهرم پارسال پروژش فقط سوالاي كنكور بود آسون بود سوالاش . ٩٥ م فيزيكش سخت شده بود ! امسالم پروژه نگرفتم كلا . سوال نميدونم از كجا بزنم

سوال بعدي حالا :
من امسال عمومي اول زبان ميزنم بعد ديني بعد ادبيات بعد عربي . اين كنكوراي زرد عمومي ربع ساعتم وقت اضاف ميارم . ولي قلمچي يكم عربي وقت كن ميارم چون يه ساعته .كار درستيه ؟! همه بهم ميگن اشتباهه !! چون ضريب اون دوتا بالا تره .
خب مثلا زبان ٩٠ با عربي ٧٠ يكي نيس؟!

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از @rmin@ :
سوال نميدونم از كجا حل كنم . شادمهرم پارسال پروژش فقط سوالاي كنكور بود آسون بود سوالاش . ٩٥ م فيزيكش سخت شده بود ! امسالم پروژه نگرفتم كلا . سوال نميدونم از كجا بزنم

سوال بعدي حالا :
من امسال عمومي اول زبان ميزنم بعد ديني بعد ادبيات بعد عربي . اين كنكوراي زرد عمومي ربع ساعتم وقت اضاف ميارم . ولي قلمچي يكم عربي وقت كن ميارم . كار درستيه ؟! همه بهم ميگن اشتباهه !! چون ضريب اون دوتا بالا تره .

بنظرم یه جابه جایی بده . تو راحتا رو گذاشتی اول میزنی ! اتفاقا زبان و دینی زنگ تفریحه باد بین ادبیات و عربی بزاری. البته فک نکنم الان تغیر دادنش کار درستی باشه .

سوال من ، اینه که روش سه روز یکبار رو بیایین توضیح بدین ببینیم چجوری باید کنکور گرفت؟ و شماها از کی شروع میکنین

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از @rmin@ :

سوال بعدي حالا :
من امسال عمومي اول زبان ميزنم بعد ديني بعد ادبيات بعد عربي . اين كنكوراي زرد عمومي ربع ساعتم وقت اضاف ميارم . ولي قلمچي يكم عربي وقت كن ميارم چون يه ساعته .كار درستيه ؟! همه بهم ميگن اشتباهه !! چون ضريب اون دوتا بالا تره .
خود جزوشو بخون بنظرم . من با خود جزوش برا بعد عید فیزیک 94 رو 70 زدم ! نیازی ب پروژش نیس .

زبان 90 خوبه اگه واقعن بتونی 90 بزنی برای کنکور هم . ولی از ادبیات و دینی هم غافل نشو یه بار امتحانی یکی از این دو تا رو اول بزن ببین درصدت تغییری میکنه یا ن . چون ادبیات خیلی مهمه بین عمومیا . بیشتر جابجا میکنه نسبت ب بقیه عمومیا ! ترتیب دروس یه چیز شخصیه من اولش ب ترتیب دفترچه میزدم عمومیامو ولی بعد اومدم اول دینی زدم ک نقطه قوتم بود بعد ادبیات و بعد زبان عربی . دیدم درصدام بالاتر میره ! حتی 20 دقیقه ادبیات میزدم 15 مینش نمیکردم . اینکه وفت کم میاری باید حواست ب ساعتت باشه رو هر درسی ب اندازه ای ک قراره وقت بذار برای اینکه وقت زیادی نذاری سوالیو ک وقت گیر بنظرت میرسه حتی اگه بلدی بذار تو 15 دقیقه پایانی حلش کن ! اگرم رو سوالی گیر داشتی باز تیک بزن کنارش بعدن برگرد سراغش .

NAUTICA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دوستای پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غ

دوستان یکی بگه بالاخره تو کنکور تو ادبیات ، لغت فقط از ستاره دارا میاد یا از اون یکی ها هم میاد؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از امــــیــــر حســـیـــــن ۹۸ :
دوستان یکی بگه بالاخره تو کنکور تو ادبیات ، لغت فقط از ستاره دارا میاد یا از اون یکی ها هم میاد؟

اون یکی ها کدومه ؟

شده تا حالا ک غیر از لغات اعلام و ستاره دارا هم لغات بدن.. البته برای شمارشیا مشکل پیدا میکنین فقط اگه شمارشی نباشه با رد گزینه حل میشه یه مورد اشکالی ایجاد نمیکنه..
حالا شوما اون یکی ها هم نخوندی لااقل این لغتیایی ک تو پاورقی هر درس میدن رو بخون . اگرم رو کتاب کمک درسی میخونین ک بهتره .

NAUTICA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از sadlove :
اون یکی ها کدومه ؟

شده تا حالا ک غیر از لغات اعلام و ستاره دارا هم لغات بدن.. البته برای شمارشیا مشکل پیدا میکنین فقط اگه شمارشی نباشه با رد گزینه حل میشه یه مورد اشکالی ایجاد نمیکنه..
حالا شوما اون یکی ها هم نخوندی لااقل این لغتیایی ک تو پاورقی هر درس میدن رو بخون . اگرم رو کتاب کمک درسی میخونین ک بهتره .
تو کتاب های موضوعی مث الگو و لقمه غیر از ستاره دارا لغات متن رو هم اورده منظورم اونا بود حتی اسم نویسنده هارم معنی کردن تو این کتابا(یعنی در این حد). اگه که سوال میدن از اونا خب میخونیم(چون واسه ازمونا اکثرا خوندم چه ستاره دار چه غیر ستاره دار) .از بعضیا شنیده بودم ک فقط ستاره دار میدن گفتم اگه اینطور باشه ک وقتمو واسه مرور غیر ستاره دارا تلف نکنم .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

دیگه در حد اسم نویسنده ن ولی خب اومده غیر ستاره دارا هم .
خیلی سبز یا لقمه مهر و ماه خوبن..
کلک اینا غلط و اضافی زیاد دارن..
هامون سبطیم میگن خوبه بچه ها راضین
چی خوندین ؟

NAUTICA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از sadlove :
دیگه در حد اسم نویسنده ن ولی خب اومده غیر ستاره دارا هم .
خیلی سبز یا لقمه مهر و ماه خوبن..
کلک اینا غلط و اضافی زیاد دارن..
هامون سبطیم میگن خوبه بچه ها راضین
چی خوندین ؟
لقمه مهروماه داشتم ولی اون ستاره دارا رو مشخص نکرده . الگو میخونم

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به غير از ستاره دار ها لغاتى كه توضيحات و پاورقى هست رو هم بايد خوند.
يك سوال،چقدر ميشه بين سوالات سنجش و كنكور مشابهت باشه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

ببین مثلن پارسال عربیش و شیمیش نحوه سوالاش مشابه بود( تو اون سوالای متن تشکیلها و اون چند موردیای شیمی) و چند تا از نکات دروس عمومی هم توش بود . ولی خب مثلن فیزیک سنجش خیلی اسون بود زیستش عادی بود کنکور سخت تر بود شیمیش سخت تر بود و..
ولی حتمن تحلیل کنین سنجشو .

• لایک
امتیازات: N!ma
بالا